Je pravda, že na nové auto sa čaká aj rok?

1. sep 2022

Ahojte, idem si kupovat nove auto a zalubila som sa do suzuky swift. Ale teda vsade citam, ze na nove auta sa caka aj rok 😱 je to pravda? Naozaj sa neda nove auto zohnat rychlejsie? Rok cakat nemozem 😁
Ako to riesit?
Dakujem

babovka2321
1. sep 2022

Maju niektore auta aj skladom a na niektore ano, caka sa rok 🙂

janai1
1. sep 2022

Treba si vybrať auto ktoré je na sklade a pravdepodobne urobit nejaký kompromis (farba, motor, výbava...)
Ak máš úplnú predstavu a nechceš nič meniť tak áno, rok je reálna čakacia doba

deti95060810
1. sep 2022

aj viac...

gabika128
1. sep 2022

Kamoška kupovala a keďže k okamžitému odberu mali iba nejaké červené, čierne alebo s nízkou výbavou tak čaká veru rok. Záleží aké máš nároky 🤷‍♀️ keď už investovať toľké peniaze, tak nech je človek aj spokojný.

autor
1. sep 2022

Baby neblaznite 🥺 ja robim autoskolu. Nemozem cakat rok a rok nejazdit. A potrebujem kupit automat. A ten ako pozeram na sklade nikde nie je 😩😩😩😩
No mam este par tyzdnov cas, pockam kym sa neobjavi 😂

gemerka17
1. sep 2022

Riešili sme to pred začatím vojny na Ukrajine. Čakali sme 9 mesiacov. Od vtedy sa situácia ešte zhoršila. Rok je pravdivý. Ostáva ti možnosť jedine zobrať čo sú skladom, ak chceš nové a chceš to hneď. Inak ešte skus reálne obvolat všetkých predajcov a uvidíš.

pribinak
1. sep 2022

Ale čosi. Ja som kupovala 2 roky dozadu a povedali mi, že cca 10 týždňov, reálne to bolo možno 7

Pokial si nevyberies nejakú extra farbu či extra požiadavku mino bežnú ponuku, tak to určite rok nebude

gemerka17
1. sep 2022

@pribinak situácia je teraz iná. Rok je bežná doba.

kingstonka
1. sep 2022

@pribinak my sme kupovali presne pred rokom... čakacie doby boli v tom čase väčšinou 5-6 mesiacov..zobrali sme co mali skladom , aj keď v čiernej farbe... teraz sú čakacie doby dlhsie

maminkadeticiek
1. sep 2022

Preco si nekupis napr.rocne auto?

rude_baby
1. sep 2022

@pribinak sorry, ale za tie 2 roky sa zmenil celý svet...

pribinak
1. sep 2022

@rude_baby zmenil, ale na skladoch sú stále zásoby

autor
1. sep 2022

@maminkadeticiek lebo som nikdy nenasla take co by splnalo moje predstavy 🥺 potrebujem kupit automat. A do tohto suzuky som sa uplne zalubila. Samozrejme budem este hladat

babovka2321
1. sep 2022

@maminkadeticiek rocne v bazaroch idu za pomaly vyssiu sumu ako nove, kedze tie nove nie su dostupne 🙈

babovka2321
1. sep 2022

Autorka, ked si sa tak zalubila do suzuki, aspon sa nauc spravne pisat znacku...

ak_tak0202
1. sep 2022

Teta s mužom v lete kupovali nové (Teslu) a ak by brali v bielej farbe ako chceli, čakacia doba by bola niekoľko mesiacov. Tak im poradili, aby si vybrali inú farbu a čakačka sa zmenila na pár týždňov.

autor
1. sep 2022

@babovka2321 je ti lepsie ked si si kopla? Pekny den

ivangeline
1. sep 2022

Ano. Je to bezne. Nedavno kamoska kupovala.

doriiis
1. sep 2022

Autorka...spravila si si vodicak na automat a teraz potrebujes automat? 🤦...na tie aj viac sa caka

autor
1. sep 2022

@doriiis nie nerobim si vodicak na automat. Robim manual. Avsak kupit si chcem automat

doriiis
1. sep 2022

Jaj tak...no dlho sa caka.

zuzanaete
1. sep 2022

Ano, bezne sa caka rok a kludne o rok mozes mat telefonat, ze auto nedodaju, lebo ho prestali vyrabat.

ivka225
1. sep 2022

Ake auto potrebujes? Znamy predava RAV4, automaticka prevodovka, pokial viem, vo velmi dobrom stave.

simona92101
1. sep 2022

Na niektore znacky sa caka rok,napr.skoda.na ine o cosi menej,ale aj tak je to dlha doba..nevyraba sa na sklad lebo niet suciastok,ak je aj cosi skladom tak treba brat to co je a uskromnit sa pri vybere (farba,prevodovka atd..)

rude_baby
1. sep 2022

@pribinak áno, zásoby sú, preto sa čaká rok 😆

pribinak
1. sep 2022

@rude_baby ale no. Zas Suzuki nie je až taka vychýrená značka

rachel36a
1. sep 2022

Moj svokor uz od januara caka na Daciu...mal by ju mat cca v oktobri, ale pochybujem

anshelia
1. sep 2022

Ty si robíš vodičák a hneď chceš nové auto... Hmm.. neodporúčam ti už len z dôvodu, že si úplne neskúsená. Čerstvému šoférovi odporúčam staršie auto už len z dôvodu, škrabancov, veľkej pravdepodobnosti ťukancov a podobne 🙈😃

ivik4
1. sep 2022

Ano ano caka sa aj rok teraz