Blok zo šoférovania

20. nov 2022

S mužom sme v tomto obaja tragédi a ani jeden roky nešoféroval. Lenže ja som už takto závislá od nikoho byť nechcela a tak som proste kúpila auto a šla som sa prekonavať. Na prekvapenie mi to celkom šlo (vraj) a tak som začala chodiť aj sama. Šoferujem cca mesiac a pol .Lenže včera a dnes som zrazu od troch rôznych ľudí počula že idem zle od jedného doslova.. jazdiš úplne na kkt. Vraj chodím veľmi po strede a takto je len otázka času že havarujem. Môj muž je úplne hotový , vraj do teraz bol spokojný ale keď videl ako som sa zhoršila už sa bude o mňa báť. Viem že po úplnom kraji nejdem ale strašne sa bojím že mi ujde koleso a pôjdem do zrázu (sme na samote je tu úzka cesta )Teraz si poviete dobre treba sa z toho poučiť a dávať pozor ale ja od včera len plačem a bojím sa že to v mojej hlave urobilo taký šok a blok že viac do auta nesadnem. Šoferovanie som začínala mať celkom rada a myslela som si že jazdím bezpečne ale teraz má úplne seklo. Ako sa s týmto mám vyrovnať ? PS: som samouk ja nemám nikoho kto by mal na mňa čas chodiť somnou na jazdy.

kabinka11
20. nov 2022

Nesmieš sa dat odradiť. Je to všetko o praxi. Čím dlhšie budeš jazdiť, tým viac si budeš veriť. Nevzdávaj sa. V dnešnej dobe toj je už nutnosť. Držím palce.

janinamojka
20. nov 2022

Aj ja jazdím po strede cesty..😃😃😃mam pocit ze vôbec nemám odhad..a bojím sa furt už tretí rok..ani zastruhany vlas by mi nedal do riti keď mam ísť autom😁ale zas keď niekoho veziem,každý je spokojný, že idem dobre,že čo trepem..a este som nic nevyviedla na aute..tak asi som len ja bojko..hlavne je nebáť sa a ak nemáš istotu,skus kondicne jazdy dohodnut a inštruktor ti presne povie co a ci niečo robíš zle..

eeffka
20. nov 2022

Jazdit po strede je cesta do celnej zrazky, stretavam obcas takych vodicov cestiu na chatu v zakrutach v lese, je to naozaj nebepecne ked ti vyjde zo zakruty a smrt v ociach.
Tu nic nepomoze len prax.

vulka
20. nov 2022

A prečo si nezaplatíš kondičné jazdy? Žiť kdesi na samote(ako píšeš) a triasť sa od strachu, že ako jazdíš a hlavne teraz keď ide zima, ľad, sneh, nieje ktoviečo.

jazula
20. nov 2022

Choď normálne do autoškoly na kondičné jazdy. Kľudne 1 max 2 a na vlastnom aute. Nech profesionál ide s tebou a ak je nejaká riziková oblasť u teba, identifikuje ju a poradí ti ako na to. Viem čo hovorím, mala som jednu takú jazdu včera 🙈 a už ku koncu som mala pocit, že už lepšie viem, ako na to.

filipka250
20. nov 2022

Ja som prave skoncila v autoskole kondicne jazdy. Nad nimi si neuvazovala?

autor
20. nov 2022

@jazula mala som kondičné jazdy ale dávnejšie rok do zadu a tam mi po druhej jazde povedal inštruktor že viac jázd mi ani netreba a bolo

janinamojka
20. nov 2022

Tak len jazdiť a jazdiť.
🙂

oli18
20. nov 2022

So strachom sa jazdit neda. Bud si si ista sama sebou, alebo nejazdi. Zaplat si tolko jazd, kym ti instruktor nepovie, ze to vies a si dobra.

