Môžu ísť neočkovaní na omšu?

5. feb 2022

Ahojte, na korona.gov som nenasla ziadnu info o kostoloch. Uz mozu neockovani ist na omsu alebo stale nie? Dakujem

patka06
5. feb 2022

zatiaľ nemôžu, stále len OP

autor
5. feb 2022

@patka06 dakujem. A stale to kontroluju?

patka06
5. feb 2022

občas áno a občas nie, je to na zodpovednosti každého človeka, pri prípadnej kontrole,
Pri každej omši sa odovzdáva lístok s menom a tel.č. zúčastneného.

autor
5. feb 2022

@patka06 dakujem

mima172
5. feb 2022

Autorka - Odkiaľ si? Ak náhodou z okolia TN, IL, tak viem poradiť kostol, kde kňaz nerieši očkovací status. Keď tak, píš do IP.

autor
5. feb 2022

@mima172 som zial z ineho konca. Dakujem

diamond007
5. feb 2022

A po tomto človek verí ešte cirkvi? Nechodil Ježiš náhodou medzi chorých ? 😶😥💔💔

any_soj
5. feb 2022

@diamond007 Ježiš medzi chorých áno. Ale napríklad chorých nevyzyval chodiť medzi ostatných. Malo mocného najprv uzdravil, až potom povedal chod sa ukázať kňazovi.

lindusss2016
5. feb 2022

@any_soj ale ze je niekto ockovany, neznamena, ze je aj zdravy 😉 a rovnako neockovany neznamena chory, tak si netreba mylit pojmy s dojmami 😉

jankapepe
5. feb 2022

Do kostola nechodím a preto sa pýtam..... To skutočne pred každou omšou stojí pred vchodom farár ci niekto iný poverený a kontroluje covid pasy ????

patka06
5. feb 2022

@jankapepe zo začiatku tohto opatrenia áno, stál pri dverách pán, ktorý "kontroloval" z diaľky pozrel.
Teraz už nie pri každej omši kontrolujú, viac menej sa už ľudia poznajú a stretávajú v rovnakom čase tí istí.

jankapepe
5. feb 2022

@patka06 dovolit si takto triediť ľudí ktorí môžu a ktorí nie do kostola, a ze kresťania! Ze sa diabla neboja, takto zapredať svoju vieru. Skutočne som rada ze nie som členom takejto falosnosti.

patka06
5. feb 2022

@jankapepe máš pravdu, to to triedenie,´je ale v celej naše spoločnosti, nielen v kostoloch. Zjavne sa viac boja Mikasa a jeho vyhlášok.

jankapepe
5. feb 2022

@patka06 všetko je to o ľuďoch. Sú ľudia ktorí stále idú na základe humannosti a zdravého rozumu 😉
Pustia sa najesť tehotnú co je 183 dní po covide a zamyslia sa nad tým ci vôbec pustiť očkovaného s kašľom tuberaka ale s platným covid pasom za stôl medzi zdravých ľudí.
Aj keď vyhláška hovorí opačne.

mamina1419
5. feb 2022

U nás môžu všetci. Len aby bol respirator

lucyloves
5. feb 2022

Ešte pred tromi rokmi by matnej nadpis dosť pobavil 🙂

ailiba
5. feb 2022

@jankapepe viem, že niektorí kňazi preto odmietajú viest omše...

any_soj
6. feb 2022

@lindusss2016 samozrejme, nepíšem o očkovaní. Odpoveď bola pani nado mnou, ak by ste dobre čítala - "nechodil vari Ježiš medzi chorých?". ;)

autor
6. feb 2022

@diamond007 @jankapepe to predsa nie je nariadenie cirkvi, ale nasej uzasnej vlady. V inych statoch boli kostoly otvorene aj pocas lockdownov a aj pre neockovanych. Nie z rozhodnutia cirkvi, ale preto, ze to vlada nariadila.

rakahaka
6. feb 2022

@jankapepe nie, nikde som sa nestretla s tym ze by niekto niekde kontroloval, aspon v mojom dost sirokom okoli to tak je. Nasi knazi sa tesia na omsi kazdemu cloveku. Je to o ludoch ako vsade ;) ci je to obchod, restika a fitko. Komu zalezi na jeho praci neriesi covidpasy

karolinakr
6. feb 2022

Priklad mam negativny test prace čerstvy, strčila som nos do Kiku a už od pokladne znel hlas, ste očkovana, prekonana, kovid passik ukažete? že nie, som išla do Lacnych knih, tam je pokladňa hned pri dverach a teraz nepreháňam a predavačka zhrozenym pohladom akoby vstupil Breivik do predajne, že mate pass? nie, no tak viete kam mate ist,..Takže do kostola radšej ani neskúšam, takže takto si tu veselo žijeme..

