Montovaný dom na kľúč vs. murovaný dom?

len_nig
28. aug 2019

Baby, riešime s manželom dilemu montovaný/murovaný dom. Čo by ste poradili? 😊

martina1705
28. aug 2019

@len_nig My by sme chceli na jar stavať montovaný dom Stilo absolut. Boli sme si osobne pozrieť murovaný aj montovaný a teda vyhral u nás montovaný. Bol tam velký rozdiel v cene za ten istý dom murovaný drahší o cca 20 000€ a montovaný keďže nemá také hrubé steny má o cca 7m2 väčšiu úžitkovú plochu pri tom istom type domu. A čo sa týka komentárov od ľudí odhovárali nás od toho iba tí ktorí montovaný dom nemajú. Tí čo ho majú tak si chvália tak hádam budeme aj my spokojní 😃

len_nig
autor
28. aug 2019

@martina1705 áno, nas tiež odhovaraju od montovaneho, ale tiež som našla väčšie za lepšiu cenu 😊 akú firmu ste si vybrali?

deti95060810
28. aug 2019

my máme murovaný...tiež si chválime

martina1705
28. aug 2019

@len_nig my už ani neriešime komenty niektorých ľudí keď sú takí múdri nech nám prispejú a môžeme stavať kludne aj vilu.😄my najlepšie vieme čo si môžeme dovoliť a čo je pre nás najvýhodnejšie. My sme si vybrali firmu bauholding- domsnov zaujalo nás že vybavia úplne všetko na komplet aj stavebné povolenie nemusíte sa o nič starať a majú aj vzorové domy boli sme pozrieť v Bratislave pri bory mall tam je ten čo budeme mať my. A známy majú tiež montovaný drevodom cez túto firmu a sú spokojní.

buuu
28. aug 2019

uz tu bolo vela diskusii na tuto temu 🙂
Ja si osobne myslim, ze je velky rozdiel ci postavis dom z tehál alebo kvadier alebo teda montovaný dom..volá sa to sice drevodom ale predstav si z coho su tie steny: drevotrieska, striekana izolacia, chemia..a tieto svinstvá musia napchať do určitej šírky obvodovych murov.. samozrejme, nehovoriac o tom, ako sa striekana izolacia rokmi vyparuje atd...
Ale nehadam sa, je to fakt subjektivny nazor.. niektoré veci za tu rychlost a cenu proste nestoja..

tukanec
28. aug 2019

@buuu omg prosim ta ked nevies o com hovoris tak o tom nehovor, lebo siris bludy..
@len_nig tak ja ako architekt ti mozem povedat ze jednoznacne montovany. to vobec nie je o tom, ze ked to je rychlejsie postavene je to menej kvalitne. napriklad clt domy su vysoko kvalitne a zdrave a presne ako tu niekto pisal ziskas +m2 v porovnani s montovanym. Ale firma ktora vam ho bude realizovat musi robit naozaj kvalitne

nika898
28. aug 2019

@len_nig ide o to co chces ty. Kazdy ti povie svoj nazor podla toho v ktorom dome byva. Montovany o nieco lacnejsi ale kratsia zivotnost, spravia zle a drevo ti zvhlne a mas po dome je to predsa len "obycajna" OSB doska. Murovany mas tehlu alebo ytong. Zase ytong o nieco lacnejsi ale tiez to nie je tehla tiez tam mas riziko ze ked ti dom navlhne odspodu tak sa ytong rozpadne. A poviem len tak tehla je tehla a palena skridla je palena skridla. Ja kebyze stavam tak obvodove mury by som stavala bezpodmienecne z tehly a tak isto aj nosne priecky tie ostatne montovane. Vyhoda je ze kedykolvek mozes zmenit dispoziciu domu bez toho ze by si burala steny v amerike bezne ked odidu deti alebo pri prirastku 😉

nevludna
28. aug 2019

Nehovoriac o tom, ze v montovanom je vsetko pocut medzi izbami;)...

alusha
28. aug 2019

Mame montovany a sme spokojni, byva sa super, nizke prevadzkove naklady a medzi izbami nie je pocut nic... predtym sme byvali v murovanom, takze vieme porovnat...

livia341
28. aug 2019

@len_nig ja nemám skúsenosti s montovaným ani v okolí, tak neporadím.My máme totiž dom murovaný z tehál porotherm. A sme spokojny.

