Kúpa psa cez bazoš

14. dec 2021

Ahojte, vyhliadla som si psa cez bazos jedno plemeno, píše pani že má očkovanie aj čip. Dá mi aj zmluvu resp. čo sa dáva ako doklad o predaji? Že som psa neukradla 😬 ako to funguje neviete? Nekupujeme psa bežne tak neviem 😁 dik

karhu
14. dec 2021

kedze je to cez bazos urcite to NEbude chovatelka, ale nejaka mnozitelka..

mamina0078
14. dec 2021

Áno aj zmluva = doklad o kúpe sa dáva. Však ten dostaneš aj v obchode keď kúpiš obyčajný rožok takže prekvapivo aj pri psovi ho treba. 😂 A pri čistokrvnom sa dáva aj doklad o pôvode psa. Pri miešancoch len zmluva ale miešancov máš plné útulky 😂

sissy27
14. dec 2021

čip treba u veterinára prepísať na teba ako nového majiteľa. ale teda ako píše @karhu, tak KÚPU akéhokoľvek zvieraťa cez bazoš alebo iný zdroj mimo chovnej stanice by som neodporúčala z viacerých dôvodov...

autor
14. dec 2021

@mamina0078 čo ti je smiešne? Či už piješ vianočný liker?

mamina0078
14. dec 2021

celá tá otázka mi je smiešna veď to je základ keď niečo kupujem chcem o tom aj nejaký doklad a nezoberiem to len tak 😂

autor
14. dec 2021

@sissy27 napr z akých? Chovna stanica napr ponúka za 900 e cez bazos kúpim aj za 350 e. Nie každý má tisícku na psa. A z útulku nechcem mám svoje dôvody.

mmirka02
14. dec 2021

Nepozerali ste útulky? Sú tam aj rôzne šteniatka a psíkovia ktorí sú vďačný za domov.

malinoismum
14. dec 2021

Panebože, pani sa pýta na niečo konkrétne – a dostane morálne smerovky🙆🏻‍♀️🙈😅😅😅😅

autor
14. dec 2021

@mmirka02 nie lebo chcem to do bytu a chcem konkrétne plemeno. Mne nevadí že bez PP nejdem na výstavy.

autor
14. dec 2021

@malinoismum veď toto 😬

nikkya
14. dec 2021

Ak je to množiteľka,tak dostaneš jedine očkovaci preukaz ak je vôbec očkovany ,inak asi nič. Ale či si ho ukradla alebo nie podľa mňa fakt nikto riešiť nebude 🤣🤣🤣

nika1971
14. dec 2021

kupovali sme psa, ale bez papierov od znameho..nemali sme ziadnu zmluvu ani nic...vtedy sa psy este necipovali, ale po 2 rokoch sme ho dali zacipovat...akeho psika chcete?

janai1
14. dec 2021

A vieš prečo to plemeno stojí na bazosi 350€?lebo je tak dokrizene cez vlastne pokrvne príbuzenstvo, že bude mať toľko chorôb že až...
To už radšej nejakú zmesku si zobrať ktorej majitelia si nevedeli ustrážiť fenku ako "akože" čistokrvného psa bez PP

h2
14. dec 2021

@karhu A to vieš odkiaľ? Možno predáva psíka, lebo sa už oňho nemôže ďalej starať a nechce ho dať do útulku, možno majiteľ psíka zomrel, alebo sa sťahuje a nemôže ho brať so sebou... Je množstvo dôvodov, prečo niekto predáva psa. Tak prečo hneď to hanlivé slovo "množiteľka"?