jankapepe
6. feb 2022

Ja nehovorím ze to je nariadenie cirkvi. Hovorím ze práve kňaz ako prvý by mal konať v súlade s kresťanstvom, nie? Prečo konajú v rozpore s tým co kazu? Toto je viera?

lucia147852
6. feb 2022

@jankapepe pretože kňaz ktorý pustil do kostola všetkých dostal pokutu 20 000€. Viem o jednom prípade. Bohužiaľ boja sa.

diamond007
6. feb 2022

Ale otázne je ako sa k tomu cirkev postaví, aj keď je to vyhláška vlády. Či bude neockovanych vyhadzovať alebo ako predcizne to kontrolovat

jankapepe
6. feb 2022

@lucia147852 odvolal sa voči nezákonnej pokute? Platil ju? Vieš to od neho? Alebo to je info jedna pani povedala....?

jankapepe
6. feb 2022

@lucia147852 takže hrozba pokuty je pre kňaza ospravedlnenie konať v rozpore s kresťanstvom?
Fakt?
Keď sa raz vydá vyhláška ze sa budu v kostole strieľať deti lebo.... (extrémne áno.... Pre mňa je extrémne aj to nevpustit do kostola zdravého človeka lebo sa nedal zaočkovať vakcínou co je stále vo fáze testovania a neručí za ňu nikto... A chorého očkovaného v pohode pustiť...)
.... Budu strieľať kňazi deti lebo sa budú báť pokuty?

Fakt mi vysvetli co to je za obhajobu, lebo pokuta.....?

karolinakr
6. feb 2022

@jankapepe vieš čo, ja som už videla bezdomovca vyhodiť z kostola, možno robil neplechu , ale nepáči sa mi, že len vyobliekany ako na svadbu možeš ist do kostola. A to prečo? Je to nejaka slavnosť ? Ja chodim normalne, kde je spoločenstvo ludi, čo oslavuje Boha a nie,ž e bezdomovec vonku ma stať, papaláši v prvej rade, babky, čo hadžu do kasičky z 300 euroveho dôchodku si tam nikto neucti, atd, atd,.

autor
6. feb 2022

@jankapepe ano, budu. Lebo u nas cirkev podlieha statu a stat ju plati.

lucia147852
6. feb 2022

@jankapepe tu nejde o to, že to je omluva, ale darmo budem skákať do kňaza ktorý má príkazy zo štátu a z KBS. Hlavou sr cirkvi rkc aj ecav sú biskupi, tým treba adresovať svoje staznosti. U nás volajú na kňazov policajtov ako na bežiacom pase. Budeš ty platiť za neho pokutu? A prosím tá nepreháňaj s nezmyslom strieľania deti, to je prirovnanie padnuté na hlavu. Pokial viem v náboženstve ide hlavne o lásku. Či stojí ti za to dourážat kňaza a ľudí len aby si mohla byt v nedeľu na omši a budeš tam mat čisté svedomie? Tiež nesúhlasím a tým čo sa deje a beriem to ako nezmysel a tiež si myslím, že biskupi by mali konať, tiež si myslím resp viem, že v cirkvi sa deju aj zle a nespravidlive veci, pretože ju tvoria ľudia. Najskôr sa pozrime každý na seba čo v živote koname a potom hádžme kamene do druhých. V očiach ľudí s takýmto pohľadom bude ten kňaz vždy zlý. Pre jedných preto, že pusta len OP, pusti všetkých, zas bude zlý, že nedodržiava opatrenia, zavrie úplne kostol, bude zlý že zavrel kostol… ľahko sa nám súdi, keď nechodíme v topánkach toho druhého človeka.

jankapepe
6. feb 2022

@lucia147852 vieš ja kresťan nie som, do kostola nechodím už xy rokov. Mne je jedno koho tam pustia. Ide o to ze ten co kresťanstvo káže nemôže predsa takto konať.
Nemal by byt práve kňaz ten co ide príkladom a vedie kresťanov správnou cestou... Ako môže niekto počúvať a žiť podľa niekoho co vodu káže víno pije?