Môžem dať namontovať klímu bez susedovho súhlasu?

26. júl 2023

Chceme si dať namontovať do bytu klimatizáciu. Jeden jediný sused (pod nami) nám odmieta podpísať súhlas. Môžme ju dať namontovať aj napriek tomu? Ostatní ľudia v bytovke nám súhlas podpísali.

viestta
26. júl 2023

Pozri sa co mate v domovom poriadku.

autor
26. júl 2023

@viestta , že zmeny na spoločných priestoroch a fasáde musia odsúhlasiť vlastníci bytov. Bližšie to nie je špecifikované či všetci či väčšina 🤷

jarmila2010
26. júl 2023

u nas staci nadpolovicna vacsina..spytaj sa domovej dovernicky

simca06022011
26. júl 2023

Na ten suhlas by som si pytala, nech napise ze nesuhlasi a odovodnenie. A hotovo, s tym potom chod kam treba (neviem ci spolocenstvo alebo kto to riesi). Vela ludoim niekto nesuhlasi s niecim, napisu a napr. aj pri stavebnych povoleniach u nas, riesili, cije to opodstatnene a ci nie. Pretoze vzdy by bol s niekym problem, nikto by nic nemohol

nikaeli
26. júl 2023

Naši traja susedia majú na balkóne zvnútra, netrčí to z bytovky von. Nepodpisovali sme žiadny súhlas. Ak aj niečo odsuhlasujeme, je potrebná nadpolovičná väčšina.

27dianka
26. júl 2023

Zisti si to u domového dôverníka alebo rovno na bytovom. Ak nesúhlasí len jeden, tak by ti to podľa mňa malo prejsť. Aký má na to dôvod, že je proti?

autor
26. júl 2023

@jarmila2010 on je domovník 😂
@simca06022011 no on má taký super dôvod , že až 🤦 vraj už má klímu on, keby máme aj my tak je tu veľký hluk z toho 🤦🤦🤦🤦

simca06022011
26. júl 2023

tak to nie je dovod. Dala by som si ju aj tak.

jarmila2010
26. júl 2023

😅proklete tezka situace

jarmila2010
26. júl 2023

a az teraz citam ten dovod...kokos,by som viac,ani neriesila a klimu namontovala...on moze a vy nie?!

ruxandra
26. júl 2023

Tak mu povedz, ze ak mu vadi hluk, nech si on klimu zrusi a vy si date.

Kks, to je tupy kreten, dufam, ze si to das aj bez jeho suhlasu, ved nema ziaden relevantny dovod nesuhlasit, asi sa potrebuje citit dolezito

cacianka
26. júl 2023

to ešte niekde funguje funkcia domovník ? on nie je kráľom paneláku, rieš to so správcom domov, iba váš bytový podnik/váš správca má právo rozhodovať, nie nejaký tajtrlík s takým blbým dôvodom... Vy dokonca asi budete mať klimu tichšiu ako on ...

kika2565
26. júl 2023

Mne tiež neodpísala domovnicka. Dôvod. je to somarina... lenze zbytok bytovky ano... klímu sme dali a hotovo.... predsa to nie je bytovka domovnika ,ktorého sme my vlastníci zvolili lenze ho môžme aj kedy kolvek odvolať...

anesim
26. júl 2023

Nebude mu voda kvapkat na parapet, alebo striesku na balkone ( ak mate)? Ak ano, tak ho chapem, je to otravny zvuk. Jednej sestranice tak kvapka na striesku na balkone, a v spalni , ked maju otvorene okno je to na nervy . Naopak druha sestranica nema balkon, tak si to dala na fasadu, ( mohla si to dat, nepotrebovala suhlas) , byva na 6.poschodi rovno nad vchodom a tam je laminatova strieska . Som tam isla ,a ked som to pocula, tak hned jej hovorim, ze ci sa este nikto nestazoval, hlavne tí,kt byvaju na 1.al 2.poschodi. Ostatni ,co maju klimu si ju dali do inej izby, kt je otocena na opacnu stranu, a tam im to kvapka do travy.

amarilka26
26. júl 2023

My sme sa nikoho nepytali. Maju tu ludia parabole na fasade, takze som to brala tak, ze ak uz ma niekto nieco na fasade, tak mozem aj ja. Naviac nemozem vetrat kvoli fajciarom, takze by som nejaky nesuhlas s klimatizaciou ani neriesila.

