Načo majú v DM testery, ktoré sa nesmú použiť?

19. feb 2023

Ahojte, ostala som po mojej poslednej návšteve DMka dosť zaskočená. Pri stojanoch s dekoratívnou kozmetikou stála taká nepríjemná ženská, vyzerala ako dozorkyňa z Osvienčimu. Chvilku ma dosť detailne sledovala a potom ma zvozila pod čiernu zem, že testery sa nesmú vobec davať na pokožku. Ziadne také, že tester lesku na pery vyskúšať na chrbte ruky. To iste makeup. Ani parfem sa vraj nesmie striekať na kožu - len na testovací papierik. Pytam sa jej, že co su toto za novinky, že predsa vôňa sa najlepsie testuje s pH pokožky. Toto mi uz pride trochu moc. Tak chodia tam ženské, otvárajú špirály, cigánky sa tam chodia maľovať a do mna bude skákať kvoli použitiu testera? To chcu v tom DMku prist o zakaznikov? Načo tam potom tie testery majú?

ukulela
19. feb 2023

Aby rozculili rasisticke zenske ako ty....
Myslim, ze je to problem jednej konkretnej predajne a konktetnej situacie... mozno mali kontrolu a su to hygienicje dovody, mozny prenos napr koznych ochoreni....

dadis
19. feb 2023

Mozno preto, ze vyzeras a spravas sa ako white trash 🤷‍♀️

autor
19. feb 2023

@ukulela ja som rasistická ženská? Si normálna? 😡

petamich
19. feb 2023

u nas v DM si testujem napr. ruze na chrbte ruky, vsak tam maju aj obrusky na utretie a nikomu to nevadi 🙂 asi bol niekde inde problem ale veru netusim kde (a teda v zivote som nevidela nikoho sa v DM testermi malovat to neviem odkial mas takyto poznatok)

autor
19. feb 2023

@dadis ako ty vieš ako vyzerám a ako sa správam? 🤷🏻‍♀️

autor
19. feb 2023

@petamich no tak ja som videla uź viackrát, že tam pride žena a začne si špirálou maľovať riasy… ale si normalne rozotiera makeup

petamich
19. feb 2023

asi mate nejaku zvlastnu predajnu 🙂 odkedy mam dieta som v DM pomaly kazdy druhy den a teda nic take som nikdy nevidela 😵‍💫 kazdopadne u nas s testermi nemaju ziadny problem

autor
19. feb 2023

@petamich ved aj ja som ostala ako obarenä, tiež tam chodim často. Aby sa už ani parfem nemohol otestovať na koži?

katka700
19. feb 2023

Zbytočne to riešiš tu, napíš do DMky sťažnosť na konkrétnu predajňu a predavačku.

vela02
19. feb 2023

Aj ja som párkrát videla, že sa niektoré prídu namaľovať do drogerie 😀 moja mamina tam ma vyhliadnutu dokonca vonavku, ktorú si ale nemôže dovoliť kúpiť, tak sem tam sa tam zbehne navoňať 😁 (neminie polovicu testera, 2-3 streky, aby ste ma neukameňovali). Takže áno, je bežne že si tam chodia niektoré ženy doplniť mejkap, ktorý sa im počas dňa zničí a oni pri sebe zrovna nemajú kozmetickú tasticku 😀
Robia to aj Rómky, aj nerómky. Neukamenujte ju tu za to ze ste to vy nevideli 😄

autor
19. feb 2023

@katka700 mna zaujimalo, že či nemate niektorá podobnú skúsenosť.

dodo1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
19. feb 2023

@vela02 tak ja osobne by som to nespravila uz len z hygienickych dovodov, akoze namalovat si pery testerom ruzu? by som mala herpesy az za usami 🤷‍♀️ ved ak to tam je otvorene, prislo to do kontaktu s desiatkami neumytych ruk ak si to tam zeny skusaju (pripadne aj pouziju ako pisete), este make up odtlacit si a potom dat na tvar okej ale puder, licenka, ruz no bleh

kazdopadne evidentne sa to deje ako pisete, ja osobne sa teda cudujem 🤷‍♀️😅

katka700
19. feb 2023

Našťastie nie. Veď kde už máš testovať výrobok ktorý sa používa na kožu ako na koži?

autor
19. feb 2023

@petamich to by som si ani ja nedala tester ružu priamo na pery 🤮.. vyskúšam na chrbte ruky a otriem dezinfekčným obrúskom.

