Koncert v 13tich?

natalka124445
11. feb 2019

Ahoj.. mám otázku, od koľkých rokov púšťajú deti na koncerty?
Moja dcéra má 13 a chcela by ísť na koncert do prahy, ale neviem či ju pustiť alebo nie... To miesto kde je ten koncert je dosť veľké a tak sa o ňu trošku bojím... hovorila že je ten koncert okolo 7/8 večer a že by tam išla s ďalšími kamarátkami(asi 4 alebo 5 ich je)
A strašne moc tam chce ísť alebo teda chce vidieť tú speváčku na živo a ani neviem ani či ju tam pustia či to není až od 15tich alebo s doprovodom rodiča
Ďakujem za odpoveď 🙂

sissy27
11. feb 2019

@natalka124445 väčšina týchto podujatí býva až od 15 alebo s doprovodom. To ľahko zistíš v pokynoch organizátora keď si vygoogliš ten koncert. Každopádne 13 ročnú by som samu do Prahy na koncert nepustila. Ale možno idú aj rodičia niektorej z kamarátiek?
Ešte by ma zaujímalo, kde sa chcú maloleté princezny ubytovať? Lebo na otočku na koncert asi nejdú.

anininn
11. feb 2019

ahoj, urcite by som sa dcery poytala, co je to za koncert a nieco si o nom na nete zistila 🙂 ak je to nejaka Ariana Grande, ktora v Prahe tento rok bude, by som ju pustila ale len s doprovom rodica 😉

lubik87
11. feb 2019

@natalka124445 je to s doprovodom od 15 rokov môže ak sama ...my bravame na koncerty syna od 4 rokov 😃

0silvia0
11. feb 2019

@natalka124445 v trinástich je veľmi skoro, minimálne 15 by muselo mať dieťa, aby som o tom vôbec uvažovala. Syn začal chodiť na festivaly od 16-tich, o dievča by som sa asi o to viac bála.

kristiii
11. feb 2019

@natalka124445 maju ist aj nejaki rodicia? Lebo ak nie, na koncert do Prahy by som nepustila ani 13-rocneho chalana, nie este dievca..a vobec pochybujem ci by ich tam bez sprievodu dospeleho vobec pustili

lula313
11. feb 2019

Ak by si to veľmi priala, tak by som ju vzala, ale za mojej ucasti

veronikaszabova
11. feb 2019

@natalka124445 ak by siel aj nejaky rodic. Ok. Inak nie

hettinka
11. feb 2019

@natalka124445 moja má 17 a nepustila by som ju samú. Ak by velmi chcela, idem s nou aj ja. Sama môže, ked bude plnoletá.

saskia_98
11. feb 2019

@natalka124445 brat ma 14 a mamka ho nepusti ani do 25 km vziadeleneho mesta za frajerkou a nie ešte do Prahy 😂 ja som prvy krat išla do Prahy az v 18 a to mam 20 teraz. Stale sme boli na kratko a zato mamke aj veľmi Ďakujem. Podľa mňa pustiť dceru v 13 do Prahy, chce veľku odvahu. A to by mohol byť koncert aj o 2hej poobede, u mňa by s tym nepochodila. Na koncert može ist aj ked bude staršia. 🙂

tilinka26
11. feb 2019

@natalka124445 mám 15 ročnú a aj keď je slušná a verím jej, nepustila by som ju. Nie preto, že by niečo stvárala, nevieš čo sa môže stať. Ani nechcem strašiť, len je moc mladá na takéto výlety 🙂

oli18
11. feb 2019

@saskia_98 Ak mama dovolí 14-ročnému frajerku, tak to ho môže kľudne za ňou aj tých 25 km pustiť a aj do Prahy, ak by chcel 🙂

0silvia0
11. feb 2019

@oli18 to je asi vzťah na diaľku, keď sa nestretávajú 😕...

0silvia0
11. feb 2019

@saskia_98 to len ja som mala takú mamu, čo ma posielala sama od seba von, dokonca mi kupovala lísky na nejaké akcie aj pre kamošky? Lebo sa jej zdalo, že som v 13-14-tich nejaká zaostalá, keď som stále ležala len s knihami v posteli a zábava ma nezaujímala...😎

saskia_98
11. feb 2019

@0silvia0 ja som mala guľu na nohe do 15tky a potom som mohla chodiť kam som chcela az od 18. Mamka bola stale toho nazoru že kym bola za mňa zodpovedna ona, musela som sekať dobrotu a vychovala ma velmi dobre. Mam 20, som vydata, mam syna a som uplne niekde inde ako moje rovesničky .. Kym oni nevedia ani ryžu uvariť ja sa staram o vsetko.
@oli18 A hej braško ma "vzťah" na diaľku. Tak ako som mala guľu na nohe ja, ma aj on a kym nebude mať aspoň občianku, ani neskuša mamku pytať či by ho pustila za "frajerkou" lebo odpoveď je jasná.