slniecko5
26. júl 2023

Nás sa suseda nám nami nepýtala a ani by ma nenapadlo, že by mala. Veď my s tým nemáme nič, ani tvoj sused.

amelie2017
26. júl 2023

A vy ste mu ten suhlas podpisali, ked si daval klimu on? A druha vec, vsak ak ma klimu, zavrete okno, tak to az taky hluk nebude.

autor
26. júl 2023

@amelie2017 my sme tu v tom čase nebývali, sme tu krátko len pár mesiacov.
@anesim chceme ju dať na strechu, tam mu nemá čo kvapkať.

slovakboy
26. júl 2023

Kľudne ju namontuj. Nepotrebuješ na to žiaden súhlas. Ak tým neobťažuješ nikoho a nemeníš vonkajšok domu nemusíš sa nikoho pýtať.

elenka.k
26. júl 2023

čo riešiš? On ju má a vám nepodpísal? Blb.
Nové klímy vôbec nerobia taký hluk.

slovakboy
26. júl 2023

@elenka.k presne tak

zuzana212722
26. júl 2023

My sme sa nikoho nepytali ani ďalší sa nepytali..ale zase my máme normálnych susedov a vieme sa dohodnúť takéto niečo riešiť v 21 storočí ..
Daj si ju normálne a nerieš ..väčšinou stačí väčšina odsúhlasiť čo máte..u nás riešila jedna obrovská prerábka balkónov a tiež stačilo ze nadpol. Väčšina suhlasila takže sa to urobilo.
Ale klimatizáciu ? To už naozaj nikoho do toho nič

kiwi3
26. júl 2023

to je zase nejaky psychos, ktory si len uziva, ze ma konecne nad niecim moc a moze vas trapit. kaslala by som na neho...

vivuska666
26. júl 2023

Tiez som si s klimou zazila svoje. 2x som zhanala nadpolovicnu vacsinu suhlasu majitelou bytou. Potom sa domovnik chodil pozerat kam to kvapka. Mame predlzeny vyvod aby nahodou mu nieco nevadilo. Toto su take osoby ktore radi buzeruju.

mirka17
26. júl 2023

Je niečo iné si namontovať klímu na balkon, a je niečo iné si namontovať klímu na fasádu. Fasáda je majetok vlastníkov bytov. Jednak to vyzerá otrasne, ako v cigánskej kolonii, tieto klímy na fasáde, a jednak ak mate nebodaj aj zateplenú bytovku alebo po rekonštrukcii, tak stráca sa aj záruka, pretože tým že ste si tam navrtali klímu ste poškodili fasádu. Ak dôjde k poškodeniu fasády bude sa to platiť pravdepodobne z fondu do ktorého prispievajú všetci, takže majú právo sa vyjadriť k danej veci

simca06022011
26. júl 2023

@anesim dva sa ked tak hadica dalej od domu a nekvapka nikam. doslova sa to nastavuje, aby to neposkodzovalo fasady, balkony... u nas to islo asi aj viac ako 30cm aby kvapkala do travnika (cize toto podla moznosti, niekde je to tak, ze tam taka mozost nie je)

anesim
26. júl 2023

@simca06022011 viem,ze sa dava hadica,seatranica ju tam ma,aby nekvapkala na fasadu. Ona byva v takom cinziaku, kde su pri vstupe najprv schody a strieska, takze to kvapka na tu striesku a odtial sa to odraza na schody. No najhorsi je na tom ten zvuk kvapkajucej vody

simca06022011
26. júl 2023

@anesim katastrofa :D

kristinka92
26. júl 2023

stačí väčšina vlastníkov, nedávno som to zisťovala. sused si môže trhnúť nohou 🙂

aliaray1
26. júl 2023

A co ostatni? Tiez ste schvalovali klimu ostatnym? U nas v baraku to ma podliehat schvaleniu, ale mame tu zauzivane, ze sa nikto nikoho nepyta, len oznami, ze bude cosi vrtat a zrazu je klima. Nikomu to nevadi, lebo sme pricetni a kondenzy si slusne odvadzame a voda nikomu netecie na okna ani na hlavu atd.