Máme nato, aby sme ako štát boli sebestační?

daniela2202
25. apr 2022

Máme nato, aby sme ako štát boli sebestační?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurar1
25. apr 2022

Co tym myslis? Potravinovo? Obrana? Nie a nie.

pribinak
25. apr 2022

@daniela2202 sebestační v akej oblasti? Potravinová sebestačnosť? Energetická? Obranná? Informačná?

My sme mala krajina

beata_k
25. apr 2022

Teba MK plati za tieto diskusie tu?

solange7
25. apr 2022

Pozrela som si tvoje starsie diskusie. Prázdna makovička.

daniela2202
autor
25. apr 2022

@solange7 prečo myslíš?

daniela2202
autor
25. apr 2022

@viestta Ja neverím, normálna odpoveď 😂👌

solange7
25. apr 2022

@daniela2202 pretoze kladies hlupe otazky. Na hlupe otazky dostanes hlupe odpovede.
Treba viac rozmyslat, citat, rozsirovat si vedomosti. Mozno sa potom budes pytat aj rozumnejsie otazky.

daniela2202
autor
25. apr 2022

@solange7 túto otázku položili teraz v diskusnej relácii.... myslíš, že tam sedia hlupáci??? .... osobne - čítam, počúvam, sledujem, a zaujímam sa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela2202
autor
25. apr 2022

@viestta kto my ? Máš tu svoj funclub? 😂

solange7
25. apr 2022

@daniela2202 teba zaujima napriklad aj znamienko na tvari dcery nasej prezidentky. Az tak, ze si kvoli nemu zalozila diskusiu.

daniela2202
autor
25. apr 2022

@solange7 mala si odpovedať, nie zahovárať, potom že koľko je na MK hlupákov 👉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solange7
25. apr 2022

@daniela2202 zaujimaju ta aj chlpy na intimnych partiach cudzich ludi. Aj to je jedna zo sofistikovanych tem, ktore si zalozila.

yomiko
25. apr 2022

A načo by sebestačnosť bola dobrá?

daniela2202
autor
25. apr 2022

@viestta úúú, nebudem , ja mám reálnych priateľov, zatiaľ čo ty.... musíš tu byť celé dni a noci....👉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela2202
autor
25. apr 2022

@solange7 všetky témy, ktoré zakladám sú z ďalších zdrojov.... prajem pekný večer

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solange7
25. apr 2022

@viestta ma realnych priatelov v hlave. Ked sa s nimi nevie dohodnut, prichadza sem s otazkami.
V dalsej epizode budeme riesit plandajuce viecko zdeny studenkovej.

martinkatinka
25. apr 2022

Ak si scitana, sledujes aktualne info, tak potom by si si mala vediet na tu otazku odpovedat aj sama 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
25. apr 2022

Nech sa páči, čo sa týka agrosektora: https://www.iness.sk/sites/default/files/docume... más tam odpovede.

annamalaga
25. apr 2022

A nezakladaj nezmyselne témy stále, prvý príspevok mi zmazali, píšem ešte raz.

karolinakr
26. apr 2022

Myslim, zeby sa to dalo, len by sme museli chciet a mat mudrych ludi v riadeni...Teraz ludia povedia nemame na to, sme mala krajina a co ked sme..Tu sa ludia vychovavaju k upadku pesimizmu malomyselnosti - nemame na to, nedokazeme to, Zlatka Puskarova kazde spravy zacina oznamom - nie su peniaze..Po pozerani sprav na Markize po 6 mesiacoch dostanes komplexy menejcennosti a depresiu..Ked ludia rano vstanu s tym, co vsetko sa neda a na čo všetko nemame, daleko to nedopracujeme .Co sa samostatnosti tyka mali potravinovu samostatnost, v niekt.druhoch odvetvia sme mali prvenstvo, trebalo ist v tomto trende a nie sa podriadovat unii vo vsetkom...V tom je malost Slovenska, ze bez rozkazov zvonku nevie fungovat a strašne sa podceňuje
To ked pozeras americke filmy, tam sa ludia uplne inak vyjadruju o svojej krajine, su najlepši, su majstri sveta atd..Vidia sa ako víťazi

cubo2
26. apr 2022

Určite nie je a nemá ani zmysel, aby bol. Ty tiež si sebestačná? Tiež si doma vyrábaš maslo, pečieš chlieb, chováš zvieratá v paneláku, žiješ oblečenie, zváraš si bycikel, letuješ elektronické komponenty do televízora? Nie.. lebo deň nemá toľko hodín, aby si to zvládla všetko sama, preto existujú firmy čo sa špecializujú na nejakú vec a robia ju lepšie ako ostatní.. niečo podobné je to aj na národnej úrovni.. Slovensko napríklad exportuje autá, importuje elektroniku, nejaké potraviny.. Problém nastal, keď sme teraz zistili že sme závislí od ruskej ropy a plynu - zistili sme, že tomu špinavému vrahovi z Kremľa musíme platiť, aj keď nechceme, lebo momentálne nemáme na výber..

A čo sa týka peňazí - si zober aký sme maličký štát, veď nás je iba 5.5 milióna, veď to je polovica Londýna (9mil).. a naša štátna správa je obrovská, 3000 obci, 75 okresov s milión úradmi, 20 ministerstiev.. Ja márne čakám na politickú stranu, ktorá bude mať odvahu toto osekať a polovicu úradov zruší a hneď budú peniaze na to, čo potrebujeme (školy, škôlky, cesty, zdravotníctvo)..

asfodelka
26. apr 2022

A co si o nasom state myslia vo svete? Ze sme zbytocny stat, ktory by si mali rozdelit Madari a Cesi.. kde ze je nasa samostatnost..
chttps://www.dnes24.sk/svet-o-slovensku-zbytocny...

cubo2
26. apr 2022

@asfodelka pozor, toto si nemyslia o nás všetci, iba Rusi -ale tak to už vieme, že tí nie sú normálni. Zvyšok sveta je ok, vedia rešpektovať aj malé krajiny..