Ako riešiť problém so susedmi?

5. jún 2020

Dobrý deň. Potrebovala by som vase rady ako mam reagovat. S manzelom a malým synčekom 3m bývame v bytovke. Priamo pod nami byva rodina dvaja mladí so 6 rocnym synom. Pointa je. Za jeden jediny den ta sibnuta blba zena odtiahne zaclonu naschvál cez celu izbu. Podotýkam maju kovovu garnizu. Robi to naschval, to sme zistili uz davno. Teraz,ked mame malinkeho a urobi to, maleho az strhava a zacne plakat. Uz som zufala. Dnes od cca 5tej rana to urobila uz asi 12x. Pride mi ako keby mala psychicke problemy. Ich syn ma 6 rokov a sprava sa ako mala opica. Vykrikuje, vydava divne zvuky a nie, nie je postihnuty. Chcela som tam ist zaklopat ale muz povedal, ze sa o to postará. Aly mate na to nazor? Ja som naozaj,naozaj zufala :(

pininka1
5. jún 2020

Tak keď ste tam ešte neboli, tak by som skúsila slušne najprv. Nie si v ich byte, takže nevies či tu záclony neodtahuje práve ich syn. Sestra mala problém so susedom, ich pubertálne syn chodil domov na obed, keď ona dávala spat malého a púšťal hudbu tak nahlas,že u nich až riad nadskakoval. Nepomohlo nič, ani po dobrom, ani policajti, ani miestny úrad. Dokonca došlo až k napadnutiu sestry susedom. Nakoniec sa radšej odsťahovali.

berry266
5. jún 2020

a prečo jej to normálne nepovieš nepoprosis ju, nevysvetlíš kludne situáciu? ze sa malý strhava, ze placka atď. ak to nieje uplna trubka tak to pochopi, ak nie nič s tým neurobíš.... zbytočne vyvolávať hneď hádky a zvyšovať napätie....

sapetka
5. jún 2020

Bohuzial susedov si nevyberas a s niektorymi sa neda dohodnut. Ak to robi naschval tak neviem ci nejaky dohovoe pomoze. Ale skusit mozes.

deti95060810
5. jún 2020

ako vieš že nie je postihnutý? Veľa detí najmä autistov vyzerá ako úplne normálne dieťa a pritom majú závažnú diagn. Neraz aj psych.
chceš aby susedia brali ohľad na tvoje malé bábo ale ty už taká tolerantná nie si.... už máš výhrady voči susedovmu decku ....😉
V paneláku musíš mať veľa veľa tolerancie... Nikto neberie ohľad len zato že ty máš malé bábo. A to buď rada že niekto nevŕta a neprerába byt...Bábo si časom na tie zvuky zvykne - s tou záclonou.... Môžeš poprosiť susedu ale či to bude mať účinok ? Ktovie.

fokuska
5. jún 2020

Ty si na zaklade coho vyhodnotila, ze suseda je sibnuta a ze to robi naschval a ze ma psychicke problemy?
A ze ich syn nema nejaky zdravotny problem?

Po prve, mozno vobec netusi, ze ten zvuk sa cez stenu k vam tak velmi prenasa. Po druhe, mozno vesia pradlo cez okno, alebo vychadza na balkon, alebo ktovie co robi, preco potrebuje zaclonu odtiahnut a potom naspat zatiahnut. Mozno ma zaves a nie zaclonu a reguluje svetlo/tmu v miestnosti.

Chela si ist zaklopat, muz povedal, ze to vybavi a ty sa tu pytas aky mame nazor a ze ty si zufala.
Isiel tam muz? Co im povedal? Co oni na to?

Mam na to taky nazor, ze by som slusne zaklopala a povedala, ze u nas velmi pocut, ked zatahuju zaclonu, ze im ta kovova kolajnicka robi velky hluk, neviem ci to vnimaju aj oni, ale ze u nas to pocut, tak ze som chela poprosit, ci by na to vedela brat ohlad. Podla reakcie by som videla - mozno vobec netusi, ze je to problem. Mozno to robi syn, leo skutocne ma nejaky problem, to nemozes vediet.
Podla reakcie susedky by som sa zariadila, ze co dalej.

renatka1985
5. jún 2020

mozno ju odhrna ked chodi fajcit alebo co. Ja by som sa pokusila v prvom rade o slusny rozhovor. Ona nemusi anilen tusit, ze vas to tak velmi rusi. Upec kolac a zbehni za nou.