marca12
20. nov 2022

Tak ti poviem,soferovanie je ako rodicovstvo. Kazdy ti do toho keca a kazdy si mysli,ze je ten najlepsi a ostatni to robia zle. Zober si ich rady k srdcu,ale nie aby ta zvalcovali. Skus jazdit v strede pruhu. Vela chyb robime,lebo o nich nevieme. Na to je dobra spatna vazba,aby nam o tom povedali. A zalezi aj kto ti to povie. Ak majster sveta, od ktoreho lepsi neexistuje,tak z toho ci naozaj nic nerob. Ten by sprdol aj dobreho sofera.

asia83
20. nov 2022

To máte riadnych mozgových atlétov pri sebe. Ja som začiatočník, tiež jazdím viac ku stredu jazdného pruhu, skrátka sa bojím, že zídem z cesty. Čo to má akože spoločné s havarovaním? Opatrnosť? Môj švagor jazdí xy rokov bez nehody, no tiež viac ku stredu jazdného pruhu. Ja neviem, máte vy rozum, viete samostatne uvažovať či ste závislá od názorov ostatných?

simkids
20. nov 2022

Kazdy ide najlepsie ako vie, ja som zo zaciatku tiez pocula od muza ze idem napriklad velmi po kraji, mesiac a pol ze jazdis je nic,.kludne si skusaj dalej. Najhorsie pre mna je ked idem autom po sidlisku kde sa ledva zmestia vedla seba dve auta a ten oproti mne mi tam vojde sebavedomo a ledva okolo seba prejdeme. Jazdim pravidelne uz rok, ale stale nemam rada uzke cesty. To ci ides po strede si vies predsa aj odkontrolovat, skus ist niekde na parkovisko a chod.ako by si sla a zastav a pozri si, alebo si to pozri aj na tej vasej uzkej ceste na samote, normalne zastav a skontroluj si ako si tam. Skus ked tak znova kondicne, najlepsie sa uci pri niekom kto dobre soferuje, aby si nabrala navyky, ktore su potrebne pri bezpecnej jazde. Drzim palce, urcite to nevzdavaj,.ked uz si zacala.

tahomi
20. nov 2022

@asia83 co to ma spolocne? Ak vybehne niekomu spoza zakruty v strede cesty, tak celna zrazka jak hrom.

slapina
20. nov 2022

chce to len prax. hlavne sa neboj, nenechaj sa za žiadnu cenu odradiť hlúpymi rečami. ako napríklad ja, mňa môj inštruktor totálne zhadzovať počas autoškoly, že proste radšej mať vodičák niekam zahrabať a nevytiahnuť. samozrejme, že som už potom dostala nejaký blok a viac za volant nesadla. aj ma to mrzí a aj to neviem akosi prekonať. v dnešnej dobe je vodičák nutnosť, neber si príklad zo mňa.

miriam11
20. nov 2022

Nevzdávaj sa. Si super, odvážna. Neboj sa, pozri si do spätných zrkadiel, tam uvidíš ako ďaleko si od čiary 😁 zvykneš si. Ja jazdím 15 rokov a stále mám niekedy z niečoho strach. Veľmi tí držím palce, pôjde to, len musíš veľa, veľa jazdiť.

jazula
20. nov 2022

Ak ťa príliš zneistili, išla by som ešte na jednu jazdu, aby si si potvrdila, že je všetko v poriadku a dostala sa do kľudu. Stres nepomôže. Už rok jazdíš a v pohode, ak by bol fakt nejaký závažný problém s tvojim štýlom jazdy, už by sa to prejavilo. Držím palce.

viera77
20. nov 2022

Cestujeme často autom, ale obehnúť auto, ktoré ide pri alebo aj po stredovej čiare je trocha adrenalín...a ešte sa bude čudovať, prečo zatrúbime...no aby išiel viac ku krajnici? Môžeme síce za ním aj blikať, ale pochopí to? Má veľký význam jazdiť vo svojom jazdnom pruhu a nevychádzať z neho aj z dôvodu obiehania...špeciálne, ak je cesta ešte aj úzka.

