Môžem reklamovať ponožky?

23. jan 2023

Ahojte, je možné reklamovať alebo vrátiť do obchodu ponožky? Dnes som si kúpila členkové ponožky s tým, že mi budú dobré, ale keď som prišla domov a vyskúšala som si ich, tak som zistila, že sú mi malé a ze ich poriadne nenatiahnem na nohu, ani nie je na pätu. Kupovala som 2 balenia, to prvé mi je dobré a to druhé nie, pritom sú to rovnaké veľkosti. Ponožky stáli 1€=jedno balenie. Je možné tie ponožky vrátiť alebo reklamovať? Lístok, kde je napísané koľko stali mám, ale nemám taky papier alebo ako to nazvať, kde boli tie ponožky. Neviem čo mám spraviť s tými ponožkami, takže ďakujem za rady a tipy🙂

simonettasimonova
23. jan 2023

Keď už boli použité myslím ze nie

luccija
23. jan 2023

Myslím, že z hyg.dovodov nie, ale vyskúšaj.

zobaka
23. jan 2023

ked sa ti chce riesit 1 euro, tak chod, ale ak boli niecim spojene a ty im donesies rozbalene, asi nevezmu

klarissa25
23. jan 2023

Vážne ? Vrátiť ponožky za 1e ? Srandujes určite.. na druhej strane odkedy bola jedna žena u nás reklamovať pánske boxerky, lebo sa po roku nosenia urobila diera medzi ...... Tak už má nič neprekvapí

autor
23. jan 2023

@zobaka áno boli spojené, 1 euro mi príde zbytočné riešiť, ale skôr ma zaujíma čo budem s nimi robiť, či vyhodiť alebo čo, práve preto som chcela vedieť, či sa to dá alebo nie

paulinam99
23. jan 2023

Po prvé: neuviedla si, či si ich kupovala v kamennej predajni alebo v e-shope (rôzne práva spotrebiteľa)
Po druhé: Reklamovať ponožky v hodnote 1€ alebo trebárs aj odstúpiť od zmluvy pri ponožkách za 1 € mi príde neskutočné sci-fi (rozumej neracionálne rozhodnutie), pretože Tvoje náklady na právny úkon určite prevýšia prípadný benefit 1€ (ak Ti to uznajä)

autor
23. jan 2023

@paulinam99 v kamennej predajni som ich kúpila

zobaka
23. jan 2023

@klarissa25 😂😂😂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulinam99
23. jan 2023

Hmm, takže odstúpiť od zmluvy nemôžeš a môžeš reklamovať iba vadu výroby. Vyskúšať veľkosť/strih si si mala na predajni, takže reklamáciu veľkosti/strihu Ti uznať nemusia.

Ostatné, čo sa týka iracionality nákladovosti právneho úkonu viď príspevok vyššie.

simonettasimonova
23. jan 2023

@klarissa25 fasa 🤣🤣🤣

autor
23. jan 2023

@jabadabadu dobrý nápad, to môžem skúsiť. Ako ani mne to nestojí za 1 euro len som chcela vedieť či sa to dá alebo nie

paulinam99
23. jan 2023

sorry, ale mne to skôr príde, ako vytváranie tém len preto, aby tu nejaké témy na MK denne boli
P.S.: kto je to "AUTOR" ? majiteľ alebo správca MK alebo kto ? Lebo si všímam, že "AUTOR" tu denne zakladá množstvo s prepáčením za výraz "primitívnych tém" zrejme s cieľom rozvíriť diskusiu a nie riešiť zmysel ich obsahu. Sorry, ale vidím to tak.

simik22
23. jan 2023

Bože drbni to do koša, a namiesto vypisovania tu, si v kľude vypi kávu.

tiezjedna
23. jan 2023

@paulinam99 ako @autor je označovaný každý anonym, ktorý založil diskusiu a ty ho chceš vo svojom príspevku označiť.

klarissa25
23. jan 2023

@paulinam99 aj ty keď zalozis anonymnu diskusiu budeš "autor"

luliu
23. jan 2023

Čo chces reklamovať? To, že si si kúpila malé ponožky nie je dôvod na vratenie

aprilowka
23. jan 2023

Daj ich do Humana kontajnera a máš dobrý skutok

sasa1310
23. jan 2023

a čo chceš reklamovať, že si si zle kúpila a kúpila si si malé ponožky? Nie, nemôžeš reklamovať lebo tebe nesadla veľkosť

hedviga2
23. jan 2023

Dak nejakej susede

sasa1310
23. jan 2023

@klarissa25 to ako vážne? Guľky vydrali a jej sa to nezdalo a tak prišla? 😀

klarissa25
23. jan 2023

@sasa1310 presne...no ako samozrejme je to spotrebný tovar a u nás záruka 24 mesiacov...ale tak toto by som sa hanbila ako pes

radkaradix
23. jan 2023

podla mna by si to mohla ist kludne reklamovat, ale vezmi oba pary a ukaz im, ze jedny sedia a druhe nie, aby si dali pozor na oznacovanie vyrobkov..

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haanovajana
23. jan 2023

Daruj ich.

autor
23. jan 2023

@sasa1310 lenže tam ide o to, že ja som kúpila dve rovnaké balenia s rovnakou veľkosťou a pritom v tom jednom balení boli menšie ponožky, pritom to boli rovnaké veľkosti

autor
23. jan 2023

@luliu chcela by som reklamovať to, že som si kúpila dve rovnaké balenia s rovnakou veľkosťou, a pritom v tom jednom balení boli menšie ponožky, pritom to bolo to rovnaké balenie a aj veľkosť

princeznaaa12345
23. jan 2023

A v akom obchode si ich kupovala?

autor
23. jan 2023

@jabadabadu takže si myslíš, že by som to mohla ísť reklamovať? Lenže problém je v tom, že tie ponožky boli spojené v tom balení, a ja som ten papierik, kde boli tie veľkosti napísané vyhodila. Takže to by mi asi neuznali, či

autor
23. jan 2023