Ako sa vyrovnať so stratou zvieraťa?

3. jan 2022

Ahojte.

Prosím vás, ako sa vyrovnať so stratou veľmi blízkeho zvieraťa? Čo vám pomohlo prekonať smútok a vytiahlo z neho? Ako komunikovať s majiteľom zvieraťa, aby mu zbytočné reči neublížili a ani zbytočné ticho?

Ak ide napríklad o domáceho miláčika, ktorého ste mali veľmi krátko, nebol váš, niekto vám ho zveril na pár dní. A zvieratko toto obdobie neprežilo.

Je na mieste cítiť výčitky v sebe? Že som mal, mala urobiť niečo inak a nemuselo by sa to stať?

Ďakujem za vaše spôsoby vyrovnania sa s podobnými situáciami.

luccija
3. jan 2022

Píš zrozumiteľne🙂takže niekto Ti dal strážiť jeho zvieratko a to uhynulo?záleží čo mu bolo a určite by som cítila výčitky a bola by som veľmi smutná, že sa také niečo stalo ako majiteľ zvierata.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. jan 2022

@luccija
Počas osláv Nového roka sa vyplašil psík a ušiel. Našli ho už bez známok života.

bloger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
3. jan 2022

Zalezi co sa stalo a za akych okolnosti. Podla toho sa spravat. Zase majitel si musi uvedomit, ze pocas strazenia sa moze vzdy nieco stat. Proste je to ta blba nahoda. Ale nejak by som vyjadrila lutost a sustrast. A hlavne to nejak zbytocne nerozmazavat. ono vela toho pre toho cloveka, co smuti nenarobis. Ale nech vie, si to myslela uprimne.

bloger
3. jan 2022

Všetko kvôli tým blbým ohňostrojom a delobuchom. Nemôžeš za to. Veľa zvierat tak žiaľ uhynie. Presne majiteľ si musí uvedomiť, že vždy sa môže niečo stať.

autor
3. jan 2022

@cocolino234 Nebola som majiteľ, psík nereagoval na povely. Mal vek, kedy už za bežných okolností nevyskočí zo záhrady. Nezavrela som ho vo voliére, ani v búde, nechala mu voľný priestor na schovanie sa do jeho skrýše. Rozprávala som sa s ním, no nemohla som byť pri ňom počas polnoci. Opatrovala som malé dieťa a bola som pri dieťati. Nedokázala som sa rozdeliť na dve časti.

luccija
3. jan 2022

No všade sa píše o tom, že psíci na Silvestra trpia, a sú v strese, takže prepáč, ale toto bola tvoja chyba.Nezavrela si volieru a utiekol ..mohli ste ho na tú hodinu dať do vnútra.Smutne

autor
3. jan 2022

@luccija Dostala som zákaz od majiteľa domu zatvárať ho a nepúšťať do domu.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. jan 2022

Nehľadám vinu. Či je mal ten alebo ten. Život nevrátim. Hľadám spôsob vyrovnania sa s tým.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
3. jan 2022

Snaž sa to vytesniť, zabudnúť na to, podľa mňa bola chyba na oboch stranách. Majiteľ ti nemal zakazovať zatvárať psa. Keď dávam niekomu zviera na stráženie tak očakávam, že sámbude vedieť čo spraviť. A vyhodnotí aktuálnu situáciu. Ty si psa mala zatvoriť. je to menšie zlo ako to, čo sa stalo. Veď všetci vieme, čo robí hluk so zvieratami. zlyhanie je na oboch stranách. Stalo sa, zmeniť sa to žiaľ nedá. Jednoducho sa stalo. Ale vždy lepšie ako keby ti niekto zveril dieťa a stane sa to dieťaťu. S tým sa vyrovnať asi nedá.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka38
3. jan 2022

sposob ako sa s tym vyrovnat je odpustit si, a odsmutit si to..

autor
3. jan 2022

@zuzka38 🙂 Áno, to dokážem. Ako to dokážem dať najavo majiteľovi tým rozumným spôsobom? Pretože majiteľ cíti vinu. Aj ja.

