Hasiči mali v noci 126x výjazd. Kvôli pyrotechnike 38x

markusrasford
1. jan 2024

Požiarníci v noci 126 krát mali výjazd kvôli pyrotechnické 38 krát

Obhajcovia pyrotechniky v noci mali požiarníci plné ruky práce. Rok 2023 bol posledný s predajom pyrotechniky. V Ružinove 60 rodín vyhnal požiar z vlastného bytu a škoda je 100 tisíc. Pekne sa im začal rok 2024. "Obhajcovia" pyrotechniky ešte stále máte potrebu oslavovať s pyrotechnikou?

petulda333
1. jan 2024

@markusrasford petardy neznasam,ohnostroj je za mna krasny,ale ak by nebol prezijem. K poziaru tolko.

pralinka25
1. jan 2024

pyrotechnika je hovadina ale jeden 10 minutovy riadeny ohnostroj odbornikmi by na skodu nebol. ludia by potom mozno menej vymyslali obzvlast keby zakazali predaj tychto veci beznym ludom.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulda333
1. jan 2024

@chodec15 a je uz iste,ze robili ohnostroj na streche? Vo videu,inom,na nete o tom zmienka nie je

rude_baby
1. jan 2024

@pralinka25 podľa mňa jeden riadený ohňostroj nie je zárukou, ze magori nebudú pokúšať šťastie a nebudú odpalovat petardy a svetlice... V mojom okolí mam takých ľudí, a teda extra inteligentní mi neprídu 🤨a aj keby bol zákaz predaja - stále vieš objednať cez zahraničné eshopy (a extra magori si vyrobia doma 😂🤦‍♀️)

puklica13
1. jan 2024

@petulda333 vobec nemuseli robit ohnostroj na streche..mohlo tam byt nuevo horlave co sa vznietilo ked tam dopadla nejaka svetlica

puklica13
1. jan 2024

https://www.cas.sk/clanok/2882939/zaver-roka-po...

Toto je este lepsie..ludia su nepoucitelni

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suge
1. jan 2024

Tie výjazdy v sebe spájajú kvalitne využité peniaze daňových poplatníkov a dobrý pocit z vhodne zvoleného povolania všetkých, ktorí zasahovali. Na nezaplatenie! 🎆🤗

zuzanka.zuzu
1. jan 2024

už som to písala aj inde, predaj pyrotechniky nie je zakázaný 🙈 len niektoré z nich zakázali. budúci rok bude podobný ako tento

lasona
1. jan 2024

Dala by som im to preplatiť

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
1. jan 2024

Ono to cislo "Hasiči mali v noci 126x výjazd. Kvôli pyrotechnike 38x" vyzera vela ale ak sa na to pozrieme tak ze tu lietali desiatky milionov rakiet co mohli nieco zapalit tak je to len o nejaku tretinu viac vyjazdov ako v bezny den: "Hasiči v roku 2022 uskutočnili celkom 31974 výjazdov"

mamina7070
1. jan 2024

su natoceni chlapci z ledga domoncenej strechy pustat ohnostroj na horlavych podkladoch nech pekne platia a basa za ohrozenie frajeri

markusrasford
autor
1. jan 2024

@hiro to je v priemere 88 výjazdov za deň. A fakt neviem čo ste myslel že boli vonku 31974 krát. Môj príspevok smeroval ľuďom čo tak veľmi obhajujú pyrotechniku na Silvestra.

daniela2202
1. jan 2024

@markusrasford a zakázať!!! 😊

petulda333
1. jan 2024

@chodec15 to neviem,to som sa nedocitala. Videla som len video 4ludi na streche a ohnostroj vyzeral,ze je daleko za budovou. Po videni mi skor napadlo,ze tam fajcili a mozno hadzali petardy. Ohnostroj na streche nebolo vidno

vkatush
1. jan 2024

Akurát som sa predvčerom rozprávala s jedným hasičom a som sa ho pýtala na Silvestra, ako to majú s výjazdami.
Vravel, že oni ešte v pohode, horšie to majú záchranky, lebo tie idú k mnohým zbytočným úrazom spôsobeným práve ohňostrojmi, petardami. Zaujímala by ma skôr štatistika tam.
A napr ešte k hasičom, že teraz počas sviatkov mali veľa výjazdov, lebo ľudia dávajú sviečky na stromček !!! A často odídu z miestnosti a nechajú to tak. To už je pre mňa čistý debilizmus.

