Kúpa psa Mopsa

natalia939
13. aug 2017

ahoj,mam 14 rokov a rozhodla som sa ze si kupim mopsa no neviem ci to je pre mna vhodny psik lebo nepoznam nikoho takeho kto by mal doma mopsika,takze nemam s tymto plemenom ziadne skusenosti. Preto sa chcem opytat na to ze aky je ten psik narocny na starostlivost a atd....
Za odpovede vopred dakujem
Natália 😉

sissy27
13. aug 2017

@natalia939 super, že ty si sa rozhodla... A rodičia čo na to? Inak infošiek plný Google... Či je vhodný pre teba - no nie je, lebo s ním treba chodiť von za každého počasia aspoň 5x denne, tebe za pár týždňov začne škola, takže niekto iný ho bude musieť učiť hygiene a starať sa, kým budeš preč... Bude treba platiť očkovania, čipovanie, kupovať krmivo...

lula313
13. aug 2017

Veľa mopslikov trpí kožnými ochoreniami, treba rátať s drahším hypoalergennym krmivom. Hlavne nekupovať psa bez pp a podporovať mnozitelov, ale buď adoptovať z útulku, alebo kúpiť mopsa s papiermi, kde máš aku taku záruku, že jeho rodičia boli vyšetrení na zdravotné ochorenia.

jeennyv
13. aug 2017

@natalia939 ja mam uz 15 r hava, v prvom rade rataj, ze je to zivy tvor, mega zavazok a naviazanost na cloveka...plus teraz mas 14 ako sa vidis vyska mimo domova cestovanie? Nechas psa na starost vasim??? Ockovania, krmenie, hry? Mas na to psychicky, fyzicky a financne?

lulula12
14. aug 2017

Rodicia na to co hovoria? Lebo predpokladam, ze si dost zodpovedna ked sa chces najskor takto informovat o nom ale budu ti s nim musiet pomoct aj oni. Lebo ako pisala sissy, bude s nim asi treba chodit von aj neskor vecer zo zaciatku a neviem ci ta uz rodicia pustaju sami a tak. Je to velka zodpovednost ale ak si na to pripravena tak by som tiez odporucila kupovat bud psika s papiermi alebo z overeneho chovu 🙂

natalia939
autor
14. aug 2017

sissy27 rodičia mi to dovolia, viem ze sa o psika treba starat , prave preto chcem psa
a viem ze so psom pridu aj poplatky som si toho vedoma 😉

natalia939
autor
14. aug 2017

@lula313 ja tiez nepotporujem mnozitelov je to samozrejmost ze chcem cistokrvneho mopsa s papiermi 😉

natalia939
autor
14. aug 2017

@jeennyv vysoku skolu neplanujem
viem ze je to zivy tvor ja sama doma chovam 8 skrečkov ,len o nich sa netreba az tak starat ako a psika. som si toho vedoma
chcem mat psa preto lebo moja sestra sa so svojimi 2 detmi stahuje prec a ja budem doma sama a nechcem sediet za pocitacom alebo za mobilom radsej by som sa stara o psika ktory my bude opatovat lasku ktoru mu ja dam

jeennyv
14. aug 2017

@natalia939 cize potom asi praca atd. Mas aj to premyslene, pripadne vlastne byvanie...plus je rozdiel medzi chovom a papiermi...overeny chov nie su mnozitelia a pes s papiermi, budes chodit na vystavy a davat uchovnovat a skor u vystavnych psov je vela chorob preslachteni atd....si aj pripravena na to, ze kvoli tvaru tvare a nosa ma mops specificke dychanie...ja ta nechcem odradzat len rokmi clovek nadobudne skusenost a je pripraveny uz potom na vsetko..

natalia939
autor
14. aug 2017

@jeennyv ano som si vsetkeho vedoma😉

lula313
14. aug 2017

@jeennyv mudrujes tu jak chovateľ s 30rocnymi skúsenosťami a pritom trepeš sprostosti s mudrostami psickarky zo zaostalej dediny. Sú len mnozitelia a chovne stanice s Pp odchovom, nič medzitým nie je. Ako inak by si nazvala človeka, čo na svojom krížencovi množí buď pre peniaze, alebo zo svojej sprostosti, aby si fifinka užila, aby zažila pocit byt matkou, aby nedostala rakovinu maternice a podobne prekonané hlúposti? Ľudia vyhodia za mobil 1000eur, keď kupujú pracku, auto, čítajú si recenzie, preverujú kilometre, chcú mat k veci záručný list, ale keď kupujú psa-najlepšieho priateľa na 15 rokov, tak k nemu pristupujú ako ku kúpe rožku v jednote-otvorím bazos.sk a nájdem si ponuku s najnižšou sumou a kúpim mu darling granule v Kauflande a mám psa. S pp psom vôbec nemusíš chodit na výstavy, pp sú garancia, že ti z daného psa vyrastie plemeno, ktoré si si chcela kúpiť a nie 10kilovy yorkshire, okrem toho sa dá kúpiť aj pes s pp v PET kvalite-nevhodný na výstavy, len ako maznacik za cenu koľkokrát nižšiu ako tie bez pp psy.. ps: gratuluj si, kvôli takým ako ty sa tu za par rokov budú zabíjať psy ako teraz na Balkáne, lebo ich nebude kam dávať, keďže útulky sú už teraz plne a sprosti ľudia budú množiť krížence veselo dalej.

jeennyv
14. aug 2017

@lula313 v prvom rade vies o mne a mojom psovi figu a ako k comu pristupujem moj pes nie je zo ziadnej mnoziarne a podobne, je clen rodiny a ma taku veterinarnu starostlivost a stravovaciu, ze dovi. Ludia pristupuju k zvieratam takto ani, ale ja to nie som...cize reci tohto tipu si nechaj pre seba a nesud zo vseobecneho nazoru..

jeennyv
14. aug 2017

*typu...

natalia939
autor
14. aug 2017

@lula313 dakujem za nazor 😉

natalia939
autor
15. aug 2017

@lula313 Aspoň niekto tu má normálny názor 🙂

lety17
1. dec 2017

@natalia939 ja mam mopsika a starala som sa o neho 10 rokov (potom isiel k mojim) lebo sa nam narodilo mimco. Cely svoj zivot mu musis prisposobovat,rychlo sa ponahlat z roboty,cez vikend sa neda len tak odskocit na vikend do hotela (si predstav jeho vencenie v hotely),kazde rano vstat a vencit ci prsi,snezi... A to sme boli dvaja s manzelom. Pravda,ze sme mali dvoch psikov. Vela chodit k zverolekarovi,co nestoji malo penazi a upratovanie,mopsik velmi plzne,ale tiez ich zboznujem,lebo su to velmi mile zvieratka a potrebuju blizkost majitela 🙂