Krytie psíka - cena

9. feb 2022

Ahojte. Asi blbá otazka na mk ale tie, ktoré dávate pripustiť psika, koľko si pýtate €? Dakujem

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. feb 2022

@cocolino234 no šteniatka by pani predala, mali by papiere, doklady, základne očkovania

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mistymay33
9. feb 2022

Papiere myslís aké? Ak sa takto pýtaš, tak určite nemás psa s preukazom povodu (PP), ktorý presiel binitáciou, uchovnením a zdravotnými testami aby mohol byť krycí pes, ktorý produkuje štenatka s "papiermi". Ak toto tvoj pes nemá, tak učite šteniatka "papiere" ako to ty nazývas mať nebudú. Nakryjes nejakú fenku, ktorá vyprodukuje ďalšie "oriešky".

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
9. feb 2022

@cocolino234 nie chovna stanica nemusi mat psika, segra ma chovnu a teda psa si zhanaju podla preferencii v celej europe

autor
9. feb 2022

@mistymay33 mám PSA s preukazom pôvodu 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. feb 2022

@cocolino234 aha už rozumiem. Ok, nedám PSA na krytie 🤷‍♀️

andrea_prestastna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka29
10. feb 2022

Záleží veľmi od plemena....niektorí chovný psy kryjú za 300eur niektorí z málopočetných plemien aj za 1000€. Väčšinou je cena krytia veľmi podobná cene predaju šteňaťa. Ak pani predá šteňa jedno za 500 eur môžete si pýtať tých 300-500€ podľa kvality, počet výstav či skúšok vášho psa.

misulka22
10. feb 2022

Mám uchovneného psa s pp a za krytie tolko kolko bola suma za ktoru predali jedno stena.to bolo prve jeho krytie.teraz si budem pytat vyse.cena za krytie zalezi od plemena,od zdravotnych vysetreni,vystavnych uspechov,celkovej kvalite psa,aky je o psa zaujem,ci to je prve krytie alebo ma viac vrhov,od kvality jeho vrhov atd...

autor
10. feb 2022

@misulka22 preto som sa pýtala, lebo mame psika ktorého nezoženieš len tak. A jedna pani ma blízko mna fenku a chcela by ju pripustiť aby psíky potom ocipovala, zaočkovala, dala základne vyšetrenia a preto som sa pýtala. Za šteniatko je koľko aká suma aspoň približne?

lenka_xy
10. feb 2022

Ak máš psa s PP, tak máš určite aj zmluvu, kde je takéto bezhlavé ponúkanie psa na krytie zakázané. A celkovo sa mi takéto biznisy s množením zvierat hnusia, tak snáď mám psa ako miláčika a nie špekulovať ako kde na ňom ešte zarobiť.

autor
10. feb 2022

@lenka_xy tu nejde o to kde na ňom zarobiť 🥶 ale už 6 ľudí sa ma pýtalo, odkiaľ mám takého PSA, že by chceli tiež presne takú rasu.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka_xy
10. feb 2022

Tak im odporuč chovku z ktorej ho máš, nech si kúpia tiež takého. Množenie neuchovnených psov bez všetkých potrebných vyššie spomenutých náležitostí je naozaj svinstvo. A ide jednoznačne o peniaze, ak by išlo len o tvoju dobročinnosť a túžbu dopriať aj tým šiestim ľuďom, ktorí sa zaujímali o tvojho psa, podobného, tak čo nedáš tú fenu nakryť zadarmo a množitelka č. 2 šteňatá neprozdáva? (Aj tak by to síce bolo svinstvo, ale menšie ako sa na tom ešte dobre nabaliť)

misulka22
10. feb 2022

nikto ti nepovie kolko mas pytat za krytie ked ako pisem sa to odvyja od x veci.mne s tymto poradila chovatelka mojho psa.co tvoja asi neporadi lebo keby sa to dozvie isto by bola nadsena...ak tvoj pes nie je uchovneny a suka tiez nie ide len o mnozenie.a ak mas psa s pp a vyprodukujes stenata bez pp ak raz budes chcet psa uchovnit a v klube sa to dozvedia tak ta nemusia prijat do klubu a uz nikdy ani neuchovnis.a inak u psov existuju pohlavne choroby,infekcie atd takze byt tebou si dobre rozmyslim,ci moj pes len tak nakryje suku od vedla.ceny krytia kde sa rodia stenata bez pp su okolo 50€.samozrejme si mozes pytat kolko chces ,ale mnozitelom je u prdele akym psom nakryju,nakryju takym co bude najlacnejsi a najblizsie k domu

andrea_prestastna
10. feb 2022

Ja nemnozim ja pomaham a prave vdaka takym ako ty a tie co ti dali lajky mam vela roboty tak si daj pozor na usta

soldi
10. feb 2022

Na to aby mali steniatka s PP, musis mat svojho psa uchovneneho. Co pravdepodobne nemas.