simca06022011
14. dec 2021

No treba si preverit predavajuceho poriadne, moze to byt aj riadna CHS (aj ked pochybujem). Lenze ked nemas tisicku na psa, radsej do utulku. Co ti na to povedat? K psovi patri riadna zmluva, doklad o povode psa, pet pastport s ockovaniami, udajmi z čipu, riadne vypisany, peciatky od veterinara.Nasa veterinarka potom ked sme prisli domov so psom, preverila aj čip, psa sme registrovali kade tade.
Na bazos bacha, naozaj kupis "civavu" a vyrastie ti z toho poloratlik, lebo po pol roku sa to na civavu nebude ani podobat (konkretne som stazovatela nikde na FB citala, kde si chlap naozaj kupil nejakeho takehoto maleho psa, detom na vianoce, a nakoniec prisiel na to u veterinara, ze je to krizeny pes a predavajuceho uz ani nezohnal viac, cize chcel "cistokrveho psika bez pp" a dostal krizenca... ). A o tom, ze napr. brat si takto kupil buldocka a nechal kopu, naozaj kopu penazi u veterinara, lebo psik bol hned po prineseni domov chori (kto pozna to plemeno, naozaj su haklive na vsetko a tento je teda extremne)... a k cenam... len tento rok som po "jednoduchom" uraze psa, pri beznom behani v lese,nechala cca 400EUR u veterinara... predtym rok 150... tolko psov z bazosa je kadejako pokryzenych, alergie, a rozne ochorenia (moze mat aj PP pes samozrejme, ale CHS maju psov testovanych na kadeco a nemyslim, ze su take caste...).

autor
14. dec 2021

@nikkya píšem že nekupujeme psa bežne. Neviem čo pýta napr veterinár keď ho ideme zahlasit, alebo na úrade keď prihlasujem psa. Či nie je potrebný doklad o kúpe. O toto mi ide.

malinoismum
14. dec 2021

😊 nie, neboj 🙂 Nikto nebude pýtať titul nadobudnutia psíka🙂

simca06022011
14. dec 2021

autorka netreba doklad o kupe, ides tam s preukazom psa (pet passport), tam su vsetky infosky/ockovania. Na urad nebolo treba nic, iba vypisat.

lukina20
14. dec 2021

nikto od vas nebude chciet ziaden doklad o kupe psa, mohli ste ho kludne dostat napr darovanim od suseda, od kolegyne, od hocikoho... to vacsinou nikto neriesi ani ked prihlasujete
z vlastnych skusenosti ale si urcite majitela preverte, tak isto aj ockovanie, cip, ci ma pes vsetky peciatky spravne v tej veterinarnej knizke, aky ma povod, idealne kto su rodicia a pod.
lebo potom nahodou ak psik bude chory, tak nechate ale ze extremne peniaze na veterinarovi... ale fakt, ze nechutne.

janulka182
14. dec 2021

@h2 suhlasim s tebou. ked nema pes PP, neznamena to automaticky, ze je od mnozitela. ale poniektore tu uz vedia aj rodokmen tohto psa 🙄

janulka182
14. dec 2021

baby, aj tie utulky. ono to je krasne, slachetne, ale tiez nikdy nevies. priklad z nasej rodiny. svagor si bral psika z utulku. maju male dieta. psika si vyhliadli, par krat ho boli pozriet. chceli si ho vziat. den predtym ako boli pon, pes napadol pana z utulku a dohryzol ho. nikto to nepredpokladal, ze sa to stane. a to bol zlaty nu nu psik, ziadne bojove plemeno.

sissy27
14. dec 2021

@h2 ak niekto potrebuje umiestniť psa z rodinných dôvodov, alebo sa "pritrafia" šteniatka, tak ich nebude predávať za 350€. To sú prachy na biznis, nič viac nič menej.

pre autorku: ono to má svoj dôvod, prečo chovná stanica pýta 900€ za šteňa. A nie, nie je to kvôli výstavám, že má pes preukaz pôvodu vôbec nezaručuje, že bude vhodný na výstavy. Tých 900€ je o tom, že investovali do výchovy a starostlivosti o ich matku, že mala skvelé podmienky celý život, že ju neoplodnil susedov "orech" alebo súrodenec, že ona aj jej mladé sú odchované kvalitným krmivom a nie zvyškami z kuchyne a odpadom z mäsokombinátu, že mala zaistenú kvalitnú veterinárnu starostlivosť, že nerodí ako jabloň 4x ročne, že má dobrý genofond.
Ak niekto predáva šteňatá za 350, tak mu s najväčšou pravdepodobnosťou ide len o zisk. A náklady treba šetriť, takže fena rodí koľko vládze, potom ju vyhodí na ulicu alebo skončí v cigánskej osade v guláši, šteňatá odoberie od matky skôr ako má, žijú v nevyhovujúcich podmienkach... nemusí to byť pravidlo, ale proste no, tú cenu chovnej stanice za psa naozaj netvorí nejaký zdrap papiera.

