Čítali ste najnovšie zistenie od poslankyne Vladimíry Marcinko ohľadom pupočníkovej krvi?

15. okt 2024

Ahojte, čítali ste najnovšie zistenie od poslankyne Vladimíry Marcinko ohľadom pupočníkovej krvi?
Priznám sa, že ja som ju odobrať nenechala, ale mnoho mojich kamarátok áno na základe odporúčaní lekára, aké je to úžasne. Pričom za to dostávali provízie 🤢

melanta
15. okt 2024

Ale veď celé roky sa vie, že je to iba biznis. Pani Marcinko neobjavila Ameriku, len informovala o tom, o čom sa vie dávno. Žiaľ kopec mamičiek sa nechá nahovoriť a radšej ako svojmu dieťaťu (dotepanie pupočníka) venujú krv obchodníkom.

really8
15. okt 2024

@melanta ja som napr o tom nevedela. Netreba to znevazovat

doriiis
15. okt 2024

Najlepšie je,že najviac to poburuje tie,ktoré s tým nemajú žiadne skúsenosti a nič spoločné.Podobne,ako pani Marcinko.

stanulienkat
15. okt 2024

20 rokov je zname, ze odber ppupocnikovej krvi je na 2 veci a jediny osoh je provizia a platba odberovej banke.

dadis
15. okt 2024

@really8 Ani ja. Synovi som v 2007 dala odobrat a pri dcere v 2008 uz bolo jasne, ze pouzitie tej krvi pre vlastne dieta, deti je minimalne. Do darcovskeho programu dcerinu krv kvoli sekcii zobrat nechceli (no pri synovi nikomu sekcia nevadila). Uskladnenie som platila asi 15 rokov a ako citam, tak potom si s tou krvou robia ci chcu, uz ju mozno aj zobchodovali 🤷‍♀️. Nuz clovek sa uci na vlastnych chybach. Radsej sme mihli za tie peniaze ist na dovolenku

aurora33
15. okt 2024

Moja mamina robí v obore a presne toto mi povedala. Že sú to zbytocne vyhodené peniaze.

s_o_n_i_k_e
15. okt 2024

Priznám sa, že pani Marcinko potom, ako prosila ženy, nech jej dajú info kto to reálne využila, tak asi nenašla žiadnu. Ja tak isto moje okolie nikto. Mám len kamošku, čo 18rokov platila a potrebovali niečo z toho použiť a pritom ako to riešili, tak im povedali, že to čo majú je vhodné len pre jedinca do 9kg. Keď som bola zasa na kurze predpôrodnom, tak jedna kočka chcela darovať, ved ide o živoť a o pomoc druhým, ale že to nechceli, tak ani toto nie je len ďalší dôkaz, že im ide len o biznis a jasné žiaľ z darovaného nemajú nič, len náklady.

oktober3
15. okt 2024

Ja som prekvapená. Mne kamarat biológ vravel, že je to dobré.
Už teraz vedia liečiť straaasne veľa veci, len kvôli farmaceutickym firmám sa to nerobí.
Povedal, že krv by sa využiť dala, len je otázne, ako by tu celú liečbu a proces preplatili poisťovne.

Ale uznávam, článok som si našla a začínam váhať.
Pre niekoho kto to hľadá .

https://dennikn.sk/blog/4248751/pupocnikova-krv...

tetapetra
15. okt 2024

Pravdou je aj to,že tebe ako dospelej osobe je táto pupočníkova krv na dve veci. Nepomôže ti. V prípade potreby sa to preratava na váhu a povedzme si pravdu, dospelý človek váži kapanek viac ako bábätko.

s_o_n_i_k_e
15. okt 2024

@tetapetra ved to presne, skôr keď sa snažia presvedčiť hovoria o tom, ako ked máte súrodenca a budú deti dospelé, že im to môže zachrániť život, platite to roky a potom Vám o 18r povedia, že to čo máte roky odložené a platíte, je pre jedinca do 9kg

tetapetra
15. okt 2024

@s_o_n_i_k_e viem to už roky,mám pocit,že ešte pred narodením syna,(12r) som to niekde čítala. Tu váhu som si nepamätala,myslela som,že tak do 5rokov dieťaťa. Ak je to do 9kg,tak to je ešte menej ako som si myslela

dadis
15. okt 2024

@tetapetra Aj som mala pri synovi 56kg napisane, zavisi ako sa podari urobit odber, 9kg je podla mna strasne mali, ale hlavne ze zinkasovali

autor
15. okt 2024

@s_o_n_i_k_e ja mám 5 kamarátok ktoré do toho išli. Priznám sa, že ja som o tom nič nevedela a zdalo sa mi to drahé tak som do toho nešla. Ale presne ako to funguje a aký je biznis som nevedela. Tak mne toto zistenie pomohlo 😂

alesia
15. okt 2024

rodila som pred 15 rokmi, vtedy to bol velky boom. Vahali sme, tak som odber urobit dala a ze na zaklade mnozstva sa rozhodneme. Potom mi volali, ze bude vhodna do 27kg a ake je to super. Odmietli sme uskladnenie ale chceli sme ju teda darovat, na co mi pani odvrkla, ze na darovanie krv nie je vhodna a buchla mi telefonom. Tak som mala hned jasno, o com to cele je . Nastastie nas to vtedy nestalo ani cent.

