Chrobáky v byte

saty.predaj
8. dec 2018

Dobry den viete mi poradit co su toto za chrobaciky. Maju asi 2mm. Vsetky potraviny som vyhodila kuchynu vyumyvala a mam ich tu zase. Viete mi poradit nejaku otravu? Dakujem

whatever1
8. dec 2018

@saty.predaj nemoze to byt plostica?

saty.predaj
autor
8. dec 2018

@whatever1 plostica nie ja to mam najma kuchyni 😭

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saty.predaj
autor
8. dec 2018

@sandra151 boli aj v potravinach. Najviac v cestovinach pri liekoch vela.

lianka123
8. dec 2018

@saty.predaj to su take tie pptravinove. Biolitom vystriekat kuchynu. A vyhodit uplne vsetky potraviny. Kazdy den umyvat biolitom tyzden.

saty.predaj
autor
8. dec 2018

@lianka123 akym biolitom? Dakujem

saty.predaj
autor
8. dec 2018

@lianka123 aj zatvorene potraviny mam vyhodit?

lianka123
8. dec 2018

Biolit na lezuci hmyz. Ja som vyhodila uplne vsetky potraviny, lebo sa to rychlo mnozi a vie si to prehryzt obal. Asi po tyzdni to zmizlo. Striekala som rano a vecer. A az po 2 tyz som dala veci do kuchyne. Inak sa go na byte potom uz nikdy nevratilo

saty.predaj
autor
8. dec 2018

@lianka123 ste nevarili? Ja mam male deti. Kam ste dali riady? Napisete mi prosim ako presneste to robili? Dakujem 🙏

lianka123
8. dec 2018

@saty.predaj v tom case som nemala deticky. Proste som povyhadzovala celu kuchynu vratane riadu. Vsetko jedle islo do kosa. Riad do mycky. Cisty riad som nechala potom v obyvke. Ono sa ti to ruchlo rozmnozi. Ja som jedneho nasla aj v obyvke. No a pocas tyzdna som to striekala tym biolitom rano a vecer. A potom som to tyzden sledovala.
My sme sa toho casu stravovali iba vonku a tie zakladne potraviny boli v chladnicke. Nema to rado chlad.
Je to na nervy ja viem , ale treba to riesit.

nikaeli
8. dec 2018

aj ja to mam.. pritom som pol roka prestahovana v novom byte, mala som ich aj v starom byte, mesiac mam novu linku.. teda nove potraviny, nikde nic zapadnute, "stare" - som presvedcena o tom, ze to nosim z obchodu.. raz tieto chrobaky (muka, ryza, cestoviny, dokonca minule krystalovy cukor!!!), raz mole - teda husenice.. uz som z toho fakt na nervy.. mala som vo zvyku kupovat viac baleni, hlavne ked bola akcia, vela peciem.. no teraz nekupim viac ako dva kila, aby sa mi nezamorila cela kuchyna :( strukoviny mam v mrazaku, mlieko a kase pre maleho v spalni.. kazdy den vysavam, utieram prach, ked sa vysype trosku z muky na policke, hned utieram, snazim sa minimalizovat moznost rozmnozovania a aj tak ich mam :(

supermama123
9. dec 2018

@saty.predaj to vyzera na skarabeusa egyptskeho, odporucam potriet steny c7h5n3o6 lebo prenasa rakovinu prostaty

saty.predaj
autor
9. dec 2018

@nikaeli biolit ste skusala? Ja som ziadne hniezdo nenasla. Mam pocit ze to k nam od niekoho leze. Neviem si predstavit tyzden bez kuchyne. Mam dost vela riadu, zavaranin a vecj. Neviem ako to urobim.

whatever1
9. dec 2018

@supermama123 Ved podla obrazka sa vobec nepodoba😅 Este horsi odhad ako moj..sa pozri na tie tykadla

imka80
9. dec 2018

kokos,že skarabeus)))

imka80
9. dec 2018

može to byť mučiar obyčajny,alebo niečo z tohto poddruhu,nakolko je to velmi nekvalitne foto tak sa to neda spolahlivo identifikovat.....určite to nie je ploštica...som deratizer takže sa s takym niečim stretavam....

saty.predaj
autor
9. dec 2018

@imka80 lepsie som to nevedela odfotit lebo leze a este je aj maly. A co odporucate na zahubenie?

