Čo si myslite o dospelom človeku ktorý nemá vodičák?

15. okt 2021

Čo si myslite o dospelom človeku ktorý nemá vodicak, nevie šoférovať?Pripadá vam to divne alebo to beriete ako normálnu vec?

mabenn
15. okt 2021

jezismaria...dotycny nemusel mat nikdy potrebu jazdit autom, vsetko ma blizko napriklad, dotycny nemusel nikdy mat peniaze na vodicak, ale IQ alebo peniaze nasledne na auto, bal sa, ma z niecoho traumu, neciti sa byt schopny, hocico...niekto ma 2-3auta, niekto 0, niekto ma macku, niekto psa, niekto dieta, niekto partnera, niekto aj lietadlo, niekto nema nic z toho, ale ma nieco uplne ine...nepride mi to divne, divna mi pride otazka

lenka7477
15. okt 2021

Je to normálna vec , prečo by som si mala o takom človeku niečo myslieť ? To je teda myšlienka toto ...
Ako by som sa ja spýtala, prečo všetci nenosia okuliare ... , alebo prečo nie sú všetci jednorkári ...

simca06022011
15. okt 2021

Ja nemam vodicak a nech si mysli, kto chce co chce :DDD aktualne mi to trochu prekaza asi od zaciatku kovidu, ale predtym som absolutne nemala problem (mam pocit, ze ludia okolo s tym maju viac problem :DD)
mat auto je o zvyku, nic viac.. naozaj je cast ludi co musia mat auto, byvaju daleko, do prace daleko,alebo aj v praci musiacasto sa presuvat na svojom aute, ale je cast ludi co to auto ma iba z cistej pohodlnosti a nevie si bez toho zivot predstavit 🙂 Vcera sme o tom diskutovali na firme, lebo teraz je aktualna tema ekologia u nas :D ceny energii... :D

3vita
15. okt 2021

Nemám vodičák, som dospelá a pripadám si úplne normálne 😏

janeninka
15. okt 2021

A ty si co myslis?

dazdovka
15. okt 2021

Ked ma pohodlnny zivot a vie sa dostat kamkolvek (kedykolvek) potrebuje, tak ma pekny zivot 🙂

tomika
15. okt 2021

Ja prvý krát som sedela za volantom v trenažéri ako 32 ročná. Dovtedy som ani nechcela, ani nerozmýšľala nad vodicakom/šoférovaní,ani som neskúšala šoférovanie vôbec.

hederamonstera
15. okt 2021

Ak je to vo velkom meste, tak si poviem, ze no dobre, ok. Ale inak je to celkom nutnost a pride mi to divne, ze je clovek je zavisly na druhych a necha sa rozvazat.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. okt 2021

@janeninka ja som auto nikdy nemala doteraz a viem ze by som si ho ani nemala za co kupit cize by mi bol vodicak zbytočne. Za mna nic svetoborne ale napr môj ex sa vyjadril ze mat vodicak je základná slušnosť a zručnost človeka.

lintu
15. okt 2021

Za nejaky cas takymto tempom bude ten vodicak zbytocny aj mnohym tym, co ho dnes maju... Cize vec pohladu...

3vita
15. okt 2021

@hederamonstera existujú aj autobusy, vlaky a bicykle

autor
15. okt 2021

@lintu ako to myslíš ze týmto tempom?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja118
15. okt 2021

Zakladna slusnost a zrucnost cloveka to iste nie je.
Ja vodicak nemam, pretoze mam epilepsiu. Aj keby sa mi zdravotne polepsi, nechcem ho, pretoze pri situaciach, kedy sa musim sustredit na viacero cinnosti naraz, viem dostat mensi zachvat, co by mohlo mat za volantom fatalne nasledky. Nemyslim si, ze kvoli tomu som nieco menej ako ini. Cestovat verejnou dopravou alebo chodit peso mi vyhovuje, tak neriesim.

zuzanockamt
15. okt 2021

@hederamonstera prečo by sa mal nechať vyvážať. Všade sa dá dostať aj bez auta.

ivkazba
15. okt 2021

Ja mám najazdených cez 700 tisíc km ale nikdy by ma nenapadlo to, čo tvojho priateľa - že mať vodičák je základná slušnosť a zručnosť. Vie tvoj priateľ aj iné veci ako šoférovanie? Ak nie, tak potom tomu rozumiem. Že vie iba šoférovať, tak na tom stavia existenciu. Apropo, poznám vrcholového manažéra veľkej korporátnej spoločnosti a nemá vodičák. Nebráni mu to zarábať vyše 10 tis mesačne. No a to nehovorím o bohatých ľuďoch, ktorí majú šoférov a nikdy sami nešoférujú autá za vyše 200 tisíc. Tí zrejme tiež nemajú základnú slušnosť. 🤦🏻‍♀️😆

lintu
15. okt 2021

@autor pozri, co sa deje vo svete. Uz neraz som citala, ze take auto si nebude moct dovolit kazdy. Uvidime.
Nazatial je viac menej prirodzene, ze pre nejedneho autickara predstavujes isty druh problemu a bude do teba hustit kvoli vodicaku. Ak si vies vsak poradit aj inak, je to len a len tvoja vec.

