Kedy staviate stromček?

veverka149
23. okt 2011

ahojte , kedy zviknete stavat stromček ?? moja dcerka by ho najradšej postavila aj hned -strašne sa teši 🙂 🙂 minuly rok sme ho stavali tak 2 tyždne pred ale tento rok začne december a ideme na to nech sa mala aj mi v šetci teši čo najdlhšie 🙂 🙂

monlu
24. okt 2011

my zdobime stromcek 23.12. vecer..ma to pre nas uzasne caro a v den Vianoc je pre nas vzacny 🙂 uz nasi nam to ako detom nastavili tak, ze stromcek sme 1x videli az ked sa islo pod neho pre darceky 🙂 a rada na to spominam 🙂
@veverka149

nikimel
24. okt 2011

Ahojky my zase zvykneme zdobiť stromček tak okolo mikuláša. buď pred alebo hneď po. záleží na tom ako stíhame 🙂 máme umelý, takže nemusíme ho stavať deň pred Vianocami. 🙂

bubelko
24. okt 2011

my zdobime 23.12. 😉 ale cez den, lebo deti pomahaju - teda ten starsi. no a tento rok zapojime aj mladsieho - teda pokusim sa zapojit 😉

titkovamiriam
24. okt 2011

24-rano 😉 aby nam den rychlo ubehol

ela2710
25. okt 2011

my tiez zdobime 23. tak poobede, potom ideme na navstevu k rodicom, a k najblizsim, pre ktorych mame darceky a aj vezmeme co oni kupili nam /vsetko prebieha potajomky,male deti o nicom netusia/ a na Vianoce si uz potom len varime, ak nestihneme den pred a pozerame rozpravky 🙂 minuly rok maly spal az do siemej vecera, som si myslela, ze sa uz rozbalovania nedockam 😀

ivett1
25. okt 2011

my zdobíme stromček 23.12. večer ...keď detičky zaspia, natiahneme svetielka, povešiame ozdoby, ale vždy necháme škatuľu s ozdobami aj pre detičky a tak isto aj reťaze...dve-tri odložíme do okna...u nás zatiaľ nosí stromček Ježiško a tie "ozdoby im necháva" pod stromčekom za odmenu, lebo boli-budú dobrí...(teda, zatiaľ to funguje...🙂)...je to krásny zážitok pre nás s manželom, keď vidíme ako ráno veselo pobehujú v pyžamkách okolo stromčeka a tešia ...a potom "pomáhajú" pri dozdobení stromčeka aj tými "ich" ozdobami... 😉 😵

maca793
25. okt 2011

6.12 každý rok 😀 a skladám 6.1 ale výzdobu okien koncom novembra, dávam rôzne folie, deti si robia do izby vlastné ozdoby, v obývačke máme okolo okien svetielka.

jasminet
26. okt 2011

okolo 20.12. mame zivy, tak aby aj vydrzal aj aby to nebolo az 24

luy
26. okt 2011

stále 20.12 prišiel cez noc Ježiško a postavil stromček a ráno sme vstali a bol v izbe potom nasledovalo rodinné zdobenie,no už mám syna veľkého na Ježiška neverí a aj tak tvrdí pred nami príde či nepríde ten Ježiško so stromčekom?

alinocka
26. okt 2011

zdobenie stromčeka je moja doména a nikomu ju teda nedám..zdobím ho tak 22-23.12 večer ked deti spia,večer idú spať a v obyvke nič a ráno ked tam prídu stromček-také krásne prekvapené tváričky-a stromček nám zdobia anjelikovia 🙂

jasin
26. okt 2011

@veverka149 my stromcek postavime 6.12 kedze mame umely aby sa vyrovnaly konariky atd. a Zdobi sa 23teho vecer 😉

zuzkalenka
27. okt 2011

mi zbobíme 23.12 aby mala malá radosť ráno keď sa zobudí 🙂

katkas1
27. okt 2011

ja chcem kazdy rok 23 ale nakoniec nevydrzim a postavime ho o najeke 2-3 dni skor 😀

