Kamery v Tescu a Kauflande

31. dec 2022

Dobrý deň
Chcem sa spýtať či majú v supermarketoch ako je Tesco, Kaufland, Lidl, Billa.... kamery po regáloch. Bežne vidím ako deti jedia rožky, koláče, iný zase kradnú a zamestnanci to aj vidia ale tvária sa že nič nevidia..

simonka15513
31. dec 2022

Bezne moje dieta je rozok v obchode a pri pokladni mi ho predavacka nablokuje .. asi nemate deti lebo inak by ste vedeli ze ak date takemu dietatu rozok tak mozme kludne nakupovat

darkswan
31. dec 2022

@simonka15513 s tym si dovolim nesuhlasit, je to ako vychovavame deti, moja dcera vzdy vedela, ze sa musi najprv zaplatit a potom jeme, je to skor vyhovorka, ze bez toho sa neda…da

autor
31. dec 2022

@simonka15513 tak to potom asi mate veľmi ohladuplné predavačky.... Tak si dajte aj vy rožok a bude sa vám nakupovať ešte lepšie

danieladugard
31. dec 2022

@simonka15513 🤯 ja nieco male z domu nesiem pre istotu..mam tri deti a vsetky su naucene, ze najprv zaplatime, az potom sa na tie banany pri pokladni vrhneme..

simonka15513
31. dec 2022

Kludne si dam aj ja 😀 a ani rocnemu synovi vysvetlím ze prve zaplatim

markaterka
31. dec 2022

@simonka15513 nikdy nikdy sme v obchode nič nezjedli. A to pri oboch deťoch. Najprv sme nakúpili, zaplatili a potom sa mohlo jesť, piť.

simonka15513
31. dec 2022

@danieladugard ano aj tak ale ked zbada rozok tak si ho prosi a nevidim ziaden problem mu ho dat 🙂

simonka15513
31. dec 2022

@markaterka dobre ved si robte jak chcete 🙂 ja to robim takto

gypsomilka
31. dec 2022

Tak rozok dam aj ja. Polovicu. Alebo vyzivu kapsicku. Pol rozka nechame v sacku a obal z vyzivy ide normal na nablokovanie. Ci autorka co myslis ze vsetky ideme do obchodu s detmi aby sa najedli zadarmo? Urcite nedavam nic co je na vahu.

lenkakravcova
31. dec 2022

Hlavne je, že rodičia za tie rožky nakoniec zaplatia.

Mňa najviac hnevali zákazníci, ktorí prekladali tovar tam, kam nepatrí (po tom čo sa rozhodli, že to asj nechcú). Napr jogurty medzi sušienky, ovocie za pracie prostriedky alebo raz som našla pokazené mäso za fľašami s vodou. To je úplne scestné toto robiť. Len sa tie potraviny pokazia a treba to pratať.

zuzanka.zuzu
31. dec 2022

😀 a teba to preco trapi? podla otazky tam nepracujes.... isto velmi prijemna osobka budes aj pri susedoch. uz si dnes stihla nakricat na nejaku kvoli jej detom co zapistali o decibel hlasnejsie? mestskych si uz volala bo sused parkuje 5cm za ciarou? lebo uz je 13h ale este stihas urobit dobry skutok v tomto roku 😉

autor
31. dec 2022

@zuzanka.zuzu a vy prečo píšete komentár keď nieje k veci??

misinka0611
31. dec 2022

@simonka15513 mám 2 deti a toto nerobím.

doriiis
31. dec 2022

Toto jedenie rožkov,suniek deťmi priamo v obchode by malo byť trestné a zakázané.Konecne.A nejde o tú cenu rožka a šunky.Ide o princíp a výchovu deti

markaterka
31. dec 2022

@doriiis ľahšie je si to ospravedlniť, že inak nenakupim. Ako od mala tie deti učiť, že sa to nerobí. Keď to dokážu pochopiť naše deti, tak by to dokázali pochopiť aj ich deti.

misinka0611
31. dec 2022

@doriiis chodím s detmi najedenými, pit mám pre ne v taške a keď pýtaju/ pýtajú vysvetlím že môže jesť keď zaplatíme, že ani ja tu nejem jablka, rohlíky atd. Beriem to aj ako edukáciu ako sa správať v obchode, ako vyzerá nakupovanie.

doriiis
31. dec 2022

@markaterka
@misinka0611 ...áno.Bohuzial,niektorí sú tak jednoduchší,pardon blbší že nechápu základné veci.Ospravedlnuju sa kecami typu: však je to dieťa a ja to zaplatím.Fakt si myslím,že toto by malo byť pokutovane a konečne riesene

liz_lemon
31. dec 2022

@simonka15513 moje deti tiez nikdy nepotrebovali v obchode jest pred zaplatenim, a nakupovala som v klude, je to len o vychove

mondolina
31. dec 2022

je to sedlačina, to potom môžu v obchode konzumovať pred zaplatením aj dospelí, teda všetci 👏🤦‍♀️

deniseee
31. dec 2022

Tak ti to vysvetlim. V obchodoch nie su na hlavu padnuti. Velmi dobre poznaju triky, ako si zakaznikov udrzat v obchode dlhsie, aby clovek viac nakupil, stravil tam dlhsi cas a nakupil aj veci, ktore nepotrebuje a pod. Je to uplne normalna taktika, ovladaju ju vsetci obchodnici. A podporuju to! Takze kym teba to zerie a vytaca, tak obchodnik naschval dava pecivo a chlieb tak, aby pekne vonali, aby ludia z toho nakupili aj viac ako potrebuju a ano, aj aby rodicia dali detom do ruk, kym budu nakupovat. Preto aj pri mnohych pultoch so sunkami predavacky ked vidia male deti, tak im posupnu koliesko sunky. Nie je to bez vedomia tych, co obchod vedu, naopak! Je to s ich pozehnanim, pretoze usmievava predavacka, ktora supne koliesko sunky dietatu vlastne pritiahne do obchodu toho rodica opat. Je to take jednoduche, obycajna strategia obchodu, ako si zakaznikov pritiahnut, ako si ich udrzat, ako predat viac tovaru. Takze ak sa ti nepaci, nadavaj obchodom a obchodnikom. Aj na trhu ti predavacka bezne povie: ochutnajte z mojich orechov, su vyborne a nie su horke… alebo ochutnajte z hrozna… pripadne maju pokrajane. Bezne na jednom trhu predavacka pokraja cely chlieb aj s celou velkou brioskou a najprv ludia chutnaju, kym sa rozhodnu, co kupia. Avsak to, na co v obchodoch nadavas, ze deti zjedia rohlik a rodicia ho az potom zaplatia, pripadne ze predavacka da koliesko sunky dietatu… s tym sa stazuj obchodnikom, ktori to podporuju a nie rodicom, ktori to len vyuziju, co im vlastne ten obchodnik sam ponuka.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
31. dec 2022

Priznám sa, že aj môj zuzlal rožok pri nákupe. Vždy sme ho zaplatili, už aj mne sa stalo, že som musela otvoriť vodu a napiť sa z nej v obchode. Nerobím to vždy, ale stáva sa. Bežne sa stáva, že zákazník dá nablokovať niečo čo načal na predajni, nerobím z toho cirkus. Žiaľ, mé zákazníkov co sa nakrmila medzi regálmi a potom vypochoduju okolo pokladne akoby sa nič nedialo. Otvoria nesku, presypu si ju do sacka a nám nechajú prázdnu fľašu na pamiatku. V taky čas mi neostane iba si pomyslieť, nech sa tou kávou zadrhne

metuzalem
31. dec 2022

@simonka15513 tiež malemu v obchode nieco rozbalim, ved to aj zaplatim tak co... ja zas nechapem ako toto moze niekomu vadit 😂

doriiis
31. dec 2022

@deniseee ...súhlasím.Ale ja ako rodič dokážem povedať nie.A to koliesko šunky do rúk dieťaťu nedám.Ja som tak odmietla mnohokrát a vysvetlila som aj pani predavačke,že ja deti UCIM správnemu chovaniu a princípom.Takze trik,netrik,keď nie si sedlák...pochopis

autor
31. dec 2022

@jane89 no to určite 😂😂😂

liv1
31. dec 2022

😁 co ludi este netrapi. Ze dieta zuje rozok pocas nakupovania 😂. Vsetko sme vzdy zaplatili, dokonca ak nieco zabudli nablokovat este som sa vratila, vzdy cestne. Ked necham potravinam rocne tisicky eur, tych 5 rozkov za rok nikoho nezabije ze si dieta pozuzle ak sa to zaplati.

lenkakravcova
31. dec 2022

@deniseee Presne ako píšeš, niektorí obchodníci to vidia aj ako nákupnú stratégiu 🙂
Obchodník možno prerobi 5 centov n arozku, ak ho rodič zabudne nablokovať.. Ale zarobí xy krát viac eur na iných položkách, ktoré si medzitým rodič v pokoji nakúpi.

autor
31. dec 2022

@lenkakravcova rožok stojí 5centov?

liz_lemon
31. dec 2022

@lenkakravcova a to ides po tyzdnovej hladovke nakupovat, ked dieta nevydrzi 30 min nakupovania?

autor
31. dec 2022

Baby....vy ste nepochopili otázku.....
Prvy komentár bol o dieťati s rožkom a celá téma sa začala točiť okolo toho...... Ja som to v téme uviedla ako príklad. Mala som skôr na mysli že dospelý ľudia kradnú v supermarketoch..napr. aj drahé veci ako slúchadlá do mobilu ale sa tam normálne najedia do prasknutia. Preto som sa pýtala ci sú tam kamery