autor
20. nov 2022

Ďakujem žienky trošku som to rozdychala aj vďaka vám ..a beriem to ako síce krutú ale pravdivú spätnú väzbu ..možno sa to malo stať aby som sa poučila ..chcem byť dobrý šofér takže ďalšiu jazdu sa skúsim sústrediť vyslovene na to aby som náhodou nezasiahla niekomu do cesty ..radšej pomalšie a poriadne

viera77
20. nov 2022

A ešte treba pamätať aj na to, že: Na diaľnici (max.130 km/h) smie vodič motorového vozidla jazdiť rýchlosťou najmenej 80 km/h a na ceste pre motorové vozidlá (max. 90 km/h) rýchlosťou najmenej 60 km/h...samozrejme v oboch prípadoch za predpokladu, že premávka je plynulá a vodič nie je z nejakého dôvodu nútený ísť ešte nižšou rýchlosťou, ako je povolená táto najnižšia dovolená rýchlosť.

zuzikak
20. nov 2022

skus to este prekonat. Nikto uceny z neba nespadol a aj ten co ti povie, ze jazdis uplne na kkt. tak ani on nebol prve jazdy profik. Ako pisu dievcata - chce to len prax a vzdy ked sadas do auta si pomysli, ze prvy krok si urobila a to, ze auto mas (co mnoho zien nie) a ze si si zan sadla a urobis vsetko pre to aby si sa dostala bezpecne do ciela. Ine nepotrebujes. A spomen si na slova instruktora. Je to clovek, co ma ovela viac skusenosti a ak ti ten clovek povie, ze viac jazd nepotrebujes, tak tu prax zvladnes aj sama. Kazdy ma iny styl jazdy - hlavne jazdi bezpecne a vsetko bude v poriadku.

barny
20. nov 2022

Treba davat pozor sledovat spetak, ja poznam par zien aj od nas z dediny a naj je ide stredom cesty a ma 70 km to ma ide urvat, treba sa aspon vtedy dat na svoj jazdny pruh. Ja sa osobne bojim potom taku osobu aj obiehat, lebo neviem oreco jazdi po celej ceste doslova

senta_sofia
20. nov 2022

Lepsie jazdit po strede, nezrazis cyklistu, ktoreho zbadas na poslednu chvilu. Nenechaj sa prosim ta odradit, zaplat si par kondicnych jazd, ked mas pocit, ze je to ozaj zle

bambulesa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
20. nov 2022

@tahomi Ja hovorím o jazde bližšie ku stredu jazdného pruhu, nie o jazde v strede cesty. O centimetroch, nie metroch. Silou mocou byť dôležitá a múdra. Ach.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
20. nov 2022

Treba veľa veľa šoférovať. Ja som mala rôzne situácie, aj veľmi nebezpečné, z ktorých som sa poučila a viem kde si dať pozor a ako sa kedy zachovať. Nijak inak to nepôjde. Len stále jazdiť. Dokonalý šofér neexistuje.

rivini
20. nov 2022

Zaplat si zopar hodin v autoskole, ziskas viac istoty

petrofka
20. nov 2022

mudrlanti, co tvrdia, že jazdis zle, nech s tebou sadnú do auta a naviguju jak mas ten usek prejst. Tych par minut si každý nájde. Alebo nech ta vezmu ako spolujazdca aspon, aby si videla ako to má vyzerať.

viera77
20. nov 2022

@senta_sofia Odporúčaš jazdiť po strede cesty??? To si robíš asi len srandu, že? V ktorej autoškole toto učia? A potom, že to na cestách vyzerá ako vyzerá...ide príliš pomaly a ešte aj po strede cesty - a tí v protismere aby sa im uhýňali doslova do jarku? A o obiehaní radšej ani nehovorím. Celé zle, priestupok ako vyšitý, na pokutu.

helen_167
20. nov 2022

Treba si povedať ze ty riadis auto a nie auto teba, zo začiatku som sa tiež veľmi bála, chodila som len po hlavnych cestách a max odbocila do prava😄, vopred vždy pozerala trasu kam idem, ale treba len jazdiť jazdiť a jazdiť, netreba sa báť, prajem veľa šťastných km 😊