ivca88
10. feb 2022

No záleží aká rasa a aké má tituly z výstav + zdravotné výsledky ( oči, kĺby, ...).
My máme psíka z chovnej stanice a keď som sa pani pýtala, tak za krytie dávala 3000e.

ivca88
10. feb 2022

Ale pozor . My máme napríklad v zmluve, že ak budeme mať šteniatka bez PP ( čiže rodičia by neboli uchovneny) , platíme pokutu - tuším cez 5000e.
Sú kluby ktoré majú túto stránku ošetrenu, aby nevznikli " množky"...
Takže tvojho psa musíš mať uchovneneho, pokiaľ chcete šteniatka s PP.
Pokiaľ nie, tak si pozri zmluvu - môžu tá právne napadnúť

bestmate
10. feb 2022

jedna aké ste všetky múdre, hneď titulujú kravou (lebo podľa seba súdim teba) a množkou, tá chovná stanica tiež dáko musela začať pravdepodobne s 1 fenou alebo psom, potom zaobstarali ďalšie jedince, a tak vznikla CHS s oficiálnym názvom a pápisom v klube, uchovnenými psami, ktoré sa zúčastňujú na výstavách alebo iných súťažiach napr. poľovnícke, no a v prípade ak chcú mať chovatelia stence, samozrejme rodičia musia byť uchovnení, môžu byť "domáci" že sú obaja v jednej CHS alebo sa hľadá k fene alebo psovi iný psí partner, aby sa to zamiešalo, sú chovatelia ktorí hľadajú výlučne v zahraničí, poznám chovateľa labradorskej feny, a bol tu pes z USA, dotyčná fena bola 5 v poradí, ďalej chovateľka psa Írskeho setra našla k nemu fenu z Rakúska, a tak ďalej, o tom by sa biblia dala písať kto s kým.

mistymay33
10. feb 2022

@bestmate to je všetko ok, čo si napísala, ale ak chcem kryť fenu, tak aj fena aj pes /obaja rodičia/ musia byť uchovnení! Autorka zjavne svojho psa uchovneného nemá. Chápeš rozdiel? Čiže vyprodukuje štence, ktoré zákonite nemôžu byť s "papiermi" čiže s preukazom pôvodu. To že budu očkované, čipované a budu mať očkovací preukaz z nich psov s "papiermi" čiže s preukazom pôvodu neruobí. To znamená, že sa vyprodukujú tzv. oriešky.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bestmate
10. feb 2022

@cocolino234 a pýtali ste sa jej ci ma psa s PP? Poradili ste jej co a ako v týchto veciach?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bestmate
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
10. feb 2022

Autorka dam ti typ, najdi si ak ma tato tvoja vzacna rasa, neviem preco nenapises rovno aky je to pes, klub alebo nieco podobne. Napr. moj ma, cize ked ho budem chciet uchovnit idem cez tento klub (uchovnenie rodicov je nutnost, na zaklade toho potom ten klub vyda pedigree / PP pre cely vrh steniatok) = presne ti povedia co musite splnit. U nas musime prejst vystavami, pracovnymi skuskami a jasne hodnoti sa aj exterier psa, ci nema nieco co ho vylucuje z chovu (taky psik ma PP, ale nie je vhodny na uchovnenie), krvne testy na rozne geny/choroby, rtg klbov... Ked toto mas (mas uchovnenho psa, myslim, ze to zapisu aj do PP), si za vodou a mozes steniatkovat. Ono to co chce ta pani, je pochopitelne, lebo kazdy psickar by chcel steniatka po tom svojom, este aj prevlada taky mytus, ze je dobre aby fenka mala aspon jeden vrh. Plus vidina zarobku ak su to ziadane steniatka (ale poviem ti, pozri si bazos a utulky.. to su steniatka bez PP, lacne, ja ked kupim psa za 1000EUR nevysmarim ho na ulicu... ) . Este (v nasom klube) napr. vrhy sa vopred schvaluju, nahlasuju sa planovane steniatka, este pred krytim, a myslim, ze je to pre kontrolu PPciek, aby nedoslo k nejakym "problemom" ze sa napr. skrizia pribuzni atd.

Cena za krytie zalezi aj od psa, ake ma tituly, z kade je... fakt sa hladaju psiky aj z inyhc krajin, cestuje sa... + pocula som aj take pripady, ze sa im platilo + este si brali jedno steniatko (to moje plemeno je take spolocenske, im je dobre ked ich je viac, nas to tiez caka, ze budem zhanat partaka:D). Napr. otec mojho psa je iny Cassanova :D titulov ma predmenom za menom tolko z celej EU, tak aj steniatok ma kadetade kopec.
Ono nie je to jednoduche, chce to vela casu a aj financii, vyslovene musia byt zanieteni chovatelia ludia ktori sa na to poctivo daju.