Byť dobrým - dobre sa ti stane

30. apr 2023

poslednu dobu a vobec mar rokov, mam pocit ze to neplati....
bola som dobra k rodine, ktora sa po babkinej smrti rozhadala....
bola so dobra na kamaratky ktore ked si nasli ine, zabudli na mna....

poznam ludi co ani prstom nepohnu a maju vsetko lebo rodina sa o vsetko postara...
ja driem ako kon a obrazne, ked aj vyhram, na zrebe, na dalsi raz sa nam pokazi auto...

ako to funguje ze niekto naozaj nic nerobi preto aby zabezpecil rodinu a bol stastny...a ma prachy a nic nerobi a je stastny...
a potom je tu clovek co kazdy den preratava kazdy cent a mysli na zabezpeku....a maka jak kon.....

fer .....?

preco to existuje vo svete tak ze niekto ani prstom nehne a ma vsetko :(

...

maminka940
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinmmartin
30. apr 2023

Karma, bozie mlyny, dobrotive bozstva,nebeska spravodlivost atd su vsetko hovadiny ucelovo vymyslene pre plebs aby sa moc nezamyslal nad svojou situaciou a lepsie sa im makalo na toho komu patria.

autor
30. apr 2023

@martinmmartin tiez nad tym premyslam... :/

zuzinka888
30. apr 2023

Stastie je nastavenie mysle. To co vidis u inych nie je to cim si prechadzaju. Poznam ludi, co maju zdravotne problemy a su stastní. A poznam co maju vela a nevedia si vazit to ze rano vstanu a maju pri sebe zdrave deti a ....Fakt sa mi stalo,ze som si povedala - aky ma ona super zivot taky by som chcela. A ked som sa s odstupom casu dozvedela akym peklom prechadza( s usmevom na tvary) bola som rada za to co mam. Nie je vsetko zlato, co sa blistii

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
30. apr 2023

Podľa mňa je prvým krokom k pocitu spokojnosti v živote neporovnávať sa takto s druhými...Jasné, každému to niekedy prebehlo hlavou a asi je to prirodzená vlastnosť, ale druhých nezmeníš, preto treba radšej tú energiu investovať do toho čo ťa robí šťastnou alebo ako môžeš svoju situáciu zlepšiť, než hnevať sa na celý svet aké je to nefér, to je fakt, s ktorým veľa nespravíš... a tiež sa netreba pozerať na svet tak čiernobielo, poznám pár ľudí, ktorí sa "dobre" narodili, ale neznamená to vždy, že nič nerobia - len možno mali ľahšiu cestu, ale tak každý nejakú máme alebo že sú šťastní...

liljana
30. apr 2023

Si negativne nastavena, to je ten problem.
Bola si dobra k rodine.... Je normalne byt dobra k rodine, ak sa casom raz zachovala zle, tak obmedz kontakt a ides dalej. Svet sa neruti, je to bezna vec.
dobra na kamaratky ... Ludia sa casom menia povahovo, niekedy si nemaju co povedat. Stretli niekoho ineho, co k nim sedi viac. A nemaju cas aj na rodinu, aj na novu kamaratku aj na teba. Nemozes to zazlievat. Najdi si ine kamaratky.
dries ako kon? Vacsina ludi tak drie.
Auto? Veci starnu a obcas sa kazia.
Je doba, ked je vsetko drahsie, uspory sa minaju a kto neodlozil na horsie casy a v dobrych casoch siel na doraz, dnes sa mu zda, ze je vsetko ovela horsie.
Mysli pozitivne, hladaj na vsetko viac pozitivne nez to negativne a dnesna "smola" sa casom zlomi.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. apr 2023

@lindous kaZdonne mi taki ludia pisu ;...a jasnme ze mam tendency to compare...sa porovnavat...:/ kazddy bozI den.

cocolino234
30. apr 2023

@autorka ja som asi divná ale ja to tým ľuďom prajem. 😀 Som za nich rada, že nemusia pohnúť ani prstom a majú sa skvele. Ešte viac to prajem tým, ktorí sa len chytili správnej príležitosti a dnes sú za vodou.

Ja som naopak vyrastala v chudobe ale nejak v sebe tú závisť nemám, neviem prečo. Musí byť úžasné narodiť sa do zabezpečenej a zodpovednej rodiny, tak by som to priala každému dobrému človeku. Ale naozaj od srdca. 😀 Až mi je to popravde samej divné, súrodenci sú veľmi zatrpknutí, závistliví, sebaľútostní, ako je život nefér. A z časti ich chápem, prežiť to všetko a popritom vidieť týchto ľudí (dnes hlavne na sociálnych sieťach) musí byť mierne frustrujúce. Vlastne neviem prečo nie som frustrovaná. 😀😀😀

Asi to vnímam trošku naopak, nepriala by som to nikomu a preto ma úprimne teší, keď to má niekto jednoduchšie. Takže myslím si, že keď takto svet dokážem vnímať ja, tak to pôjde u každého zdravého človeka. Budeš šťastnejšia, dopraj im. Vieš aké ťažké je na všetko makať, ja im tú pohodu s radosťou doprajem. 🙂

autor
30. apr 2023

@cocolino234 taky level som este nedosiahla...asi si musim daco slahnut. ( v dobrom)

