Čo najhoršie sa vám stalo v škole?

30. aug 2024

Ahojte, inšpirovala ma diskusia s podobným podtónom o lekároch a tak mi napadlo toto. Čo najhoršie sa vám stalo v škole/škôlke ? Respektíve aké najhoršie správanie ste zažili ?
Mne sa napríklad v škôlke učiteľka smiala že mám bielu rit pred celou triedou a keď som zato plakala, dala všetky deti do kruhu, mňa do stredu (s tým holým zadkom) a capla mi po ňom. Alebo mi spolužiaci v škole dali tašku do záchoda a splachovali kym nebolo všetko zničené. Bolo toho ale viac. Čo napadne k tejto téme vám ?

oli18
30. aug 2024

Ja som nechcela na ZŠ chodit do spevokolu, ktory viedol ucitel Hv, tak mi dal na hodine 6tku. 🤣

mamamasama
30. aug 2024

Bežné veci ako šikana, výsmech, kradnutie desiaty. V škôlke nútenie do jedál, voči ktorým mám doteraz averziu, nútenie do vystupovania v besiedkach, rev zo strachu z Mikuláša a čerta. Klasické traumy.

marianarem
30. aug 2024

To je otras s tou ucitelkou. Ja mam podobny zazitok, raz ma nieco postipalo blizko oci, cele oci mi opuchli, videla som len tak rozmazane. Bola som prvacka. Horko-tazko som zosmolila domacu ulohu z pisania, bolo to skarede samozrejme a ucitelka mi dala trojku, aj ked videla, ze som opuchnuta. Navyse ma zobrala so sebou do vedlajsej triedy, cez hodinu tam nabehla a ze pozrite, akeho mame v triede Cinana 🙂 Inac to nebola zla ucitelka ale toto doteraz nechapem.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. aug 2024

@mamamasama vidíš pri tomto nútení do jedál mi napadlo že tá istá učiteľka čo o nej píšem ma nútila jesť polievku až som sa vyzvracala do taniera. Nútila má jesť to potom ďalej, aj s tou grckou

larinka552
30. aug 2024

To mi je velmi luto, co si musela zazit, ukazkova šikana 🙁🫣 Ja som zazila podobne situacie, ucitalka na prvom stupni, kde som prestupila z inej ZS bola na mne vyrazne zasadnuta. Netusim preco ale bola strasne zamerana proti mne. Raz jej rupli nervy, vobec si nepamatam kvoli comu, vykricala sa na mna a odisla z triedy. Potom vsetky deti prisli ku mne a pustili do mna, ze co som to spravila pani ucitelke. Pamatam si len, ze to bolo hrozne, lezala som na zemi pri radiatore a plakala som 😢
Ked som odisla z tej skoly na gymnazium, nic lepsie sa mu nemohlo stat. Teraz chaprm, ze ta pani ucitelka zjavne nebola celkom v poriadku lebo absolutne nezvladala svoju pracu.
A na VS dokonca sa nie mne ale jednej spoluziacke stal velmi neprijemny trapas za ktory vsak nemohla. Prisla na cviko z anatky (anatomia) v stave mierne po opici. A trebalo jej grcat. Opakovane prosila ona aj my profesorku nech jej laskavo dovoli ist na wc. Nedovolila. Spoluziacka hodila tyku priamo pred nas na lavicu 👍🤮

larinka552
30. aug 2024

Hm... aj ja poznam taky pripad, ked dievcatko v MS muselo zjest z donutenia aj svoju vygrcanu polievku 🙁🫣🤢

harrisson
30. aug 2024

U nas na strednej ktosi naložil do záchodu toľko, že to nešlo splachut a keď sa to roznieslo po skole, tak sa na záchody organizovali exkurzie. Normálne sa stalo v rade. Žiaci aj učitelia. Každí chcel vidieť to gigantické h...o. Bola to chlapčenská stredná okolo roku 2000

autor
30. aug 2024

@larinka552 akože toto bolo 25 rokov dozadu. To dievčatko čo píšeš tomu sa to stalo niekedy v tejto dobe ?

larinka552
30. aug 2024

Nie, stalo sa to pred vyse 30 rokmi. Ale tak bolo to vtedy dievcatko 😄

floren
30. aug 2024

Keď som bola prvacka,spolužiak ma obvinil,že som mu ukradla nožničky. Nabehla na mňa celá trieda tretiakov, plus učiteľka. Tvrdil, že ich spoznal,lebo boli pozvarane [ulepila som ich zuvackou]. Samozrejme, že spolužiak svoje potom našiel v taške. Moje mi potom doniesol jeden žiak. Žiadne ospravedlnenie,nič
Na strednej jeden spolužiak kopol do fľaše,ta sa roztriestila. Sklo som mala všade. Našťastie som sa stihla otočiť a neschytala som to do očí

mamina7070
30. aug 2024

rok 1985 ucitelka v prvej triede trstenicou vybila ziaka na holy zadok musel sa prehnut cez lavicu, hrusticky z prstov ak ste skaredo pisali a tri rany ukazovatkom po nich
v 8 micke to uz bolo po revolucii facka zozadu uder atlasom do hlave,
vrieskajuca ucitelka ale na totalku pocut po celej skole (niektore z tychto este ucia ako dochodkyne alebo donedavna ucili)
3 trieda gympel polrocne vysvedcenie triedny sa pri prepisovani znamok z klasaku pomylil a dal mi znamku spoluziacky nado mnou dobry (3) pritom to bol moj maturitny predmet, neskor som ho aj studovala na VS a mala som mat 1 po upozorneni odmietol vysvedcenie opravit ze to je len polrocne

estellas
30. aug 2024

Je to hrozné ako sa správala učiteľka.
Tvoji rodičia to riešili ? Ja skôr so spolužiakmi, našťastie som nikdy nemala zle zážitky s učiteľmi. Väčšinou som mala dobrých učiteľov, ktorí vedeli aj naučiť.
Ja som mala zle zážitky so spolužiakmi. Na prvom stupni som mala spolužiaka ktorý sa mi vysmieval lebo mi nešla matematika, mám dyskalkulaliu. Stále keď som niečo nevedela tak sa mi vysmieval. On bol veľmi dobrý žiak, učiteľky ho prehnane chválili. Jemu to veľmi stúplo do hlavy, strašne nadradene sa choval ku každému.

autor
30. aug 2024

@larinka552 no tak v tej dobe sa to asi stávalo teda vo viacerých škôlkach (ibazeby to bolo v tej mojej škôlke s rovnakou učiteľkou 😂)

marcella1979
30. aug 2024

klasicke: v skolke nutenie do jedla, v skole v 1.a 2. rocniku nas ucitelka bila po chrbte, prstioch, klacali sme v kute, kvakala za vlasy,a to nas bilo v triede 36 deti. v 3.rocniku mlada ucitelka, kt. ucila prvy rok, fackovala deti, trhala zosity, detom davala neadekvatne znamky a pod. po case jej preskocilo (psych. labilna), ta v skolstve nema co robit. od 5.
rocnika sme mali triedneho, ten hadzal kriedy, kluce, nadaval. kedze bol matikar, vzdy ked mu rupli nervy, nam obrovskym kruzidlom hadzal do tabule, az tam bola diera o priemere niekolko cm.alebo tahal za usi, chytil spoluziaka pod krk za golier a vytiahol ho z lavice, neskor zacal chlastat a pocase ho vyhodili, lebo bol nacengany aj pocas vyucovania. za tie roky som stretla dalsich 2 ucitelov alkoholikov (vacsinou po 50tke)...a v 90tych rokoch som bola na strednej a tam sa naslo zopar arogantnych ludi, inak super.

larinka552
30. aug 2024

Asi tak. Viaceri/ viacere maju asi rovnaku traumu 🫣😄 Ona tu polievku odvtedy nema rada (nedivim sa) 😃

zuzanita1609
30. aug 2024

Na základnej,2hý stupeň,asi 5-6rocnik. Ukázala som ,že som kreatívna duša, počas prestávky som upravila nástenku,bo mi to do očí bilo,ako to pani učiteľka v rýchlosti pozliepala,odflakla, nestíhala 😁 a potom som už dokonca základnej robila nástenky, výzdobu,kombinovala práce ostatných spolužiakov iba ja. 🤭 Čiže akokeby som bývala po škole,ale nebol to trest, bavilo ma to a skoro vždy sme vyhrávali ako trieda za najkrajšiu výzdobu triedy 😅

bavlnka92
30. aug 2024

šikana od začiatku do konca základnej školy. nijak sa to nevyriešilo.

mamina7070
30. aug 2024

a jasne alkohol u ucitelov to bolo take must have

larinka552
30. aug 2024

@zuzanita1609 tak to bolo fakt strasne co sa ti stalo 🫣😁 ale tak nasla si sa v tom a hlavne, ze ta to aj bavilo 😉
Mne sa raz ked som rano vosla do triedy vsetci zacali smiat za to, ako som bola oblecena. Cela trieda na cele s jednou spoluziackou co ma neznasala. Vtedy by som sa najradsej vyparila alebo pod zem prepadla 🫣😪

zuzanita1609
30. aug 2024

@mamina7070 🤭😉 tiež si spomínam. Učiteľku etiky,chlapci jej robili naprieky a aspoň 3-4 x musela cez hodinu vždy odísť do kabinetu. Bolo mi jej aj ľúto,bo bola dobrá učiteľka, milá,ale nie priebojná, proste nechala si skákať po hlave.

marca12
30. aug 2024

@wolf_ Toto boli socikovske praktiky. Moj brat mal "stastie" na takuto ucitelku. Ta ich bila,hlavu opkieskala o tabulu a podobne zverstva. Dokonca v jaslickach jedna ucitelka bila deti a mala hrozne praktiky. Ja si to nepamatam,len mama minule rozpravala ako detom chyba preplesk od ucitelov a zacala hovorit o tejto ucitelke.

