Mám strach z výšok - Chodník v oblakoch

5. júl 2022

Či ako to mám nazvať ten chodník čo je v korunách stromov . Ja sa bojím výšok a muž to vie. Boli sme v Bojniciach a tam som nevyšla hore . Proste sa mi triasli nohy a problém je že chce ísť tam do tých Tatier..
Mám sa obetovať keď viem že to nedám a ešte lanovkou sa tam ide 😒prosím ja to chcem zvládnuť už len kôli synovi ale neviem ..
Mám si predtým za jeden dať ?🙈bože ,ja som hrozna povaha .

h2
5. júl 2022

Nech ide muž so synom, ty sa zatiaľ poprechádzaj dole. Nesilila by som to.

lilinka126
5. júl 2022

Ahoj myslím , že existuje aj cesta z druhej strany, kde nemusis ist lanovkou (brat tak bol) isli len chvilku peso.

pribinak
5. júl 2022

Však nech ide muž so synom. Ty ich mizes čakať dole.
Načo na silu ísť hore? Aj slepý bude vidieť aká si vystrašená

autor
5. júl 2022

@lilinka126 no ale mne ide o ten chodník😂po ňom behať ,či sa to dá ozaj prekonat ten strach

koniarova
5. júl 2022

A načo by si to robila? Len ty musíš vedieť,či si schopná prekonať strach. Ako to mame vedieť my. Nech ide len muž so synom.

simca06022011
5. júl 2022

Nechod a hotovo.

ichbinich
5. júl 2022

Ak mas seriozny strach z vysok, tak to nechaj tak. Naco sa do niecoho nutit, co ti nerobi dobre?
Moj manzel a deti miluju divoke husienkove drahy a volne pady. Ja to neznasam. Tak oni idu a ja ich pockam. Na ine atrakcie ideme spolu, kde si to spolu uzijeme. To, co mi nerobi dobre, nerobim.
Preto nevidim dovod, preco by si sa mala nutit tam ist, ked vies, ze ti nebude dobre. Pojdete spolu na pekny vylet, na zmrzlinu a jednu cast vyletu nebudete vsetci spolu. Bodka.

viestta
5. júl 2022

Neskusis, nevieš. Na to ako prekonať strach recept nie je.

cacianka
5. júl 2022

Ja som na tom podobne. Mňa by nedostali na miesto kde nechcem ani párom volov.
Poviem len že robím záchytný tábor a relaxujem na pevnej zemi. Basta.

lilinka126
5. júl 2022

@cacianka zachytný tábor to je super 😂😍 to si musim zapisat

nelca84
5. júl 2022

Ak si nevysla ani na Cajku v Bojniciach, tak sa na to rovno vykasli, daj si dole kolac a kavu, kym to muz so synom obehnu.

andrejka1974
5. júl 2022

Nech idú oni dvaja ja ich budem dole čakať ja tiež neznášam výšky ja mám problem s rebríkom takže v záhrade len muž oberá ovocie zo stromov a skúšala som prekonať sa ale proste pud sebazáchovy má nepustil pevná zem je moje

elizabet173
5. júl 2022

@cacianka som na tom podobne a ešte sa mi tie chodníky v korunách stromov vôbec nepáčia, lebo hyzdia prírodu.

cacianka
5. júl 2022

@lilinka126 ovocie, keksíky, dzusiky, a ja si čítam

lilinka126
5. júl 2022

@cacianka je to super napad a v podstate ked si na jednom mieste tak aj deti vedia kde maju pribehnut ak by sa niekde zamotali..

terina25
5. júl 2022

Mam rovnaky problem ako ty. Chodnik korunami stromov som absolvovala s ex priatelom, hlavne kvoli nemu. Na tu vezu som uz nevysla. Pre mna to nebol ziaden zazitok,skor stres. Lanovka tam vtedy este nebola,cize sme sli peso. Viackrat by som tam uz nesla. A o premrstenom vstupnom ani nehovorim