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. apr 2023

@dagmarovita co mame potom ucit nase deti? :/ ja som velmi sklamana, moja ferovost a dobrota mi nic nepriniesola len UTRPENIE

lindous
30. apr 2023

A prečo si v kontakte s ľuďmi, ktorí v tebe vyvolávajú negatívne pocity a očividne ti to nerobí dobre? Pri akej príležitosti ti píšu? Kto sú tí ľudia? Lebo tvoji priatelia zrejme nie, keď máš na nich takýto názor...a ešte mi napadá či máš naozaj vo svojom okolí toľkých ľudí, ktorí nič nerobia a majú sa dobre alebo tam je skôr drina, ktorú ale nevidíš..tak či tak, ja ti držím prsty, aby sa ti pošťastilo, ale samé to nepríde takmer určite a treba sa sústrediť na seba a svoje ciele 🙂 a kľudne si aj zanadávaj popri tom, veď nie je všetko ružové

rillwen
30. apr 2023

T tejto otázke sa venovali už antickí filozofi a v podstate aj preto tu máme náboženstvo. Skutočná spravodlivosť je možná až po smrti.

caroline_
30. apr 2023

A si dobra na seba? Alebo len na iných? Podľa mna je to ajno určitom zákone príťažlivosti. Ak sa pre iných rozdáš a na seba kašleš, nečuduj sa ze ostatný kašlú na teba.

autor
30. apr 2023

@lindous

ZIAL ASI vascina taki boli len aby sa povysovali a kedze mam malu rodinu zistujem ze uz mam naozaj minimim ludi ktorym mozem verit...a ano snazim sa verit sama v sebe a zijem pre deti to je priorita, len ma posledne roky dava nespravodlivosst dole, to neznamena ze dakomu prajem daco zle..skor ze konecne nech je spravodlivost...

autor
30. apr 2023

@rillwen a to ako ked clovek umrie. ...?

autor
30. apr 2023

@caroline_ som dobra na inych az moc. az tak ze ma cely zivot zneuzivaju

lilope
30. apr 2023

@autorka si zdravá? Máš zdravú rodinu? Ste spolu šťastní? To sú základné otázky, ktoré si treba klásť a aj si na ne odpovedať. Opýtaj sa chorého, hendikepovaného, matky zťp dieťaťa či by si to s tebou vymenil. Vždy si spomeniem na tento obrázok so silným odkazom.

K tomu, že ťa iní zneužívajú... Tak sa zneužívať nenechaj. Oni za to zneužívanie nemôžu, to ty sama, pokiaľ to dovolíš. A pomoc nevnímam ako zneužívanie, pomoc má byť podaná nezištne bez očakávania odplaty.

zmrzlinka2021
30. apr 2023

Minimalne ohladom vztahov - ziskavat si lasku inych ludi cez to, ze im robis poskoka a mat ocakavania, to nejde k sebe. Je dolezite poznat svoju hodnotu, vediet povedat aj nie... skutocny priatel ostava, ten neskutocny odide, lebo nie si mu po voli.

zmrzlinka2021
30. apr 2023

@cocolino234

Nie si frustrovana preto, lebo si sa rozhodla neopakovat chore vzorce spravania svojich surodencov. Sama si videla a vidis, kam speju zivoty zatrpknutych, zavistlivych ludi a ake ovocie to prinasa.
Prijala si samu seba a rozhodla si sa zit inak, rozhodla si sa zit zivot v laske, plnosti, vdacnosti a to velmi vela robi.

Ak robime veci, lebo mame ocakavania, neraz pridu sklamania, ale ak ich robime, lebo chceme, prichadzaju pozehnania a skutocna radost.

rillwen
30. apr 2023

Ja už len filozoficky doplním že jediná možnosť ako _teoreticky_ môže byť dosiahnutá spravodlivosť je posmrtný život. Pozri na rôznych historických tyranov alebo aj u nás trebárs Vasiľ Biľak koľko ich zomrelo bez trestu. Alebo naopak ľudia ktorí sa celý život trápili alebo robili veľa dobrého pre spoločnosť odišli nedocenení.🤷

Na nespravodlivosť nie je iná odpoveď ako viera v posmrtnú odmenu/trest.

zmrzlinka2021
30. apr 2023

@rillwen

Spravodlivost na svete neexistuje - v uplnom kontexte. O tom vela hovorí aj samotná Biblia.

sszuzu8
30. apr 2023

Karma a spravodlivosť. Všetko sa deje pre niečo. Všímam ze keď urobím malú neprávosť dostanem aj odplatu. Takisto aj za dobro dostanem dobre.

slniecko5
30. apr 2023

Funguje to presne tak a tvoj čas ešte len príde a stanú sa ti parádne veci, ver mi.

mikadooo
30. apr 2023

Podľa mňa všetko je v tvojej hlave. Ja to neriešim, občas sa poučím, občas nie. Hlavne som to prestala riešiť a analyzovať a ľutovať sa, ako som ja chúďatko a aký je život nefér. Sebaľútosť je najväčšia brzda vlastného rozvoja. Správam sa tak ako to cítim, nie tak, ako očakávam od druhých, že by sa mali správať.

autor
30. apr 2023

@mikadooo dlho som neriesila ale psolednu dobu je tohomdako vela..vsade.

autor
30. apr 2023

@sszuzu8 len netusim kedy a vobec mozno som si asi aj neuvedomila vela x...

autor
30. apr 2023

@zmrzlinka2021 jedina je raz sa narodime raz umrieme