janus141
28. aug 2019

@alusha mozem sa opytat kolko platite voda plyn elektrika mesacne a aku mate obytnu plochu dakujem

buuu
28. aug 2019

@tukanec hej, som slepá, hluchá a nevidím z coho to stavaju :D :D

alusha
28. aug 2019

@janus141 mame elektricku podlahovku, plyn nemame a platime aj s vodou 90eur, 120 m2 uzitkova plocha...v lete super vo vnutri, dom sa neprehrieva, max co sme mali aj v najvacsich horucavach 24 st. A to byvame na juhu, cele leto horucavy... v zime trosku prikurujeme v krbe ale to len ked sa nam chce, cez vikend alebo vecer hodinku

len_nig
autor
28. aug 2019

Baby ďakujem, aj tieto Vaše názory ma presvedčili o montovanom, že sa toho nemusíme báť 😊

janus141
28. aug 2019

@alusha my mame murovany dom zatepleny obytnu plochu cca 130m2 a spolu.plyn voda a elektrina mesacne platime cca 100eur v devodome sme nebyvali ale tiez znama ho maju a su spokojny

tukanec
28. aug 2019

@buuu no ved hej, tu co slovak to lekar, stavbar, pravnik, ekonom, astronaut ...😊 staci ze kazdy ma oci

veronika3184
28. aug 2019

Brat maju sice nie montovany ale dreveny, co je este drahsi ako murovany, sice je nizkonakladovy, ale mne osobne vadi, ze cez tie drevene steny vsetko pocut. Ozyva sa to. V murovanych to tak nie.

buuu
29. aug 2019

@tukanec moja a ty isto byvas v montovanom ked sa tak pajedis :D ja som pisala subjektivny názor a ked uz machrujes tak z coho su drevodomy?:D z dreva? :D

len_nig
autor
29. aug 2019

A ešte otázka 😂 manžel ma presviedča, že na stenu montovaneho nemôžem zavesiť nič, napr skrinky v kuchyni, môžem nie? 😂

martina1705
29. aug 2019

@len_nig normálne sa môžu zavesiť skrinky aj kuchynská linka aj obývačková stena v pohode. Treba sa popýtať v konkrétnej firme z ktorej by ste chceli domček 🙂 nám povedali že na jeden nosný prvok sa môže zavesiť cca 55kg

natallys
29. aug 2019

@len_nig samozrejme, že môžeš. Veď to predsa firmy nemôžu robiť v kvetu makového, musí to niečo udržať. Aj keď ja som skôr za klasiku, murovaný dom ale viem, že v tejto dobe je skôr trendy montovaný lebo je rýchlo postavený a vychádza aj cenovo lepšie.

eliaska101
29. aug 2019

@len_nig manžel teda asi nie je moc za montovaný, čo? Keď ťa takýmito otázkami odrádza od neho :D :D :D

dada7701
29. aug 2019

No vedľa nás stavali montovaný, a tak som zhodnotila, že ani zadarmo 🙄....

len_nig
autor
29. aug 2019

@eliaska101 nie, nie je 😂 ale mne sa zasa nechce čakať tak dlho na murovaný, museli by sme ísť zatiaľ bývať k nasim alebo jeho rodičom.

len_nig
autor
29. aug 2019

@dada7701 prečo?

veronika3184
29. aug 2019

Neviem kolko sa robia tie montovane z drevotriesky ale bratov drevodom bol postaveny za 4 dni. 🙂

veronika3184
29. aug 2019

Ma nieco podobne ako tento.

alusha
29. aug 2019

@len_nig mozes zavesit cokolvek, aj linku aj skrinky, telku... normalne mame vsetko zavesene... oni ti daju este vystuhu tam kde chces vesat...ved si chodte pozriet k niekomu kto ma taky dom... my sme ich boli pozriet viac a podla toho sme sa rozhodli

dada7701
29. aug 2019

@len_nig no videli sme to celé od základov ako sa to robí....všetko len také najlacnejšie materiály, práca odflaknuta.....ale susedia sú spokojní a to je hlavné ....radšej murovaný aj keď samozrejme dáš viac peňazí....ale každého po osobna vec samozrejme....a tiež nehadzem všetky firmy do jedného vreca...

montemotherone
29. aug 2019

@len_nig montovaný. Pri dnešných technológiách jednoznačne zdravší, lepšie izolačné vlastnosti... Na Slovensku sa radi držíme mýtov 😁 že "tehla je tehla" a podobne.... A bezdôvodne 😉