Fitpobyt so Zorou Czoborovou - skúsenosti

katrin21
9. okt 2018

Ahojte. Chystam sa na pobyt so Zorou v novembri na tyzden a zaujima ma, ci su tu baby, co chodia, alebo sa chystaju ist na takyto pobyt. Ide o to, ze ja inak moc necvicim, chcem to skusit, spojit prijemne s uzitocnym a nakopnut sa pod jej vedenim k cviceniu.
Su tu baby, co nechodia pravidelne cvicit a pobytu sa zucastnili? Zvladali ste to?
Viem, ze to bude narocne a svalovica bude velka, ale tesim sa.. najde sa tu spriaznena dusa na debaty k tejto teme?

xeonela
9. okt 2018

Preco nenapises rovno jej ci je ten pobyt vhodny aj pre zaciatocnikov? Vies lebo ked si to mas zaplatit, hned prvy den ta tam umorduju tak, ze sa na dalsi ani nepostavis tak naco?

ivkazba
9. okt 2018

Nemám skúsenosť s pobytom so Zorou, ale s podobnými pobytmi áno, hoci ja som ako začiatočník nikdy nebola. Ale určite je to vhodné aj pre začiatočníkov. Ak si začiatočník, tak je to ideálne ak sa chceš naštartovať na zdravé stravovanie a cvičenie. Človek sám to niekedy nezvládne, takto v skupine ťa to môže oveľa viac nakopnúť, nastavíš si systém a doma už len budeš v tom pokračovať.

janinah
9. okt 2018

Moje tri kolegyne pokúpili permanetky do fitka a poďho cvičiť...dodrbali sa tak,že boli súce na PN s chrbticami....takže pomaly ďalej zájdeš...

wladka
9. okt 2018

🤦🏻‍♀️... Napisem k veci.. Skusenost s nou nemam, ale kvitujem tvoj zaujem.. Je to super, aj vam bude fajn.. Rozhodne odporucam kupit paralen, keby nahodou to bol narocny den, vecer 1 tabl, trosku zmierni svalovku... Urcite by som zacala cvicit od dnes, aspon tych 5-10min cvicenia, kardio 4x do tyzdna.. Nech idete s akotakou kondickou, nech nepokazite pobyt takou svalovkou, ze ani na wc nebudete vediet... O 2 tyzdne navyste na 15min.. Najdete youtube videjka, podla videjka hopsat a cvicit.. (Popsugar fitness ma vyborne videa, najdete od 5 az niekolko minutovych workoutov), zacnite zlahka... Nech ste ako tak pripravena... Prajem uzasny pobyt💚

janulka1802
9. okt 2018

@janinah toto ja nepochopím veď necvicili pod nejakym skúseným dozorom trénerom?

renimac
9. okt 2018

Nebola som na jej pobyte, takže neviem moc posúdiť. Ale cvičila som s ňou jednu výzvu na Firshaker (jeden deň v týždni bola ona) a napriek tomu, že som mala za sebou pol roka cvičenia 6x týždenne, bola pre mňa zaberák. A to som mala vo výzve aj HIIT a intervalovy tréning. Ďalšia vec, ak máš rada americký štýl lektorovania, kedy premotivovane komentuje celé cvičenie, tak áno. Mne to nesedelo. V cvičení pokračujem ďalej, ale jej program obchádzam oblúkom 😊. Lenže 100 ľudí, 100 chuti. Sú baby, ktorým sa páčila a tiež predtým necvičili. Skús napísať priamo jej 😉

ivkazba
9. okt 2018

@janinah lenže nie je cvičiť ako cvičiť, ak človek nevie ako má dýchať a držať telo pri jednotlivých cvikoch, môže si spôsobiť aj trvalé zdravotné poškodenie. Takže netreba byť lakomý a treba si na úvod zaplatiť trénera, ktorý človeku ukáže správne techniky ako dýchania (aj to má totiž vplyv na efekt z cvičenia), tak aj držania tela pri jednotlivých cvikoch.
@janulka1802 nepochopím ani ja, zažila som za roky vo fitku veľa takých, čo si mysleli, že sa to dokážu naučiť sami a veľké prd s prepáčením. Ja preto nepodporujem ani cvičenia cez video, pokiaľ človek predtým neprešiel cvičením pod dozorom niekoho, kto mu ukázal čo a ako. Lebo človek si myslí, že veď to robím tak ako tá na videu, ale to vôbec nemusí byť pravda.

janulka1802
9. okt 2018

@ivkazba určite aspoň na začiatku potom sa už naučí každý ako správne lebo si ozaj môže uškodiť

katpizur
9. okt 2018

@janulka1802 tak ako pises, vsetko to chce cas, naucit sa postupne ako na co, aby si clovek nenavodil este nejake zdravotne problemy a to uplne zbytocne :(

vamajka
9. okt 2018

@katrin21 Kedy ides na ten pobyt a kde sa bude konat?

janinah
9. okt 2018

@janulka1802 trenerka tam bola aj sa im venovala....a kto ti povie,či je skúsený či aký?...išla na nich štýlom...ešteeee,ty to dáš...no,nedali...☹

katrin21
autor
9. okt 2018

@renimac fitshaker cvicim aj ja... ano, to video s nou som dala, ale teda bol to zahul..😂
@xeonela pisala som si s nou, chodia tam aj taki an taki..kazda ide svojim tempom..nemienim sa tam prizabit..😉 skor ai uzite vylet a nieco pre seba spravit, ale kolko budem vladat..chodia tam an panie v rokoch,tak hadam to dam nejako apson na 60%
@ivkazba teoriu ovladam na urovni profesionala, skor ma zaujimaju realne skusenoti
@wladka ano, dava sa Acylpirin nie paren😉, co viem. Pribalim, dobry napad... ale so svalovkou pocitam..aj obcas cvicim, ale ine je cvicit 1h rano 0.5 cez obede a 1h vecer, cize 2.5h denne🤔.. tak preto sa pytam
. Take 20minutovky cvicievam..ci uz fitshaker alebo Jillian Michels.. nadvahu nemam..takze aa da, ale skor ta pravidelnoat je problem, tym padom aa kondicka moc nebuduje

katrin21
autor
9. okt 2018

@janinah take nieco nepochopim, a ano, ja idem na to.pomaly uz niekolko rokov a nic, vzdy ma to prejde.. beriem to skor ako dovolenku a bonusom, nepojdem za hranice svojich moznosti, na to nemam ano volu.

katrin21
autor
9. okt 2018

@vamajka idem do Omanu.. kuk jej stranku

katrin21
autor
9. okt 2018

@renimac ja somHIIT moc nedavala, nie tolkoz co robila a ta cvicitelka mi isla ma nervy... olga? Ci ako sa vola... pre.mna o nicom.
ZORA ma na rozdiel od nej bavi, dokladne vysvetluje, povzbudzuje a neni to dookola 4 cviky ako a tou Olgou..tu som neznasala na vyzve do plaviek

katrin21
autor
9. okt 2018

@ivkazba no, aj to dychanie na 90% povedia aj treneri zle... napr. MEGGIE na fithakeri je super ze vzdy upozornuje ako vtahovat brucho... nie len kedy nadych a kedy vydych..mam za sebou kurz diastazy a viem , ako si nespravnym dychanim a vypocuenym bruchom= tlakom do brucha, vybudovat akurat tam vypukle svalnate bruxho.. Sice so sixpackom , ale vydute a tvrde ako skala.. bohuzial, vacsina trenerov brucho nesleduje.
Videla si niekoho vyhrnut pri treningu tricko a pozriet? Ja nie
.

renimac
9. okt 2018

@katrin21 Oľgu som nemusela, lebo som potila krv, ale Zora mi išla vyslovene na nervy 😁😁.

ivkazba
9. okt 2018

@katrin21 tak áno, súhlasím, aj tréneri nie sú vždy na 100%, keďže dnes robí trénera hocikto kto si urobí krátky kurz, dostane certifikát a šup, už aj trénuje. Čiže treba si vedieť vybrať trénera profíka, čo veľa ľudí žiaľ nevie. No v každom prípade, ak pôjdeš na ten pobyt, tak nech to splní očakávanie a užiješ si to. 😉

katrin21
autor
9. okt 2018

@renimac vidis a mna zas ona bavila..😉 kazdy to mame inak...

katrin21
autor
9. okt 2018

@ivkazba dakujem..no..dufam , ze bude dobre..uz len ta exotika bude super..pocitam so svalovicou a ked proste budem citit, ze nemozem, tak nemozem.. ale skusit to chcem....
Zora tiez napisala,ze kazdy podla svojich moznosti..bude to super skusenost, idem s kamoskou, tak bude fajn hadam a velka partia ludi o zabavu asi postarane, akurat z toho lehatka sa bude asi horsie vstavat😂😂😂😂

tenerifka
9. okt 2018

@katrin21 vyzera to velmi zaujimavo, nevedela som o tychto pobytoch....zo zvedavosti som si pozrela program a toto by som asi nedala.Uvitala by som vsak nieco.podobne, ale s jogou a zdravou stravou, nejake tury a vylety v exotike....

katrin21
autor
9. okt 2018

@tenerifka no..ono je to narocne, ale stoji to za vyskusanie... na fotkach napr.teraz z Chorvatska boli sj baby okolo 50r a s nejakoi tou pneumatikou okolo brucha atd.. ja mam 41, kondicku na velke kardio nemam, ale ked si dam par sekund oauzu, tak viem pokracovat a aspon na tych 70% to odcvicit.. ale ci 2m5 denne dokopy, to je otazka 😂😂 ale to asi ziadna, co tam ide nevie,kym neskusi..
Este poviem, ze rano je to makackove, obed je aquaerobic, to sa da.. a vecer Zoralates takze uz skor take menej dynamicke..tym sa utesujem..😊😊😊

kaja01
9. okt 2018

@katrin21 Môžem sa ťa spýtať, čo stojí taký fitpobyt?

katrin21
autor
9. okt 2018

@kaja01 ceny su rozne.. napr. Thajsko na jar je ba dva tyzdne a stoji 990e.. oman je na tyzden, ale atoji trochu viac. Na stranke sa da vsetko najst..
Ona to ma v takych lepsich hoteloch cez Hudrotour. Pozri si Rotana resort Salalah.

kaja01
10. okt 2018

@katrin21 Daj potom vedieť aké to bolo. Normálne ma to zaujalo.

pupavocka101
16. okt 2018

@kaja01 aj ja uz by som chcela ist, nasetrit si na takyto pobyt, vyzera to velmi fajn, len nahovaram na to kamosky, aby som nesla sama 🙂 myslim, ze to zene aj po psychickej stranke velmi fajn padne 🙂

kaja01
16. okt 2018

@pupavocka101 Veď to, ale nemám aké kamošky nahovoriť. Možno by som išla aj sama.

katrin21
autor
16. okt 2018

@kaja01
@pupavocka101 baby kludne aj sama, myslim,ze neni problem, ako ma intraku, vyjdes s tym, koho ti daju😂😂
Inak chodili do mailov take, ze hlada sa partacka do izby, takze viacere idu same... vlastne aj kamoska chcela ist a ja som zvazovala, tak som sa k nej pridala a ideme..
Len ako to moj muz s malou tyzden zvladne sam, psychicky😂😂😂 inak viem,ze sa o vsetko postara, mne bude mapa chybat ale inak by sa nedalo ist, tak nejako vydrzim, bude nat 2 a 3/4 roka v tom case..

tenerifka
16. okt 2018

Ved ak sama, tak najlepsie je priplatit si individualnu izbu, ja by som ani za toho Boha nezdielala izbu s niekym cudzim

katrin21
autor
16. okt 2018

@tenerifka noo to by ta vyslo strasne draho..ako raz tolko... jedna znama skusala,ze by sla s nami, ale bez cvicenia a doplatok tak bol brutalny