Dostali ste od rodičov, keď ste niečo vyviedli?

13. jan 2023

Keď ste boli malí a niečo vyviedli zrezali vás rodičia ? Myslím po riti alebo ako vás trestali keď ste boli malí ? 😁 Moja manželka sa pohoršuje keď deti sem-tam vyšľahám s varechou ale keď niekedy sa to fakt už nedá a jedna výchovná na holú riť ešte nikoho nezabila

trema
13. jan 2023

nie

melanta
13. jan 2023

Zrezať? Vyšľahať s varechou? WTF???? Nie, to som nikdy nerobila svojmu dieťaťu, vychovávala som iným spôsobom a mňa tiež vychovávali inak ako bitkou.

lucia7933
13. jan 2023

ano trestali nas tak....a teraz ked sme dospelí sa to odzrkadľuje na tom aky vztah mame s rodicmi (ja + surodenci).... taky nijaky..
Ale aspon viem ze takto vychovávat moje deti nechcem

dominikamacakova
13. jan 2023

Varechou? Nepoviem capnúť po riti keď je dieťa naozaj nezvládnuteľné, ale toto je cez čiaru.

aurorastone2
13. jan 2023

Ja som bežne dostala varechou 🤷‍♀️ alebo aj facku

syslik81
13. jan 2023

riadna odvaha dat sem takuto temu 😀 drzim palce ... kazdopadne ano dostali sme zopar x niekedy zasluzene inokedy ani nie..ale aj tak najhorsi trest bolo mamine mlcanie.. clovek len cakal co z nej vyleze .. 😀 kazdopadne ja moju nebijem -dostala len raz ale to naozaj zasluzene a potom sme obe plakali ..odvtedy sa vec nezopakovala a ja som nemala dovod ani na nu kricat teda okrem neporiadku ale to nieje kricanie-nastastie mam len jednu a aj ta poslucha

sense
13. jan 2023

Áno à preto som si povedala ze svoje dieťa nikdy neudriem

gubcikova
13. jan 2023

Áno dostávala som varechou,pracherom,loparom.Museli sme kľačať v kúte pol hodinu aj na polienku,písať trest 100x už budem dobrý

doriiis
13. jan 2023

@syslik81 ...presne.Ani mne moja nikdy nestruhla,ale zato vedela inak vytrestat.A bolo to možno horšie ako bitka.Takze áno,aj rodičia čo nebili majú nahovno vzťahy s deťmi neskôr.

alenamihal
13. jan 2023

Ja som Husakove dieta a v tej dobe sa mlatilo po rici haha ale som si to zasluzila ....este aj ucitel mi dal po prstoch alebo ma tahat za vlasy haha.... tato doba momentalne je az moc citliva na jednu po rici a to aj tak vyzera...dieta udrie ucitelku v skole atd hnus...ziadny respekt k starsiemu ,ziadna ucta nic... moje deti nebijem,beriem im telefony,vypinam wifi a to je este horsie ako keby som mala udriet,.. mam na co spominat haha

natyzara
13. jan 2023

zrezali. bezne pouzivane slovo 😂

bessie12
13. jan 2023

s varechou ?? Nie, nikdy ma s varechou nebila. Zopar krat som dostala za ucho a raz po zadku, ked som si to zasluzila. Ale varechou udriet dieta je uz cez ciaru.

miadi
13. jan 2023

Tak bud rad ze len zazera. Ja by som ti nedovolila deti vyslahat .po holej by si si zasluzil ty. Ked nevies deti vychovavat inak .

lindous
13. jan 2023

Babka mi vedela capnúť po zadku, ale skôr tak demonštračne, aby som sa zahanbila, nikdy ma nestrieskala, tak že by to bolelo nie to ešte že "vyšľahať varechou"...

ivik4
13. jan 2023

Ja som dostavala varechou od otca aj mami. Inak moja mamina sa s uplne vaznou tvarou tvari ze nikdy mi varechou po zadku nedala. Uplne je o tom presvedcena 👀. Sa o tom so mnou do krvi minule natahovala . Ved si pamatam ako vcera, ked ma nahanala s tou varechou okolo postele a to som uz väcsia bola

zmrzlinka2021
13. jan 2023

@alenamihal odmietnu klamstvo, že si si domáce násilie nasluzila. Je mi ľúto, že stále to máš v pamäti

zmrzlinka2021
13. jan 2023

Dostala som od otca, preto ho nemám rada. Nikdy nedovolím aby mne a mojej rodine hocikto ublížil. Čudujem sa že tvoja manželka nezasiahne a toleruje takého gaunera.