raffaella
5. júl 2022

Tiez mam fobiu z vysok a napr. sedackovej lanovke sa uplne vyhybam. Vynimku spravim iba v Alpach na lyzovacke, kde su tie bublinove sedacky, ze si aspon tu krytku bublinu stiahnem pred seba a to som ochotna ist 1-2 jazdy, inak chodim len kabinkovou pretoze tam sa citim v pohode. Ja mam taku zvlastnu tu fobiu zo sedackovej lanovky, ze ked je vsade sneh tak na moju psychiku to posobi tak, ze ak padnem sa nezabijem. Ak by som mala ist v lete, tak su podo mnou skaly a to mi znasobuje fobiu, ze by som sa dochramala pri pade. Racio vtedy nefunguje, o tom su fobie.
Tiez sme boli na takom rodinnom vylete v Tatrach aj so svokrovcami, svagrovcami, cela pereput a pozerali na mna ako na blazna ked som odmietla ist lanovkou sedackovou. Ja mam na haku, nech si kazdy mysli co chce, ale panicky atak na sedackovej lanovke chytit nemienim. Manzel ma pozna po rokoch, neprehovara ma, vie ze ja radsej 3 hodiny na nich pockam niekde.
Ani by som nesla na taky chodnik, to pre ludi s fobiou nema zmysel, ja mam problem aj s vezami a nedavam to. Zacne ist na mna panicky atak a musim prec.

mamatroch
5. júl 2022

Ja mam tiez strach z vysok a nie, neviem to prekonat. Bojim sa aj kolotocov, raz ma muz zobral na ruske kolo, ze to pomaly ide... Cely cas som si pozerala na topanky a pri kazdej jazde dolu dufala, ze dalsie kolo uz nebude.
Potom sme sli lanovkou na Chopok, dve male deti v skolkarskom veku. Hovorim mu, zober si starsiu a chodte. Ze on sa ide popytat na cenu a tak... Dosiel dolu so 4 listkami, plny nadsenia... Som myslela, ze ho z toho Chopku zhodim... Sla tam ta nekabinkova lanovka, len ta "lavicka"... No, mala si ma vidiet, len co sme sa pohli, ja total panika, plakala som, jacala ako zmyslov zbavena, chvilami som seriozne zvazovala skocit do tej kosodreviny pod nami... Jediny dovod, preco som to neurobila, bol, ze muz nemohol drzat dve deti, ved oni chudence ani na tu rucku pred nami nedociahli... Pri tej jazde konecne aj muz pochopil, ze strach z vysok je realna vec...
Ked si zmyslel ist na Chodnik v korune stromov, uz ma ani nevolal. Siel on so starsou, vyslovene si to uzili obaja a ja s mensou (mala na vyber a rozhodla sa neist) sme zostali dolu v kaviarnicke. Dali sme si horucu cokoladu a pizzu (doteraz na to spomina). Netreba to silit, ze nasilu cela rodina "spolocny zazitok" / "spolocne foto z tade a onakade"... Su situacie, kedy sa treba skratka aj rozdelit... Vo vasom pripade si tiez myslim, ze to bude rozumnejsie. Ty si uzijes chvilku pre seba, zober si napr. knihu, sadni na obed / kavicku a kolacik... A manzel so synom nech si uziju adrenalin...

anjelicek26
5. júl 2022

Nevidim dovod "prekonavat strach", to ako si mysli muz, ze s toho budes mat zazitok v takejto konstelacii? Nech ide on zo synom, ty si ten den das iny vylet alebo ich pockas dole...

jaskolka
5. júl 2022

Tak ide o to, čo chceš. Ak reálne prekonať strach tak začni na niečom takom miernom. Nie hneď sa v trepať kdesi do korún stromov, kde ozaj ide len po tom chodníku. Lebo ak ozaj máš takú fóbiu tak ver tomu ze to bude "horor", pre všetkých.Ty vystrašená rozklepana, muž nervózny a syn bude len pozerať, čo sa deje.
Ale ak ide len o to, aby si vyhovela mužovi a synovi, tak také "hrdinstvo" by som ozelela. Ostaň dolu, daj si kávu, koláčik a v pohode ich čakaj. Načo sa zbytočne siliť do veci, z akých máš proste stres?

