Bolesť zubov a lícnej kosti

dubek
2. feb 2018

Dobrý večer ja už som totálne zúfalá neviem kde mam hľadať radu.... Už som ti písala viac príspevkov o tom pred vyše rokom ma začala bolieť licna kosť aj zuby bola som u zubára jeden zub mi urobili a zevraj ostatok ok lenže stále bolesti boli cely rok každy deň nakoniec ma neurológ poslal na rezonanciu kde my zistili cystu v dutine vybrali mi ju operačné v celkovej anestézi o dva dni sa mi rána zapálila dali mi množstvo liekov od zápalu a aj dvojkombinaciu antibiotik chvíľu bolo dobre a zase mam tie bolesti všetky zuby aj licna kosť prosím vám pekne poraďte mi nebol deň za ten rok že by som nebrala lieky od bolesti co to môže byť??

palla12
2. feb 2018

Pýtam sa na magnetickú rezonanciu alebo CT ak si ich ešte nemala. Nech pátrajú po tej bolesti. Skóre uzdravenie 🙂

marce63
2. feb 2018

Ahoj, kde ťa operovali? S touto diagnózou odporúčam operáciu vo vojenskej nemocnici v Ružomberku. Dutiny, to sú hrozné bolesti, asi ti to budú musieť znova otvoriť.

dorottka
3. feb 2018

Mas ocividne nejakym sposobom narusenu jednu z vetiev trojklanneho nervu. Najprv nan asi tlacila cysta a teraz je tam bud pooperacny opuch alebo to vyberanim mohli trochu pomliazdit, pripadne mas kvoli dlhodobej bolesti fantomovu neuralgiu (to znamena, realne to nema preco boliet, ale nervy su take predrazdene, ze si uz zvykli na ten stav bolesti, cize neprestavaju reagovat hoci uz nemaju dovod). Nervy sa sialene pomaly hoja, cize aj ked ti pricina bolesti vymizla, nerv sa spamatava mesiace, obcas aj rok/y. Jedine, co ti na zaklade tychto info viem poradit, je tlacit na neurologa, ze stale to boli, nech zacne klasicku neuralgicku liecbu, cim skor, pretoze tak sa zit neda. Za druhe, skoc pre istotu na konzultaciu aj za inym zubarom. Je az privela pripadov, kedy pacientovi bolo hovorene, ze je vsetko ok a ze si vymysla a az iny zubar po dlhsom case zbadal to, co povodny zubar nevidel a problem napravil, zuby su potvory. Inak podobny pripad som mala aj ja; na rtg nic nebolo vidno, zub nemal ani plombu, ale bolesti nenormalne. Zacala som chodit na neurologiu, sla na rezonanciu a nakoniec to bol predsa zub - na rtg sa zapal ukazal az za dlhych 6 mesiacov. Od opravy ziaden problem. Inak aka je ta bolest - pichlava, elektricka, tupa, prechadza hore dole alebo je rovnako intenzitou silna po cely cas?

dubek
autor
5. feb 2018

@marce63 v Poprade som bola a už som mesiac po operácii doktor to vydel po operácii dva týždne a zevraj sa to hojí pekne

dubek
autor
5. feb 2018

@dorottka ďakujem za odpoveď mávam také neurčité bolesti niesu veľmi výrazne len neviem určiť ani sama co m boli cítim hlavne zuby akoby tlak alebo co ani neviem ktorý ja skúsim ešte panoramaticky rtg a uvidíme. Co sa ukáže..

marce63
6. feb 2018

Ahoj, posielam link na vojenskú kliniku v Ružomberku. Už je to dávno, čo operovali môjho syna, takmer 18 rokov a zachránili ho. V nemocnici v Bojniciach mi primár rovno povedal, že na taká operácia je mimo ich možností. Operoval ho mjr. MUDr. Peter Rác, ktorý bol v tej dobe zástupca primára a neskôr primárom. Je to špičkové pracovisko na Slovensku a syn mal šťastie
že ho operoval lekár, ktorý bol v tej dobe najlepší u nás. Syn bol v akútnom stave v ohrození života a tento lekár odviedol skvelú prácu, som mu veľmi vďačná. Už je zrejme v dôchodkovom veku, má súkromnú prax. Verím, že na tejto klinike, pokračujú v tradícii špičkového pracoviska.
Čo sa týka vybavenia operačných sál a odborníkov, boli a verím že stále sú najlepší na Slovensku. Objednaj sa k nim na konzultáciu.

