Ako sa odosobniť?

jamipato
17. nov 2017

Ahojte dievčatá, chcem vás poprosiť o vaše skúsenosti a rady, čo vám pomáha pri problémoch v kolektíve v práci.Ako sa dokážete odosobniť od neprajníkov? Totižto neviem, či mám také"šťastie", že v každej práci sa nájde pár mŕch, ktoré vám znepríjemňujú život.Závidia a nenávidia vás zároveň, že ste lepšia od nich,furt riešia odmeny,kto dostal, nedostal,zašìvajù sa kde sa dá a zneužìvajù iných.Ja mám takú povahu, že sa snažím vychádzať s každým za dobre,ale vidím, že sa to nedá, ľudí nezmením.Len som z toho smutná a trápim sa preto.Preto sa pýtam ako bojujete proti tomu vy? Vďaka😉

luc289
17. nov 2017

ahooj ja ti moc neporadim ja som to mala tk isto niektore veci este horsie mala som nejaku tu podporu nejak som to peezivala ale bola som velmi vycerpana z toho aj ked som sa tvarila ze pohoda tak rada by som ti poradila tieh som na to nedosla lebo nejak sa mi nedarilo odosobnit sa furt som sa trapila nakoniec to aj tak dopadlo tak ze som ostala tehotna a musela som opustit robotu takze sa to zariadilo ako malo podlamna 🙂

lilyianka
17. nov 2017

@jamipato ja ti tiez moc neporadim, ale u nas je to presne naopak...ti, co pre firmu nieco robia su najhorsi a sefstvo to vobec neoceni a ti co na to totalne prdia mavaju krasne odmeny...cize v nasej firme moze roztrhat od jedu nas - tych co nieco robime!

jamipato
autor
17. nov 2017

@luc289
@lilyianka no najhoršie na tom je, že aj to malé sebavedomie, čo mám sa zmenšuje a niekedy mi zostane tak zle, že si myslím, že odpadnem.psychika v keli... mala som postúpiť vyššie,aj som sa začala zaúčať,ale nakoniec som to odmietla,nie preto, že by som to nezvládla, ale kvôli ľuďom

lilyianka
17. nov 2017

@jamipato vies co...ja som uz v tejto firme 4r...a stale si hovorim ved o chvilu snad budem tehotna tak sa to vyriesi...nevravim, su veci kvoli kt.je ta praca super...ako prac.doba, ziadny problem s dovolenkou, lekarom prip.ostat doma ak nieco alebo odrazu odist ked sa nieco stane...lenze ma fakt mrzi, ze tam mame napr jednu trubu, kt.sa ale absolutne nevyzna v svojej praci, este je to aj tela, kt nevie zdravit, ale vraj z nej ide dobra energia ( no skoro ma j*blo ked som to pocula)

jamipato
autor
17. nov 2017

😅som sa z chuti zasmiala

0silvia0
17. nov 2017

@jamipato ja na tvojom mieste by som sa prestala snažiť vychádzať s každým dobre. Toto vôbec nie je potrebné aby si bola na každého prehnane milá. Buď milá a komunikatívna s tými ľuďmi, s ktorými sa cítiš dobre a je ti s nimi príjemne. S ostatnými komunikuj slušne, stručne, výstižne, s úctou, ale tam nech to končí. Nevynakladaj zbytočne energiu tam, kde o to nikto nestojí. A hlavne ich nerieš a nezapájaj sa do ich zbytočných intríg a ohováračiek.

jente
17. nov 2017

@jamipato to nemyslis vazne ze az tak ta to ovplyvnuje ze ti byva zle... o to horsie to je ti ludia vidia na kom sa da odbavovat aby ich ego rastlo... vsade je to rovnake kde som pracovala jedno a to iste...takze sa budes musiet tomu raz postavit, Ja som k takym ludom ironicka alebo ich napodobnujem a to ich znervozni a hlavne usmievam sa. Ked vidim ze uz ma chcu vyuzit tak im poviem svoje aj ked tiez nemam rada konflikty ani zle pohlady na moju osobu ale nakoniec som rada ze som si povedala svoje a nech sa potom smeju ved to budu ludia robit vzdy... hlavne som sa naucila riesit len svoj zivot viac planovat aby som sa nemala cas sustredit na neprajnych, zavistlivych ludi 👍

laladua
17. nov 2017

Hlavne si ich netreba nejak vsimat. Nepovedala by som, ze mas na ne stastie len ty, ale asi to je tak v kazdej praci a v kazdom kolektive

deti95060810
17. nov 2017

toto je asi problém v každej práci, v každom kolektíve - závisť, nevraživosť...
moja mama mi o takých veciach nerozprávala takže si myslím že to prv nebolo, alebo aspoň nie v takom rozmere...
Dnes si ľudia závidia všetko - ešte aj nos medzi očami...😨

siska53
17. nov 2017

@jamipato Vo velkom kolektive mi to bolo jedno,lebo vela ludi a s kym som.nechcela,a tym som sa nebavila. Ale v podstate klopem, v podstate sme boli dobry kolektiv a terax tiez.
Kamarstov mam inde a keby ma to moc stvalo,tak asi odidem...

morningcoffee1
17. nov 2017

@lilyianka To poznam, pracujem v strojárenskej firme v Uk, a tiež mame jednu milú kolegynku s titulom “office manager”; ktorá ráno sotva odzdravi. Vôbec ju napríklad nezaujimá, že aj vďaka nášmu oddeleniu sa obrat z predaja rapídne zvýšil v porovnani s minulým rokom, ona radšej rieši to, že som mala vyzute topánky kvôli otlaku na nohe alebo drobne gramatické chyby v mailoch. Má pár obľúbených ľudí v kancelárii, s ktorymi komunikuje a ostatných si nevšíma. Vedenie ju dosť respektuje, keďže pracuje pre danú spoločnosť už vyše dvadsať rokov. Moja skúsenosť s ňou je taká; že aj keď má na niečom svoj podiel viny; neprizná si to, ale vždy viní tu druhu stranu; a potom to takto podáva aj sefom. A ako na ňu reagujeme my ostatni? Jednoducho sme si zvykli a vieme, že je zbytočne mrhať našu drahocennú energiu na takúto zenu.

123mama
19. nov 2017

@deti95060810 presne výstižne ..viac ľudí keď je pokope to neni dobre .

123mama
19. nov 2017

@jamipato Ahoj presne sa v tom čo píšeš vidím aj ja. Moc si niekedy všímame iných ľudí ..aj keď není treba ..najlepšie si odrobiť prácu a utekať domov a nezaoberal sa ľuďmi ..ty ostatný to aj tak lepšie vedia každého posudzovať