katkaseiner
5. júl 2022

ako na jednej strane by som ti povedala ze nechod, na druhej chod...
ja mam tiez obrovsky strach z vysok, chodnik korunami stromov som dala len tak ze som bola stale v pohybe, lebo ja som normalne citila kmitanie... to ale ze som v kuse isla a nezastavovala sa (stat pri zabradli to vobec nehrozi) tak to mi pomohlo a hodnotim to ako krasny zazitok. Tak isto lanovka na Chopok... ja som sa proste nemohla pozerat ked sme s nou isli... oci zavrete, resp. som civela do dialky do vysky... ale dole by som neostala, mrle by ma zozrali ze co robi muz s detmi hore..

luccija
5. júl 2022

@mamatroch muz tak zobral dceru na Hrebienok zle mi bolo len, ked som ich videla ako nasadali.Nikdy som sa nebala odkedy som bola tehotna a isla na lanovku na velku racu...dole som isla radsej pesi cez les.
Chodnik korunami stromov nedas, ked si sa bsla v Bojniciach a bala si sa ten je dlhsi a citit vietor ako sa trasie.
Na Skalnate idem s ukludnovakom a cely cas hore premyslam ako prezijem ist dole...a to sa na chvilu lanovka zastavila, lebo nakladali veci do horneho bufetu nikdy viac....a uz sa bojim aj letenia cim starsia, tym horsie:(

iriska13
5. júl 2022

...tiež mam strach z výšok, ja jednoducho nejdem, môže to byť aj neviem aké krásne tam hore😨😅

barbie1981
5. júl 2022

Aj ja má strach z výšok, chodím s deťmi vždy na výlety a muž ich potom zoberie hore na vyhliadku, vežu , chodník.... Lanovku ja zvládam, veže a chodník korunami nie, ja si dám dole kávu, posedim si, urobím im fotky

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckocka
5. júl 2022

Expozičná terapia strachu funguje tak, že sa postupne vystavuješ nepríjemným situáciám so vzrastajúcou intenzitou. Nie že ak sa bojíš vody tak ťa rovno hodia doprostred oceánu a plávaj.

iwesska
5. júl 2022

Moj cerstvy zazitok,je asi taky,ze mne sa z vysok toci hlava,trasu, nohy a busi srdce, ale moje deti strasne chceli ist lanovkou na Skalnate pleso. Ak to poznas,vies,ze prvu polovicu cesty je lanovka otvorena,az druhu polovicu je kabinkova🙈 Dlho som stala pod nou a vahala a hladala vyhovorky😂Ale hovorim si,spravim si trapas, alebo tu budem hodinu cakat dole sama🤔 Tak som s pulzom asi 140 nastupila 😂 Ze som umierala celu cestu tam aj spat asi nemusim hovorit,ze? 😂 Ale kvoli detom som sa hecla a taka pysna som bola potom na seba,ze si hovorim,ze uz teraz dam vsetko💪 A chceli sme ist aj do Bachledky,len pocasie sa pokazilo. Ale kym som na tej lanovke nebola,tak o Bachledke tiez ani pocut. Je to o prekonani seba sameho. Mozes si zavriet oci na tej lanovke a ani nebudes vediet ako vyjdes,ale kabinkova je proti otvorenej cista pohodicka. Pripadne si daj jeden Lexaurin predtym a bude ti to jedno😁

majasimon
5. júl 2022

@luccija nechcem rýpať ani chytať za slovíčka, ale na Hrebienok ide pozemná lanovka, to je niečo plus mínus ako zubačka, resp. vlak
Nemyslíš inú lanovku?

iwesska
5. júl 2022

@luccija Lanovka na Hrebienok ide cely cas po zemi, a smerom dokopca chodis predsa aj pesi,ci autom.Ale davam ti za pravdu,ze ta otvorena sedackova na Skalnate je nechutna🙈 Smerom hore mozu ist aj 6 naraz, naspat sme mohli len po 2 a ked som videla aky nakloneni isli ti ludia smerom hore,ked napr.3 sedeli len na 1 strane😱 Mne bolo nevolno aj z pohladu na tie malicke deti ktore vlastne nic nedrzi,ani nohy nemaju oprete🙈

veroonikadan
5. júl 2022

ako neukracovala by som ich o zazitok, sla by som a ak sa proste nebudes citit na to, aby si sla s nimi hore, tak ich dole niekde pockas a pomedzi to sa tam mozes poprechadzat