Hon za albi perom. Je toto vôbec možné?

11. júl 2024

Potrebujem sa len vyrozpravat.... Ja uz tomu vazne nechapem ako mozem taku smolu. Chcela som kupit albi pero na vyskusanie pre syna. Nasla som cez bazar za super cenu aj knihy k tomu. Oslovila som pani, tovar bol dostupny, ale pri pisani mailom jej nedochadzali moje spravy, tak sme to riesili asi 3 dni kym to odoslala. Chcela som to mat na dovolenku, ale nestihlo to prist, tak som cakala, ze ked sa vratim, tak budem mat v schranke listok, Zial ziaden neprisiel. Bol asom sa 2x pytat na poste a tam nic nemaju. Pisala som tej pani ci ma oklamala alebo to naozaj poslala a hovorila, ze to poslala. Bola sa aj ona pytat na poste, ale nic o tom nevedia. Toto bola z velkej casti aj moja chyba, lebo som to dala poslat obycajne a nie doporucene, cize ziadne cislo zasielky nemam. Dobre, poucila som sa. Tak som nasla tu na MK dalsiu vyhovujucu sadu za fajn cenu a blizko domova, ze by som si osobne vyzdvihla. PIsala som pani, ihned odpisala, ze to je dostupne. Ja cela stastna hned pisem kedy si mozem pre to prist a uz neodpisala. Cakam den, dva, tyzden a nic. Tak som sa jej opat ozvala ci to stale ma a ze by som si pre to rada prisla cim skor. Ihned odpisala, ze to stale ma, ale ze ide na dovolenku. Tak som sa jej ozvala po dovolenke a zase neodpisuje. PIsala som jej aj internu postu a nic. Ale inzerat je stale vyveseny, ale povedala som si, ze uz kaslem na nu. Dnes rano vyskocil dalsi super inzerat kusocek od nas, tak hned rano pisem, ze mam zaujem. Pani odpisala, ze chvilu pred tym to predala. Uz som zacinala byt z toho nestastna, vzdy ma niekto predbehol. A poobede na inej stanke som nasla albi pero za neskutocnu cenu aj s knihami, zrejme to niekto prave pridal, tak som ihned pisala. Tentokrat pan odpisal, ze to je volne, tak som hned odpisala, ze mam zaujem a kedy by som to vedela vyzdvihnut a pod. Neozyval sa, tak som skontrolovala inzerat, ceny za tovar o trochu narastli, tak som mu pisala co tie ceny, podla coho sa mam riadit, ked som mu pisala este pri nizsich. A on na to, ze uz si pre to prisiel niekto druhy... Tak a ja to uz vzdavam , asi to nemam teraz kupovat, lebo tolkoto prekazok hadam neni ani moznych. 😠😂🙈
Stalo sa niekedy aj vam nieco podobne? Nech sa tiez zasmejem :sweat_smile

lenocka8894
11. júl 2024

Ja uz asi nerozumiem...tolko bolo prispevkov aj reportazi ako sa robia taketo podvody s albi perami 🤷‍♀️

berenika39
11. júl 2024

Konkrétně tohle je velmi známý produkt podvodníků, narazila jsi výhradně na ně, bohužel. Objednej nové, se zárukou, s jistotou dodání, jakkoliv chápu, že je to dražší, než z druhé ruky. Pokud projedeš dva nákupy s podvodníky, už jsi mohla mít nové....

angeli121212
11. júl 2024

no čo ti poviem... to sa na to už vyprdnúťa kupiť na sviatok nové

simca06022011
11. júl 2024

Kúp si nové. Usetris čas a nervy a knižky skor dostaneš z druhej ruky.

deedol
11. júl 2024

kupila by som nove rovno aj s nejakou knihou. mas nan dozivotnu zaruku, to sa oplati.

candii
11. júl 2024

Škoda .. ja som predávala 2ks Albi pier po synoch aj s knihami .. ale to sa rýchlo predalo.

ysseba
11. júl 2024

No... a pre toto radšej kupujem nové veci. Aby som ušetrila čas aj peniaze. Alebo skús cez V....d (to je taká asi najväčšia istota)

candii
11. júl 2024

@ysseba no tam mojej kamoške udrbali z účtu 5000€ 🫣 ale tak aj jej chyba no

silvike
11. júl 2024

@lenocka8894 To vazne ? Ake podvody ? Nic som nepostrehla. My tiez ficime na albi perach a knihach tak ma to celkom zaujalo, ze aky je princip tych podvodov.

mikadooo
11. júl 2024

@silvike keď chceš osobný odber, tak sa to jednoducho nedá (predalo sa "pred chvíľkou"), keď chceš doručiť poštou, pošleš najskôr peniaze a tie už následne neuvidíš a samozrejme neuvidíš ani tovar a ani konto dotyčného o pár dní.

autor
11. júl 2024

@lenocka8894 ja som tiez nepostrehla ziadne podvody s albi perami, ale nevadi...realny podvod mohol byt ten prvy kde som zaplatila. ostatne som neplatila, len sa dohovarala a nikdy som sa nedostala dalej, tak ja uz fakt neviem.

autor
11. júl 2024

@mikadooo vidis, takto mi nenapadlo o tom rozmyslat. potom to dava logiku, ze su to vsetci podvodnici.

mikadooo
11. júl 2024

Dávaj si pozor, samozrejme, mohla to byť náhoda, ale tieto perá sú naozaj dosť žiadané a robia sa na nich podvody. Osobný odber je v tomto prípade stopercentná istota, alebo tu na koníkovi je ešte celkom dobrá záruka aj dlhodobejšia história hodnotení predávajúceho. Žiaľ taký bazoš, tam koľkokrát predávajúci nemá žiadnu históriu, takže naozaj nevieš, komu peniaze posielaš, takže tam fakt len dobierka, ale aj tak nevieš, či si neotvoríš krabicu s kameňom (mne sa našťastie nestalo).

berenika39
11. júl 2024

Proto to nechtěli na osobní odběr - bo žádné pero nemají. Chtějí poslat peníze a ani obraz ani zvuk. Stále se to opakuje, v CZ je toho plno.

autor
11. júl 2024

@mikadooo ja mam praveze zlu skusenosti aj tu na MK. tu ma jedna ignoruje doteraz a ma kopec dobrych hodnoteni, preto som bola prekvapena.. Uz urcite nechcem nic posielat, len si pre to ist.

autor
11. júl 2024

@berenika39 to som netusila,ze to je az taketo rozbehnute...aspon nemusim mat hlavu v smutku, vlastne som o nic neprisla :D

berenika39
11. júl 2024

To je jen dobře.

ekira1
12. júl 2024

Bývajú zľavy, hlavne v hračkarstvach. Pero ti stačí kúpiť jedno, I staršiu verziu. Na novšie knihy si ju aktualizuješ na nete.

victoriab
12. júl 2024

Idem do albi, kupim. Ja som vystihla akciu, ze bolo za polovicu, plati tam nekonecna zaruka,ked sa ti pokazi, automaticky vymenia. Kup pero tam a knihy ked tak zvlast

pralinka86
12. júl 2024

Kup inde nove alebo pozri ten druhy bazar na V...
Tam si v postate viac chranena, vidíš hodnotenia, platba ide cez ten "bazar". Ak sa nieco stane, dostaneš peniaze naspäť. A hlavne, ak to niekto kupi, uz to nie je dostupne, ako online shop

silvike
12. júl 2024

@mikadooo Jaaj, aha, taketo tahy. No treba si davat furt pozor na bazaroch zvlast.

lienka.7
12. júl 2024

@autorka keď máš o to taky záujem, tak si to normálne kúp v obchode.
Bud rada, že ťa niekto nedobehol, je kopec podvodníkov.

petrahl
12. júl 2024

Nekupuj bazarove na vyskusanie, kup normalne nove, bavit ho to urcite bude, to sa neboj.

lenqua_12325
12. júl 2024

Vyskúšať ho vieš aj v Albi predajni.
Kúpiš nové a máš istotu a záruku.

nyphadora
12. júl 2024

Uz davno by malo dieťa nove a original z albi predajne 😂

autor
12. júl 2024

Asi aj kupim nove,len to pocka do vianoc,lebo skor nema ziaden sviatok 🙈a pride mi to dost draha vec na len take kupenie.preto som to chcela lacnejšie z druhej ruky,potom by mi nevadilo to kupit aj hned 😂 skoda len,ze mam uz 2knihy a chcela by som ich vyskusat,ale budem si musiet pockat.a na druhrj strane mi pride zbytocne kupovať nove pero pre 1,5rocne dieta,aj preto som pozerala z druhej ruky..ale tak nepodarilo sa,nevadi.neni z toho konec sveta

kika12345k
12. júl 2024

Tiež odporúčam kupovať v originál predajni, ja som tak kupovala nedávno pre bratovu dcérku 🙂)

karolinakr
12. júl 2024

v dnešnej dobe dopredu posielat peniaze je take riziko...

taktotedanie
13. júl 2024

Nie kupila som si original v albi shope a mam svaty pokoj nesedim a nesliedim kazdy inzerat

mamina7070
13. júl 2024

albi pero cherek rukavniky a este zahradne sedenie a plus take tie vyplakavacie zobronenia o peniaze
vsetko podvod