saxana000
1. jan 2024

@vkatush hlavne tych poožieranych pubertakov do polomrtva

jamimo
1. jan 2024

@vkatush poznám prípad kedy v byte=matka zavretá v kuchyni, 1. dcéra vo vani, 2 dcéra v detskej izbe hrala na počítači. V obývačke zapálený adventný veniec +mačka. Mačka sa s ním pohrala a obývačka vzbĺkla ako fakľa 🤷‍♀️
Minule som bola u kozmetičky, ona páli sviečky... Bola som posledná pred obedom, spolu sme odchádzali. Horeli 3 sviečky. Hovorím jej, a čo tie sviečky.... Ona: to nič, to sa nič nestane. 🤔
Ďaľšia kamarátka má stále doma zapálené čajové sviečky, ževraj na ochranu proti zlej energii. Bežne opúšťa domácnosť a sviečka horí...
Toto keby mi niekto povedal, neuverím... Bohužiaľ, prežité na vlastné oči. Nepochopíš!!! Pritom všetky majú okolo 40 rokov a rozum nikde 🤦‍♀️

valeria_h
1. jan 2024

Pekné sú laserové show, mohlo by sa to uberať týmto smerom.

ekira1
1. jan 2024

@markusrasford a čo s tým má pyrotechnika? Že má 38 ľudí vymleté v hlave, za to pyrotechnika nemôže.

rude_baby
1. jan 2024

@valeria_h akurát dávali, ze laser show v Prešove stala 3x toľko ako ohňostroj 🙈ako hej, je to krásne, tieto show, ale je to pálka...

ekira1
1. jan 2024

@zuzanka.zuzu f2 a f3, čiže môžeme si kúpiť búchacie guličky, malé fontány, včielky a prskavky.. už ani rímska svieca sa nemôže predávať. Ale predpokladám, že ľudia nakúpia na Ali a budeme radi ak s tým nevypália mesto 🫣

vkatush
1. jan 2024

@jamimo och, to ja by som normálne tých ľudí vyhrešila, že kde rozum dali.

My sme teraz boli v Poľsku, celý drevený hotel a oni po chodbách na okne čajové sviečky zapálené. Len tak, bez skla okolo, bez ľudí okolo (chodba, nie recepcia alebo reštaurácia, kde stále niekto je) a hneď okolo okien záclony. Keď deti po chodbe utekali, ta záclony samozrejme viali za nimi. Tiež bratranec hasič, čo bol s nami, sa tak hneval, že to je taký hazard, len raz chytí záclony a zblkne ten drevený hotel tak rýchlo... (sfúkli sme všetky 😂).

trinityf
1. jan 2024

Nie som obhajca pyrotechniky, ale to nie pyrotechnika je na chybe, ale ti retardi, ktori ju nevedia pouzivat.

markusrasford
autor
1. jan 2024

@ekira1 stále je to o ľuďoch. No a babraci nevedia narábať s pyrotechnikou je to prepojené. Vymlete hlavy a pyrotechnika nejdú do seba. Proste keby nebola pyrotechnika tak by mali hasiči menej výjazdov. Počas roka keď sa nepoužíva pyrotechnika tak nie sú výjazdov kvôli pyrotechnike. Jedno bez druhého nemôže spôsobiť škodu. A vlastne stále sa nájdu obhajcovia že vlastne pyrotechniku by sme mali všetci na Silvestra zapaľovať a kto to nezvládne tak je neschpak. Asi také rozmýšľanie ja osobne odsudzujem

valeria_h
1. jan 2024

@rude_baby Finančne to je asi nákladnejšie, ale lepšie ako mŕtve zvieratá, potrhané končatiny atď..

hiro
1. jan 2024

@valeria_h Ja zase vidim pokrytectvo v tom ze sa tu robi kampan ze nejaky jelen zomre co sa niekde zruti v panike ale hlavne ze polovnici co postrielaju 1000x viac zvierat ako zahynie pri ohnostrojoch tak to je este dovod na oslavu a ceremonie ze super lov...

valeria_h
1. jan 2024

@hiro Áno, to máš pravdu.