Koľko ročné auto si kúpiť?

15. sep 2023

Čaute všetci. Minulý týždeň som spravila vodičák a rozmýšľam nad tým, aké staré auto si kúpiť. Samozrejme jazdenku, nie som boháč. Cena tak do 8500€. Viem, že veľa začiatočníkov má staršie autá, ale ja vážne nechcem nejakú 15-20+ ročnú rachotinu. A niekto mi hovoril, že 10 ročné autá sa začínaju viac kaziť. Koľko ročné autá ste mali vy ako začiatočníci?

zuzanka.zuzu
15. sep 2023

nedá sa povedať koľkoročné lebo každá značka každý model má iný termín generálky kedy treba povymienat veci. tento rok sme si obaja s mužom kúpili nové autá a naše staré sme predali... mužove komplet vymenené že stačí natankovať, moje komplet pôvodné pričom obidva boli rovnaký ročník len mužove muselo ísť do servisu skôr

lujza123
15. sep 2023

Skôr pozeraj najazdené km, koľko majiteľov ho malo, či nebolo búrane, tachometer pretočený ….

Ja som napríklad kúpila 15 ročne auto, pretože ho mala jedna staršia pani celý čas v garáži, pravidelne servisované a najazdených 70 000 km … v oveľa lepšom stave ako mnohé nové auta

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. sep 2023

@zuzanka.zuzu Hľadám niečo vhodné celé dni, už som z toho i unavená. Zatiaľ som našla len 3 ktoré ma zaujali, a všetky sú Hyundai (ix20 2014 a dve i30 2014). Asi tu nemôžem postnuť inzeráty nie?

autor
15. sep 2023

@lujza123 70 000 km na 15 ročné auto je slušné. Ja by som mala veľké podozrenie, že je stočené.

bluemoon24
15. sep 2023

Ja jsem mela 3rocny hyundai i20 za cca 9500€. Je to male auto, vsude jsem dobre parkovala a po dvou letech jsem ho prodala za skoro stejnou cenu (auta sly tehda strasne hore). Ale teda nemela jsem rodinu, tak mi male auto stacilo.

simonah73
15. sep 2023

a co tak nieco od skody? napr fabia, myslim ze asi najlacnejsie nahradne diely. my sme mali prve auto fabiu, potom c4 grand picasso a teraz 5008 v automate.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
15. sep 2023

ja si 15 - ale to bolo darované... bola som tretí majiteľ.
Golf 4
poslúžilo mi niekoľko rokov....

heidy222
15. sep 2023

Ja som mala raz 20 rocne auto Volvo a som ho vymenila za Ford nový a ten sa kazi furt, mala som si to Volvo nechať 🤦

zuzubb007
15. sep 2023

Volkswagen, ten vydrzi mega a navyse vyzera super nadcasovo, 10 rocne auto je uplne v pohode

slavomira236
15. sep 2023

Moja dcera si po urobeni vodicaku kupila starucku fabiu po jednom majitelovi starsi pan uz len v garazi stala ma ju druhy rok
Teraz sa cosi pokazilo ho orim nech kupunieco novsie tak ze nie ze da opravit aj ked sa to velmi neoplati ze si na nu zvykla

nwnw
15. sep 2023

10r uz predavam. Ja by som sla do 4r. Mala som tak prve. Ked doplatili lizing,tak ho predavali. Auto sice bolo na firmu, ale pouzivala ho iba manzelka konatela na vozenie deti do skoly. 10r som predala lebo uz to chcelo investicie. Teraz predavam zas 10r a mam ho od nova. Mne sa naautach kazia iba somariny ako klimatizacia, zhrdzaveny vyfuk,brzdy, sondy, cidla a tak.

autor
15. sep 2023

@nwnw Za 8500 si ale 4 ročne teraz nekúpiš. Možno tak 7 ročné pod 100k km.

sima1415
15. sep 2023

Ja by som počkala a našetrila na nové , ja som minulý rok kúpila fungel nové Toledo za 10290 a mám pokoj , a pri jazdenke nezáleží na veku ale kilometroch a či bolo burane či má servisnú históriu a pod .

petrofka
15. sep 2023

Ford fiesta ;) My ho máme uz vyše 10 rokov, nemá jedinú chybičku, žiadny problém nikdy nemalo. Boli sme na ňom 3krát v Chorvátsku aj s kocikom a odrazadlom. Dokonca sme v nom mali reverznu detsku autosedacku. A dizajnovo absolútne nevyzerá staro. Urcite by som ale akékoľvek staré auto kupovala benzínové!