eliska13
5. jún 2020

Ako vieš, že ma kovovú garnizu a, že to robí naschval?suseda má psychické problémy, syn ako opica no deti sú divoké vydávajú zvuky, búchajú...ešte nevieš čo bude robiť tvoje v 6 r.Mne sa to zdá prehnane počuť ako suseda odhrna garnizu😀mala by si aj ty naučiť dieťa na trošku ruchu.Ak Ti to vadí choď za nou a porozpravaj s nou

amarilka26
5. jún 2020

Podla mna musi velmi dobre vediet suseda ze je to vsetko pocut. Ved v bytovkach pocut pomaly aj prdnutie. Ja som toho nazoru ze treba jednat razne a bez servitky. S prosbou nevyriesis nic, pretoze su si vedomi ze su hlucni ale maju to na haku, ako vacsina dnesnych asocialnych vymudrencov. Zazila som si svoje s takymi susedmi. Treba dat tvrdo najavo ze Vam vadia niektore veci a je to. Tu je zbytocne pisat, lebo vacsina skvelych, milujucich bio matiek ti tu napise ze si precitlivela a aby si sa sa dala liecit ked ti vsetko vadi. Ak sa niekto nevie vpratat do koze, nech ide byvat na samotu, preco to maju trpiet ti, co chcu slusne, normalne, kludne byvat.

0silvia0
5. jún 2020

prečo je tá ženská hneď blbá? ako si zistila, že to robí naschvál? Ja si myslím, že okolo 3 mesačného netreba chodiť po špičkách. Časom oceníš, keď sa naučí zaspávať aj pri nejakom hluku. Nie je dobré učiť deti spať pri totálnom tichu.

sunny8
5. jún 2020

A keď tu zaclocu naťahuje jej 6 ročný divy syn a nie ona ? Máš overené ?

amarilka26
5. jún 2020

@0silvia0 je jedno ci je blba alebo nie, nic to nemeni na tom ze je hlucna. Suhlasim ze nie je dobre ucit deti na uplne ticho, no je rizdiel zaspavat pri zapnutej telke, radiu a je rozdiel necakany, nahli hluk, aj ja s tym mam problem, ze sa strhnem, roztrieska sa mi srdce a mam infarktove stavy. Co potom to dietatko. Treba to s nimi riesit.

autor
5. jún 2020

Dakujem kazdej z vas za radu.
Niektore na mna hned doslova utocite. To ich dieta je zdrave. Viem to. Ona ma psychicke problemy. Vrieska na muza, hresi na neho a aj na syna. A jasne, ze to s tou zaclonou robi naschval. To by ste tu museli byt aby ste videli. Ked ma dobru naladu, pekne pomaly ticho ju odhrnie. Ked ma zlu, co je skoro stale, tak vyvadza ako sialena. Nehovoriac o tom,ze chodba na danom poschodi kde oni bývajú je cela zapratana od ich veci. Pomaly sa uz ani nedá prechadzat a minule jeden pan ich oboch upozornil na to(ja som sla prave okolo) a este obaja sa do neho zacali navazat, ze keď oni byvaju na danom poschodi, tak ze chodba je ich. No blbi ludia.

autor
5. jún 2020

A malého neucim na uplne ticho. Ja som proti tomu, aby bolo uplne ticho. Ale ked mi strhava dieta tak vidim, ze uz nieco nie je v pohode.

amarilka26
5. jún 2020

Tu to tak je, hned utocia, vidno ze nic podobne nezazili. My mame susedov, volame ich bieli cigani, lebo je ich tam hadam 10 a kazdych 5 minut chodia fajcit na balkon. Maju tam sietku zo silnym magnetom a za kazdym neskutocne mlatili s tou sietkou. Kludne v noci o druhej a pod. To uz sa moj raz neudrzal, vyletel na nich a sice frflali, no od vtedy je klud. Cez zimu maju sietku prec a ked je teplo, zatvaraju ju pomalicky. Hovori., s usmevom na tvari nic nevyriesis, lebo dobre vie ze robi hluk. A ten neporiadok na schodisku nesmie byt, je to unikovy vychod, kde nesmie nic byt. Treba to riesit so spravcom.

evalin88
5. jún 2020

Ked bol moj maly taky ako ttvoj pod oknom spalne mi postavili trampolinu, lebo spolocenstvo vlastn8kov ju schvalilo a inde byt nemohla.. a nepomohla som si, furt som pocula len hadky, krik okolo nej +,skakanie a kazdemu bolo jedno, ze maly potrebuje spat.. o susede sa vyjadrujes zle a pritom ste sa ani nestretli a neupozornila si ju. Ja som mala cele leto zavrete okna a zapnuty ventilator, lebo ten zvuk krpca upokojoval a bolo.. pripadbe som ho uspacala v kociku vonku ak uz to bolo neunosne.. treva susedom dohovorit, az ked to nepomoze riesit. A teraz boli vsetci doma koli covid a dieta nemalo ako vybit energiu. Take dieta nezviazes a bezalepis mu usta, aj moj maly sa chova obcas ako opica a to ma 2 roky.

marca12
5. jún 2020

A z coho ste usudili,ze to robi naschval?

