Čo všetko treba vybaviť na svadbu?

princeznasevera
13. apr 2020

Dievcence mozno mi mnohe z Vas povedia,ze to je skoro ale je to moja prva svadba a nechcem aby som nieco zanedbala. Moje otazky su. Datum mame 28.8 buduci rok.
- kedy treba zajednat termin?
- ako to je ked sa berie evanjelik s katolikom a svadbu mame mat v evanjelickom kostole? Je tam nieco ine?
- kolko sa dava knazovi za obrad ktory bude len o 2 svedkoch
- co treba dat svedkom ako vysluzku
- mozeme mat v restauracii nejaky obed? Ako polievka, druhy chod a dezert
- mam dat spravit aj nejaku tortu?
- kedy treba dat spravit oznamenia a poslat rodine a ako mam oznamenie spravit aby vsetkym bolo jasne,ze nechceme aby nam prisli na obrad?
- a posledna otazka najdem nejakeho fotograf ktory by bol ochotny nam spravit iba par fotiek?

Ak Vas este nieco napadne co by som mala vybavit napiste mi prosim. Dakujem moc

iviacik
13. apr 2020

@princeznasevera prepáč, ale pobavilo ma, ze 'je to tvoja prvá svadba' 😁😁 (ako keby si ich planovala viac)
Ja sa vyjadrim k oznámeniam - pokiaľ plánujete svadbu o dvoch svedkoch, navrhovala by som poslať ostatným oznámenie PO svadbe, ze ste sa zobrali.. Ušetríte si pripadne handrkovanie.
Veci ohľadom vysluzky/obeda/torty su čisto na Vašich preferenciách.
Hlavne si vyriešte tych katolikov/evanjelikov, to je u Vas asi alfa omega. Choďte sa informovať (zavolajte) tam, kde sa chcete brat a oni Vam povedia postup.

veronikaszabova
13. apr 2020

@princeznasevera joooj, ak mas len obrad so svedkami, mas casu a casu.
Som cakala svadbu s minimalne 200 ludmi, ked ju riesis tak strasne skoro 🙂

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@iviacik ja som jedina katolicka muz a svedkovia su evanjelici. Muz nechce mat v katolickom kostole lebo tam je pol rocna priprava a na to no nesplnime poziadavky na nu

petkaaa
13. apr 2020

Termín môžeš kľudne zajednat už teraz. Kvôli aktuálnej situácii sa vela svadieb posunulo a niektore aj o rok. Takže spytat farára sa môžeš aj teraz. To iste s miestom svadby, fotografom.
Fotografa len na pár fotiek by som si našla asi len nejakého lokálneho, čo toho nemá vela, pretože
vychytený dobrý fotograf radšej vezme väčšiu svadbu, kde viac zarobí.
Oznámenia rieš po svadbe, pošli len oznámenie, že ste sa vzali. Ak by si posielala pred svadbou, neexistuje spôsob, ako slušne napísať, že tam nikoho nechceš. Ľudia by prišli tak či tak.
Vysluzky svedkom ... daj spraviť kravičky s 20-25 ks zakuskami.
Čo sa tyka menu, to je na tebe, čo vyberieš. Predjedlo, polievka, hlavne jedlo, dezert...
Torta je tiež na tebe, nie je to nič povinne. Nerob to kvôli niekomu ale pre seba 🙂

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@veronikaszabova viem len som z toho nervozna pretoze svadba bude v jeho meste a ja si musim zaistit aj odvoz a mam obavy aby to vsetko dobre dopadlo

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@petkaaa no sestra sa vydavala minuli rok v juni poslala oznamenie, svadba mala byt v kruhu najblizsej rodiny a dotrepala sa tam cela rodina takze miesto 5 ludi tam bolo 30 ludi a ked sa islo na hostinu bolo to trapne ked im museli povedat,ze na hostinu nemozu ist a najblizsia rodina je asi 20 km od miesta kde sa budeme brat

petkaaa
13. apr 2020

@princeznasevera tak vidíš, pošli oznámenie až po svadbe a ušetríš si starosti.

zalka
13. apr 2020

@princeznasevera to fakt na drzáka sa trepali na "hostinu" bez "dejeuner" ( bez pozvánky k svadobnému stolu) ?
A ako píšu baby vyššie tak oznámenie po svadbe inšpirácia trebárs tu https://mojasvadba.zoznam.sk/oznamenia-po-svadbe/

dzina007
13. apr 2020

Odporucam stranku mojasvadba.sk

Tam najdes vsetky potrebne veci a kontakty.
Vobec ro nieje skoro ze to riesis. Napriklad moj znamy fotograf ma.na buduci rok uz volne len 4 terminh.
Prvy a najvacsi zaklad je zhodnut sa kto asi vsetko na svadbe ma byt aby ste vedeli pocet ludi priblizny. Podla toho zajednat salu a hlavna je dobra hudba. Lebo najvacsi zaklad je zabavit sa.

mondolina
13. apr 2020

@princeznasevera
Aký odvoz si potrebuješ zaistiť? To pôjdeš sama domov či ako?

gladys_07
13. apr 2020

my sme sa minuly rok brali len sami dvaja, bez svedkov, na urade. Termin by som si utekala zajednat uz teraz, aj to pochybujem ze budes mat stastie, kedze je to leto a sobota. Nerozmyslali ste radsej nad pracovnym dnom? Tam si mozes datumy aj fotografov vyberat...My sme mali aj fotografa, len aby "zdokumentoval" obrad, ale my sme sa brali v stredu, nasli sme ho zo dna na den.

Svedkom by som nedavala nic, pozvala ich na obed. Na tortu by som sa tiez vykaslala, naco pre 4 ludi? Objednaj si stol v nejakej fancy restike a dajte si na co budete mat chut. Odvoz taxikom. Knazom netusim co sa dava, ale max 20 eur podla mna.

Oznamenie by poslala az po sobasi, pouzila by som svadobnu fotku a nemusis sa bat ze sa Ti tam niekto dovali.

danusa63
13. apr 2020

@princeznazosevera obradnej miesto v tento dátum si zajednaj čím skôr. Torta zbytočnosť ak je to o dvoch svedkoch. Oznámenie po svadbe určite, lebo ta budú ohovárať, že posielaš oznámenie pred svadbou, aby ti dar doniesli 🙂 Určite by som si zajednala kaderníčku a vizážistku 🙂 Veľa fotografov fotí iba skrátenú verziu, že 4hodiny napr. 🙂

princeznasevera
autor
13. apr 2020

Kadernicku a vizazistku mam lenze je z ineho mesta takze to este neviem ako poriesit. No neviem ci bude otec ochotny ma odviezt na svadbu ale ked tak poprosim sestrinho muza a ked tak uz by sme ich vzali zo sebou

princeznasevera
autor
13. apr 2020

Lebo vizazistka a kadernicka je sestrina dcera a ta je az z trnavy a ku mne to ma daleko a bolo by sproste aby ma nachystala a ja ju poslala domov

hindakus
13. apr 2020

Máš to trochu zvláštne vymyslene...svadba o dvoch svedkoch, a viac nez rok ju budes planovat? Riesit vizazistku? Fotografa? Ja som si vzdy myslela, ze svadba o dvoch svedkoch je preto, aby sa pár vyhol stresu z planovania alebo ked je to hodne narychlo. Toto mi pride tak, ako ze ty si chlapa dokopala aby privolil na svadbu a on povedal dobre, ale u mna v evanj. Kostole a o dvoch svedkoch....

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@hindakus nie obaja sme sa zhodli na tom on len chce aby som si to urobila ako ja chcem ze ked bude treba pomoze ale je to v mojich rukach

mondolina
13. apr 2020

@princeznasevera
Tak prečo riešiš kto ťa kam odvezie, privezie, a kto ťa zoberie po svadbe domov.
Však hádam tvoj nastávajúci a potom už manžel.

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@mondolina pretoze svadba by mala podla tradicie byt kde je nevesta ale my to mame opacne. On sa bude doma chystat a ja pridem uz rovno do kostola

mondolina
13. apr 2020

@princeznasevera
A po svadbe ty pôjdeš domov a on domov?

mondolina
13. apr 2020

V tvojom prípade by som na ten dátum zabezpečila len kostol, reštauráciu, fotografa. Iné by som neriešila.

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@mondolina nie to urcite nie. Pojdeme k nam domov

evita2222
13. apr 2020

@dzina007 veď písala,, že budú len oni dvaja a dvaja svedkovia

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@mondolina inak ked to je tak treba mat aj svadobnu kyticu?

mondolina
13. apr 2020
fokuska
13. apr 2020

@princeznasevera Netreba a nemusis mat vobec nic. Len to co predpisuje zakon a cirkev - teda aby bol pritomny zenich a nevesta a dvaja svedkovia. Pdpovedat ano a podpisat zapisnicu.
Vsetko ostatne je na vas - co chcete, nechcete, ako to chcete.

Pises, ze mate termin a potom sa pytas kedy ho zajednat. Cize nemate termin, mate vybrate kedy by ste chceli ale nemas to na fare potvrdene.

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@fokuska no tak som myslela ja by som uz najradsej zajednala ten termin teraz ale nikde som na danu faru nenasla kontakt aby som tam zavolala.

veronikaszabova
13. apr 2020

@princeznasevera a vy byvate spolu? Ak hej, preco jednoducho nejdete spolu na svadbu?
Ak nechces nikoho otravovat, tak taxikom.

fokuska
13. apr 2020

@princeznasevera Co je to za faru? Ake mesto?

princeznasevera
autor
13. apr 2020

@veronikaszabova no momentalne on je u rodicov rozbieha si biznis a ja som v nasom byte.

@fokuska banovce vraj kdesi v centre to je kostol aj som hladala ale vyhodilo mi 3 takze musim nejak zistit ktory presne to je

petkaaa
13. apr 2020

@princeznasevera Nevieš či ťa otec odvezie na svadbu? To čo je? 😨 myslím, že táto svadba je z núdze cnosť, len aby bola...