Kto nepoužíva mikrovlnku?

2. aug 2021

Ahojte. Pochádzam z rodiny, kde sa s mikrovlnkou varilo a ohrievalo odmalička. Našla som si partnera, ktorý však pochádza z rodiny, kde sa mikrovlnka zatracuje, kvôli škodlivým účinkom mikrovln. Celkovo, sa žije v ich domacnosti veľmi zdravo. Držia nejakú medical medium diétu, či čo. Každopádne. Celkom ma presvedčili, že mikrovlnka ozaj nie je až tak potrebná k zivotu. Je tu niekto, kto ju nema? Nekomplikuje vam to život,?

lienka.7
2. aug 2021

Napodobne 😁 zvykla som si. O nicom inom to nebolo. Neboj, prezijes to 👌

miriamik77
2. aug 2021

Áno ja, síce ju máme, ale používam ju naozaj možno, tak raz za pol roka. Keď sa pokazí, tak už daľšiu nekúpim 🙂

andrejka1974
2. aug 2021

Ja by som to nedala, pouzivame ju roky a nic nam nie je

liz_lemon
2. aug 2021

mali sme ju, ale vobec sme ju nepouzivali, tak sme ju predali, a vobec nechyba, ja som bola tiez z rodiny, kde sme ju nikdy nemali, takze ja som si ju ani nejako nezvykla pouzivat, ale nikomu u nas nechyba

marci77
2. aug 2021

ani my nepouzivame ....co treba zohrejem normalne na sporaku alebo v rure, ak treba iba prihriat
vobec nam nechyba

autor
2. aug 2021

A to som myslela, ze ju nemaju len oni. A ako ohrievate napriklad cestoviny?

pupava_lucna
2. aug 2021

My už 7 rokov nepoužívame, pretože sme ju na byte nemali kde dať - mame malú kuchyňu. Jedlo zohrievame na panvici alebo v rúre. Ideme sa ale sťahovať do domu a tam sme si dali do linky vstavanu mikrovlnku, tak som zvedava, či ju budeme používať.

liz_lemon
2. aug 2021

my varime tak, ze sa to hned zje, alebo v rure

ivkazba
2. aug 2021

Máme ju, ale v podstate neviem, kedy som ju použila. Ale ani nie kvôli vraj nebezpečným vlnám, ale kvôli tomu, že nemám rada zohrievané jedlá a preto varím vždy čerstvé. Apropo, ani mobily nepoužíva dotyčná rodina? Lebo vzhľadom k tomu, že mobil má človek zväčša zapnutý celý deň a celý deň ho má pri sebe, tak vyžaruje na neho negatívne žiarenie oveľa dlhšie a silnejšie ako občasné použitie mikrovlnky.

patka06
2. aug 2021

Tiež nemáme doma mikrovlnku a nikdy sme nemali, vôbec mi nechýba
cestoviny ak je to nutné ohrievam tak, že nechám na plyňáku zovrieť vodu, šupnem tam cestoviny a zlejem, iní jedlá zohrievam na panvici alebo v hrnci, prípadne aj v elektrickej rúre na tanieri

sashka22
2. aug 2021

My nemáme ani mikrovlnku ani telku 🙈 ja varím len tak akurát, čo sa hneď zje.

sanen
2. aug 2021

Nikdy sme ju nemali a nikdy ju ani nechceme mať 🙂

kkovacovak
2. aug 2021

Keď som bývala sama tak som mikrovlnku nemala. Nepotrebovala som ju. Keď som sa sťahovala s priateľom do nového tak si ju vyžadoval. Kúpili sme ale ja osobne ju moc nevyužívam. Keď potrebujem niečo zohriať tak v hrnci, na panvici alebo v parnom hrnci.