hesloveslo
3. jan 2022

No ako kebyze som zodpovedna za zviera a je silvester tak ho vezmem dnu. Vo voliere si moze ublizit a to je ozaj take dtrasne zavret psa na tych par hodin do kupelky? Alebo ozaj tvoja pohodlnost bola prednejsia? Kvoli tebe a tvojej neschopnosti prisiel ten clovek o clena rodiny. Kebyze sa to stane mne tak bu som toho cloveka kludne tahala aj na sud. Moje zvierata boli z buchania hotove este teraz sa trasu. A nijako mu neprejavis vinu. Jednoducho si mu zabila zviera takze bx som sa necudovala kebyze by pytal od teba odskodne

autor
3. jan 2022

@hesloveslo Ďakujem za môj predpoklad, že si môže vo voliére ublížiť. Vidím to.

hesloveslo
3. jan 2022

Mohla si ho vziat dnu na ten cas a kaslala by som aj na majitelove zakazy tu islo o zivot zvierata

autor
3. jan 2022

@hesloveslo Ohrozila by som strechu nad hlavou pre dieťa a jeho mamu. Psík by bol v teple a pohodlí, ale ja by som dostala trest za neposlúchnutie zákazu.

michaela789
3. jan 2022

Autorka, neviem si pomôcť ale ten zákaz o vzatí do domu ti neverím.
Tak na jednej strane si majiteľ dá tú námahu a nájde psovi stráženie, predpokladám že z lásky a úprimnej snahy o to, aby bol pes v poriadku a na druhej strane ti vehementne zakáže vziať ho dnu? Neverím jednoducho.
Plus, mohla si ho vziať dnu a, ak si sa bála "trestu za neuposlúchnutie zákazu", majiteľovi nič nepovedať. A tiež by ma zaujímalo, čo myslíš tým, že by si ohrozila strechu nad hlavou, či čo. Náš pes prežival Silvestra zavretý v kúpeľni, kde neboli okná a menej to tam bolo počuť. Celý večer sme ani nevedeli, že ho mame, lebo tam bol zalezeny. Takže aké ohrozenie???

autor
3. jan 2022

@michaela789 V dome sú kamery. A majiteľ psíka je iný ako majiteľ domu.

michaela789
3. jan 2022

V dome sú kamery? No tak toto už je iná surealita... Ale Okej, dajme tomu. Ono, tak či onak, ak teda pes nemohol ísť dnu, nemala si si ho brať na starosť, alebo mal byť teda minimálne zabezpečený v koterci. Je všeobecná vedomosť, že psy zvyknú na Silvestra spanikarit a utekajú aj kilometre od domova. Mala si ho zavrieť. O tom sa nebudeme ani baviť. Takže výčitky sú na mieste, zachovala si sa nesprávne a, bohužiaľ, malo to aj následky.
Neostáva iné, len sa poučiť. Nabudúce nepreceňuj svoje schopnosti a nepodceňuj možné zvrtnutie situácie.
Vyrovnať sa s tým, no neviem, mne by takéto niečo trvalo asi mega dlho a asi by to nikdy vo mne úplne neodoznelo. Uvidíš časom, možno to prijmeš ako fakt svojho života a hotovo. Ale iné ako čas nepomôže. Možno ak tak ešte úprimný rozhovor s majiteľom a jeho odpustenie by ti mohlo uľaviť.

janai1
3. jan 2022

Nechápem načo si si ho vôbec brala keď si sa o neho nevedela postarať?

autor
3. jan 2022

@janai1 nuž, nebrala. Dostala som.

michaela789
3. jan 2022

Bože, to čo sú za kecy, sorry. Áno, prišiel majiteľ psa, nanútil ti ho nasilu proti tvojej vôli na Silvestra, k tomu máte v dome kamery a majiteľ domu nimi sleduje či tam náhodou nie je pes niekde.... 🤦‍♀️
Ak sa toto naozaj stalo, tak si prosím ťa priznaj chybu a prestaň si sama pred sebou vyhľadávať výhovorky prečo za to nemôžeš. Ten pes za to totiž nemohol tiež, samovražda to asi nebola... Prepáč ale zdá sa mi že máš na všetko odpoveď aká sa zrovna hodí

autor
3. jan 2022

@michaela789 Hľadám spôsob vyrovnania sa so stratou blízkeho zvieraťa. Ak máš nápad, napíš, prosím.