Muž mi vyčíta, že nežijeme v jeho domovine

1. jan 2022

S mužom žijeme spolu asi 5 rokov. Muž pochádza z východu, ale nemohol si tam nájsť prácu, tak sa prisťahoval za prácou do mesta v ktorom žijem. Spoznali sme sa, založili sme si rodinu. Tu s prácou problém nie je. Na začiatku sme bývali v podnájme, ale ako som ostala tehotná, začali sme riešiť vlastne bývanie, hypotéku. Všetko bolo na mojej hlave. Pozeranie bytov, pozemkov, hľadanie muž sa absolútne neangažoval a nechal to všetko na mna, aj keď som mu veľa krát povedala, ze ak s niečim nesúhlasí, tak nech mi on ukáže inú alternatívu, ničoho som sa od neho nedočkala. A už asi 3 roky, ako bývame vo vlastnom stále od neho počúvam, ako on ide žiť naspäť na vychod, pritom tam nemá ani kde bývať, teda smeje sa, ze pôjde bývať naspäť domov ku rodicom. Mne to už za ten čas začalo liezť na nervy. Ale aj viem odkiaľ vietor fúka. Jeho otec mu už pred 4-mi rokmi rozprával do telefónu - “Ja už dlho nepožijem, ja skapem čoskoro, skapem.” Moja svokra ma vždy pripomienku -“Keby ste bývali bližšie, tak by sme Vam prišli pomôcť” a podobne. Je pravdou, ze svokrovci nás vôbec nenavštevujú, aj keď ich tu voláme a sú tu vždy vítaní. Ale nemajú záujem a celkovo ani o vnúča. Aj keď tam prídeme, skôr sa tvária urazene, ze s ním majú tráviť čas. Mne už stále lezie na nervy pocuvat vždy “zo srandy” od muza ako by mu teraz bolo dobre na východe pri mamičke. Už som mu aj veľa krát povedala, ze nech teda ide, ja ho nedržím. Tu mame obaja nadštandardne zamestnania, hypotéku, dieťa, ktoré tu ma kamarátov, koníčky. A mna to už nebavi stále počúvať. Pritom ja nikoho nedržím a nikto nikomu nezakazuje návštevy. Svokrovcom sme sa museli prosiť vždy, aby prišli na návštevu a videli si jedine vnúča, až sme od toho upustili. Už mám tých rečí plne zuby za tie roky.

tomas115
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
1. jan 2022

no to sa ešte napočúvaš... moja mama počúvala celý život to isté čo aj ty... našťastie to nebolo až tak často, ale otec sa nikdy neuspokojil že nebýva na otcovskom....
podľa mňa ťa manžel neopustí - dobre si zráta čo ho čaká na východe ohľadom práce...

nikdenikto
1. jan 2022

Tak mu pobal veci a kúp mu lístok na vlak. Uvidíš jeho reakciu...😂

h2
1. jan 2022

To sú len také blbé rečičky. Čo už zabudol, že z východu odišiel sám od seba? Ty si ho nenútila, Teba spoznal až tu. Keď tam chodí len na návštevy, ale nežije tam, tak to tam všetko vníma úplne ináč a predstavuje si, aké by to tam bolo super. Veľmi rýchlo zabudol, že odtiaľ zdrhol, čo malo svoj dôvod. Povedala by som mu, nech Ťa s tými rečami prestane otravovať. Nech si spomenie, prečo odtiaľ odišiel.

sissy27
1. jan 2022

Sa ho spýtaj, či mu máš pomôcť baliť alebo na čo ešte čaká… raz/dvakrát by som takúto poznámku vzala ako vtip, ale tretíkrát by som veru treskla po stole a buď nech sa zmieri s tým, že ako rodina žijete tam kde máte lepšie možnosti alebo nech sa pobalí a pakuje k rodičom ak ho to tam tak veľmi ťahá, ale že toto počúvať dokolečka nebudem.

cacianka
1. jan 2022

@nikdenikto top tip a rada, ja by som ešte častejšie zadrela, že tak ja si idem hľadať nového chlapa lebo mňa nebaví tento starý 😉

autor
1. jan 2022

Ale muž býva až pri ukrajinských hraniciach. Nechápem, ako si to predstavuje. Ze dáme obaja výpovede z dobrej prace, čo je dnes take nájsť veľké požehnanie a pôjdeme bývať do dvojizbaku aj so synmi k jeho rodicom? Lebo oni mu stále vyčítajú, ze si tu žije svoj život. Alebo ja fakt už neviem čo.

tomas115
1. jan 2022

No tak ak ma dvojizbak pri ukrajinskych hraniciach tak to moc nema za cim banovat. Keby tam mal rodicovsky dom s 2000m2 alebo neviemakym statkom to by som este pochopil. Ideal ked ostanete kde ste, vyriesite si byvanie tam a na vychod mozte chodit na letnu dovolenku.

autor
1. jan 2022

@tomas115
To majú jeho rodicia, nie on.

kakawah
1. jan 2022

Bože, žiadna výhra na tom východe. Samozrejme kto už tam žije dlho, má prácu dobrú, bývanie, nejaký štandard, svoj biznis,... sa na určité fajn. Ale začínať tam, neviem koľko mate rokov, kde presne má rodičov.... Sme s mužom z východu, dlhodobo sme preč, rodina nám chýba, rodisko nám chýba, ale ani za nič nás to tam neťaha. Začínať niekde odznova. Problém je, že svokrovci za vami nechodia. Keby raz oni prišli, potom vy k nim. Tvoj muž má predstavu, kde by pracoval, za koľko, bývanie, životný štandard atď. On chce k maminke, domov? Že by ho ťažil ten samotný život, zodpovednosť za rodinu, dennodenna rutina... U mamky by mal pokoj. Občas každý v tom zhodne, strese by sa chcel vrátiť k matke, na chvíľu. A čo ďalej? Aj my keď voláme so svokrou, si povzdychne, že Škoda, že nie sme bližšie, jasne vnúčatá nevidia vyrastať, pomohli by nám, my v jednom kole, oni kopec času, dôchodcovia.

nadazdi
1. jan 2022

Haha 😅 nepoviem, že sa mu cnie za domovom, že žije s tebou na Slovensku a chce ísť naspäť na Floridu 😂 ale fnukat po živote na Slovensku a stále žiť na Slovensku, smutne 😅 rodiny často prekonávajú iné vzdialenosti a nie jedno IC, keď mu je tak ľúto, tak to ma na pár hodín v aute a môže sa otáčať koľko len chce aj cez lockdown..

autor
1. jan 2022

@kakawah
Tou poslednou vetou si úplne dokonale zhrnula náš život. Presne tak to mame aj my

kakawah
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
1. jan 2022

spytaj sa na ktory den treba pobalit veci ak chce nech ide
to že sa svokrovci "nevedia zabavit" mat koničky venovat sa sebe, učit sa aby nezakrneli niečo, turistika, vybehnut si do kupelov je ich chyba nie vaša ale tu na sk je takýchto ludi žial vela , ale daju sa pestovat aj nenaročné finančne koničky nemusia chodit do karlovych varov rovno
vieš oni očakavaju čo ? no že tam bude sediet každé poobede aby im smutno nebolo a počuvat a stažovanie a podobné veci
a ver tomu že jeho by to rychlo prešlo , proste sa len nedostrihol spravne od rodičov a oni ho nenechali odíst, ako treba ich opatrovat NIE, to že zomru alebo ako povedal svokor skapu no ano , to všetci má niekto nejaku vynimuku ? to je len také citove vydieranie nič viac
nie nešla by som na vychod ani bohovy za takychto podmienok, a navyše čas to vyrieši aj sám, ked zomru tak čo tam budete robit ?
ono vydieranie od rodičov sa tažko nesie aj znáša aj bráni sa

autor
1. jan 2022

@sara07
Svokrovci nepôjdu nikam. Ani do reštaurácie na pivo niekde sadnúť. Svokra kupi v obchode svokrovi jedno pivo v plechovke, to ma na 2-3 dni, viac ma zakázané (nie, nie je alkoholik, ani nikdy s alkoholom problémy nemal) a to je vybavené a financne na tom nie sú zle.

vroni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vroni
1. jan 2022

Zase blbne kôň. Ak by muž takto vtipkoval, balím mu kufor a môže ísť. Nech sa delí o pivo z plechovice s otcom pod materinou sukňou. Ale mňa buzerovat nasporostatymi kydmi nebude.

ivana11155
1. jan 2022

Napíšem ti pohľad z opačnej strany, ja som sa takto 400km odsťahovala z východu na západ do manželovho rodného mesta. Keď boli deti male chýbala mi pomoc od rodičov. Keď by boli nablízku, bolo by to čosi iné. Teraz sú deti teenageri a rodicia už mladší nebudú. Keď by s nimi niečo bolo, z minúty a minútu môžem kupovať lístok na vlak a letieť za nimi (reálne sa to už stalo, keď maminu zobrala záchranka). Čiže ja tvojho manžela chápem, že mu nie je všetko jedno. Keď je jedináčik o to viac je/bude všetko nanom. Máš pravdu, ku ukrajinským hraniciam sa nevráti. Ale:keď aj ty neprilozis ruku k dielu, tak táto jeho frustrácia zo situácie vám totálne nastrbi vzťah - vyzerá že sa to už deje. Prečo ste tam prestali chodiť som nepochopila. Že svokrovci sa nevenuju- oni si s dieťaťom tiež musia vytvoriť vzťah, keď si tam aj ty možno majú pocit, že dieťa chce byť viac pri tebe ako s nimi. Pre dieťa asi budú zo začiatku "cudzí" atď. Aby som to zhrnula manzel ti nezdupka na ukrajinské hranice, ale žiť takýto nastrbeny vzťah kvôli tomuto by sa mi tiež nechcelo. Treba nájsť nejaký kompromis napr. ja som chodila s deťmi aj sama bez muža, dobre v tom že sa môžem s rodičmi porozprávať aj sama bez muža za zadkom atď. Neviem ako staré je dieťa, ale aj to je cesta.

helus888
1. jan 2022

No to veľmi dobre poznám. S tým rozdielom že ten môj vôbec nevtipkuje. Ako náhle sa stane niečo jeho maminke že sa hádajú v rodine .v momente mám na tanieri to ako ja som pri svojej rodinke a on nieje. Zrovna dnes ja tehotná v nevolnostiach a on pokračuje od vcerajsku s chlastom a samozrejme na kamere jeho maminka a bracek . Ozvala som sa a už som sebecka lebo mu to nedoprajem . Mám to vytknute veľmi často. Hoci som ho do ničoho nenútila. Rozhodol sa sam že chce byť somnou a na Sk. Ale na to už zabudol

autor
1. jan 2022

@ivana11155
Muž bol naposledy sám s synom. Vec druha, ak nám niekto realne pomôže s deťmi, sú to moji rodicia, pritom sú stále pracujúci, už si kvôli nám raz aj otec PN vybavoval, lebo sme skončili s maly v nemocnici, pri druhom nemal kto byť… a svokrovci nikdy nič, pritom sú obaja na dôchodku.

oliva276
1. jan 2022

Dosiaľ si pri tebe nezvykol, zazlieva ti, aj ti zazlievať bude, že je kvôli tebe odstrihnutý od pôvodnej rodiny. Čím bude starší, tým bude pocit pretrhnutých koreňov intenzívnejší, , clivota ho bude ubíjať , je taký typ, povaha. (Nie každý to takto vníma, mnohí ľudia sa aklimatizujú na novom mieste - a šmytec).

zuzitko74
1. jan 2022

Navrhni mu, že ak vám tam nájde bývanie a obom prácu, pri ktorej nepôjdete s platom dole, tak budeš vážne uvažovať o tom, že sa tam presťahujete. Podľa toho, ako vyzerá reálny život na východe, to bude na svätého Nikdala.

autor
1. jan 2022

@oliva276
Kvôli mne nie je. Sám sa za prácou odsťahoval. My sme sa spoznali už tu. Aj to tu už býval rok aj pol.

kittykat22
1. jan 2022

nemozes odist na vychod. Z praktickeho hladiska. Nie je tam zdravotne poistenie. . Ono sa to zda ako banalita, ked mas k tomu pristup. Len ostan pekne na Slovensku. Zial, tvoj muz je neschopny. Najlepsie je, ze ty vsetko riesis a on len place 🙄🙄

jana_eyre_2
1. jan 2022

@kittykat22 ak som to správne pochopila, on je Slovak, len pochádza z konca Slovenska pri ukrajinskych hraniciach..

tom_i
1. jan 2022

@kittykat22 veď jej manžel pochádza zo Slovenska t.j. východné

kittykat22
1. jan 2022

@jana_eyre_2 @tom_i aha. Ja ze niekde z ukrajiny 🤣🤣🤣 ked hovorila z vychodu. 🤣🤣🤣 takze moja rada 0 bodov 🤣🤣🤣

spadnutaslivka
1. jan 2022

skús sa ho opýtať, čo ho naozaj trápi. Má priestor na kamarátov alebo proste si len tak vyhodiť z kopýtka? Väčšinou človek túži po starých časoch preto, lebo si naivne myslia, že tam by mali to, čo tu teraz nemajú.

oliva276
1. jan 2022

Nie je podstatné, že sa z praktických dôvodov sám rozhodol presťahovať - tá clivota za rodiskom sa už uňho zafixovala a pravdepodobne bude gradovať.

bmuller
1. jan 2022

@oliva276 clivota je jedna vec, ale prakticke hladisko dalsia... navratom naspat by musel zmenit zamestnanie, byvanie.... ktovie, ake by tam mal moznosti a zit z niecoho treba ... to si clovek potom snad dvakrat prehodnoti, ci podlahnut nostalgii 😔