Čo vám robilo najväčší problém pri šoférovaní?

13. mar 2023

Čo vám robilo najväčší problém pri soferovani? Na čo si dávať pozor?

oslo1
13. mar 2023

Som v UK. Tu je Moda nemat svetla zapnute, ani ked je sero a para. Ked je tmave auto, tak ho niekedy ani nevidim.
Dalej BMW a podobne drahe auta nedavaju blinkery, to je potom radost na kruhacoch.
Dalej blbci, co skacu pred auta.

denkatn
13. mar 2023

nepreradovat sa do druheho pruhu bez toho aby som pozrela do zrkadla pripadne do dvoch. najprv davam smerovku, potom sekundu pockam az potom sa preradujem. v Nemecku ucia poucku: spiegel, blinker, spiegel, t.j. ze dvakrat pozres zrkadlo, medzitym smerovka az potom sa preradujes..

margaretka_
13. mar 2023

Ja neviem zaradiť dvojku v zakrute, ked sa pohynam, ze rovno zabáčam 😂

aylinn
13. mar 2023

Odhadnúť vzdialenosť auta zamnou v pruhu do ktorého sa chcem preradiť a odhadnúť vzdialenosť od aut niekde na parkoviskách 😄

uskrnica
13. mar 2023

Zapnute svetla jednoznacne :D A takisto aj to radenie mi najprv robilo obrovske problemy, teraz uz uplne v pohode, praxou sa zlepsi vsetko samozrejme🙂 Ale mala som poriadne stresy popravde zo zaciatku.

ikaika
13. mar 2023

ked "spolujazdec" komentoval moje soferovanie😂
a spociatku parkovanie😅

aylinn
13. mar 2023

A doteraz mi robí problem jazdiť po diaľnici , vyhýbam sa jej , bojím sa kamiónov odkedy ma jeden skoro pritlačil o zvodidlá 🥹 ale vodicak mám iba pol roka tak verím že sa to časom zmení 😊

yanni
13. mar 2023

@oslo1 no to mas vsade, nie len v UK. Blbcov je vsade prebytok.

reanda
13. mar 2023

vsetko 😀

ankare
13. mar 2023

Parkovanie, cuvanie

yanni
13. mar 2023

@denkatn poucka je fajn, ano ucia to tu v DE. Ale v praxi ju nik nepouziva. Tak ako pravidlo pravej ruky takměř nik neovládá. Hlavně na velkých parkoviskach pri supermarketoch bez značiek.

falbala132
13. mar 2023

manualna prevodovka 😀

brendaa
13. mar 2023

Ja a vedľajšia cesta na hlavnú, ktorá je do kopca...takže zaradenie jednotky, aby som necúvla dozadu....takže často to istím ručnou brzdou...no dodnes to nemám rada....
Moja perlička je inak bočné parkovanie😅, tomu sa vyhýbam😂
Inak šoférovanie v zime, neupravené cesty, šmykľavé, kaša😅

guiseppinka
13. mar 2023

Pozdlzne parkovanie... Nemusim parkovat takto nikde, takze ked zrazu tak zaparkovat musim, tak ma ide porazit... Vzdy kukam, ze ci tam je aspon 1,5 a viac miesta... Ak nie je a neviem tam vojst na 3x, tak odchadzam😂
Inak este mam dost problem s navigatormi, ktori nikdy nesedeli za volantom, ale ved to pojdes trochu rovno a potom odbocis dolava a si tam... 😂 A vyslovene neznasam ludi v ciernom za tmy na vozovke... Su este aj taki experti, ktori doslova skoncia tesne pred auto...

jana_eyre_2
13. mar 2023

Keď som jazdila na manuály tak mi robilo problém na všetko sa sústrediť.. už časom som počula kedy treba preradit, podradiť, ale stále to mať na pamäti ma otravovalo.. odkedy mám automat, jazdím veľmi rada.. ale nemám rada situáciu keď som na vedľajšej a musím dávať prednosť obom smerom v plnej premávke..

lucia147852
13. mar 2023

Zo začiatku sústrediť sa na viac veci naraz. Napr, kruhac, prechod, podradiť. Odkedy som si zvykla a vlastne nad radením vôbec nemusím rozmýšľať, tak je to o dosť lepšie
A ešte odhadnúť vzdialenosť či už pri parkovaní alebo či už treba brzdiť pred zákrutou alebo nie

simsalabim
13. mar 2023

Najvacsi problem mi stale - po desatrociach - robi soferovanie v tme a dazdi a to kvoli oproti iducim autam. Mna to nejako strasne oslepuje, odraza sa mi to od cesty, od skla, od zrkadla, od mojich okuliarov.... mam pocit, ze riadne nevidim, resp. akoby som mala problem s priestorovym videnim... PS K ocnej chodim pravidelne, ocami to nie je.

pribinak
13. mar 2023

@simsalabim toto iste ja. Strašne tie svetla svietia. Úplne má to oslepuje.
Ja šoférujem rada a nevadí mi sni tma na diaľnici, ale svetla protiidúcich aút

pukina
13. mar 2023

pozdlzne parkovanie, pohorela som na tom na skuskach pred viac ako 10 rokmi, podarilo sa az na druhy raz, tych vyse 10 rokov aktivne soferujem a doteraz mam z toho respekt a hladam radsej parkoviska s klasickym parkovanim. a inak sa priznam ze najradsej parkujem cuvanim, lebo ani pri tom parkovani predkom nikdy nemam odhad ci neskrknem auto vedla :D

pukina
13. mar 2023

@simsalabim ano presne aj toto, soferovanie zboznujem, ale zaroven neznasam soferovat celkovo po tme a navyse ked je naprsane alebo prsi.

sisaka
13. mar 2023

@oslo1 nemate autá, ktoré keď naštartuješ, tak sa ti automaticky zapnú predné svetlá? U nás svietime celoročne, takže je to zakomponované už v autách, možno len nejaké super staré šunky to nemajú…
U nás mame idiotov na rôznych druhoch aut, také ako na Slovensku, že čím drahšie auto, tým väčší debil u nás našťastie neplatí… v UK som nikdy nešoferovala, tak neviem posúdiť, ake kedysi dávno tam boli celkom ohľaduplní vodiči… ale časy sa menia, idiotov pribúda asi všade, ani u nás to nie je to čo byvalo, doteraz nechápem, ako niektorí ľudia vôbec dostanú vodičák.

domak2
13. mar 2023

@sisaka ja som mala kedysi starú šunku favorit a oco dal aj na ňu nainštalovať to automaticke zapínanie svetiel 😁

denden77
13. mar 2023

manual.. a parkovanie 🤣🤣🤣

tahomi
13. mar 2023

Nemam problem cuvat, parkovat aj pozdlzne, cokolvek.

Ale kombinacia sero a dazd, tak to moje oci nezvladaju 🤷🏻‍♀️

bmolko
13. mar 2023

nic🙂

iinuska
13. mar 2023

Pozdlzne parkovanie

lilope
13. mar 2023

Najväčší pozor je potrebné dávať na chodcov, cyklistov či už v tme bez reflexných prvkov alebo aj z svetla v blízkosti prechodov/vybiehajúcich spoza stojacich autobusov a podobne, to je moja nočná mora. A taktiež si treba dávať pozor na dávanie prednosti ostatným účastníkom premávky, keď si nie je človek istý (aj to sa môže stať), tak radšej počkať na reakciu toho druhého než sa pchať a potom už neubrzdiť.

ma77
13. mar 2023

Pozdlžne parkovanie to neviem ani som nevedela ,a uspešne sa tomu vyhybam,šoferovanie v hmle to nenavidim a ked sa na mna lepi kamion a mam pocit že už neubrzdi

olimuc
13. mar 2023

Male skutre, ktore jazdia v neexistujucoch pruhoch a taxikari v Barcelone) v DE cyklisti a vsade hladanie bezplatneho parkovania. Policajtov tiez nemusim, hlavne ked pytaju peniaze

oslo1
13. mar 2023

@sisaka nie, nemaju to Tu.
Ja som vzdy jazdila mimo spicky do a z roboty, tak som to nejak nevnimala.
Teraz jazdim cely den a naozaj, cim vacsie auto, tym vacsi debil. Cesty su Tu uzsie ako na Slovensku.
Ja uz som si povedala, ze nebudem sa ponahlat.