Debil v roušce v Česku

hindakus
15. aug 2020

Bydlím v Moravskoslezském kraji, dnes jsem se vydala na nákup, nasadím roušku jako vždy a v obchodě všichni bez roušky. Tak mi opět něco uniklo. Roušku zahanbene sundám a nakoupím. Doma otevřu seznam.cz, čtu zprávy a tam nic. To fakt musím sledovat Čt24 24h/den pokud nechci být debil v roušce? 😀

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2020

@hindakus Preco hned debil a preco si si rusko dala dolu, ved si ho kludne mohla nechat. A ano, ak chces byt informovana, tak treba sledovat, co sa deje.

sisa_s
15. aug 2020

Ja som v CR nosila nonstop rusko a bola som jedina v sirokom okoli 🙂 ale necitila som sa ako debil, kazdy ma zodpovednost za seba

kittykat22
15. aug 2020

@hindakus ved ale v CR sa rusky uz vobec nenosia. Len v niektorych oblastiach. V Prahe sa nosi len v metre a myslim od minuleho tyzdna aj v zdrav. zariadeniach.

deti95060810
15. aug 2020

tiež mi uniklo na na Slovensku už sa nenosia v interiéri rúška...Viď zamestnanci Mountfield - Martin, KIA Vrútky....
Hlavná vec že mm mi tvrdí že oni v práci musia mať rúška.... upachtení za pásom ale rúška pracovníci mať musia....tak potom neviem ako to vlastne je.....

syslik81
15. aug 2020

keby som ta videla v maske v obchode nepomyslim si nic ,,, tera ked citam ze si kvoly tomu zalozila diskusiu si uz o tebe myslim to ,ako si sa pomenovala v nazve 😉

leuchtturm
15. aug 2020

aky debil? Kto nosi rusko vo vnutornych priestoroch je zodpovedny clovek.

janinah
15. aug 2020

https://www1.pluska.sk/gal/rady-a-tipy/caka-nas...
dnešný zoznam rizikových regionov,medzi nimi aj Praha

lucia147852
15. aug 2020

@deti95060810 no nosia sa v interiéri ruska. Všade dokola to omieľajú. To že sú indivídua ktoré to majú hlboko v paži je len smutná skutočnosť

bratislavcanka9
15. aug 2020

Uprimne, Cechom sa to este skaredo vypomsti. Ruska v obchodoch a MHD su povinne aj v Nemecku a tak skoro ich nezrusia.

zuzanockamt
15. aug 2020

@deti95060810 v zamestnaní sa nenosia

eliska13
15. aug 2020

@zuzanockamt asi pracuje tam, kde je veľa ludi.Ja vidím ruska všade v obchodoch, zamestnanci baru, reštaurácii kde byvame
@hindakus ja by som si nechala prečo nie?neriadil sa ostatnymi.Práve vo Vašom kraji to bolo a je zle kvôli baníkom z PL

zuzanockamt
15. aug 2020

@eliska13 v obchodoch áno, v reštauráciách atď. ... v kanceláriách nie

deti95060810
15. aug 2020

@zuzanockamt áno? A v automobilke sa nosia prečo? či to nie je zamestnanie????

zuzanockamt
15. aug 2020

@deti95060810 juuuj, to ja netuším...u muža v práci nenosia, v kanceláriách a iných zariadeniach tiež nie (schválne nepíšem, že kde, lebo tu sú špehovačky)

eliska13
15. aug 2020

@zuzanockamt ale veď píše, že muž pracuje za pásom to sú závody kde robia stovky ludi

hettinka
15. aug 2020

Podľa čoho spoznas Slováka v Čechách? No že má rusko...
Včera bola dcéra s mužom v Brne, rusko nikto nenosí. Ja za seba, akonáhle to nebude povinne, nebudem to nosiť.

zuzanockamt
15. aug 2020

@eliska13 však ona nechápe, prečo ho jej muž musí mať...ja píšem o zamestnaniach, kde viem, že ho nemajú a jej sa to zdá divné

bobula46
15. aug 2020

@deti95060810 manžel nemusí mať rúško pokiaľ je na svojom pracovisku s kolektívom, kde sú spolu každý deň. Akonáhle ide do inej časti firmy, prípadne spoločné priestory, tam rúško musí každý 🙂

sara07
15. aug 2020

@deti95060810 u nás v job aj v mm musime mat ruška cely den

janinuska
15. aug 2020

Neviem ako je to v ČR, ale na Slovensku sú rúška povinné v interiéri, tzn. obchod, pošta. lekáreň a pod. A teraz od septembra chcú aby deti mali rúška v škole 2. stupeň celý deň, mne sa to teda vôbec nepáči. Inak každý nemusí mať rúško ani v obchode, je určitá skupina ľudí, ktorí sú oslobodení od nosenia rúšok, predavačka nemá právo pýtať od teba lekársku správu.

sara07
15. aug 2020

@janinuska lenže je to nedomyslené, pretože ako má vediet že dany človek napr pre astmu ho nemá, že to nie debil čo si povedal nebudem mat , pretože ked pride kontrola pokuta padne obchodu a následne si to vyžerie smena predavačov že nedosledovala toho debila , zlizne si to nevinny a nikoho to nebude zaujímat
ja to chápem že taky astmatik to je fakt o držku len treba pochopit aj ludi v obchode, ked maju denno denne buzeraciu pre opatrenia a tlak aby to na ploche dosledovali , systém posuvajuceho h..a

tripetta
15. aug 2020

@sara07 Ja mám astmu a rúško v pohode nosím. Dám si vopred sprej a nemám problém.

tripetta
15. aug 2020

A to je odpoveď na to, prečo asi máte v ČR viac nakazených, než máme my tu. Tam je pes zakopaný.😉

lenuliatko84
15. aug 2020

A kvôli takymto ,,debilom,, maju tolko pripadov kolko maju

sense
15. aug 2020

@sara07 pokiaľ nemôžeš nosiť rusko zo zdrav. Dôvodov zaobstaraj si papier od lekára a nemusíš nikomu nič vysvetľovať

mimibb
15. aug 2020

...... Vy si naozaj myslíte, že ta handra vás, okolie ochráni? No budis..... Akurát vám zníži imunitu, infikujete si telo vlastným vydýchnutym odpadom a co2.... Je to ako stavať okolo seba plot z pletiva na ochranu pred hmyzom.... Ale verte si čomu chcete... A tiež vám nepríde byť divne, ze korona bola skoro na 0le počas "parlamentných prázdnin" a zrazu "stúpa"? Hnusná špinavá politická hra...... Ak chcete byť zdravý jedzte zdravé jedlo, čistú vodu-mame také? - o to sa nik nepostara..... Pobyt na čerstvom vzduchu.... Šport, otužovanie.... Tu vôbec nejde o zdravie populácie, nikomu totiž na ňom z "vrchnosti" nezalezi... Len prachy, prachy, prachy, ovládanie mas ľudí pomocou najlepšieho nástroja-strachu........sorry ale rusko ani v práci nenosím, nebudem sa uberať o kyslík, moje deti taktiež nebudú nosiť ruska, nakoľko ich nik nebude zneužívať, využívať na svoje sociopaticke experimenty....... A vy čo ich nosíte pomaly aj doma po byte.... Vám prajem hlavne pevne nervy lebo žiť v takom strachu, strese musí byť sakra náročné....

evalin88
15. aug 2020

@deti95060810 mna zarazila pani v McDonalde tento tyzden. Prvy raz pridem, personal za pokladnou v rusku, zakaznici sedia nikto nema. Nikomu to nevadi. Tak druhy den som prisla bez ( mala som v kabelke) pani pri pokladni ma hned napomenula, ze mam mat rusko, obzriem sa zakaznici napravo na lavo sedia, rusko nema nikto. Tak sa pytam preco?? Vraj kym si objednavam ( cez automat, platim kartou, cize kontakt s personalom nula) musim mat rusko. Ked si objednam a idem jest ( vnutri, cca 1,5 metra od automatu) uz ho mat nemusim.

sara07
15. aug 2020

@sense ja ako ekzematik by som nemusela ale kedže mi nič nerobí, kupila som si z hodvábu tak ho nosim

sebastianmichal
16. aug 2020

@mimibb dobre si to napisala len ludia su hlupi a strasne sa boja ani sami nevedia coho a posluchaju ako ovecky to v parlamente chcu. Najlepsi su ti co maju jednorazove ruzko a davaju si ho aj tyzdne otras