autor
2. aug 2021

@ivkazba maju aj mobily, ale maju na nich nejake ochranne pliešky. 😅

autor
2. aug 2021

@sashka22 inak, telku tiez nemaju a tu chcem tiez zrusit 👌🏻 Ak si chcu nieco pozriet, maju projektor a pozeraju len, co chcu 🤩

taskataska
2. aug 2021

Mam, ale nie je ani v zastrcke. pre mna pracholapac

jaskolka
2. aug 2021

Mame mikrovlnku, aj ju používame, a chvalabohu manžel nič také nerieši. Bývalý bol švihnutý s podobnými názormi, žil "zdravo" a pilil mi nervy s kadehskymi prednáškami, ako super zdravo variť v pare a zakazoval mi robiť po svojom a to spôsobom, že doslova robil zo mňa hlupanu, ktorá chce aj jeho otráviť. Čiže mi to znechutil natrvalo a vyvolal akurát opak.U mňa by partner posadnutý súper zdravým životom nepochodil. A nie preto, že by to bolo zle, ale kvôli tomu, že by ma nútil sa prispôsobiť.

kristina2412
2. aug 2021

My nemáme mikrovlnku, mali sme ale používala som ju len raz do roka keď som robila polevu na medovníky a rýchlo som potrebovala zohriať vodu. Ja varím tak,že sa to hneď všetko zje čiže ani nieje čo ohrievať. Jedine čo si v nej viem predstaviť je robiť pukance..

darina77
2. aug 2021

Mám, ale ani neviem prečo, nezjem nič čo je zohrievané v mikrovlnke

adriana522
2. aug 2021

Nemala som na byte, stahovali sme sa do domu s novou velkou kuchynou a nemam ju ani tam. Vacsinu veci prihrievam na panvici, aj cestoviny, ked treba podlejem trochou vody.
Niekto pouziva, a tvrdi ze vsak mi nic nie je. Samozrejme, jedlo z mikrovlnky nie je diagnoza s ktorou idete k lekarovi. Ide o to ze z dlhodobeho hladiska to nemusi mat priaznivy vplyv na organizmus.

jaroe
2. aug 2021

Nemám, nekomplikuje mi to život. Nemám z používania mikrovlnky dobrý pocit. Vynimocne ohriatie jedla v nej napr. v reštike, na navsteve prežijem/neriesim, ale doma to mať nechcem.

tenerifka
2. aug 2021

V starom dome sme mali, ale nepouzivali sme ju, do noveho domu sme ju vobec nedali, a vobec mi nechyba

ivik4
2. aug 2021

Ja pouzivam ale chvilu sme ju nemali a ohrievane jedlo na sporaku bolo pre mna osobne nechutne

zojazoja
2. aug 2021

Ani my nemame a ani nechceme a nepotrebujeme mikrovlnku

jane1974
2. aug 2021

Ja som tiež mikrovlnku vyhodila asi pred troma rokmi.Zvykla som si.👍

j93375
2. aug 2021

aj my mame a pouzivame,tiez varim aj na 2-3 dni,si neviem predstavit ze si to kazdy muz deti ohrieva osve na sporaku, tiez sa snazime zdravo zit,ale mikrovlnka je v poho,treba si nastudovat, vyvoj ide dopredu,mikrovlnku uz nie su co byvali niekedy,takze tak,keby to bolo az tak skodlive, tak to isto nepredavaju.

marzuz89
2. aug 2021

Tiez nemame mikrovlnku, a vobec nam nechyba 🙂 Vsetko zohrejeme v hrnceku, na panvicke, v trube. Tie dotazovane cestoviny nezohrievame - je to otazka par minut na druhy den k omacke ci k masu na stave z predchadzajuceho dna uvarit cerstve.

Tiez nemame ani telku, teda programy. Pouzivame sem tam na pozeranie filmov z disku alebo dokumenty na youtube 🙂 nemame na to cas 🤣

sissy27
2. aug 2021

mám ju, ale doma využívam minimálne. Väčšinou varím čerstvé, alebo zohrejem normálne v hrnci, na panvici, atď. A zase v práci by sme sa bez nej nezaobišli, tam nemám možnosť si obed uvariť a studený jesť nebudem.

betty_image
2. aug 2021

My už x rokov nemáme mikrovlnku, fungujeme, mne ani v práci nenapadne ohriať si jedlo v mikrovlnke, takže ak raz pôjdem bývať sama, mikrovlnku do kuchyne určite nebudem chcieť. 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz