Ako sa volí?

17. sep 2023

Ahojte, môžem prvý krát v živote voliť. U nás v rodine sa nechodí a tak mi to nemá kto vysvetliť a stresujem že tam budem zmatkovat. Mám vybranú stranu ktorú chcem voliť. To mi dajú papierik kde zakruzkujem nazov tej strany ? Alebo ju napíšem ? A len jednu, alebo viac ? A kandidáti píšu že ,4 zvoliť. To z tej jednej strany ktorú si zvolim ? Môžem len jedného ? Alebo žiadneho ? Nechcem aby môj lístok bol neplatný kvôli nejakej chybe

pribinak
17. sep 2023

Vyberieš si stranu a tam zvolis kandidátov. Mizes 4, alebo len 1 či 1. To je už tvoja vec - tvoja voľba
Nezabudni si občiansky

mondolina
17. sep 2023

dostaneš 25 listov plus obálku., každý list- politická strana.
vyberieš si favorita, môžeš nemusíš zakrúžkovať max. 4 kandidátov. hárok dáš do obálky a vhodíš do urny. zbytok zahodíš na určené miesto.

maribell
17. sep 2023

Kľudne môžeš aj tam povedať, že volíš prvýkrát 👍 určite ti to vysvetlia 😊.

autor
17. sep 2023

Ďakujem vám

autor
17. sep 2023

@mondolina prosím a to nemôžu potom tie listy poprekladat nejak ako budú chcieť ?
A ja použijem jeden a všetky zvyšné budú odpad ? To toľko príšerne veľa odpadu vytvoria jedny voľby ?

bolarazjedna
17. sep 2023

Oni ti dajú všetky hárky (tolko hárkov, koľko je strán, aj so zoznamom kandidátov jednotlivých strán ( v podstate takmer to isté, čo ti aj domov prišlo), ty si vyberieš ten hárok, na ktorom je tebou zvolená strana, a môžeš tam zakruzkovat max štyroch, ale nemusíš ani jedného. Potom ten hárok vložíš do obalky a obálku hodíš do urny.

Inak pred volebnou miestnosťou býva všade vyplagatovane aj ilustrované, ako správne voliť, a ako to nerobiť, kedy je hlas neplatný (napr ze nemáš podciarkovat, ani robiť x, ale krúžkovat). Takže tam si to môžeš ešte v kľude pozrieť.

mondolina
17. sep 2023

ako poprekladať? veď ten svoj dáš do obálky, zalepíš a vhodíš do urny. kde majú čo poprekladať?

minimilan
17. sep 2023

Vojdes do volebnej miestnosti, predlozis doklad totoznosti. Daju ti papiere s volebnymi stranami. Pojdes za plentu. Vyberies si svojho favorita, mozes zakruzkovat 4 kandidatov. Ak nezakruzkujes, bude sa pocitat, akoby si zakruzkovala prvych 4. Obalku si zalepis, vhodis do urny. Zvysok do kosa. A potom sa modlis, aby sa k moci nedostal zas nejaky psychopat. 😂

bolarazjedna
17. sep 2023

@mondolina ona to myslí tak, že ten jej zvolený hárok nahradia s iným harkom z odpadu.

Nie, to by sa nemalo stať, tych, čo prepočítajú hlasy je veľa, robia to všetci spolu, takže by to všetci videli, že niekto takto falšuje.. Ti ľudia sú tam za rôzne strany takže by nedovolili tomu druhému, aby vymenili listok v obálke.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. sep 2023

Ďakujem vám veľmi pekne.
Prosím a s tým odpadom to je ako ? To toľko lístkov strán je nachystaných zbytočne a skončí v koši ?

minimilan
17. sep 2023

Ach, kiezby slo len o tie nevyuzite papiere v kosi… Vies kolko milionov nas volby stoja? Ak na teba politici vyskakuju aj z konzervy od trescej pecene a lezu ti na nervy, vedz, ze si si to sama zaplatila. 😄 Aj s nami, dalsimi platicmi nenormalnych dani.

bolarazjedna
17. sep 2023

Áno, to všetko skončí v koši.... Ale vezmi si, koľko plagátov z predvolebnej kampane, potom tie hárky co ti domov poslali s pozvánkou, tiež skončia v koši (a to do každej domácnosti posielajú toľkokrat, koľko tam býva voličov)....
No nič, deti si prilepšia skóre v súťaží vo zbere papiera ☺️

zuzanka.zuzu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
17. sep 2023

@bolarazjedna nikto si neprilepší z tých z volebnej miestnosti, vozia sa na znehodnotenie, urna sa nerozbaľuje

mondolina
17. sep 2023

@zuzanka.zuzu
🙏 nech sa deje
tiež ma to čaká

minimilan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minimilan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bolarazjedna
17. sep 2023

@zuzanka.zuzu nemyslela som tie z volebnej miestnosti, sle co nám poslali domov zoznam - je to riadna pakšaméta.
A prepáč, ale tvoje vyjadrovanie..... @minimilan to jasne napísala vtipné-ironicky, žiadny výsmech, a ty ju potom urážaš....

zuzanka.zuzu
17. sep 2023

@bolarazjedna nič vtipné som si nevšimla. a bol to výsmech členom komisíí

zuzanka.zuzu
17. sep 2023

@minimilan prečo máš potom v nicku meno milan? to je ako keď na facebooku píšu Anna a Jožko Pollákovci 😀

bolarazjedna
17. sep 2023

@zuzanka.zuzu no mne to prišlo ako srandovanie, a vôbec som z toho žiadny negatívny úmysel necítila... Trocha sa uvoľni, neber to tak vážne...
Mimochodom ci zalepena ci nezalepena obálka, stále je to v rámci pravidiel, a volič sa môže slobodne rozhodnúť, či to zalepi ci nie...
Aj predavačke v obchode to dlhšie trvá, keď platíš cash než keď platíš kartou, a co narobí.. Nebude ta nahovárať platiť kartou...
Ani farár si nevyberie pri spovedaní, koľko hriechov vyznáš, a nepovie "prosím len vážne hriechy lebo ma to zdržuje, mam toho kopu pred sviatkami..."

minimilan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranta_leuconeura
17. sep 2023

@zuzanka.zuzu obalky lepim. Pokial viem listok vhodeny bez obalky nie je platny? Takze ak vypadne z obalky detto. Ja neviem ako vy to tam vysypate z tej urny, ci z vysky dvoch metrov ci jemne len prehrabujete, takze to radsej zalepim, aby nevypadol. Sorry 🤷

maranta_leuconeura
17. sep 2023

@zuzanka.zuzu Komisia zistí, či do volebnej schránky boli vložené iba obálky s predpísanými
náležitosťami (Časť I bod 1.) a sčíta počet odovzdaných obálok. Obálky, ktoré nespĺňajú
predpísané náležitosti, komisia vylúči. Pritom odloží všetky iné písomnosti alebo predmety,
vložené do volebných schránok. Platí to aj o hlasovacích lístkoch, ktoré neboli vložené do
obálky.

Takze dakujem za pripomenutie, budem lepit ako o zivot 😀😉

vorkola
17. sep 2023

@minimilan Presne tak, psychopat,A to su tam ktori, ja tiez mam problem ,

vorkola
17. sep 2023

@maranta_leuconeura Spravne, ja som raz bola v komisii ,teda viac krat ale raz sa mi stalo,to som videla asi len ja,ostatni nehovorili nic, tak asi boli moc pohruzeni do hladania len ich stran ,A vedla mna odrazu hodila obalku alebo listok to bol, to bolo asi pred 20 rokmi, to bola pravdepodobne narodovkyna podla babky Slotacka teda sns,a pekne krasne ju hodila za seba, nebyt mojho postehu, by nam to chybalo do poctu, tak akoze by to bol o jeden hlas menej .A byt v terajsej komisii to teda bude Fuska,BOH nas ochranuj od PS ,LGBT, eutanazia, 15 rocna kludne na potrat, no skratka sodoma a gomora