Môže sa mačka vrátiť?

23. nov 2021

Ahojte stala sa taka vec. Mame na dome macku ktora tam zije. Dom je neobyvany, ale kazdy den sa tam chodi. Priatel ma otvorene auto mal vzadu nabytky a stare sedacky na vyhodenie. Macka vbehla dnu a on si to nevsimol. Odisiel aj s nou v aute a ked otvoril macka asi v soku vybehla a usla. Uz bola tma. Vzdialenost medzi jej domovom a miestom kde vybehla je mozno cca 15-20km. Je nejaka sanca ze najde cestu domov? Bola na nas zvyknuta a pritulna. Som zufala 😭😭😭😭😭

katkamatka7
23. nov 2021

Áno, šanca je.

eemma12345
23. nov 2021

Kým mačka prejde 20km aby našla svoj domov, stihne si nájsť aj novú rodinu, ktorá ju bude aspoň prikrmovať.

autor
23. nov 2021

@katkamatka7 jeej myslite? Pretoze on ju nechtiac odviezol v aute na uplne ine miesto a ked otvoril ona chuda vybehla a usla 😢😢😢😢

autor
23. nov 2021

@eemma12345 ved my sme jej pravidelne kazdy den davali jedlo, aj mlieko aj mala pristup dnu do domu, pelech... vsetko.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eemma12345
23. nov 2021

Tak ale mi povedzte jak mačka príde k vám zo vzdialenosti 20km.

autor
23. nov 2021

@dominika1988 priatel tam bol ale ona usla, nenasiel ju 😭😭

autor
23. nov 2021

@eemma12345 su pripady kedy sa macky vracaju aj zo vzdualenosti viac ako 20km

danieli
23. nov 2021

Moja skusenost nepotesi, macku sme viezli k veterinarovi 15 km, pred ambulanciou zbadala velkeho psa a usla z prepravky, viac jej nebolo, nechali sme prepravku u veterinara, ak by sa motala v okoli, chodili sme tam na prechadzky, macky niet, verim, ze si nasla milu dochodkynu, ktora ju dodnes krmi a cese😁

lintu
23. nov 2021

Neviem si veľmi predstaviť, ako by sa mohla vrátiť mačka z takej vzdialenosti. Tobôž keď tam išla autom, čiže ani pachy po ceste nemá. Treba sa na to miesto ísť skúsiť pozrieť a rozhodiť inzeráty. Napr. na fb v mačkárskej skupine stále visia nejaké nájdené mačky.... Aj na to miesto môžete vylepiť pár letáčikov, aby sa vám v prípade jej nájdenia ozvali.

eemma12345
23. nov 2021

V tom prípade držím palce teda.

h2
23. nov 2021

Obávam sa, že je to priďaleko a mačka nie je Goro-biely pes (ak si niekto pamätá na tento starý film o psovi, čo sa vrátil domov cez celé Japonsko). Napíš do FB skupiny v mieste, kde sa mačka stratila. Ak je prítulná a zvyknutá na ľudí, bude vyhľadávať ich blízkosť. Je možné, že ju niekto nájde. Držím palce.

galixx
23. nov 2021

Ahoj, nam sa tak vratil kocur. Prestahovali sme sa z jedneho domu do druheho, vzdialenost asi 10km, kocura sme previezli autom, v starom dome ostali byvat moji rodicia. Asi po 4 mesiacoch, co sme uz byvali v novom, sme isli na dovolenku. Kocura krmili susedia, ale asi mu bolo smutno a isiel nas hladat, vratil sa k staremu domu, nasi ho tam nasli. Absolutne nechapem ako tam trafil po takej dobe, hlavne ked sme ho previezli v aute.

be_ky_2
23. nov 2021

Šla som z kocurikom na kastráciu z Komárna do Šurian keď sme došli na miesto a vystupovali z auta prepravka bola zle zatvorená a kocúr vybehol samozrejme sme ho hneď volali hľadali ale ako by sa pod zem prepadol...na druhý deň sme šli znova...odkedy sa stratil som zverejnila fotku s tým že nám veľmi chýba a prosíme o hoc aké info každý deň sme ho išli hľadať ale nič a potom sa nám ozvala pani z kvetinárstva ktoré nie je ďaleko od veterináry že našla kocúrika boli sme veľmi šťastní a bežali po neho z toho sme vedeli že sa celý čas skrýval niekde poblíž bál sa cudzích áut ľudí vždy bol blízko možno niekde pod autom, na strome nevideli sme ho ale bol poblíž veteriny pani z kvetinárstva nám ho odchytila nesmierne vďační sme boli ale ja som každý deň zverejňovala že sa stratil každú chvíľu a všetkým OZ, útulkom posielala nech zverejňujú takže odporúčam nevzdávať sa a hlavne inzertovať že sa stratila mačička a dať telefónny kontakt...mačička sa na cudzom mieste boji bude niekde poblíž miesta kde ju vyložil...

