Ako zoženiem psíka Pomeraniana Boo?

27. júl 2021

Chcem sa spýtať odkiaľ je toto plemeno možné zohnať, keďže na Slovensku sú veľmi drahé. Co som počul tak všetci skoro toto plemeno dovážajú s ruska. Ale ako takú kúpu uskutočniť?

margitaf
27. júl 2021

Boo je meno konkrétneho psa, bolo by dobre si pred kúpou ešte co to o psoch zistiť, keď Neviete ani ako sa to plemeno vlastne vola, a kde ho zohnať? Kontaktujte kluby chovateľov špicov v inych krajinách a poradcovia chovu vám poskytnú nejaké info

autor
27. júl 2021

@margitaf boo som napísal schválne, lebo niektorý ľudia to poznajú iba ako boo, ale to je strih nie rasa.

margitaf
27. júl 2021

Boo nie je žiadny strih, je to meno psa, a potrebujete rady od niekoho kto to plemeno nepozna? V každej krajine je nejaký chovateľský klub týchto špicov, nájdite si ich stránky, mávajú tam aj zoznamy chovateľských staníc, taktiež informácie o klubových výstavách napríklad, najprv by som začala tam, a ako napr doveziete psa z Ruska, no môžte sadnúť do auta alebo sú spoločnosti, ktoré sprostredkuju leteckú prepravu, a tak isto, najst si chovateľské kluby v Rusku, v dobe internetu to už nie je problém,kopa chovateľov je na fb

syslik81
27. júl 2021

aj na slovensku su dobry chovatelia ci v cechach .. staci hladat pomeranian .. len nekupit spica .. sice su podobny ale je v nich obrovsky rozdiel ... z ruska sa da doviezt ale co sa tyka prepravy papierov etc ta vyjde ovela viac... a ver mi keby si videla ceny ake su v zahranici povies si stare dobre slovensko ... btw ako pise nadomnou Boo je mneo psa .. nieje to strih .. tak ako sa pes vola dunco mara bara tak henten je boo .. :D