babyangel
13. jan 2023

Nas rodicia tiez vycapali ked sme nieco vyviedli. Ja ale dceru nebijem a ani nebudem. Nesuhlasim s tym. Myslim si, ze veci sa daju riesit aj inak nez bitkou.

hilda08
13. jan 2023

Od otca par krat, potom som sa naučila dobre klamat…co ine mi ostávalo 😉

zuzi0911
13. jan 2023

Dat capnutie po riti ako výstraha,,,a decko zlomcovat varechou je rozdiel...toto by som muzovi nedovolila tak ako to nikdy nedovolila ani moja mama ....
Čiže nás nebili...ak sa niečo stalo ,tak ma Capla1x po riti...to isté som vedela aj na svoje dcéry použiť...

To capnutie si nepamätajú a ani ja,keby mi o tom mama nepovie....

vafinka
13. jan 2023

Mňa a moje sestry mama mlatila do nepríčetna,aj za to že ona bola nervózna ,mlatila nás za všetko aj za nič,chces vedieť aký máme vzťah k nej??.... Myslím si že jedna po zadku nikomu neublíži ,raz za čas keď je treba

moonlight1210
13. jan 2023

Ale ano. Parkrat som za naschvaly, drzost a neposlusnost dostala po zadku varechou. Tak cca do 10 rokov. Potom uz vedelo pomoct aj dohovorenie, vystraha, ci vysvetlenie. Resp. som si uvedomovala, ze by som urobila hlupost a neurobila som to. U nas celkovo puberta prebiehala vo velmi miernom rezime.
A u mojich deti je to rovnako.

zorkahorka
13. jan 2023

@ivik4 ano, to je ten pozitivny pohlad na minulost 😀 ani nas mama vraj nebila 🤣 jssne,ze sme so segrou dostali, ked sme si zasluzili 😀

teleskop
13. jan 2023

Boze 🙈

tanyan
13. jan 2023

Použitie fyzického násilia je dôsledok a prejav psychickej neschopnosti a nezrelosti.

hennyinnsbruck
13. jan 2023

Ano, varechou ,opaskom a preto mam s mamou taky vztah ako mam . …
V zivote to svojmu dietatu neurobim , rodic co tlce deti neni rodic ale najvacsia spodina…pfuj

dadis
13. jan 2023

Ja som obcas dostala v detstve, vtedy to bolo normalne, napr. ked sme sa s bratom uz velmi bili, tak nam kazdemu mama prilozila..ale varechou nie, normalne rukou ma zadok. Aj od dvoch ucitelov som dostala. Mne obcas vykypeli nervy na mojich dvoch, ale to boli mensi, potom clovek zisti, ze to i tak nepomaha, bolo to len moje nezvladnutie situacie, potom pocit viny. Moj otec raz dal na zadok mojej dcere, co on ma neskutocnu trpezlivost a dobrotu, no asi ho dozrala a ona si to stale pamata a zabava sa na tom, ze to uz aka bola neprijemna, ked takeho kludasa nahnevala. Rada mu to obcas v ramci srandy a provokacie pripomenie 😀. Moj otec si to doteraz vycita, pritom ked sme obcas dostali my, tak to uz zabudol 😃.

gabu_lienka
13. jan 2023

To mas dobre, ze sa len pohorsuje. Ja by som ta sem-tam vyslahala, sak to este nikoho nezabilo, nie?

janinah
13. jan 2023

Párkrát vareškou a papucou,ale zaslúžene...lebo utiecť z domu ku kamošom cez okno,keď máš zarácha si to plne zaslúžilo...alebo robiť pokusy s ortutovym teplomerom pri pecí a potom naháňať gulicky ortuti po podlahe...a otca milujem ako nikoho iného na svete,mama ma nikdy nezbila....a súhlasím s autorom,jedna výchovná nikoho nezabije a dieťa si ju zapamäta lepšie ako hodinový monológ rodiča že nerob to a to...dnes fyzické tresty nie sú v móde a zároveň nikdy toľko deti neskakali rodičom po hlave ako v dnešnej dobe

tiika
13. jan 2023

Skús pozrieť tieto videá, možno ti trochu poopravia názor, možno nie… ťažko niekedy, ak to človek sam nechce. Ale teda doba pokročila odkedy nás vychovávali naši rodičia. Aj susicky mame, i umývačky riadu, robotické vysávače, … možno i vo výchove a v medziľudských vzťahoch sa konečne cosi zmení k lepšiemu.

https://www.youtube.com/watch?v=nuPWZV9Ya6Y


https://www.youtube.com/watch?v=1DWNNOw3EGE