Dochádza benzín?

22. jún 2022

Neviem, že čo je na tom pravdy, ale dneska sa na pumpe dvaja muži rozprávali o tom, že dochádza benzín. To, že je stále drahší a drahší som si bohužiaľ všimla, ale nemyslela som si, že kvôli tomuto... Čo sa stane, keď dôjde? Tým pádom nebudeme vedieť jazdiť do roboty, do školy a bude to celé veľmi zlé... Dúfam, že som to len zle pochopila 😶 Neukamenujte ma...chcem len vedieť, že či je to naozaj tak, lebo mám z toho dosť strach... Dve benzínky tu už u nás vraj aj zatvorili...

kacena4
22. jún 2022

ty mas problem... rozmyslaj v globale nie co jedna "babka" povedala na pumpe

mistymay33
22. jún 2022

https://www.cas.sk/clanok/2691613/cerpacie-stan...

Niečo na tom pravdy je... ale nemyslím si, že nastane situácia, že nebude benzín vôbec.

sense
22. jún 2022

Benzin bude len bude omnoho drahší, malé cerpacky môžu mať problém ze to finančne neutiahnu

nikayla
22. jún 2022

Aj manžel šiel na najbližšiu 30 km vzdialenú benzínku, lebo na tej "našej" nemali benzín.

bajka16
22. jún 2022

Toto bude za chvíľu obávam sa celosvetový problém plyn, benzín. 🤷🏻‍♀️ Bohužiaľ

jakoma
22. jún 2022

Ano, benzinu bude malo a nebude pre vsetkych kvoli cene.

autor
22. jún 2022

No, toho som sa bála. Už teraz ťažko vychádzame s peniazmi, tak keď bude ešte drahší, tak si ho vážne nebudeme môcť dovoliť....

zalka
22. jún 2022

Hm...asi sa vrátime do dôb komancov kedy auto malo pár ľudí a zvyšok sa vozil MHD vlakom busom. A o dvoch troch autách v rodine sa mohlo tak snívať, ľudia sa vozili spolu...vlastne veď to bolo ekologické. Buďme eko.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
20erika07
22. jún 2022

Neviem ci dochadza alebo preco nemaju, u nas sice je ale vo vedlajsich mestách maju niektore pumpy oznam ze nemaju palivo :-/

lasona
22. jún 2022

No možno to pomaly príde aj k nám. Pozri situáciu na Sri lanku, tam už vôbec nemajú kde kúpiť. Aj školy zatvárajú ..ale oni majú bankrot v krajine

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalenka33
22. jún 2022

My máme v meste 2 benzinky. Slovnaft benzín má a GAS už druhý deň nemá. Keby sme mali len GAS, tak sme bez tankovania.

zuzanka.zuzu
22. jún 2022

skôr si myslím, že je to cielená likvidácia malých benziniek 😉

hankm
23. jún 2022

@zuzanka.zuzu ako je to mozne, akym mechanizmom by sa toto dalo docielit? Vysoka cena a menej odberu a nepokryje celkove naklady?

majla87
23. jún 2022

Bez auta sa zit da… Bez jedla a tepla v zime sa zit neda.

basska_b
23. jún 2022

Ano, je to vojna o zdroje, kazda vojna je v prvom rade ekonomicka...

autor
23. jún 2022

@majla87 A keď nebude auto, tak ako to jedlo pôjdeme kúpiť? 😃

zalka
23. jún 2022

A nohy máš načo? Bez auta nakupovať nevieš?

autor
23. jún 2022

@zalka Chodím väčšinou nakupovať do mesta🤷🏽‍♀️ Aj pracujem v meste, takže keby nebolo auto, tak by nebola robota a tým pádom ani obchod a nakupovanie vlastne.. 😅

sense
23. jún 2022

Keď nebude auto pôjdete nakupovať peso, alebo na bicykli tak ako kedysi.
Ďalšia možnosť šetriť na elektromobil alebo aspoň hybrid, kde síce tiež treba benzín ale nie tolko

zalka
23. jún 2022

Aj ja som pracovala v meste chodila som vlak a MHD aj nakúpila som vlak odviezol. A auto stálo na dvore. Áno pohodlnejšie je autom.ak na to nemám tak si spomozem.a aj teraz máš rodiny čo auto nemajú, do práce chodia a nákupy robia do batohov a odnášajú na chrbte.

acrobaleno
23. jún 2022

@zalka Presne, vždy treba hľadať v tom zlom aj niečo dobré.

sasanka605
23. jún 2022

Ale prosim ta. Prvé auto som si kupila az sama ked som mala 30. Dovtedy som aj do prace vedela dôjsť aj do školy. Ano, auto je pohodlie ale nie nutnosť. Sieť MHD, SAD a ŽSR vystačí ak nebývaš na lazoch.

anna_2
23. jún 2022

Nie, benzinu a nafty bude dost. Na rozdiel od plynu je jeho transport z inych casti sveta jednoduchsi. Ci uz vo forme ropy, alebo hotoveho produktu. Cena je druha otazka.

stanulienkat
23. jún 2022

Ako pojdes kupit jedlo bez auta? Tak ako za sociku. Auto malo par vyvolenych. Bezny obcan na auto nemal. A ak mal, tak bol 5_6 rokov v poradovniku nan. Rozdiel je v tom, ze uz nie su 1 potraviny na 100tisic obyvatelov... Mozno sa potesia ludia, ktorym je smutno za socializmom. A ked budu v potravinach prazdne regaly, to sa len potesia...

nuni11
23. jún 2022

Zapocula som aj ja take spravy, ze na zvlast tych malych pumpach bol nejaky ten vypadok, ale zas reagovali na to tie vacsie, ze zatial ziadny vypadok neocakavaju, tak sa tym tak nejak ukludnujem

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
23. jún 2022

Cim bude benzin drahsi tym viac ludi zacne chodit autobusmi a vlakmi tym viac spojov sa bude pridavat. To je dobre smerovanie buducnosti. Kym sme nemali auto tak sme aj menej nakupovali a vsetko odniesli v rukach, este aj zahradnu hojdacku, nebol to problem, oddych kazdych 200m a bolo 🙂 A velke zrkadlo na bicykli, to bol adrenalin :D