Domáci miláčik

18. feb 2023

Ahojte. V úvode chcem povedať, že zvieratká mám veľmi rada a sama som dlhé roky mala psíka. Ale, predsa len. Priznám sa niesom extrémny milovník mačiek, ale rešpektujem ich, pohladkam, pohram sa. Mám priateľa a ten ma dve. Mačičky sú zlaté, v byte, avšak na nejakých veciach sa nevieme zhodnúť pretože pre neho je to normalne pre mna nepripustné. Napríklad spanie s nimi v posteli. Ja to nemám vo zvyku a on sa toho nevie vzdať. Býva sám a ja ku nemu chodím tak 1noc týždenne. Vadí mi postel plná chlpov, malo miesta, celkovo ten pocit zvieraťa v posteli. Raz som jednu dala dole keď som si chcela ľahnúť a okrikol ma či som to urobila ja alebo odišla sama. Nakoniec som nabrala odvahu a poprosila ho, aby tam nespali keď tam som ja. “Vydupala” som si, že predtým ako prídem chcem čisté postelne prádlo o ktoré sa postarám vždy kompletne sama. Oni však potom celu noc mnaukaju, škrabú na dvere atď keďže sú naučené, že to je ich miesto na spanie. On mi povedal, že jeho to se**ie, že nemôžu byť s nami a nepáči sa mu to. Vstane a povie jej v noci, že “dnes spíš tu, neboj sa len tuto noc” Vadí mi, že s nimi nechodí k zverolekarovi, neodčervuje ich pravidelne hoci jedia surové mäso. Ak mu to pekne poviem hovorí, že to vôbec netreba. Vadí mi aj to, že im dáva jesť do tanierikov, ktoré dá potom aj so zvyškami do drezu, a umýva to tou istou hubkou ako ostatné riady pre nás. Chodia v noci močiť do vane a keď som sa spýtala čo to je.. tak s kľudom mi povedal to sa bola mačka vymočiť. Ak mu to pekne poviem/naznačím som zlá, fajnovka, preháňam, nemám ich rada, niesom tolerantná a pre neho sú dôležité a má ich rád čo plne chápem. Ako mu to vysvetliť? Tiež by ste to takto cítili? Alebo máte pocit, že ja preháňam? Chcem urobiť nejaké kompromisy, ale napríklad s tým riadom a vaňou mi je naozaj zle. Pre mňa sú to základne hygienické návyky tam neexistuje kompromis. Ďakujem

colsami
18. feb 2023

Čo ako mu vysvetliť? Že si viac ako mačka? Nuž, dáva Ti jasne najavo že takto žije a takto mu to príde fajn. O tom je chodenie, prísť na to čo vás spája a rozdeľuje 🙂 Takže ak sa mu to zdá OK keďže už si vyjadrila svoj nesúhlas, máš dve možnosti:
a) zmieriš sa s tým že to tak bude a nezmení sa
b) nájdeš takého, ktorému mačky bežne nemočia do vane a nespia v posteli

syslik81
18. feb 2023

tiez mam macku a spi v postely -len na okraji postele .. ale nikdy by som jej mysku nedavala s nasou a nikdy mi necura do vane .. kazdopadne kazdy to mame inak ale jeho neprechovas..vzdy budu macky pred tebou .. takze bud si zvykni na macky alebo na zivot bez priatela

0silvia0
18. feb 2023

Aj psickari spavaju so svojimi psikmi. Je to asi o tom, ze macky az tak nemusis. Moja sestra spava s 2 mackami a 2 mini psami. So mnou tiez obcas spi nasa macka, ja to mam rada.
Nemas k tym zvieratam vztah, tak ti to vadi. To mocenie maciek do vane by vadilo aj mne, aj neodcervovanie by mi vadilo, ale spanie v posteli by mi nevadilo.
Tu dostanes asi roznorode odpovede, vacsinou od tych, ktori by zviera vyplestili z postele a z domu, ale ako ti to pomoze v tvojom probleme?🤷‍♀️ Je to o vas dvoch.

