Čo bude po smrti?

katka7912
1. jún 2024

Zdravím. Som veriaca a preto mám presnú predstavu o posmrtnom živote. Avšak ma vždy veľmi zaujímalo, ako to majú ateisti? V okolí ani nemám niekoho, kto je úplne neveriaci.. ďakujem

mikadooo
1. jún 2024

@katka7912 no, po smrti bude to, čo pred narodením...

viestta
1. jún 2024

Po smrti nebude nic, ostanem len v spomienkach tych co ma poznali a to mi staci.

stanulienkat
1. jún 2024

Nic. Zhnijes. Uz je tu niekolko takychto tem.

rozculena
1. jún 2024

@katka7912 musíš sa opýtať nejakého mŕtveho ateistu,keďže živý ti na toto neodpovie,predpokladám,že každému to je jedno,čo bude.

h2
1. jún 2024

@katka7912 Pohreb a potom dedičské konanie.

gribka1
1. jún 2024

Vydrž, raz sa dozvieš

cacianka
1. jún 2024

@h2 top 👍

refly
1. jún 2024

Tiež si myslím že rovnako ako pred narodením. Niekto raz hovoril že spánok je také bezplatné vyskúšanie smrti :D Sny si nepamätám, takže mne to ako decku prišlo ako také cestovanie v čase. Ľahnem si a zrazu je o pár hodín viac, ani neviem ako. Smrť predpokladám že bude rovnaká, mínus to zobudenie.

katka7912
autor
1. jún 2024

@stanulienkat tak nereaguj. Ďakujem

kluska
1. jún 2024

@katka7912 dusa, energia hocijakej ziveho oranizmu nezanika, presuva sa inam. Nie sme len telo. A ano v sne ide nasa dusa do inej dimenzie.

januska12323
1. jún 2024

Zomrieš a budeš mŕtva.

rozculena
1. jún 2024
tenerifka
1. jún 2024

Prach si a v prach sa obratis...... Doslova.
Stanes sa sucastou prirody, energia vytvori dalsiu energiu (bud ako hnojivo v pode, alebo dymove splodiny)

13uzivatelka11
1. jún 2024

Inak, ani nie každý veriaci nemá takú predstavu o posmrtnom živote, ako ty.. 😀

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
athelas86
1. jún 2024

O tom vedú diskusie celé veky tie najštudovanejšie hlavy, no v skutočnosti to nikto nevie. Ani veriaci, ani ateisti nemôžu nijako vedieť. Ani "niečo", ani "nič" nie je isté a na konci dňa je to všetko o viere. Ak by sme išli striktne logikou, tak nejaký posmrtný život musí existovať už len kvôli spravodlivosti, no logika je dosť úzky spôsob poznávania. Stále je to o tom že pravdu nikdy za života nespoznáme.

sara07
1. jún 2024

no nič nebude a čo by malo byt
proste kolobeh prirody bez boha bude

neriešime , žijeme tu a teraz pre tento den, robim veci lebo chcem nie preto kam sa raz hypoteticky dostanem

maranco
1. jún 2024

Nebudeš si už nič uvedomovať, tak ako keď tvrdo spíš, tvoje telo sa rozloží, tvoje hriechy sú odpustené. Kazateľ 9:5, Rimanom 6:7
Máš však nádej na vzkriesenie. Skutky apoštolov 24:15, Evanjelium podľa Jána 5:28-29
Keď sa splnia sľuby so Žalmu 37:29 a 1. list Korinťanom 15:26

sara07
1. jún 2024

@kluska a v akom skupenstve sa presuva a sublimuje

ktochytavzite
1. jún 2024

@katka7912 Tak ja verim ze to nebude ziadne,nekonecne nebo ako nas to ucili na nabozenstve.To by som asi nezniesla to nekonecno.

sajmi
1. jún 2024

Som veriaca a aj napriek tomu verím v reinkarnáciu.

13uzivatelka11
1. jún 2024

@sajmi a ja som veriaca a práve preto verím v reinkarnáciu 😀

tilly
1. jún 2024

No kočky, čo mne sa teraz stalo. Išla som sem písať, ako viaceré píšete, že nič... a neviem prečo, skúsila som si to predstaviť a taký záchvat paniky som dostala, ako nikdy. Nechápem. Nikdy sa mi to nestalo. Trvalo to asi dve minúty, ale normálne je mi fyzicky zle z toho 🙊

tiezjedna
1. jún 2024

proste nebude nič🙂

trojnasobnamama
1. jún 2024

Ja som veriaca no v podlednom čase odkedy zomreli moji rodičia velmi veľa rozmyšľam na tuto tému.A nič som nezistila🤣

ktochytavzite
1. jún 2024

@sajmi vraj aj jesis hlasal o reinkarnacii.Ale to by som toez prijala najviac.

stellarstar
1. jún 2024

@h2 zabil si 🤣🤣👍

zobaka
1. jún 2024

dúfam, že nič

ale mám tušák, že ďalšia reinkarnácia

neviditelnypes
1. jún 2024

Neviem (považujem sa za agnostika), ale v rámci úvah a predstáv sa mi páči napríklad krátky príbeh "Vajce" od autora Marťana - z nejakého dôvodu ma dojíma že možno všetko čo niekomu robím, dobré či zlé, vlastne robím sebe.

https://www.youtube.com/watch?v=h6fcK_fRYaI

PS: A jeden z mojich najobľúbenejších filmov je "Ako prichádzajú sny" (What dreams may come, úryvok z Hamleta).

thirstymonk
1. jún 2024

@katka7912 Čau, som tiež papeženec, takže tiež niečomu verim... Najväčši dôvod a skúška mojej viery bola presne to, čo ti tu napísal niekto celkom na začiatku - po smrti nebude nič, tak ako nebolo nič pred narodením.