indiankaindi
27. okt 2011

My stromček zdobíme cca týždeň alebo dva pred Vianocami, podľa toho, ako stíhame, ale čo najskôr, aby sme si užili atmosféru Vianoc čo najdlhšie. A dolu ho dávame asi v polovici januára, alebo na konci, tiež podľa toho, ako stíhame. Ale po Vianociach to už nieje také čarovné ako pred, hoci atmosféra je aj tak super s tými svetielkami večer 🙂

lucia1981
27. okt 2011

ahojte! my robieva stromček vždy na moje meniny, teda na Luciu, tiež preto, aby si ho čo najdlhšie užili a tešili sa z neho... 🙂

kmnigvil
29. okt 2011

My staviame vianočný stromček približne týždeň pred Vianocami. Skôr nie, lebo naša dcérka by nám s neho určite zjedla všetky salónky a kolekcie. 🙂

junovka
30. okt 2011

detom maly umely ozdobime uz na Mikulasa a klasicky velky v obyvke 23.12 😉

lenka112
30. okt 2011

17.12. ....takže týždeň pred Vianocami 🙂

gledis
2. nov 2011

my zdobíme 6.decembra a stojí do 6.januára

kvojtanikova
3. nov 2011

@gledis aj my ho zdobime presne tak isto, akoze nam ho doniesol Mikulas aj so sladkostami. Som si myslela ze sme jedini taki, no ale som rada ze aj niekto iny tak zdobi.

gledis
3. nov 2011

@kvojtanikova ja vianoce zbožňujem tak si ich snažím predlžiť ako sa dá a mikuláš už patrí k vianociam tak prečo by už nemohol byť aj stromček a výzdoba veď aj my sme na ulici jediný ktorým svieti stromček v okne už šiesteho decembra 😀

stanca22
4. nov 2011

@veverka149 My vždy ráno na Vianoce, čiže 24.12. staviame stromček. Rodičia varia a deti si stavajú a zdobia stromček. 😉

sylviabab
7. nov 2011

My kazdorocne uz pre Mikulasom, 5.12.

apoloma
8. nov 2011

doma sme vzdy zdobili 23decembra vecer teras ked som vydata a byvame sami manzel by staval kludne aj tyzden dva vopred on nikdy nemoze vydrzat))uz vcera chcel vyberat mikulasou ako na vyzdobu 🙂 🙂 no a tento rok asi sa mu splni sen a postavime o cosi skor lebo neviem kedy to na mna pride a pojdem rodit)))

m.i.r.i
8. nov 2011

Doma sme zvykli stavat as tak 1-2 dni pred Vianocami, ale ja som si zacala zauzivat ovela skor..Asi tak okolo Mikulasa...uz teraz sa nemozem dockat..ved to uz tak o mesiac 🙂 Mam ho potom tak do 6-10 januara, teda taky mesiac a aspon sa dostatocne nabazim..

andy_rs
9. nov 2011

Mi tiež zdobíme po Mikulášovi ...6.12 a tiež stojí do 6.1. 🙂 nech si ho deti užijú 🙂

anjelik99
10. nov 2011

My staviame stromcek den pred stedrim vecerom a rano ho davidko objavy v obyvacke, budu to nase druhe vianoce 🙂 uz sa nemozem dockat 😀 a budeme ho mat tiez tak do 6.1
@veverka149

nelicefo
11. nov 2011

My ako kedy. Ale vacsinou uz na Mikulasa stoji. 🙂
A davame dole az po hromniciach...tj. 3.2. 🙂

jenn
12. nov 2011

u nás to doteraz bolo vždy 23 večer... väčšinou som si to vychutnavala ja nikoho som k tomu nepustila ..ked všetcia už tvrdo spali 😅 vlano mi pomohli aj deti ale ln troška potom išli spať a tento rok asi už spolu pekne nech maju radosť 😉 ...a dole po troch králoch

sofinka18
13. nov 2011

my uz na mikulasa stromcek robievame a minuly rok sme ho mali do konca februara 🙂 drahy mal zakaz ho zlozit a ja som si navecer zapinala svetielka pri telke 😉