Ako zistím čas svojho narodenia?

foma
30. mar 2021

Ahojte žienky, prosím vás, ako zistím v akom čase som sa narodila, keď v zdravotnom zázname tento údaj nemám a moja mama si čas nepamätá? Ďakujem za rady.

moonlight1210
30. mar 2021

@foma no to asi potom uz nijak.
ak potrebujes cas pre horoskop, tak nech ti mama da aspon priblizny udaj (doobeda, poobede, v noci).

foma
autor
30. mar 2021

@moonlight1210 Chceli sme vyskusat Jonasovu metodu na otehotnenie, ale tam je potrebny presny cas narodenia. Mama povedala, ze sa jej mari, ze okolo 12-tej ale ze nevie ci na obed alebo v noci 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
foma
autor
30. mar 2021

@viestta Ano, dakujem, uz som pisala mail na porodnicke oddelenie kde som sa narodila, ale kedze mam 40 rokov obavam sa, ze tie zaznamy uz nebudu mat.

mattkapd
30. mar 2021

@foma v rodnom liste tento údaj náhodou nieje?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
foma
autor
30. mar 2021

@mattkapd Nie, v rodnom liste to nemam.

moonlight1210
30. mar 2021

@mattkapd do rodneho listu sa toto nedava.

mattkapd
30. mar 2021

@viestta no momentálne niesom doma ale kuknem.. Lebo isto som ho na nejakých papieroch kdesi zahliadla.. A k tej Jonasovej metóde dávali si to robiť obe moje sestry.. Jedna ma dosť nepravidelný cyklus jej to nevyšlo podľa tých vypoctov vôbec a druha sestra ma cyklus pravidelný a tiež jej to nevyšlo.. Ja som to skúsila len čo je online výpočet Jonasov na nete a nikdy som tam nemala dátum ani približný k ovulacii..

foma
autor
30. mar 2021

@mattkapd No moja kolegyna nemohla otehotniet 6 rokov a vdaka Jonasovej pocala obe deti na prvy sup. 🙂 A odporucila mi to aj dalsia kamaratka.

hettinka
30. mar 2021

@foma tvoja mama mala 10 deti? Ako si to môže nepamätat?

jvasenka
30. mar 2021

@foma a v tvojej zdravotnej karte to nie je? Neviem ako to bolo predtym ale v sucasnosti sa do zdravotnej karty odovzdava papier z porodnice a tam je datum aj cas

foma
autor
30. mar 2021

No mama mala 2 potraty a 3 deti, takze nepamata si... ved je to 40 rokov 😀 A v karte to nemam, ako som uz spominala v uvode.

vierka0508
30. mar 2021

@foma treba zavolať na matriku, tam ti to na 100% povedia, moja mama takto zistovala a ma 65rokov

cabby88
30. mar 2021

Ja mam tento udaj v karte,mam este stale tu istu kartu od narodenia,takze aj povodne spravy z porodnice su v nej..jedine v zdravotnom zazname to mozes mat,pochybujem ze je to v porodnici este ulozene...alebo mozno v matrike na mieste narodenia?

tncka
30. mar 2021

@foma aj ja to mam v karte a kedze ju mam doma viem to na 100perc😅

foma
autor
30. mar 2021

@vierka0508 Dakujem, skusim teda este matriku 🙂

katkamatka7
30. mar 2021

@foma V zdravotnej karte Tvojej mamy by to mohlo byť.

foma
autor
30. mar 2021

@katkamatka7 Aj to uz som dala mame za ulohu, nech mi na to skusi pozriet vo svojej karte normalnej alebo od gynekologa. 🙂

jvasenka
30. mar 2021

@foma aha nevsimla som si🙂

reni1512
30. mar 2021

@foma len tak mimo toho, jonasova metoda je cela na .... vies co :D komu to vyslo je cele len nahoda, pohlavie neovplyvnis, moj dedo ma 84rokov a cely zivot pocita počate pohlavie, ale uz počate, nie este pred... Riad sa svojimi plodnymi dnami a zdravym rozumom 🙂

jaskolka
30. mar 2021

Keď ho nemáš napísaný v karte, a mama nepamätá, tak už asi nijako, Len približne. (doobeda, poobede, a tak). Ale úprimne, keď sa, reálne zamyslis, ozaj veríš, že vypocetcastralneho spojenia Mesiaca, či o com je ta metóda, dokáže pomôcť otehotnieť? A aký vplyv na ovulaciu, preboha, má čas, keď žena prišla na svet? Veď vôbec vtedy ovulaciu mat nemusíš, keď bude to spojenie neviem aké. Ze to "vyšlo" niekoľkým ľuďom, je v podstate náhoda, rovnako ako tie výpočty pohlavia podľa Číňanov, či co.

foma
autor
30. mar 2021

@reni1512 Ja nepotrebujem ovplyvnit pohlavie, chcem len vypocet kedy by som bola schopna pocat. Kedze som po potrate a uz dlho sa nedari a nevyslo ani umele oplodnenie, ako sa vravi, "topiaci sa aj slamky chyta", tak skusame uz aj nemozne. 😀

reni1512
30. mar 2021

@foma zbytocne vyhodene peniaze... ak by sa vam predsa nedarilo, tak bylinkarka Anka Kopačova z Vrboveho vie poradit (nie po telefone osobne) co mas robit, uzivat atd atd kazdemu podla problemu nasadi liecbu...

jaskolka
30. mar 2021

@foma ja úplne chápem tvoju túžbu, ale počať si schopná jedine počas ovulacie. Mne tiež to pripadá ako vyhadzovanie peňazí aj času a nádeje. Lebo reálne to nemôže mať nijaký základ... Veď už aj, vyjde ti ze si schopná počať o pol jednej poobede dajme tomu 17.4...a ty budeš mať vtedy menzes, a vôbec ovulácia nebude... Myslím, že len to sa snažíme ti tu viaceré povedať.

foma
autor
30. mar 2021

@jaskolka No neverila by si, ale moja dobra kamaratka pocala prave pocas menzesu. 😀 Su aj take pripady. Ja som za to platit neplanovala, chcela som len zadarmo online vypocet 🙂

jaskolka
30. mar 2021

@foma ved ja nevravím, že sa nedá otehotnieť počas menzesu. Len vravím, že trebárs podľa výpočtu bude to pasovať, ale ty práve ovulaciu mat nebudeš. Čiže výpočet sedí,astralne znamenia sa stretnú, ale jednoducho nie je čo oplodnit. Pretože napríklad dve ženy sa narodia v rovnakom čase, ale cyklus majú úplne iný... Teda ako by bolo možné, aby na nich to platilo?Čisto na ilustráciu ja som zo žartu si urobila podobný online výpočet, ale pohlavia.. Vyšlo mi, že porodím večer dievča (porodila som ráno chlapca) 😃😃

hettinka
30. mar 2021

@foma myslím, že sme tvoj problém s počatím odhalili, keďže od narodenia uplynulo 40 rokov... výpočty nepomôžu, skús asistovanú reprodukciu.

belllinka
30. mar 2021

@vierka0508 to fakt sa s tým niekto na matrike zaoberá a vyhľadáva časy na želanie?

ibrunova
30. mar 2021

@jvasenka v tvojej karte prvý záznam, o tvojom narodení? Ja to tam mám uvedené, aj moje deti.