autor
15. sep 2023

@sima1415 Ale nové autá stoja nad 12k. Áno mohla by som ho kúpiť, no nezostalo by mi nič. A navyše, by mi toho auta bolo ľúto, pretože by som ho nespočetne krát oškrela. A auta chcem čo najskôr lebo nebývam v meste a mám po krk chodiť busom. Auto ti dáva istú slobodu.

autor
15. sep 2023

@petrofka Benzínové určite kupujem. Nejazdím dlhé trasy. Nie sú súčiastky na Ford drahé?

petrofka
15. sep 2023

Nikdy s ním nebolo treba ísť do opravy. Takze netuším.

autor
15. sep 2023

Baby a čo toto: Hyundai ix20 (2014), 1.6, 91kW, 75k km, manuál za 7500€

mimusha3
15. sep 2023

Ja mám ako začiatočník auto z roku 2007. Moja Bettynka 😍 najskôr som si na ňu nemohla zvyknúť, ale teraz by som ju nedala za nič na svete. Bohužiaľ nás pri kúpe oklamali a spojka je už vraj na dojazd, takže sa musím popozerať po inom aute, ale viem, že mercedes to už nebude, pretože sú naň drahé náhradné diely. V (ďalekej) budúcnosti chcem ale nejaké volvo, pretože tie autá sú podľa testov najbezpečnejšie autá.

sense
15. sep 2023

Ja som mala vždy auto max 2 roky, ešte bolo v záruke a cena bola polovica oproti pôvodnej. Alebo popozeraj aj predvádzace vozidla.

autor
15. sep 2023

@sense Nie sú predvádzacie autá drahšie? Cena musí byť do 8500€.

sense
15. sep 2023

Záleží zrejme od značky konkrétneho typu a vybavenia

vkatush
15. sep 2023

@petrofka tiež mám pičitko fiestu, ale moja bude mať o dva roky už okrúhliny, 20 rokov 😂 a je diesel.

tundra
15. sep 2023

Pozri suzuki sx4,male kompaktne 4x4, dobra spotreba cca.6,2l.Som zatazeny na toyoty a lexus,ale toto som kupil pre dobru cenu a som pozitivne prekvapeny.
Yaris alebo Corolla by tiez urcite nebola zla volba.Keby nieco napis,rad poradim🙂.

sima1415
16. sep 2023

My bez auta nezvládneme nič lebo sme v ritke sveta ale musíš rozmýšľať tak že keď kúpiš nové tak okrem tankovania a výmeny oleja nemáš absolútne žiadne starosti a výdavky pri jazdenke sa ti môže čokoľvek pokaziť a tým pádom sa ti investícia navyšuje viem o čom hovorím prvé auto som kúpila za 3000€ a ďalších 4000 by som musela vraziť keď po pol roku čosi odišlo na motore

autor
16. sep 2023

@sima1415 Ale nové auto na začiatok? Veď ho určite budem oškierať. Skôr by som si kúpila niečo staršie, čoho mi bude menej ľúto a naučím sa jazdiť poriadne, pred tým, než si kúpim nové.

bubinko1506
16. sep 2023

Ja by som tiez radsej zobrala nove auto miesto jazdenky. U jazdeneho nemas zaruku, ze ti neodide po chvili nejaka suciastka a opravy ti mozu navysit investiciu. Raz sme kupili jazdeny S-Max, auto malo 5 rokov, vraj po generalke. Vydrzalo nam 2 roky, za ten cas sme don vrazili minimalne 5000e. Napokon odisla prevodovka a uz sme to neopravovali. Mne muz ako zaciatocnikovi kupil minuly rok Insigniu kombi diesel s automatom. Skus pozriet novy Yaris, kludne aj na splatky, je to fajn auto, vydrzi dost dlho a minimalne prvych par rokov ta necakaju nejake investicie (okrem teda prehliadok v servise).

autor
16. sep 2023

@bubinko1506 Momenálne nežijem v podmienkách na to, aby som mala na nové auto. Mám niečo nad 20 rokov, som sama, plat tiež nemám nejaký extra. Veď tá Yaris stojí 16k prepána, ja toľko ani nemám.