Klamstvá Matovičovcov

24. feb 2024

V prvom rade, koho to nezaujíma nech roluje ďalej a nevyjadruje sa k témam, ktoré ho nezaujímajú. V druhom rade chcem vypichnúť, že nie som Fico volič. Ďakujem

Dosť často sa mi dostalo od Matovičovcou do uší, že daňový bonus, ktorý zvýšili (140€ na dieťa do 15 rokov) v roku 2022 do 2025 .. v roku 2025 to bude už len 100€ na dieťa do 15 rokov. To Matovič tak navrhol, tak sa to odsúhlasilo, je to verejne dohladatelne že to urobil on v roku 2022 a teraz sa tento pán Pollak rozkrikuje že Fico nám zobral výhody, ktoré Matovič vybojoval.. tento daňový bonus .. že nás on okradol Fico. Strašne sa musím smiať ako tento pán cigáni. To si už ozaj myslia o ľuďoch že sú sprostí a negramotní ? Aj som mu to pod príspevok napísala ale samozrejme na tento štýl komentárov tento pán nereagoval ale na všetky ostatné áno 😁🤣🤣 hanba hanbuca. Klamári.

viestta
24. feb 2024

Len mala pripomienka: MatovicovcoV

janai1
24. feb 2024

No a prečo to Ficovci nepredĺžili? Veď kľudne mohli keď im tak ide o rodiny s deťmi 🙂

danielahamar
24. feb 2024

Tiež nie som volič ani jedného, ani druhé
@janai1 Ficovi chlapci neopraviki ani zákon skrz nezobratia deti do škôlok starších ako 3r., skrz RP

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
24. feb 2024

to isté bolo aj s dôchodkami, za fica sa nastavil automat zvyšovania a najviac sa zvýšilo za matovica 😂 ten kto sa v týchto veciach neorientuje tak "matovič nám zvýšil" 🙄 aj tak je to jedno

viestta
24. feb 2024

@janai1 @danielahamar Ficova druzina ma ine na starosti ako rodiny a statny rozpocet...

danielahamar
24. feb 2024

@viestta to ja viem, ja len na margo dobrých a zlých rozhodnutí v tomto štáte

stanulienkat
24. feb 2024

@zuzanka.zuzu nemas pravdu. Fico zvysoval kazdy rok o cca 2e. A ti blazni ho za to velebili.😂Matovic zvysil skokovo nasobne viac. Mala som tu tabulku, uz neviem kolko to bolo. Matovic zvysil naraz tolko, co Fico za 12 rokov nezvysil.

44janica44
24. feb 2024

A čo bráni Ficovi aby dal návrh na opätovné zvýšenie? Však tých 78 oveciek v parlamente mu schváli co chce. Oooo žeby mu to bolo úplne jedno a rieši si len svojich ludi? Necudujme sa keď tam sedel 12 rokov tak na zvýšenie bonusu ani nepomyslel resp zvysoval po par eur co je nic.
Budme radi že to matovic nechal na tu stovku
...kľudne to mohol zrušiť úplne a Fico by sa na to vys..l ako na všetko co pracujúcim ľuďom pomôže.

Mimochodom stále čakáme na lacnejšie potraviny a všimol si pán hranol za koľko tankujeme ( najdrahsie od setembra)? Pred rokom skákal ako struna z gauča každý deň na tlačovke že vláda to nerieši. A on ma asi sklerozu že za pol roka zabudol na svoje sluby. Sa čudujem jeho voličom že mu to ešte veria alebo majú sklerozu aj oni 🙂?

autor
24. feb 2024

@44janica44 ak by voľby, mohli niečo zmeniť .. tak sú už dávno zakázané. Hádam si si nemyslela že sa niečo zmení? A je úplne jedno kto bude hore.. úplne.

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
44janica44
24. feb 2024

No vedela som že keď vyhra ten vo vyhral že to tu bude tragédia...ak by vyhral niekto iný bola aspoň nádej na zmenu.

44janica44
24. feb 2024

@suzitok no vízie boli nesplnitelne len jednoduchši im na to skocili.

autor
24. feb 2024

@44janica44 nemyslím že by to bolo iné. Nech každý rozpráva čo chce, keď sa dostane k moci, tak obyčajný ľudia sú na poslednom mieste.

44janica44
24. feb 2024

No minimálne v niektorých veciach určite iné.

stanulienkat
24. feb 2024

@44janica44 hohohoooo...ved Fico slubil rozky za 3-4 centy!!! Tradicna rodina usetri mesacne mozno aj 2e!!!! Tak nezavádzaj.😂😂

la_dolce_vita
24. feb 2024

@44janica44 maju ine starosti ako ceny potravin. To bol len predvolebny tah pre jednoduchsich 🙂

44janica44
24. feb 2024

@stanulienkat a kde sa dá sťažovať? Ja radšej ako lacnejšie rozky by som chcela ten lacnejsi benzín🙂)

44janica44
24. feb 2024

@la_dolce_vita len škoda ze cca 25% voličov to stále neprekuklo.... teda viac ako 50% keď rátame voličov celej bandy

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rolandik
27. feb 2024

@stanulienkat tak minimálny dôchodok asi zaviedol Matovic, podľa teba.😂

stanulienkat
27. feb 2024

@rolandik ????😶

autor
27. feb 2024

@chodec15 koľko premiérov a prezidentov sme už mali? A zmenilo sa niečo? Nezmenilo sa nič. Každou vládou je len horšie a horšie. Volí sa buď menšie zlo alebo väčšie zlo ale stále je to o tom istom - korupcia,rozkrádanie, inflácia a v konečnom dôsledku je čoraz ťažší život pre obyčajných ľudí. Niekde pridajú, niekde zoberú. Ak si myslíš, že bude lepšie keď zvolíš "toho svojho" .. tak si naivná/ý .. a to je fakt.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
27. feb 2024

Nie,nie je vsetko jedno a o tom istom. Je rozdiel robit aspon male kroky dopredu-EU, Nato, smer vyspela Europa. A je rozdiel robit mílové kroky vzad do russkej riti, smerom k chudobe, bezpraviu, zadubenosti a izolacii.

autor
27. feb 2024

@chodec15 chodia na dovolenky, dobre zarábajú a kupujú nehnuteľnosti ? Sa mi zdá že nezijes ani na Slovensku. Veď dnes mladý ľudia nemajú ani možnosť kúpiť nehnuteľnosť .. nie každý je podnikateľ a manažér, ľudia zarábajú v obchodoch 800€ .. to je dobrý zárobok, veď pozri profesiu.. a ceny nehnuteľností idú od 100 000 vyššie.. tak ako si mladý človek kúpi nehnuteľnosť ? Veď mu hypotéku ani nedajú 🫣 ďalej inflácia, cena potravín je neskutočne vysoká .. hádam v Rakúsku majú menšie ceny alebo také isté , s porovnaním platov sa to ani nedá porovnať. A ak máš pocit že NATO a EU je dobrá voľba tak sa nemáme o čom ani baviť. Môj názor je úplne odlišný.

kristiii
27. feb 2024

Ale veď má pravdu. Pomaly nepoznám rodinu, ktorá by nevlastnila byt alebo dom, nemala auto (aj dve-tri), nechodila na dovolenky..A to sa pohybujem medzi ľuďmi s priemernými príjmami. A veru aj mladí kupujú, ale teda takí, čo pre to aj niečo robia a nevyplakávajú ako sa nedá.

stanulienkat
27. feb 2024

EU ani NATO ti nie sú dobré, cítiš že máš nízku životnú úroveň, tvoje smerovanie chce ísť na východ smer : Rusko,Bielorusko... Máš pocit, že by sa ti tam žilo lepšie???????? Skúsi si vygoogliť z koľko pár eur tam ľudia žijú, k akým potravinám sa majú šancu dostať o dovolenke ani nehovoriac. Tam stredná vrstva prakticky neexistuje. Ty bluznis. Tebe je tu veľmi dobre len o tom nevieš.
Prejdi sa po bežnom meste na Slovensku, pozeraj na tie západné drahé autá, v akých značkách chodia ľudia oblečení, aké majú iPhony, najmodernejšie hodinky. Opýtaj sa ich kam chodia na dovolenky.... Potom zistíš aki chudáci na Slovensku žijú. Nerátam pár ľudí, ktorí žijú v ozajstných dierach, alebo nemajú vzdelanie a ani chuť pracovať. Pretože tu priemerne zarábajúci človek žije na slušnej úrovni.
Apropo, ceny potravin išli posledné mesiace mierne dolu, keď si spomenieme na cenotvorbu počas napadnutia Ukrajiny- ako vyleteli ceny hore. Potraviny sú teraz v trochu lepších cenách ako vtedy. Samozrejme nie je to zásluhou smeru.

autor
27. feb 2024

@kristiii Ježiš a čo robia, no oboznam ma. Ja poznám mladého človeka, čo má VŠ ekonomickú a žiaľ, bez známosti sa na teplé miestecko do kanclu nedostane a prijať ju nechcú lebo nemá dostatocnu prax, baba vyšla s červeným diplomom a v hlave nasrate nemá a je veľmi šikovná ale žiaľ musí robiť v obchode zatiaľ, kým si nenájde niečo lepšie. Keď si bola dať vypočítať hypo tak pani za priehradkou jej povedala že s jej príjmom môže dostať tak Max 40 000. Tak mi povedz čo má robiť ? Veď tie nehnuteľnosti sú nehorázne drahé.. ja čo som kúpila byt pred 8 rokmi, tak dnes by som predala aj za 3 násobok .. tak čo má ešte robiť ? Jasné dobre sa vraví takým, čo už majú svoje alebo sú zadrbany v kancli s 3 cifernym číslom .. ale sú ľudia, ktorí stále zarábajú Max 900€. Si nevidíš ďalej od nosa.
Ja tiež poznám rodiny čo majú auto, dom, byt ale nie cash.. všetko to je hypo, úver alebo lízing 🙄 a poniektorí si berú úver aj na dovolenky. Nie je všetko ružové čo vidíš