ella_price
14. dec 2021

Niektorí by si mali prečítať toto, pretože ak sa toto bude ďalej podporovať, tak to dovidenia spoločnosť

https://slobodazvierat.sk/kampane/spolocenske-z...

h2
14. dec 2021

@sissy27 V úvodnom príspevku sa cena nepíše, autorka doplnila info o cene až potom.

tinatitti
14. dec 2021

@karhu nie každý, čo predáva psa na bazosi je hneď mnozitel. To je dosť obmedzené myslenie. Naša fenka mala za svoj život len raz šteniatka, tiež sme ich ponúkali cez Bazos. Zmluvu som nikomu nevystavovala. Dostali veterinárny preukaz. Šteniatka boli očkované. Vtedy sa ešte nečipovalo.

ella_price
14. dec 2021

@tinatitti To ste jedni z mála. Lenže každú chvílu sa riešia obete množitelov práve z bazošu. A okrem iného, bazoš nemá nejaké solídne overovanie predávajúceho, takže si tam môže ktokolvek predávať zvieratá ako veci a to bez toho, aby bol niekto vôbec oboznámený s ich zdravotným stavom.

janulka182
14. dec 2021

@tinatitti presne takto sme my kupili psika.
pani chcela dat raz za zivot fenke steniatka a jedno z nich si nechat. a ano, cena bola tiez nahodou cez 300 eur. ked sme si pre nasu fenku boli, videli sme maminu a mozem povedat, ze mala uzasny zivot. ked nas psik odchadzal z ich domu, jej deti velmi za nim plakali. dnes su z nas kamosky a sme stale v kontakte. pravidelne si posielame fotky a planujeme stretnutie. takze nie vzdy bazos=mnozitel. a staci si pre psa ist osobne a pozriet si podmienky, v ktorych pes zije.

simona92101
14. dec 2021

Ked niekto predava stenata cez bazos lebo sa im pritrafilo,tak nevyruby cenu 350e,ale iba symbolicky poplatok(ockovania..) 🤦‍♀️ preto sa nazyva mnozitel,lebo produkuje stenata za ucelom zisku,bez overenia krizenia pribuzenskej linie ci zdravia,standardu. ak predava chovna stanica,chovatel nezarobi temer nic,vsetko vrazi do chov.stanice..
Neviem co chces za plemeno,ale aj chovne stanice maju stenata s lepsou cenou ak stena nevyhovuje standardu a nie je zaradene do dalsieho chovu,napr.ina farba duhovky,vyssi vzrast,chybajuci zub.pes ma PP,ale nebude odporucany do dalsieho chovu...porozmyslaj este...

tosomja
14. dec 2021

My máme psíka z bazosu, ale len za veterinárne poplatky. Dal nám doklad o zaplatení, aj očkovaci preukaz, kde je všetko napísané. Máme ho len dva týždne, keď príde priateľ, pôjde sa spýtať, či ho treba prehlásiť, či čo robiť, nechcem ho načierno. Plánujem si ho nechať.

akvi
14. dec 2021

Určite nekupovať z bazosa. Je oveľa lepšie vziať si psa z útulku, alebo nejakého OZ-ka. Nájdu sa tam aj čistokrvne psíky. A ak sa nedáš presvedčiť, aspoň si over u tých z bazosa, v akych podmienkach žijú rodičia tých psíkov. Mnozitelia väčšinou trvaju na preberaní psa na "neutralnej" pôde, lebo ak by kupujúci videli podmienky, v akých tých psov držia, tak by im tam z fleku poslali slobodu zvierat. A vôbec to neber ako nejaké moralizovanie, ja som si tiež neuvedomovala, ze problém mnozitelov je tak obrovský, kym som si nevzala psa z OZ a zacala ich pravidelne sledovať a aj podporovať.