Ako sa odosobniť a naďalej pracovať efektívne, keď je kolektív až toxický?

23. jan 2024

Ahojte, ako sa odosobniť a naďalej pracovať efektívne ak je kolektív až toxický medzi členmi navzájom (je tam pár ľudí ktorí sú aj normálni ale zo zvyšku sú už vyšťavení)? Prácu mám rada, ide o čisto ženský kolektív takže klebety, ohováranie. S problémovými sa bavím čisto len pracovne, inak fungujeme na korektnej úrovni. Bojím sa že ma však toto premáhanie a dávanie si pozor na ústa po čase bude stáť aj kus zdravia...

gelifil
23. jan 2024

bude...ak je moznost zmeny, odid odtial

autor
23. jan 2024

@gelifil samozrejme vždy je možnosť odísť ale nakoľko už mám pár kolektívov za sebou tak viem že nie všade je to ružové. Inde možno k sebe nenájdem ani tých pár normálnych ľudí ktorých mám teraz. Aspoň takou optikou na to pozerám teraz. Je vlastne možné nájsť v tejto dobe úplne normálny kolektív?🤔

gelifil
23. jan 2024

asi nie je...treba zvazit za a proti

lindus_esterka
23. jan 2024

Dokonalý kolektív neexistuje, ale vzhladom na to, kolko casu v praci trávime by som nedokazala pracovat niekde, kam si to s nechutou a odporom chodim v podstate odtrpiet a hladala by som si inu prácu.

rony2255
23. jan 2024

Tak sa nebav vôbec s nikým. Kto nič nehovorí, nemusí sa báť, že povie niečo, čo nemal... 🤷🏻‍♀️