Ako vyzerať staršie?

25. apr 2023

Ahojte, nedávno som sem písala o výmene šatníka po pôrode.
Teraz mám nový problém.. Už mi ide hore krkom, že musím každému vysvetľovať, že moje dieťa je moje dieťa a nie súrodenec, ani bratranec, ani nie som opatrovateľka, rodina atď. Ja viem, že nikomu nemusím nič vysvetľovať, ale už som z toho zúfalá. Nerozumiem prečo sa ľudia starajú do niečoho čo nie je ich starosť. Mám 24 rokov a vyzerám na 15.
Hrozne mi to zdvíha tlak, keď mi nikto neverí, že je to moje dieťa a ide ma presviedčať, že to nemôže byť moje, že som mladučká. Alebo reči typu, bože dieťa má dieťa, alebo keď za chrbtom počujem, že čo to je za rodinu keď také dievčatko už má dieťa. Prípadne mi vôbec nikto neverí a do očí mi bude tvrdiť, že to nie je moje. Príklad, u lekárky- sedíme v čakárni, vyjde sestrička a niečo sa ma pýta a hovorí, že ho nemôže vyšetriť bez rodičov, prípadne mám doniesť súhlas od nich keď sa im nedá.. už ma to unavuje. Čo mám robiť.

poopsie
25. apr 2023

Možno zmeniť štýl obliekania alebo make up

gejb
25. apr 2023

Tak to je silná káva, odsúdiť niekoho podľa vzhľadu...mozno by som skúsila zájsť ku kadernicke a vymyslieť nejaký pekný štýlový účes, s ktorým nebudeš vypadat ako dievčatko ale ako žena 😊 ...vlasy spravia veľa.

mk1111111111
25. apr 2023

Bud rada, ze vyzeras mlado.

autor
25. apr 2023

@mk1111111111 nemala som s tým doteraz problém, ale keď ma niekto presviedča o takýchto veciach idem do vyvrtky, lebo to nie je, že sa opýta človek a ja mu odpoviem, ale on ma ide presviedčať, že ale nie to nie je možné. Tak asi viem, že som si ho 9 mesiacov odnosila a potom ho 3,5 hodiny rodila. Ale oni asi teda vedia lepšie ako ja

h2
25. apr 2023

@mk1111111111 Čakala som, kedy tu toto niekto napíše. Jej problém nie je v tom, že vyzerá mlado. Ale že vyzerá, ako dieťa a podľa toho sa k nej ľudia správajú. Nemá rešpekt, úctu a vážnosť dospelej. Viem presne, ako sa cíti, tiež som mala tento problém a nebolo to vôbec super, že waaau, ako mlado vyzerám. Nenávidela som to. Našťastie som už stará, tak už tento problém nemám. Ale naozaj to nie je nič, za čo by mala byť rada.

autor
25. apr 2023

@gejb mala som dlhé blond vlasy pod zadok, ostrihala som sa, aby som vyzerala staršie. Kaderníčka odporučila taký ten účes popri tvári 👍 lenže mne tie vlasy vyskakujú a vyzerám ešte mladšie ako pred tým. Je to aj tým, že som drobnučka mám niečo vyše 150cm

k_a_j_k_a
25. apr 2023

Odo mňa si v 26tich v obchode pýtali pri kúpe piva občiansky. A to som mala so sebou dve moje deti. 😁 treba to brať s nadhľadom, budeš dlho mladá 🙂 ja mám takmer 40 a ľudia majú problém sprocesovať, že mám toľko a mám 14r. dieťa. Ešte 5 rokov dozadu si odo mňa pýtali občiansky 🙈

lukbe
25. apr 2023

To je ich problém,ukáž im bez slova občiansky preukaz,ešte sa ti ospravedlnia.