divokykonik
18. feb 2023

No taký je jeho život - s mačkami. Tiež so mnou spávala moja mačka v posteli, potom medzi nami s mužom keď som sa vydala 😂. Skrátka ja som si našla mačičkára a sme spolu spokojní. Pre teba to je asi ťažké, keď mačky nemáš v láske, čo chápem. Močenie do vane je aj na mňa moc, to by som robila poriadky s mačkou. 😂 Táto vec s domácimi miláčikmi je náročná, nakoľko to je skrátka už životný štýl a ťažko ho zmeníš kvôli druhému človeku. Ja mám šťastie, že mám mačičkára, veľké šťastie, lebo mačky by som sa nevzdala ani za pána. 😂

autor
18. feb 2023

@0silvia0 ako píšem, chcem aj ja urobiť kompromis, nie sa teraz rozchádzať. Pomôže mi to napríklad tak, že sa dozviem že aj ľudia iní ako ja - ktorí teda majú vrúcnejsi vzťah k zvieratám a spia s nimi v aj posteli, čo ešte viem pochopiť, nepovažujú za v poriadku tie riady alebo močenie, neodcervovanie. Lebo to sa mi zdá už cez.

0silvia0
18. feb 2023

Ano, to mocenie, riady a neodcervovanie je aj pre mna moc a to mam rada macky.

fiafia
18. feb 2023

Tak toto by som ja nedala a môžu ma tu ukamenovat. Mačky neznášam ale mám psa ktorého milujem ale nespí v mojej posteli, neje z môjho taniera a nepoužíva moju kúpeľňu. Nie, nie a nie a fuj 🤦

ropucha6
18. feb 2023

Mne by vadilo asi najviac, ze nechodi s mackami k veterinarovi. Aj do neodcervenie by bolo okey, keby im daval pravidelne robit koprologiu, ze teda vsetko je fajn. Macky curaju do vane? Ja, ze maju svoj zachod. Kazdopadne, musite sa vy dvaja zhodnut, co je kompromis a co nedavate. Podla mna zbytocne nespia v posteli jednu noc, ked zvysok ano. Ci byvat spolu neplnujete nikdy?

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diusqqa
18. feb 2023

Toto nevydrzi .. 🤷‍♀️ bud on bude robit ako ty ziadas a neskor ti to bude vyhadzovat na oci, alebo ty sa naucis to prekusnut a neskor budes vycitat zase ty jemu. Ja len dufam, ze mladenec bude chlap a nevzda sa kvoli zene svojich maciek 🙂 u mna ma kazdopadne velky obdiv .. ale to pochopi len niekto kto ma zviera ako clena rodiny 🤷‍♀️😂

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
18. feb 2023

Poviem ti to tak, my máme psa. Ale mne vadi ked je v posteli, vadia mi chlpy,sliny,prdi,smrdí....muz ju vsak vola do postele,nevadi mu ze si oblyzuje zadok a potom jeho.mne sa žalúdok obracia. Ze príde zablatena z vonku mu tiez nevadí, mňa ide rozdrapit.. U nás ale obaja toho psa zbožňuje, je to naše dieťa. A to je zásadný rozdiel...ty tie macky nemas rada a vždy budeš bohuzial ta druha...ináč mne príde ze je trosku aj lenivý sa o tie mačičky starat. Chlapi (česť vynimkam) su humusaci, ale odcervovat fakt treba...

diusqqa
18. feb 2023

@estrella5 ona nikde nespominala, ze im nenechava robit koprologiu - mozno o tom ani netusi 🤷‍♀️ taktiez skutocnost, ze nechodi s nimi na veterinu je iba jej verzia 🤷‍♀️ na tu samozrejme chodit maju .. kazdopadne toto nevydrzi … prilis rozdielne nazory na spoluzitie so zvieratami.

gejb
18. feb 2023

@diusqqa keď jej povedal ze odcervovat netreba, dám ruku do ohna ze o nejakej koprologii ani netuší...tabletky sa dajú kúpiť, nemusí s nimi ani nikam chodit, ale toto nebude ten prípad...

diusqqa
18. feb 2023

@gejb mozno je len blby a mysli si, ze ak macky nechodia von, odcervovat netreba 🤷‍♀️ vela ludi si to bohuzial mysli .. pozname pohlad na vec len z jednej strany. Kazdopadne ich pohlad na spoluzitie s mackami je prilis rozdielne.

zelenakobyla123
18. feb 2023

Močenie do vane, neodčervovanie a tie rady sú sila, ale neviem si predstaviť, že by môj domáci miláčik nespal somnou v posteli alebo aspoň v izbe😅 ako ale vyššie perfektne napísala @0silvia0 dostaneš tu rôzne názory, ale rozhodnutie, a riešenie tvojho problému je len a len na tebe

muskazlata90
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulik2008
18. feb 2023

spanie so zvieratami všeobecne je dosť téma kde sú dva tábory. Niekto spí s nimi a niekto nie ... my máme 2 kocúrov a spia bežne tak, že spia v posteli. Niekedy pri hlave, niekedy pri nohách.
Skôr by mi vadilo to, že chodia cikať do vane a neodčervuje ich. Naše majú WC ktoré pravidelne čistíme, vec asi tak na cca 5 minút, dokonca sme aj kôš na exkrementy kúpili takže to ani nesmrdí, teda ak som dobre pochopila tak mačky nemajú svoje wc?

joannita
18. feb 2023

Autorka podla mna neprehanas. Ja milujem zvierata uz od malicka, brutalne. Mame maleho psa v byte.... Ale spat v posteli mu nedovolim. Strasne som hakliva na postel a predstava 1 chlpu v posteli.... Brrrr
Na gauci su chlpy, aj na vankusoch na gauci, to viem prezit, ale postel nie.
A cikanie do vane., fuha no... Hubka tiez.
Obavam sa ze budete mat problem, ze toto nevyriesite len tak hladko...

lula313
18. feb 2023

@diusqqa
@gejb s tým odcervovanim je to take. Mne znamy veterinár povedal, keď som “zalovala” na jednu majiteľku od nás adoptovaneho psíka, že neodcervovala rok, že ani on neodcervuje svojich pravidelne. Tak sa ho pýtam, či dáva na koprologiu trus a on, že sa mu už aj stalo, že im zamenili vzorky a vysledok bol nesprávny. Ale že určite odporúča sledovat trus (najčastejšie vyskytujúce sa skrkavky vylučujú vajicka atd) a teda aspoň sem-tam odcervit.
K autorke. Som velky milovník zvierat, preferujem psov. Spat s nimi mi nevadi, ale presne, treba casto prať plachtu a obliečky, psy spia mimo vankúša. Oblizovanie z rovnakého taniera mi príde nehygienicke, my sme napr. nepovolovali vstup psikom do kuchyne práve kvôli hygiene a aby sme nejedli chlpy (mali sme zväčša veľké psy) a aj tá jedna hubka na riad mi nepride úplne Ok, aj keď hádam jar by to mala vydenzifikovat. Cez ciaru mi príde vaňa, to je fakt nechutne. Nemajú mačací zachod, alebo čo?

zobaka
18. feb 2023

obávam sa, že taký mačkofil sa kvôli tebe nezmení, ja mám alergiu na mačky, čiže by som s niekým takým ani byť nemohla, máme domáce zvieratko, ale môže na maximálne gauč, posteľ neexistuje

lolita555
18. feb 2023

Ja milujem zvieratá ,mám psa aj mačku sú pre mňa členmi rodiny ale teda u mňa je úplne neprípustné aby spali v mojej posteli.nikdy nepochopím keď si ich niekto naučí do postele ale tak každý máme svoje .

bajka16
19. feb 2023

Prečo si s takým humusakom?

77daniela77
19. feb 2023

Nehodite sa k sebe.On je zvyknuty zit takto so svojimi mackami a ty ho nezmenis.

miadi
19. feb 2023

Kompromis neexistuje kedze oni tie macky su “ doma” a len tam toleruju tvojho priatela. Ty si cudzia nie je to tvoj ci vas byt. Jemu nevadi ze macka cika do vane Ved aj on.. tam neexistuje kompromis Lebo ty chces zmenit jeho zvyky ale nic mu nemas co ponuknut kde by si ho stretla na pol cesty. Ty nechces kompromis ty chces aby koli tebe zmenil svoje nehygjenicke zvyky co mà so svojimi chlpatymi detmi. Tie macky su dost podstatne v jeho zivote a potrebuje taku zenu co ich bude vnimat ako on. Takze kompromis Musis urobit ty. Bud sa prisposobis alebo najdes ineho co nema macky . Popripade ze bude on len chodit k tebe. Macky mozu ostat doma v posteli .. stacilo by Keby zamikal kupelnu a Keby ste spolu zili tak tie macky by si mohla k veterinarovi zobrat ty. Len tie ich mysky v dreze a jedna spongia 😂Raz sa pomyli a da ti jest z ich mysky .ak je fantasticky milenec ..licks your puss.. Tak Mozno hygiena nie je vsetko .

sense
19. feb 2023

Mame dve mačky jedna spi s nami v posteli, druhá je zvyknutá späť v kúpeľni na koberci. A áno tiež sme humusaci keďže taniere kde majú mačky mäso dávam bežné do umývačky. Nemocia v sprche ani nikde inde okrem záchoda. Sú pravidelne odcervovame aj chodíme s nimi k lekárovi. Macky okrem balkóna von nechodia
Žiaľ kompromis asi nenájdeš lebo na kompromis treba dvoch...

autor
19. feb 2023

@janulik2008
@lula313 majú záchod, ktorý im čistí. Každá svoj. Ale proste idú hlavne ceznoc do vane. Pravidelne.
@gejb samozrejme že netuší čo to je. Proste nerieši nijak zdravotnú starostlivosť. S jednou už na veterinu chodil keď bola totalne chorá. Mala rakovinu v papulke. Bola dlho hospitalizovaná. Vtedy mu povedali, že má na kontrolu doniesť aj ostatne macicky no už je tomu rok a vykašľal sa nato.

Priateľ nieje humusák, čo sa jeho týka. Iba tieto veci sú mi nepochopiteľne. Snažila som sa mu vysvetlit že mať tie mačičky rád znamená venovať im aj dostatočnú zdravotnú starostlivosť. Nekúpiť jednu tabletku raz za pol roka je o totálnej pohodlnosti.

Ďalej rozmyslam iba teoreticky keď teda píšete. ako sa takí ľudia nikdy nezmenia. Nepripustia zmenu, lebo je to ich život a radšej teda sa zbavia partnerov, ľudí okolo seba ako mačky čo ak sa im/Vám narodia deti ktoré, budú mat silne alergie na mačky? To sa zbavíte aj ich …

0silvia0
19. feb 2023

Silne alergie.. sestra dovliekla pred xy rokmi macku, este sme byvali u rodicov. Samozrejme ma chytila alergia, mna jedinu z celej rodiny. Nie, macka nesla kvoli mne z domu, ja som som soplila xy rokov, kym som sa nevydala a neodisla z domu, samozrejme som si nejako tu svoju alergiu riesila. Teraz mame 2 macky a alergiu uz nemam, niekedy mi spia v posteli, ale len pri nohach tichucko lezia, nelozia po hlave ako tu niekto pisal.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amiaja
19. feb 2023

Ja milujem macky, mam dve. Ale toto co popisujes mi pride uz extrem zo strany tvojho priatela. Preco chodia curat do vane? Maju zachod nie? To mi pride dost nechutne. Umyvanie misiek spolu s vasim riadom je tiez odveci. A moje macky spia max. na kraji postele pri nohach a keby mi priatel povedal ze mu to je neprijemne tak zavriem dvere do spalne a macicky by spali v obyvke na skrabadle.
Samozrejme ak by som si nasla niekoho kto macky neznasa a musela by som si vybrat tak chlapec ma smolu 😁
Ale myslim ze ty od neho nic extremne nechces. Je divny.