Ako sa dokážete vysporiadať s komplexom?

15. apr 2022

Baby ako sa dokáže vysporiadať s komplexom? Už dlhšiu dobu si na sebe všímam, že mi všetko vadí na sebe, aké mám vlasy, pleť, ako vyzerám do tváre, dokonca som si začala všímať, že mám veľkú hlavu asi, ja viem, že Vás to rozosmeje 😅 ale keď príde tok takých myšlienok tak z toho chytám mindraky... Všetko čo mi vadí sú veci nezameniteľné iba ak plastickou chirurgiou.... Ako sa dislova zmieriť a prijat sa a nevnímat, že všetky ženy na okolo sú krajšie... Dosť to ubíja berie sebavedomie

marcellka32
15. apr 2022

O pleť sa dá postarať kozmetikou, o vlasy kaderníci, telo-sport, zdravá strava, odložiť zrkadlo a ísť von

vitriolka
15. apr 2022

tak sa skus porovnavat so zenami, ktore maju 200kg, maju plesinu, su nevidome, hluchoneme, postihnute, atd.
a myslis, ze keby si vyzerala tip-top podla tvojich predstav, uz by si komplexy nemala?

vilma7
15. apr 2022

Možno je to na pomoc odborníka. Neviem v akom štádiu si, či je to stále, občas, týždenne alebo kvôli tomu nevieš ani spať.

kvetka22
15. apr 2022

Noo bola som na tom podobne kedysi, nakoniec som si uvedomila, že každý sme nejaký, každému sa páči niečo iné a záleží na na človeku aký je vnútri 🙂 a prestala som riešiť veci čo nezmením 🙂

babulkomale
15. apr 2022

Som dost kriticka a presne viem, co na mne nezodpoveda idealom...ale potesi ma ked mi pubertaci alebo mladi dospeli hadaju o devat rokov menej, takze vesela mysel a hybke telo je zaklad a "nestetkovatieť" - to sa myslim vela zenam stava, ja som minule myslela ze jedna pani je odo mna starsia ale vysvitlo ze ma o sedem rokov menej ako ja 😱 hrube nohy, uces ako zachodova kefa, kolisava chodza zasluzilej pracovnicky, to robi vela.

monillia
15. apr 2022

Snažiť sa byť najlepšou verziou seba samej,zapracovat na tom čo sa dá zmenit,zlepšiť so zvyškom sa naučiť žiť a prijať to . Byt vďačný za to čo mame(zdravie) Myslím si, že každá aj ta najkrajšia žena na svete ma občas taký deň, keď ju prepadne mindrak zo seba samej . Nezameriavat sa nedostatky ale naopak na kladné veci

loyda
25. okt 2022

Ak ti to pomôže, ja mám síce 55 kg, 175 CM, veľké tmavé oči a dlhé vlasy, čiže myslím, že taký štandard. Ale! Mám vpadnuty hrudník. A už viditeľne a zatiaľ neoperovatelne. Čiže moja hruď nevyzerá ako hruď sexsymbolu, aj v plavkách mám viditeľnú dieru v hrudi. Päť rokov som sa do plaviek nedala, nemala som chlapa, žiadneho som ani nehľadala, lebo veď kto by ma chcel, že? 🤦🙈 A nakoniec sa do mňa zaľúbil muž, do mojich vlastnosti, ktorému ked som raz vravela, že sa pred ním nikdy nevyzleciem, lebo...vravel, že aj tá "jama" je pre neho dokonalá....tým chcem teda povedať, že pre mňa pleť a vlasy sú veci, na ktorých vies pracovať...absolútne žiaden komplex. Horšie je, keď niekomu tie vlasy vypadnú a nové nerastú ...alebo keď na niekoho vystrelí tlakový hrniec rovno do tváre...

monuska112
25. okt 2022

no typicky modrokonikove...ja mam horsie problemy a nedostatky tak sa nestazuj, alebo makaj na maximum a co sa nepodari to proste nejak príjmi ....ach boze desi ma predstava ze cela spolocnost takto premysla...ano prijmi otazka bola AKO?? vies v tvojom pripade (velka hlava napriklad) naozaj si neviem predstavit ako musi byt ta hlava "velka" ze ju nevies zniest v zrkadle...niekedy proste clovek potrebuje pomoc z vonka na to aby sa začal zdravo prijmať. a to myslim najlepšie ako sa to myslieť dá. zober si napríklad anorexiu - je to choroba, ked ludia NEMAJU REALISTICKÝ POHLAD O SEBE a to ich núti chudnúť do extrémov. takýto nerealistický pohlad (napríklad velkej hlavy) moze nastať aj v iných výzorových alebo povahových oblastiach. zásadne niečo nieje vporiadku. kvôli niečomu (skôr niekomu) sa stále vidíš ako nedostatočná, ako tá hrozná škaredá neviem aká. ak neprepracuješ základ tak sa z toho asi tazko dostanes...je to vysledok velmi utlaceneho sebavedomia. pracovať sa na tom dá, ale nedá sa to vyriešiť na počkanie

kukuk29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz