Dubnica nad Váhom - vražda

lilka5555
30. jún 2023

Preboha som zhrozena čo sa stalo. Keby sedel zavretý tak by sa to nemuselo stať… Ako môže byt takýto chory človek prepustený kvôli tomu že bol v čase prenasledovania nepríčetný? Prečo ho nedržali zavreteho keď bol nebezpečný? Nerozumiem týmto jeb…zákonom..

zojazoja
30. jún 2023

@lilka5555 v správach to vysvetlili nejak takto. Že bol 5 mesiacov na psychiatrii. Potom usúdili , že už nie je potrebné, aby bol v ústavnej liečbe, tak ho pustili a mal sa liečiť ambulatne a užívať lieky.

aliaray1
30. jún 2023

@lilka5555 lebo do dnes neexistoval detencny ustav pre takychto. Paradoxne je, ze to uz v legislative davno je, ale nebol vystavany. Uz je a zhanaju don lekarov a ostatny personal.

vamajka
30. jún 2023

@lilka5555 Ach smutne velmi smutne ta zena mala aj manzela ja nechapem preco ju stale prenasledoval a nikto to neriesil ved podavali aj trestne oznamenia.

vamajka
30. jún 2023

@aliaray1 V spravach bolo, ze ten detencny ustav uz funguje a uz tam maju 7 pacientov

lilka5555
autor
30. jún 2023

@vamajka čo to bol za chlapa? Bol do nej zamilovaný alebo čo? Prečo ju prenasledoval?

bluemoon24
30. jún 2023

@lilka5555 ano, chorobne se do ni zamiloval. Kazdy den ji “doprovazel” do prace a z prace, volal, posilal sms, psal listy - nejen ji, ale aj manzelovi a jeji mamince.

lilka5555
autor
30. jún 2023

@bluemoon24 prečo jej manžel s tým niečo neurobil? Ja by som ho zbila ako zito

vamajka
30. jún 2023

@lilka5555 neviem nepoznam ich no stalo sa to len par metrov od nas

lilka5555
autor
30. jún 2023

@vamajka je mi z toho strašne ťažko.. hrozná tragédia

liusa82
30. jún 2023

ja len nechápem odkial mal na ňu tel čislo aj email ked jej aj vypisoval to mu akože kto dal? aj som si dneska myslela že tu bude táto téma..čudujem sa že už včera ju nikto nezaložil

lilka5555
autor
30. jún 2023

Čítala som príspevok jej sestry na fb. Polícia s tým nič nerobila. Ani na výsluch neprišiel. Že až 4svagrovia ho chytili a volali policiu aby ho tam dostali. Mali ho tí 4svagrovia radšej riadne dolamat psychopata

vamajka
30. jún 2023

@lilka5555 Ked sa na tej cyklotrase hadali udajne bezal okolo nich bezec, ona ho prosila nech jej pomoze lebo, ze ju zabije. On idiot len povedal nehadajte sa a bezal dalej

jarnajar
30. jún 2023

https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/je-lajkovanie-fotiek-porusenie-zakazu-priblizenia/
Čistá fabulacia odo mňa, ale môže to súvisieť? práve mi to tu ukazalo pod touto diskusiou.
Autorka tam aj píše, že 2 roky to trvá a v Dubnici to tiež začalo 2021.

lilka5555
autor
30. jún 2023

@jarnajar je mi z toho zle… chúda čo si musela vytrpieť.. ako sa musela báť… jej dve deti, manžel.. bože :(

pink_lady
30. jún 2023

@lilka5555 dáš link na to co pisala sestra? Dakujem

lilka5555
autor
30. jún 2023

@pink_lady Boli sme 4 sestry.
Včera jeden psychopat, brutálne zavraždil moju sestru keď šla ráno do práce.
Trápil ju a moju rodinu viac ako dva roky.

Dvaja krásni, šikovní a slušní chlapci prišli o maminku.
Švagor prišiel o manželku.
Moji rodičia prišli o dcéru.
Ja som prišla o sestru.
Slovensko prišlo o slušného občana.
Prečo?
Lebo polícia, ktorá má pomáhať a chrániť, nepomáha a nechráni. Niektorí príslušníci policajného zboru si neplnia svoje povinnosti.
Príslušníci polície problém dlhodobo zľahčovali.
Zo strany polície tu ide o nedbalosť, o hrubé porušenie našich práv. Hlavne, že sa dbá na práva páchateľov.

Keď sme boli pred rokom a pol na výsluchu, vyšetrovateľovi prišli moje slová smiešne.
Že: „Prepáčte, ale to je ako z filmu... hihihi.“
Ja sa ho pýtam: „A Vy máte manželku? Máte deti?“
Jeho odpoveď bola. „Nie.“
Vravím mu: „Keby ste mali, tak sa nesmejete, lebo to vôbec nie je smiešne. Moja sestra celé dni plače, lebo sa bojí, lebo sa do nej nejaký pomätenec chorobne zamiloval. Prenasleduje ju a obťažuje. Moja sestra a jej rodina žije v strachu a Vám je to smiešne!“

Mimochodom, keby ste toho pomätenca videli, nikdy by ste to o ňom nepovedali. Taký neškodný nenápadný milý mladík. Herec bol výborný. Sofistikovaný.

Po opakovaných výsluchoch a návštevách polície, keď sme ich urgovali, že nekonajú, nám bolo povedané, že sestra nie je pani prezidentka, aby ju ochraňovali!!!

Polícia nebola schopná pred rokom obťažovateľa donútiť, aby sa dostavil na výsluch! Museli ho chytiť spoločne všetci štyria švagrovia a volať polícii, že ho majú, nech si po neho prídu. To je hanba!

Tento štát si neváži obyčajný slušný ľudský život.
Tento štát si nezaslúži, aby mladí ľudia neodchádzali za lepším.
Ja sa mladým vôbec nečudujem a veľmi im držím palce, lebo tu je to len čistá utópia. Prestávam vládať.
Toto nie je právny štát.

Ak si nenajmeme dobrého advokáta, hrozí, že páchateľ bude opäť prepustený na slobodu - lebo chudáčik, v danej chvíli práve nebol pri zmysloch.

Je mi smutno...

lilka5555
autor
30. jún 2023

@lilka5555 Kristína michalickova na fb… neviem sem pridať link

pink_lady
30. jún 2023

@lilka5555 strasne 😪

lilka5555
autor
30. jún 2023

@vamajka a kto o tom svedkovi vie keď sa neprihlásil? Alebo to videl ešte niekto další?

mjk40
30. jún 2023

No, ale keď sa nejaký starý dedo vyhrážal Čaputovej a Naďovi toho rýchlo vyriešili, ale bežného občana zvysoka kašlú. Strašné a koľko hneď majú výhovoriek a koľko odvolávok na taký a taký zákon.

liusa82
30. jún 2023

@mjk40 presne..čo tu kedy na sk fungovalo nikdy nič

lilka5555
autor
30. jún 2023

@mjk40 ako môže polícia zľahčovať trestný čin… nemusela sa takáto tragédia stať… a doktor ktorý usúdil že je v poriadku a prepustil ho tak mu prajem aby ho hrýzlo svedomie cely život…

vamajka
30. jún 2023

@lilka5555 Neviem len pisali, aby sa prihlasil

1gramofon
30. jún 2023

Fuj, je mi zle. Stavím sa, že mu dajú max do 5 rokov. Nechápem prečo sa takéto veci zlahcuju, čo im robí problém riešiť to, ved keď mala dôkaz o jeho správaní... Keby sa toto stalo ich manželkám ci dcéram? Idioti

jamimo
30. jún 2023

@lilka5555 strašná tragédia a úplne zbytočná smrť. V takomto jednoznačnom prípade som za obnovenie trestu smrti... a je mu úplne jedno, čo si myslia všetci humanisti a húfy ľudsko-právnych aktivistov. Ak by sa jednalo o ich dcéru, sestru, matku, manželku, vnučku, iná pesnička by bola... Je mi fakt smutno 😒 Ešte smutnejší je fakt, že nikto za nič nezodpovedá, právna zodpovednosť tobôž. Zosnulá nebola prvá v tomto štáte, ktorá žiadala o pomoc a vyšla na smiech!!! Zlyhal odbor polície, kurately, psychiatrie, detencie, sociálnej rehabilitácie....Byť rodinou, potiahnem to až do Haagu. Vyjadrujem úprimnú sústrasť. Jej dušička nech odpočíva v pokoji 🕯️

jamimo
30. jún 2023

@lilka5555 paradoxom doby a právnej legislatívy je fakt, že keby švagrovia jeho chytili do laty, idú "sedieť" za ublíženie na zdraví. Nie paradox, pardón tragédia reality krajiny Zlovensko.

lilka5555
autor
30. jún 2023

@jamimo a za 15 rokov je toto hovado vonku. Samozrejme ak ho opäť neoznačia za nepricetneho..a potom čo? Zas niekoho zabije? Jednoznačne obnoviť trest smrti a zabrániť tak dalsej tragédii

sandra19860
30. jún 2023

.

heidi4
30. jún 2023
hefo
30. jún 2023

@jamimo Ono to má určité logické zdôvodnenie, a to také, že potlačením "súkromnej" odplaty a inštitucionalizovaním trestania sa jednak presekli bludné kruhy nekončiacej krvnej pomsty a tiež je tam rozhodne väčšia nestrannosť a snaha o spoľahlivé dokázanie činu (lynčovanie niekoho nevinného, kto proste len zhodou okolností niekde bol, nebývalo zriedkavé).
Samozrejme to tiež nie vždy funguje ideálne, ale je to pokrok oproti niekdajšiemu stavu. Civilizované krajiny majú vo všeobecnosti menšiu mieru násilnosti a myslím, že aj vďaka tomuto.