0silvia0
11. feb 2019

@saskia_98 no vidíš, ja som guľu na nohe nemala, dokonca som v 16-tich bola s kamoškami na chate bez rodičov a tiež som vychovaná dobre a všetky moje sestry. Všetky sme dlhé roky vydaté, dokonca máme všetky deti a aj variť vieme a aj upratovať😎 Čiže nie som si istá, či je dobrá výchova priamo úmerná guľami na nohe 😔

saskia_98
11. feb 2019

@0silvia0 Aj ja som chodila na chaty ale az po 17tke a ja som toho nazoru že je a aj svojho syna budem tak vychovavať.

0silvia0
11. feb 2019

@saskia_98 tak moja mama randila od 15-tich s mojim otcom, ona to brala podľa seba. Jej mama bola strašne prísna a prudérna, ona voči nám, deťom taká nechcela byť a chcela nám dať viac voľnosti, a my sme túto voľnosť nikdy nezneužili. Vlastne každý berie tieto výchovné mantinely podľa seba, svojich skúseností a svojich pocitov a podľa výchovy vo svojej rodine.

saskia_98
11. feb 2019

@0silvia0 ako uprimne ja som nič nestratila. S teraz už manželom som od 17tky, v 18 som sa začala blazniť a do 19 som sa tak vyblaznila že mi to stačilo už asi navždy a zhodnotila som, že chcem rodinu proste som sa na to uz citila. A moja mamka bola tiež držna na kratko a tiež jej to nijako neubližilo. V podstate keby som ja začala stvarať v 15 to, čo v 18 neviem či by ma nezobrala socialka a preto som rada že som s tym počkala až do 18, kedy som za seba bola zodpovedna sama a za všetko si sama niesla nasledky. Tak som dostala par lekcii od života a bola som spokojná.

korunka1
11. feb 2019

@natalka124445 Že sa vôbec také niečo pýtaš a ak je pravda, že idú len samé dievčatá, tak sa divím aj ich rodičom. Jednak si za ňu zodpovedná a sama sa zamysli, či je to rozumné. Veď to nie je koncert v mestskej hale na vedľajšej ulici, Nehovoriac o cestovaní, ubytovaní..kto ju ubytuje bez dospelej osoby a vôbec...prepáč , ale je to z môjho pohľadu riadne sprostý nápad pustiť ju samú. Mladá by sa mohla postaviť aj na hlavu.
Radšej choď s ňou, spravte si výlet

hettinka
11. feb 2019

naša chcela ísť do Prahy s kamoškami minulý rok v lete, mala čerstvých 17 a nepustili sme ju. Vraj by bývaliu v akomsi byte u sestry tej jednej kamošky, ktorá ale nebola doma ... odutá bola týžden, ale prešlo ju to a pochopila, prečo nie. Inak guľu na nohe nemá, pustíme ju aj von, ale isté hranice máme. Napr. festivaly a koncerty, ako ja chatovice bez rodičov mi prídu dosť nebezpečné hobby do istého veku.

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika0825
11. feb 2019

@natalka124445 Ja by som na tvojom mieste išla s ňou... samú pustiť 13 ročnú s nejakými vraj kamarátkami myslím si že v podobnom veku, ešte do Prahy... no ja osobne by som ju určite nepustila... cestou sa im môže niečo stať a keď nie cestou, tak na tom koncerte... všelijaky ľudia su teraz a 13 ročná ešte nie je vyspelá ísť na nejaké koncerty stovky km s nejakými kamoškami v jej vekovej skupine...

deti95060810
11. feb 2019

mám dcéru v tomto veku, ale samu by som ju nepustila ani do susedného okresu, nieto ešte do Prahy....😉

lindusss2016
11. feb 2019

13 rocnu by som nepustila ani do prahy do muzea, nieto na koncert. Jednak nvm, ako by si poradili take zaby s orientaciou v prahe, kde by spali atd.... a aj ked jej veris, ze sa neopije, popripade aj horsie, ale stat sa moze ozaj hocico. Ak velmi tuzi vidiet spevacku, dohodnite sa s rodicmi ostatnych dievcat, kto z dospelych by s nimi siel. Inak by sa mohla aj na hlavu postavot

janinah
11. feb 2019

Je to decko neskúsené,nepustila by som ani náhodou.

abbey1
11. feb 2019

Ja som veľmi volnomyslienkarska matka, ale v tomto veku určite nie bez dospelého. Tie koncerty sú strašna masovka. Veľká tlačenica. Myslím, že nie je predsa problém, aby ste sa vybrali niekto z dospelých s nimi ako doprovod.

ave17
11. feb 2019

Tu si skôr robí anketu asi dcéra, mam taky pocit 🙂

oli18
12. feb 2019

@jajka92 mnohí áno

vroni
12. feb 2019

Moja mama omdlieva hrôzou, že moja 13 ročná dcéra môže ísť sama do kina (tj. doveziem ju pred kino, strčím do pazúry lístky a po kine vyzdvihnem) Nad predstavou koncertu v ďalekom meste omdlievam hrôzou aj ja. Ist by mohla za podmienky, že pôjde minimálne jeden mne známy dospelý (teda známy rodič. Nie brat ci sused, čo mal včera 18) Inak smola.