autor
25. apr 2023

@poopsie maľujem sa tak bežne decentne, neviem ako by som mala zmeniť make Up, nechcem chodiť v čiernych smoky eyes napr. A oblečenie je bežné, rada som nosila rozprávkové veci, to už teraz nenosím práve kvôli tomuto. A chodím rifle, mikina, prípadne sveter. Zase chodiť v bluzkach, sakach a lodičkách teda nemám čas 😄 aspoň zatiaľ. Ale aj k tomu príde, keď trochu podrastie malý

janulka1802
25. apr 2023

Chápem, že teraz Ťa to obťažuje, ale o pár rokov to ozaj oceníš. Je to len na Tebe, ako to budeš brať. Ja by som to obrátila na žart alebo proste mala v rukáve pripravenú nejakú formulku na takéto situácie. Fakt, buď rada, že nevyzeráš omnoho staršie.

autor
25. apr 2023

Manžel si zo mňa robí srandu, že mi dá na tričko napíš "Áno, som jeho mama a mám na to dosť rokov"

mirro
25. apr 2023

Časom to nebudeš brať ako problém, len sa zasmeješ. K nám do práce prišli nové kolegynky a boli presvedčené, že som prišla po materskej. Raz sme sa čosi bavili o deťoch, ony oči na mňa, že aké sú veľké moje deti?!?? Syn mal vtedy 19r. a dcera 16r.
Tipovali mi o 15r.menej 😄😄😄

marca12
25. apr 2023

S tymto som mala aj ja dlho problem. Vyzerala som mlado a obtazovalo ma to hlavne v praci. Uplne ma dorazila jedna pani,ktora povedala kolegovi,ze nemozem robit zakazku pre nu,lebo nemam skusenosti a neposobim doveryhodne,ze taka mlada nemozem robit. Vzdy som si respekt musela obhájiť,byt dobra v tom,co robim. Ini mali prirodzeny respekt,ja som si ho vzdy musela vedomostami obhajit. V 25 som vyzerala na 15. A vies? Co by som za to dnes dala, vyzerat mladucko.

ivanapetrasova
25. apr 2023

@k_a_j_k_a ja to isté 😂

valeria_h
25. apr 2023

Teš sa, že vyzeráš mlado 🙃 Ja by som bola hrdá. Mne tiež tipujú menej a je to príjemné 🙂

gejb
25. apr 2023

Ten účes s cestičkou na stred, čo teraz nosia všetky 16rocne? 😁 to ti velmi teda nepomohla ..ale možno myslím nieco ine..🙃 ..neviem aky mas satnik, no skus vymeniť napr. batoh za kabelku, farebné tenisky za mokasinky..keď ideš s malym k lekárovi namiesto mikiny daj cardigan alebo športové sako ....

gejb
25. apr 2023

Ak nič nepomôže, potom už len kúpiť toto tričko a ľudom snad dopne 😁

estellas
25. apr 2023

Nie si jediná ja tiež vyzerám mlado. Mám 19. a vyzerám na 15.

ziarifka
25. apr 2023

@autorka neporadím, ale spolucítim. Mam 32 a v novej práci sa ma pýtali, či tam som na praxi zo strednej. V autobuse na mňa šoféri zdvíhajú hlas, nech ukážem ISIC. Môj muž je odo mňa starší 5 mesiacov a ľudia medzi nami tipujú 15 rokov rozdiel. Flirtujú so mnou 23 roční. Staršia dcéra má 5,5r a ja vyzerám údajne na 21. Teším sa na čas, až ten mladší výzor ocením. Zatiaľ sú z toho len nepríjemnosti

katarinka89
25. apr 2023

Si nizucka a chuducka?