marca12
5. jún 2020

Tak mi napadlo,kupit jej drevenu garnizu a previazat cervenou maslo a nech sa muz ponukne,ze jej ju aj namontuje. Neznasam zvuk kovovej garnize oj az ma zuby rozboleli. Ak to robi naschval,uz by som sa nezdrzala a ak by nepomohlo slusne slovo,znizila by som sa na jej slovnik. Bud s tym prestane alebo bude robit ramus od rana do vecera.

fokuska
5. jún 2020

Ty tiez tak davkujes tie informacie, tak sa necuduj rekaciam. Keby si od zaciatku napisala, ze je suseda prolemova a napisala vsetko to co davas postupne, tak by to inak vyznelo.

mogaa
5. jún 2020

Niet nad dobrých susedov - a teraz narážam na autorku.....ona vie len že niekto odhrnie záclonu a hneď vie kto ju odhrnul, že to bolo cez celé okno a aj to že to robí naschvál....úžasná dedukcia...čo na tom že suseda môže mať tú kovovú garnižu v kuchyni a počas dňa chodí na balkón alebo dieťa chodí pozerať do okna.....ona jednoducho vie že suseda to robí naschvál aby vyrušovala jej dieťa zo spánku😉pritom suseda je vo svojom byte a aj keby ju odťahovala 1000x za deň je vo vlastnom byte a neporušuje absolútne nič.....úprimne takej susede by som povedala aby sa sťažovala na lampárni alebo zavolala policajtov.....

mogaa
5. jún 2020

....aby niekomu vadilo odhrňovanie záclony počas dňa😅čo by robila autorka keby sused prerábal byt? mesiac denne vŕtal....alebo kedy nad nimi bývala mamička s 2-3deťmi čo celé dni behajú alebo sa klbčia a vrieskajú?

amarilka26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amarilka26
5. jún 2020

@mogaa mozno by si si to mala zazit ;)

zuzkaz91
5. jún 2020

A tvoje dieťa nepočujú??? Tvoje zvuky nevydavá??? Garniz ti vadí??? Jaj poznám aj takú ktorej chod chladničky vadí aj okysličenie pre rybky.Uvedom sa že aj oni vás počujú...treba tolerovať a naučiť sa s tým žiť ak sa ti nepaci... existujú domy.

amarilka26
5. jún 2020

@zuzkaz91 no prosim, dalsia mudra, nic v zlom, ale prajem Ti takych susedov. Je rozdiel bezne zvuky a je rozdiel robit neustale hluk, len preto ze sa pravdepodobne nevie vpratat niekto do koze.

nikpa
5. jún 2020

Skus ich na nich po dobrom lebo inak nic nedosiahnes, ja by som isla cestou, ze aj ona je matka a mala malé babo ktoré sa potrebovalo vyspať. Ze ci by nemohla byť opatrnejšia pri tých zavesoch. Co sa tyka tej chodby, v činžiaku je definovana ako spoločný priestor, takže žiadne také, ze je ich. A vam nechodia po vchodoch protipožiarne kontroly? U nas boli minulý aj tento rok, všetko co nepatri na chodbu ako botniky, kvetináče a pod. pofotil a spolu s fotkami, so zapisom z kontroly a hrozbou pokuty to spravca baraku rozvesal do každého vchodu. Nasledne na schôdzi sme boli upozornení, ze ak si dane veci majiteľ z vchodu neodprace do ďalšej kontroly, pokutu si platí sám. No susedov si nevyberies, ci je ona na hlavu alebo ich syn zdravý ci nie, pokial sami nebudú ochotní, do 22h môžu robit bordel. Držím palce, riešili sme niečo podobné ale kľud zostal az ked sa odstahovali, bohužiaľ.

autor
5. jún 2020

@amarilka26 ďakujem ti

autor
5. jún 2020

@marca12 z toho, ze pohada sa s muzom, chyti zaclonu a z jednej strany ju ťahá na druhú niekoľkokrát. Manzel tam raz siel zazvonit a chcel ich upozorniť. Naschval mu neotvorili. A syn neťahá zaclonu. Ked sa naklonim vidím, ze to robí ona.

aceris
5. jún 2020

pockaj ked bude tvoje dieta behat a oni sa budu chodit stazovat tebe🤦 to uz budes mat zas vyhrady😂 za mna nerob naprieky...dieta to vnimat prestane...mozno im zas vadi ked dieta place

autor
5. jún 2020

@mogaa áno zazila som 2x prerabanie bytov a poviem ti, bolo to ovela znesitelnejsie ako tá sprosta susedka pod nami. Proste sa byt prerobil a hotovo.

autor
5. jún 2020

@aceris moj place malinko. Jasne, ze si poplace ale pytala som sa susedky nam nami (ta je zlata) a povedala, ze ako keby sme ani nemali male, ze tak je u nas tichucko.