imka80
9. dec 2018

bolo by dobre zistit kde sa to najviac zdržuje,ak su to potraviny tak povyhadzovat....je možne že sa to zdržuje vo vlhkych miestach...my to likvidujeme prostriedkami na profesionalne použitie ,ktore Vam samozrejme nikde nepredaju pokial nemate povolenie...skuste nastriekat ten biolit na lezuci hmyz aj ked vam negarantujem že to zaberie,alebo somi prašok ,ktory kupite v zahradkarstve..ak nezaberie zavolať mňa😉

nela6
13. dec 2018

@saty.predaj mala som to isté, podľa mňa z obchodu donesene...napadlo mi všetku múku, kukuričnú kašu a strúhanku...keďže to bolo v jednej skrinke tu som vystriekala biolitom, povysavala zdochliny, vyumyvala skrinku aj s octom a po týždni keď som už nenašla nikde nič som dala nové potraviny ale už len do doz dávam!

saty.predaj
autor
14. dec 2018

@nela6 dakujem. Ja som prave nenasla zdroj. Mala som to len v mrvenicke a fakt malo. Uz tyzden nemam potraviny a kazdy den mi nejaky chrobak prebehne po pracovnej ploche v kuchyni. Ja mam vsetko v dozach ale dostali sa mi aj tam. Chystam sa tiez na ten biolit len pri malych detoch sa mi to zatial neda. Striekali ste aj dvierka aj pracovnu plochu ci len vo vnutri tu jednu skrnku?

nela6
14. dec 2018

@saty.predaj len dnu v skrinke....tiež mám doma 3m bábo, tak viac nie...ale pomohlo to

supermama123
19. dec 2018

Ja som tiez deratizer, a myslim ze to je skarabeus egiptsky

jonka23
30. jan 2021

@nikaeli dobrý den a už ste sa ich potom nejak zbavili?? Ja som ich objavila vcera...náhodou som odtiahla chladničku že poumvam podlahu za nou a tam boli tri..tak to som ešte nevedela že čo to je...tak som si povedala na druhý den, že upracem celu kuchyňu...v každej poličke som ich našla aspon jedného max troch nikde viac..potom som nenašla strúhanka a tá bola sama dierka!!! Najväčším sokom bolo keď som v priľahlej lište v Kuchyni išla povysavat a neviem čo má to napadlo som si tam posvietilla a bolo tam aspon 10 lariev... húseníc...vsetko som vydrhka vystriedala sanitolom!!uvidime čo bude...teraz chodim po byte a svietim na kazdu jednu budku čo zbadám...šibe mi z toho!!fujj!!😪😪je to ozaj dosť neprijemne!!!

nikaeli
30. jan 2021

@jonka23 oni jedného dňa zmizli.. a potom sa zase objavili a zase zmizli.. neviem čím to je.. ale ja som mala také úzke a dlhé čierne potvorky.. nie húsenice

mandarinka555
30. jan 2021

@saty.predaj Ja som mala také v krupici a v strúhanke...odvtedy dávam tieto potraviny do chladnničky a chrobáčiky sa vyparili.

jonka23
31. jan 2021

@mandarinka555 ja som ich tiež mala len v strúhanka...všade inde boli len v poličke...musím to hneď urobiť...dať všetko do poriadnych obalov... ja som teraz už všetko vyčistila a teraz čakám odkiaľ čo vyjde!!😪😪

jonka23
31. jan 2021

@nikaeli ahoj..ja som tiež našla najprv v skrinkách chrobáky a vcera za tou lištou boli tie larvy!!!skoro som odpadla... do večera som chodila ako sibnuta so sanitolom v ruke... na noc som okolo celej skrinky a pri lište nastriekala sanitol..no uvidíme...som zúfalá..ani zaspať som nevedela ...ešte sa mi o nich aj snívalo!!!😂😂pripajam foto...

ifka888
18. júl 2024

@jonka23 Dobry den,prosim vas ako ste sa toho zbavili??presne take cierne chrobaciky mame aj my :((( odpadavam z toho…najprv som nasla v kuchyni kde mam potraviny ale uz som zbadala aj na stene na chodbe a aj v sufliku v izbe jedneho.

saty.predaj
autor
19. júl 2024

@ifka888 vsetko treba vyhodit a umyt

ifka888
19. júl 2024

potraviny sme vyhodili,nechala som len tie co mame v sklenenej srubovacej doze…v cajoch neboli vobec ale aj tie som vyhodila pre istotu…biolit sme pouzili a aj deltacaps dnes..vy ste sa toho uz uplne zbavili??su take malicke,vobec neviem odkial idu