http://www.uvn.sk/pracoviskosub/pracoviska/9/65...
http://www.uvn.sk/pracoviskosub/pracoviska/9/28...

dubek
autor
6. feb 2018

@marce63 ale ja už som po operácii 🙂 už mi tu cystu vybrali

marce63
6. feb 2018

@dubek Ak máš neustále bolesti, niečo nie je v poriadku 2-3 týždne po operácii, to by malo byť zahojené. Preto je vhodná konzultácia s iným odborníkom.

dubek
autor
6. feb 2018

@marce63 áno trebalo by konzultovať z nejakým odborníkom lenže bola som na magnetickej a tam mi ukázalo tu cystu v dutine a nic v tej časti kde mam bolesti tak ja už neviem čo to môže byť keď ta cysta tam už nieje ako to zistia?? Jedine ze skúsim ešte toho zubára nejakeho odborníka lebo pred operáciou mi lekárka ktorá má operovala povedala ze mam dlhé korene zubov a ze mi siahajú až do dutiny že ak je zapálený koreň môže to spôsobovať tak neviem a syn mal aké ťažkosti ak môžem vedieť

dubek
autor
6. feb 2018

A ešte sa chcem opýtať ak by to bol nejaký, nerv alebo trojklanny nerv to by MR ukázala??

dorottka
7. feb 2018

@dubek najskor neukazal. Ukazalo by, ak by ti nieco vyslovene tlacilo na ten nerv, ale podla popisu to tak nevyzera. Bud je to daky este stale pooperacny opuch, ktory casom prejde, nejaky zapal - ktory treba zistit ci ozaj je (fakt dobry zubar, ktory sa aktivne zaujima o svoju profesiu, nie len akoze 'dobry' zubar, ktoreho poradi kamoska) alebo neuralgia, na to musis zajst za neurologom. To by som ti odporucila inak. Tvoj pribeh mi vobec neznie nejako absurdne alebo ako novinka. Tisice ludi ma nespecifikovane bolesti v tvarovej oblasti a je to jedna z najtazsie identifikovatelnych bolesti... moze to byt kludne zo sankoveho klbu, od nervov, chrbtice, dutin, tvarove svaly, zuby, kost, nenormalne mnozstvo veci to moze byt. Odporucim ti si o tom prestudovat co najviac, hlavne na nete, je tu vela podobnych tem aj na konikovi, never tomu, ze ta lekar nasmeruje; to musis byt ty iniciativna a hladat hladat a hladat, pytat sa tam ci onam. Vylucovacia metoda. Ale prva stopka by mal byt zubar a neurolog. Neurolog ti da lieky a ked zaberu, tak je predpoklad, ze je to ozaj neuro povodu a nemusis riesit dalsie vysetrenia. Ak nezaberu, budes musiet skumat dalej.

dubek
autor
7. feb 2018

Práveže u neurológa som bola on to vydel skôr ze to je to zubov oni sami ti lekári nevedia bola som aj u krcneho ja už fakt neviem co robiť ale ďakujem cenním si vaše rady určite skúsim toho zubára a ak nič tak zase neurológ uvidíme vidím to na dlho a to ma desí lebo už rok je tomu co ma to začalo bolieť

njurka
4. apr 2018

@dubek ahoj dubek som rada ze v yom niesom sama mam rovnake tazkosti a za rok som bola 146x u zubara a vibec mi nieje lepsie uz mi 5 zubkov vythol a aj tak dalsie zubky kde je plomba bolia aj ked na ct a rtg je vsetko oki idem sa zblaznit

bobinenko
18. máj 2018

Dobrý deň. Môžem sa vás opýtať, či vám tie bolesti uz prešli? Mam podobný problém. Už 3mes.kazdonenný tlak a bolest, trpnutie vsetkych zubov, prinosovych dutin az po koren nosa. Niekedy mi az slzia oci. Je to velmi neprijemne.