zuzanita1609
30. aug 2024

@larinka552 ja nemám zle spomienky na školy,či základnú,či strednú. Nezažila som na vlastnej koži šikanu, pretože som vyrastala medzi dvoma bratmi . Vedela som sa veľmi dobre brániť 😁. O to viac mi je ľúto,keď niekto prežíval,či prežíva šikanu. U mňa najkrajšie spomienky 😊Vtedy boli školy iné,v 90tich a po 2000roku, ako teraz,možno sa mýlim, neviem.

larinka552
30. aug 2024

@zuzanita1609 to je pekne citat, ze mas len najkrajsie spomienky 😊 No ja som koniec rokov 90- tych a iba pekne spomienky rozhodne nemam 🤷

yosi
30. aug 2024

Dodnes spomínam na učiteľku SJ. S ňou som bol v konflikte permanentne. Raz mi dala prepísať sloh len tak, aby mi ukázala, že som pre ňu hovno... Ja som odmietol s tým, že jeden som už napísal a chcem aby mi ho oznámkovala. Tak mi každý dávala za 5. Každý deň sa ma spýtala či už mám napísaný nový, ja som každý deň povedal, že sa odmietam nechať šikanovať. Dostal som 4 gule (od pondelka do štvrtka). V piatok videla, že so mnou nepohne a ostentatívne mi roztrhala zošit a chcela mi vypáliť. Avšak moja ruka bola rýchlejšia a vypálil som ja jej. Samozrejme som skončil u riaditeľa. Ale keďže ten vedel, čo je ona za čarodejnicu, tak ma poslal späť do triedy s tým, že to odmieta riešiť. Pomstila sa mi až v deviatom ročníku. Všetkým o 2 stupne zlepšila známky kvôli strednej škole, akurát mne o 2 stupne zhoršila.

estellas
30. aug 2024

@marca12 To je smutné také malinké deti v jasliach by sa biť nemali.
To bitie po hlave je veľmi nebezpečné môže deťom ublížiť.

jomarch
30. aug 2024

my sme na zakladnej na 1.stupni museli za trest stat s rukami nad hlavou, cela trieda 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

peti_2005
30. aug 2024

Pre mňa bolo najhoršie na ZŠ v ôsmom ročníku na chémii sme preberali trochu ťažšie učivo tuším značky prvkov a utvorenie vzorov a chemikarka ktora bola moja triedna učiteľka mi povedala: ty sa tie značky NIKDY nenaučíš. Alebo ešte jedno raz sme mali celú hodinu na skúšanie učiva čiže každý išiel za radom a spolužiak sa jemne učiteľky opýtal "pani učiteľka zabudli ste na ňu" (na mňa) a učiteľka: "ona to nebude vedieť" a budúci rok v máji maturujem z chemického odboru takže na jednej strane som sa seba hrdá že som si trúfla na chemický odbor hoci som so školou nemala na výber. Ale odstrelilo ma doslova aka bola krutá... V živote ju už nechcem stretnúť

lucia13022023
30. aug 2024

Bože čítala som pár komentárov a normálne mi prišlo zle. Ze nútiť jest a potom jest polievku s vlastnou grckou🤮😭 chudence deti. Co sú to za ľudia...
Ja osobne mam veľmi zle spomienky na základnú, šikana, veľká šikana...najhoršie bolo asi to ponižovanie od učiteľov. Kedy akoby naschvál prilievali do ohňa, pred celou triedou ukázali nepodarený obrázok a smiali sa na tom, naschvál hovorili co sme pokazili v písomke, čítali mena ktoré na to nemajú, pri odchode na strednú nám hovorili ako to nezvládneme a ze sme slabé kusy....Ale stredná bola super. Milujem spomínať na strednú, to bol iný svet..

vorkola
30. aug 2024

No toto, co tu citam, to je des, za nasich cias.aspon v nasej triede od spoluziakov neboli ziadne sikany,Ale ja som mala triednu ucitelku, ktora ma neznasala ,doteraz neviem preco,.nastasie nas ucila len matiku,a priklady nam bodovala. a stalo sa, ze mi dala o bod menej,hoci priklady som mala za jednu,ale ona akoze pri spocitani bodov sa pomylila ,ze uz nemam za jedna ale dva, Ja keby som si to nespocitala, neoverila,a hned ju uprenila,ze sa pomylila,tak uz by mi musela dat za dve,ale musela sa opravit,ja som bola smela,Az teraz po rokoch si uvedomujem,ze preco ma nemala rada,ved ja som bola taka kludna skolacka.nikdy som nic so spoluziakmi nic zle,nikdy som sa nikomu neposmievala.Ale jedine mna ta ucitelka ani pekne neoslovila.Nastastie som skoncila s vyznamenim, a na strednu ma zobrali. , lebo vtedy To bolo este za tvrdeho komunizmu,samozrejme ze som velmi rada chodila na nabozenstvo,.ale nemyslim ,ze by to bolo kvoli tomu,Vtedy sme na nabozko chodili skoro cela trieda.