tosomja
25. apr 2023

???? Neverím, že sa vôbec zastavíš pri takých ľuďoch, čo potrebujú niečo také riešiť.
Mám 12r dcéru, ktorá je vyššia ako ja, včera sa obliekla do školy a keď som sa pozrela na ňu, úplne ako by som seba videla. Keď ideme spolu po ulici, tiež nám povedia že sme sestry. Každý jej hovorí, že má mladú mamku. Mám ešte dve malé deti a koľkokrát mi povedia ľudia, že taká mladučká a dvojičky (aj keď nie sú), keď im poviem, že chcela by som byť mladučká, som len mladá, tak sa čudujú. Že vôbec by mi netipovali 38 rokov.
Ešte budeš rada, že od teba budú pýtať občiansky preukaz, keď si pôjdeš kúpiť víno 😃
Ja by som si k svojej postave nevedela predstaviť kostým, či nejaké sako, alebo ako sa to povie "decentne". Ja mám rada legíny, tričká s obrázkami, obtiahnuté rifle na kolenách potrhané. Riflovu bundu, košele rozopnute len zaviazané.
Nepoužívam make-up, len špirálu a linku na oči. Keď sa nenamalujem, vyzerám ešte mladšie 🤣 o chvíľu ma dobehnú aj malé deti. 😋

mk1111111111
25. apr 2023

@h2 tak ja s takou nalepkou zijem roky rokuce, zial som uz troska starsia a hadaju mi o 12-13 rokov menej, mam 50kg, tiez som si za mlada vypocula. A co, jednym uchom dnu, druhym von. Mala som na to jedinu odpoved: zavidite, co?

akvi
25. apr 2023

Úplne ťa chápem, tiež keď som mala 23 a začala som učiť, niekoľkokrát sa mi stalo, že niekto sa začal detí pýtať, že kde majú učiteľku. Raz sa mi stalo, že som bola niečo vybavovať v inej škole a čakala som na chodbe a jedna učka začala na mňa vrieskať, že či som nepočula, že už zvonilo, že mám okamžite ísť do triedy 😅 A autobus ani nevravím. A to ja nie som drobná, ale tak podľa tváre mi nevedeli odhadnúť vek. Poteším ťa, o 10 rokov budeš možno s úsmevom spomínať na toto obdobie, lebo po 30-ke keď ma 15 ročný sused pozdravil dobrý deň teta, tak to ma teda tiež netešilo 😅😂

tosomja
25. apr 2023

@marca12 presne, v robote som si musela vydobyť miesto. Lebo nemám skúsenosť, veď som mladučká.

tosomja
25. apr 2023

@akvi 🤣🤣🤣🤣 mňa dcerin učiteľ tak chytil pod krk, že kde mám triedu, čo pobehujem po škole neprezutá. Išla som dcére na rodičko. Prvé 😃

sorayaardente
25. apr 2023

@tosomja čo spravil,ked zistil,že ste rodic 😅🤣

tosomja
25. apr 2023

@sorayaardente ospravedlňoval sa 🤣🤣🤣 červený bol celý čas 😃 ale fešák 😋

kacena4
25. apr 2023

ber to ako pozitívnum, vyzeras mladsie, super, ziadne korektury, plastiky nebudes potrebovat.... mne taha na 50r a som na tom podobne.
ale mam horsiu skusenost...
ako profesionalny rodic som mala dieta z decaku. matka narkomanka. v nemocnici na pohotovosti na mna dr. kuka jak puk a strelia po mne otazky: a to ste cele tehotenstvo brala drogy? a ake? ako casto?... nevedela som ci sa prepadnut pod zem, ci plakat, alebo sa smiat.

h2
25. apr 2023

@mk1111111111 Tak odpoveď "Závidíte, čo?" môžeš povedať, keď ti niekto povie, že vyzeráš mlado. Ale keď mi napríklad chlapík, čo prišiel odčítať stav plynomera do môjho prvého vlastného bytu, povedal, že: "Ahoj, máš doma mamičku, alebo otecka?", tak na to sa to príliš nehodí.

surama
25. apr 2023

Autorka ja ta uplne chapem. Tiez som s tym mala problem. A hlavne, co sa tyka respektu. Vsade si ku mne dovolovali, lebo este aj hlas mam taky tensi a tichy 😃 Trochu sa to zlepsilo, ked som pribrala 😃 Ale stale vyzeram na menej. Urcite styl obliekania vela zmeni, uces, licenie.