be_ky_2
23. nov 2021

A ešte podotýkam že nás kocúr nie je vôbec prítulný

be_ky_2
23. nov 2021

Takže sme mali oveľa menšiu nádej

deti95060810
23. nov 2021

pochybujem že sa vráti... 20 km je veľa.

banyka
23. nov 2021

Nam sa takto vratila, vyskocila nam z auta ked sme ju brali na kastraciu. Sice to nebolo 20 km, ale asi len 10. Ale bolo to mimo obce. Vratila sa asi za týzden. Uz sme neverili ze pride. 😒 A to nebola ani pritulna.

lindusss2016
23. nov 2021

Hladajte ho v okoli, kde zmizol. Ale urcite necakaj, ze sa vrati do toho domu 20 km, ktore precestoval v aute...

gazpalm
23. nov 2021

My sme mali macku ,pritulnu zlatu ...lebo jedna nam usla k susedom a dalsim mackam ...tato sa pri nas drzala a raz sa mi stalo ,ze mi zrejme vliezla niekde k motoru ,ona vedela chodit pod auto ,ale ked som rano vencila psi ,vysla ...ale teraz bolo skaredo ,ja som nestihala ,sadla do auta a odfracala ...isla som za klientom a po tyzdni ,kym som si uvedomila,ze mozno som ju odviezla niekam ,som ju tam nasla chuderku ...cca 45 km 😊chod pokukat okolie

zuzanaam
23. nov 2021

Požičajte si odchytovú klietku a nastražte v blízkosti miesta, kde sa stratila.

0silvia0
23. nov 2021

Normalne sa vratte na miesto, kde usla a hladajte ju. Ked bola pritulna, pozna tvoj hlas a pride k tebe. Hadam nebudes doma sediet so zalozenymi rukami. Ja by som tam este teraz behala a cicikala...

annm81
23. nov 2021

Šanca, že sama trafí je malá. Vytlačte letáky s fotkou a rozvešajte okolo miesta, kde sa stratila (resp. pri najbližších domoch) - to je najvyššia šanca, že sa k vám vráti.

mariska1989
23. nov 2021

Není šanca . Mám vlastnú skúsenosť neviem ako možno tam niekto zaviezol alebo bola schovata pri motore čo ona ale nebola ani raz načo by sa schovávala keď prístup do tepla mala ale prejdem k pointe kočku som si našla po 9 mesiacoch od domu 3 km takže 15/20 km nehrozí . Ale ako nechcem byť zlá ale takto to vyzerá že ste boli vyhodiť staré veci niekam Boh vie de na nelegálnu skládku keďže ste šli večer a zberné dvory fungujú len do určitej doby a popritom ste sa zabavili niečoho čo ste nechceli a teraz potrebuješ vedieť či sa vráti alebo nie ..môj názor no

be_ky_2
23. nov 2021

@mariska1989 To hádam nie😱

mariska1989
23. nov 2021

@be_ky_2 tak ľudia sú raz podaktorí taký . Tiež mám akurát doma mačku čo niekto vyhodil

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkamatka7
23. nov 2021

Mačky majú v sebe zmysel pre orientáciu, ktorá im umožňuje prejsť kilometrové vzdialenosti s istotou cieľa. Známy vtip https://www.rehot.sk/vtip/19671
Mačka sa dokáže vrátiť aj po pol roku, mali sme takú. Aj po týždni, keď sme ju ako deti oplakali. Môže ju niekto nakŕmiť, môže si sama uloviť. Môže ju niekto nájsť ako túlavú a zavrieť v dome, byte s dobrým úmyslom. Ak bola veľmi naviazaná na vaše prostredie, bola často vonku, vráti sa napriek nástrahám s jej siedmimi životmi. Či deviatimi?

karolinakr
24. nov 2021

Nemate fotku? Radšej by som v okoli, kde vybehla, vyvešala plagatiky s jej fotkou alebo velmi podobnej mačky, je skor nadej, že sa ti ozve niekto, kto ju uvidi, Raz tak cely Ružinov hladal psa, a ten zabehol x kilometrov denne, že kto ho kde videl, každy deň postovali trasu asi mesiac ! a ten pes sa našiel vo Vrakuni, odmena bola 300 eur, takže vela ludi sa zapajalo hehe
Daj tam symbolicku odmenu vyvešaj fotky ak ju tak lubiš a verim, že sa ti pošťastí

anjelicek26
24. nov 2021

Normalne vyves fotku s odmenou v mieste, kde odbehla, ona sa tam bude potulovat tak ci tak, ludia budu mat aspon oci otvorene... mne su taketo veci strasne luto hlavne kvoli detom, ked macka den neprijde, maju paniku v ociach, ze co sa deje...