vela02
19. feb 2023

@petamich ani ja by som sa s tým nemalovala. Testery iba na ruku. Kedysi mi dala teta plnú tašku ružov, že jej kamoska robí v drogérii a vyhadzovali to, tak mi priniesla 😵‍💫 išlo to rovno do koša…
Iba hovorím, že som to videla niekoľkokrát, ja to nerobím 😄

ukulela
19. feb 2023

@vela02 no prave, robia to romky aj neromky, ale ona spomenie len ciganky. Preto je to rasisticke. Sposob, akym to napisala, je mimo.... a staznost moze adresovat na konkretnu predajnu.

dadis
19. feb 2023

@ukulela najhorsie na tom je, ze si to ani neuvedomuje. pritom taka Zea by ju urovnou do vrecka v pohode strcila 🙂

basska_b
19. feb 2023

No, ono je to prave kvoli takym, ktori tam pridu, namaluju sa, navonaju a odpochoduju. Ja do takychto obchodov moc nechodim, ale zaujimalo by ma, ake pravidla ohladom toho su v drahsich predajniach ako Estee Lauder a pod. Ci zavisi od predavacky... lebo viem, ze tam tie papieriky nam strkali, vraj aby sme mohli vyskusat viac voni a nemiesalo sa to

autor
19. feb 2023

@ukulela robia to Rómky aj nerómky. To máš pravdu. Úroveň hygieny oboch skupín je však diametrálne odlišná. A je to očividné na prvý pohľad. To nemá nič spoločné s rasizmom.

marca12
19. feb 2023

V dm nemam skusenost,no takuto skusenost mam z draheho talianskeho obchodu s parfemami. Tam sa nesmie dotknut parfemu zakaznik,nesmies si dat na kozu parfem iba na tester-papierik. V ramci spoznavania mesta sme zabludili do parfumerie a vysli sme odtial ako burani,tak nas tam sprdli 🤣

autor
19. feb 2023

@marca12 prosim ta a to bol aký obchod? Lebo ja som bola v parfumeriach v Paríži aj v Miláne a vsade mi predavačky striekali parfém na zápästie.

autor
19. feb 2023

@ukulela milá moja, kolko rómskych projektov si urobila? Lebo ja desiatky - za milióny eur. A terénni sociálni pracovníci dospelé ženy učili, že si majú po veľkej potrebe umyvat ruky.. že sa majú počas menštruácie sprchovať, že si treba uši čistiť a krk umývať. Najviac o rasizme kričia tí, ktorí reálne tej komunite nijako nepomôžu.

kika900
19. feb 2023

mali ste sa sťažovať na ňu u vedúcej predajne.

dadis
19. feb 2023

@autorka si rasista. o tom tu nemusime ani debatovat. najhorsie na tom je, ze tu mame vystudovanu armadu socialnych pracovnikov, ktori tuto pracu beru ako z nudze cnost a tak tie vysledky potom aj vyzeraju. esteze su tu projekty a zdruzenia, ktore maju vysledky a robia ich zanieteni ludia.

autor
19. feb 2023

@dadis no keď to povieš tak to musí byť pravda… 🤣🤣🤣 ja nie som sociálny pracovník, ja som robila projekty. Keby si sa ale rozprávala s tymi skutočnými sociálnymi pracovníkmi tak ti by ti vysvetlili aká je realita a ako to chodí s rasizmom. A to by si tu takto nevyskakovala. Môžeš ísť pomáhať do osady a potom sa budeme baviť.

deti95060810
19. feb 2023

autorka, tiež som sa s tým stretla... tak isto ma predavačka upozornila. Mňa v DM a dcéru v predajni Teta.

san_dra11
19. feb 2023

Osobne som sa s tym teda nestretla v ziadnej drogerii, chodim aj do dm aj do tety a ziadny problem. Podla mna testery su na to aby sa vyskusali a akoze nechapem, mozno mala blby den, mozno sa nieco stalo a takto to vypalilo.

akvi
19. feb 2023

Tak ja mám zase opačnú skúsenosť ale v YR. Chcela som otestovať telové spreje a pýtala si papierik na testovanie, lebo som mala v úmysle ovonat všetky 😅 a predavačka na mňa kukala, že čo chcem, že veď nech streknem na zápästie. No tak som odtiaľ odchadzala v oblaku "vône" z 5 voňaviek 😂😂😂

ropucha6
19. feb 2023

Vsak tam maju servitky na utretie, ci to papierik mam utierat? Co mi na papieriku pomoze farba makeupu? 🙂