njurka
3. jún 2018

@bobinenko nie ešte nie nastupila som na neurolog.liecbu vraj to bude neurolog.problem uzivam gabapentin a biston lieky a je to trochu lepdie

tanika
3. jún 2018

@dubek tak toto má zaujíma ja som po operaciii dutin 26.2.2018 a mám problémy ako ste na tom kto Vám pomohol čo zabralo kde bol problém ? Dik za odpoved moc mi pomôžete aby som sa aj ja niekam posunula a konečne bol pokoj bez bolesti ...

bobinenko
3. jún 2018

Mne tiez povedali, ze je neurolog.povodu. beriem quarelin, ale zmenu nepocitujem. Buduci tyzden idem na magneticku rezonanciu.

tanika
3. jún 2018

@bobinenko u mna magnetická nič nenašla iba vedľajší nález zhrubnutu sliznice etmoidne ja som síce po operacii dutin.... ešte chcem ísť k inému spec orl aby mi povedal či je teda problém v dutinách alebo neurol. Pripadne hormóny lebo ja mám jednostranne bolesti hlavy nad okom za okom a potom
Má boli cela hlava ale mala som ucho - zuby jedna strana a vystreľovali mi to pod oko až hore nad obočie sle neboli to strašne bolesti dala dom si tabletku s bolo . Ale mám to od tej operácie dutin ....

tanika
3. jún 2018

@bobinenko môžem sa spýtať sko ti to celé začalo ? Čo bol spúšťač ?

bobinenko
3. jún 2018

Pardon, nie quarelin, ale guajacuran

njurka
3. jún 2018

Zacalo to výmenou amalg.plomb za biele len ja mam bolesti iba v tych zuboch co boli opravovane keby mi to vyzarovalo ako vam bola by so "stastna" ,lebo to by bol neur.problem len taku ako mam ja bolest iba na zube kt je osetrovany a ked ho vttrhnu bolesti prejdu do dalsieho plomb zuba to je divne a vas by malak mate dobrebo neurologa naordinovat magneticku vys.krvi na herpes virus .eeg vys ale ten gabapentin by mal kazdej zabrat na tieto bolesti ale nastup ucinku je cca 14 dni nechapem preco vam dali iba ggajacuran to je len na take upokojjenie skuste aj krrcne vys. No hlavne je najst erudovaneho doktora nie takeho co sa nevzdelava

njurka
3. jún 2018

@bobinenko to je liek na upokojenie a uzkost skus zajst na neurolog a pytaj si biston alebo gabapentin postuduj na nete vyzarovani bolesti v tvari je vzdy nejakke naurolog ochorenie trojklanny nerv...n

njurka
3. jún 2018

@tanika je to mozno podrazdenie nervov pri operácii treba ich upokojit npr.gabapentinom alebo zacina ti nejaka migrena ....postuduj na nete

miranna
3. jún 2018

@tanika a nemoze to byt napr. od celustneho klbu? zrejme ide o podrazdeny trojklanny nerv, mala som podobne problemy, bolesti a podrzadne a prava strana tvare, hlavne za okom a ukazal sa zatial problem s tymto klbom a to drazdi trojklanny nerv, ale moznosti tam moze byt viac, co ten nerv drazdi

njurka
3. jún 2018

@miranna súhlasím treba to dodiferencovat ale trojklanny a klb vedia potrápiť

bobricek1979
3. jún 2018

@dubek máš aj trpnutie lica, tváre?

tanika
4. jún 2018

@dubek poprosím ako si na tom po tej operacii dutin ? Čo ti pomohlo ? Ja od operácie problémy ale všetci na orl tvrdia že je to znich strany
O.k budem rada za pomoc ako ďalej opesciy bola teraz 26.2.

tanika
4. jún 2018

@miranna
@njurka baby ďakujem ja si myslím zo iste podráždene operaciou a pripadá mi zo na migrénu viazanú na menzes . Ide má z toho všetkého poraziť ...

tanika
4. jún 2018

@njurka prosím ťa ten gabapentin 300 mi dal neurológ že skúsiť ale ja sa jo bojím jesť je to dosť silný liek nie ? A kedy si ho dávate večer ? A ten biston to je to iste ? Alebo na čo je ? Dik moc