tetapetra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_o_n_i_k_e
15. okt 2024

@tetapetra asi záleži aký odber urobia a podľa toho vedia na čo sa to dá do akej váhy použiť, veľa žien čo hovorila pôrodná asistentka ani nevedia, že to majú riešiť dopredu čo sa týka odberu, že oni si to musia pripraviť a tak aj potom hneď riešiť, niekedy žena povie, že chce odber a bábo už na nej, to je vraj už neskoro, že to musia riešiť hned a aj ta príprava k tomu niečo zaberie. Potom hovorila, že ten odber alebo to čo sa odobera musí byť sterilne, no neviem si pri prirodzenom pôrode, kedy ide zo mňa všetko predstaviť ako nechám placentu sterilnú, ak by som riešila premium odber, kde sa myslím už rieši aj placenta, tak možno aj ta snaha odberu môže nakoniec skončiť neúspešne :(

martul
15. okt 2024

Práve to dávajú na TA3

dadis
15. okt 2024

@tetapetra Ze ak urobili odber iba do vahy 9kg, tak ten odber asi nebol uspesny. Nemali ho vobec zaplatit, nieto este mrazit..ale islo o zisky..

melanta
15. okt 2024

@really8 čo alebo koho znevažujem? Nikoho. Každá mamička si pred pôrodom môže naštudovať a poradiť sa s odborníkmi, aký obrovský význam má pre novorodenca dotepanie pupočníka. A zároveň aká je reálna využiteľnosť pupočníkovej krvi. 20 rokov sa vie, že využiteľnosť pupočníkovej krvi je takmer nulová pre vlastné dieťa. A celý ten čas sa vie, aký nenahraditeľný osoh má dotepanie pupočníka. Takže ak znevažujem mamičky, ktoré sa rozhodnú svoje dieťa obrať o krv pri dotepaní, tak mi to nevadí.

doriiis
15. okt 2024

@tetapetra ...u oboch deti máme odobratú krv do 80 kg.Ani jeden dospelý u nás doma nemá 80 kg.🤷🏻‍♀️Takze do 9 kg ta riadne odzubali.Takato krv ani nemala byť uskladnená.

lucka_ke
15. okt 2024

rodila som pred 17 rokmi a vtedy som si o tom veľa čítala a už vtedy vyhodnotila ako biznis, ktorý ale reálne nepomôže

doriiis
15. okt 2024

@tetapetra ...pri každom odbere máš certifikát do akej hmotnosti garantujú jej použitie.Ten certifikát ti pošlú mesiac- dva po pôrode.Takze žiadne prekvapenie po 18 tich rokoch sa nekoná.
@s_o_n_i_k_e .....sorry,ale ty vieš o tom pramálo.Trepes úplne nezmysly

tetapetra
15. okt 2024

@doriiis som si to musela 2x prečítať 🤣, tvoju prvú reakciu.
@s_o_n_i_k_e švagriná odoberá pupočníkovú krv alebo odoberala to už neviem,ak by to bolo také mega,snáď by mi to poradila

julish
15. okt 2024

Pani Marcinkova spravila uzasnu investigativu, naozaj vel prace - pri odhalovani biznis praktik firiwm blizkych smeru…

doriiis
15. okt 2024

@tetapetra ....čo je na tom ťažké pochopiť? U každého dieťaťa je možné použiť krv do 80 kg telesnej váhy dieťaťa.Chces to nakresliť?

katkaseiner
15. okt 2024

dievcata ak bude nove info, prosim pridajte link. Tiez mam pre 2 deti - ohladne tych kil - pytala som sa na to a ze aj tak je to pouzitelne...uz si nepamatam co mi povedali ale dochadza mi ze to bolo zrejmé naučené klamstvo, pretoze aj moji to maju cca do 12-13kg

tetapetra
15. okt 2024

@doriiis som si ťa pomýlila s dadis, jej prvú vetu som si musela prečítať 2x . Sorry. A nemusíš byť hneď sprostá.

doriiis
15. okt 2024

Okrem toho,veda pokročila a dnes je už možné túto krv klonovat.Takze dnes sa tie kg ani neuvádzajú,lebo v podstate sa dá ísť do nekonečna.

doriiis
15. okt 2024

@tetapetra ....ona ti napísala to isté,čo ja.Ako pri každej zmluve aj od týchto zmlúv sa dá odstúpiť alebo jednoducho prestať platiť skladne,zmluva sa vypovedá a hotovo.To,čo oni s tou krvou spravia už ti aj jedno môže byť nie.

katkaseiner
15. okt 2024

@doriiis praveze ak je to odrb tak by som nesla len do zrusenia... ja teda dufam ze bude aj ina moznost...