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bloger
15. okt 2021

Má to nepochybne veľké výhody ten vodičák aj pokiaľ ide o zamestnanie tak veľmi pomôže ale nie je to divné každý človek je iný a nie je to pre každého

0silvia0
15. okt 2021

tak elementárna zručnosť a slušnosť je pre každého niečo iné. Pre jedneho je to bezchybné ovládanie gramatiky, pre iného mať v banke našetrenú rezervu, pre ďalšieho vlastniť nehnuteľnosť, pre ďalšieho mať vodičák a mať auto.
Je to len názor nejakého exa, nezaťažuj sa tým. A odpoveď na otázku: nič si nemyslím o dospelom bez vodičáku, nefungujeme všetci podľa šablóny, takže každého osobné pohnútky, mňa to toho nič.

oblecenie99
15. okt 2021

A o takom, čo ho ma a nesoferuje? 😀 Ja jo mam, aj si myslím, že šoférovať viem aj vonku aj v meste, zaparkujem kde treba ale mam strach. Bojím sa šoférovať. Preto to ani nerobím. Myslím si, že ak tam človek "nemá hlavu" a atresuje sa, tak nemá čo robiť na ceste ako šofér. Ja to uznávam, poznám svoje limity, priznám si nedostatky a v záujme bezpečnosti nás všetkých na ceste som už väčšinou len spolujazdec 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
15. okt 2021

Vobec nic si o tom nemyslim. Mam vodicak dlhu dobu a snad 10 rokov som uz nejazdila. Zila som dlho vo vacsom meste a rychlejsie som sa dokazala po meste presuvat elektrickou. Momentalne zijem v mensom mestecku pri krajskom meste, v krajskom meste aj pracujem a dochadzam vlakom. Nez stat v kazdy den tam a spat v kolone, radsej sa odveziem vlakom. A uz si moc na soferovanie ani netrufam.
U jedincov, ktori pokladaju vodicak za zaklad, je casto len ten vodicak jedinou vysadou. Nemaju sa nicim inym pochvalit..

janeninka
15. okt 2021

Slusnost?? Zaujimave...
Urcite je to velka vyhoda, aj v praci, tam predsa mozes jazdit aj na sluzobnom aute. Ja v praci pocitujem ze je to kusok limitujuce, aj keď prijmame v praci niekoho noveho do timu je to skvela deviza. Zial zo zdravotnych dovodov ho mat nemozem, poznam tiež par uzasnych, uspesnych ludi co sa im uz nechce si ho riešit na stare kolena a pod ale akoby to vedia vyvazit inymi zrucnostami..
Napr v dnesnej dobe pokial zijes vo väčšom meste to ani nie je take dôležité - mas kolobezky, mhd, taxiky, malo drahych parkovacich miest alee ak zijes v nejakej obci pri RS a treba ti dochadzat do mesta do prace tak nic moc lebo spoje su zufale.

jaskolka
15. okt 2021

Potom som.asi neslusna 😁😁. Lebo vodičak nemám a nikdy som ani nechcela ani mat nebudem. Nikdy som ho ani nepotrebovala, bud som mala v meste všetko peši dostupné alebo potom vo veľkomeste (Košice, Bratislava) existuje MHD.
Je to úplne normálne, rovnako ako sú ľudia, čo ho majú, a sú takí, čo ho nemajú. No a čo? Tým nie sú o nič horší, a tvoj muž neviem odkiaľ takú "múdrosť" vytiahol, ale divný je v tom on.

anjelicek26
15. okt 2021

Nepoznam cloveka bez vodicaku 😂Ale tak zijeme na dedine, tu sa to ani inak neda, v dedine ani neni obchod ci skola...

natalienka12
15. okt 2021

Ja si život bez auta predstaviť neviem. Je to vec, ktorú v živote využívam denne a potrebujem denne.

danielahamar
15. okt 2021

😂 musela som, toto je fakt otázka dospelej ženy? Nebláznite prosím Vás