Ako riešiť menštruáciu počas dovolenky, tabletky nechcem.

khuliniova
11. júl 2019

Baby ako riešite túto,, habaduru "počas dovolenky 😁naplánovali sme si dovolenku na týždeň v Štúrove. Potom sa mi dostavila menštruácia rok po pôrode 🤔no nemohla uz tri mesiace počkať. Vychádza mi presne na termín dovolenky. Teraz mam druhy krát a prišla na deň presne. Tabletkami to riešiť nechcem, cely cyklus to zvrátiť a aj jest chémiu. No neviem si to celkom ani predstaviť ako sa kúpať, vymieňať. Tampóny neznesiem na cely deň. 🤔

tyrkysova_kobyla
11. júl 2019

@khuliniova mna asi caka to iste, mame kupene letenky a akurat mi minuly mesiac tyzden meskala, ak bude aj teraz, tak koniec 🙈😁

timetotime
11. júl 2019

ono tak ako keby naschval byvalo, ze si to vie presne takto naplanovat na dni dovolenky. no ako bez tabletiek, neviem, ako by si si ju chcela posunut

laurita285
11. júl 2019

Akú odpoveď čakáš? Tabletky nechceš, tampóny neznesieš... Tak nalep vložku na plavky a seď na lehatku.

jamatkaroka
11. júl 2019

Skús menštruačný kolíšok. Možno ti to bude vyhovovať viac ako tampón.

khuliniova
autor
11. júl 2019

@laurita285 🤣no sak tam bude asi problém, že ani sama neviem 🤣

julka828
11. júl 2019

@khuliniova ano ja som to tu minule tiez riesila cela vystresovana pretoze mi vysli original na celu dovolenku pricom som absolutny odporca tamponov. Nikdy som och nepouzivala ani si to nevedela predstavit. Ale ak som chcela z tej dovolenky nieco mat tak prosto ina moznost nebola a prezila som to. Zakazdyms om si och menila ked som vysla a sla do vody a bolo to ok. Prosto tu neexistuje rada. Na kalisok je uz neskoro aby si sa s nim spolahlovo naucila robit tampony nechces. Cize ako pisu vyssie daj si vlozku a sed na lehatku. No ak si chces dovolenku uzit tak sa proste prekonaj a daj si tampony. Nie si prva ani posledna

khuliniova
autor
11. júl 2019

@julka828 myslela som, ze kalisok by bola možnosť ale asi treba nato viac cviku. No čo už, nechám to na tie tampóny 🙂

julka828
11. júl 2019

@khuliniova ja som tiez presne nad tym vtedy uvazovala len ten kalisok je fakt riskantny ak s nim naozaj neviea robit. A urcite by som to neriskovala prvykrat na dovolenke. Aj to bol dovod preco som sa prekonala a snechutou sla do tych tamponov 🙂

khuliniova
autor
11. júl 2019

@julka828 netušila som. Predstavovala som si to tak jednoducho 🤣že dám a je. Nemám nechuť voči tamponom, skôr ma z nich boli brucho po pár vymeneniach. Nevadi.. Budem oddychovať aspoň kým deti budú vo vode 😁

petruldo
11. júl 2019

@khuliniova tak ja som si zmyslela kúpiť kalíšok počas menzesu, keď som ho zbadala v DM drogerii a to som bola s deťmi v kúpeľoch. zavádzanie nebol žiadny problém, nič nepretieklo, dokonca som o ňom ani nevedela na rozdiel od tampónu. u mňa bolo potrebné "nacvičiť" jeho vyberanie.
za mňa to bolo najlepšie rozhodnutie, taký komfort počas menzesu som nikdy nemala. a príde mi ak sa chceš kúpať lepší ako tampóny lebo nenacucá vodu.
a ďalšia výhoda je že môžeš nacvičovať zavádzanie aj mimo svojich dní.

vamajka
11. júl 2019

@khuliniova tento rok 1.krat riesim to iste tampony som nikdy nemala budem to asi riesit liekmi neviem buduci tyzden pojdem na gyndu a uvidim najhorsie, ze este aj mame noveho doktora, ktoreho som este ani nevidela lebo min. mesiac isla nasa doktorka do dochodku

khuliniova
autor
11. júl 2019

@petruldo no ja si ho asi pojdme kúpiť. Práve teraz mam menštruáciu. Tampóny som si kupovala špeciálne do vody, nie klasické. Som tak trošku fajnova na túto hygienu 🤣

khuliniova
autor
11. júl 2019

@vamajka ja by som sa bála, že s tých tabletiek mi bude zle. Nemala som dobre skúsenosti ani s antikoncepciou. Radšej nech mam menzes ako celú dovolenku kvôli liekom pretrpieť. A mozno som len dopredu zbytocne skepická.

julka828
11. júl 2019

@khuliniova rozumiem mna uz napriklad tiez poobede zacinalo trochu akoby boliet to vsuvanie pretoze som nato nebola zvyknuta a chodila som kvoki malemu hore dole z vody a menila si to casto tak mi to akoby podrazdilo prosto ako nie je to ziadna vyhra ale nemienila som sediet na deke :D hlavne aj preto ze minule leto som bola tehotna cize som sa nikde nesla kupat tak som si to teraz chceka vynahradit a povedala som si ze ani kramy mi to neskazia :D

vamajka
11. júl 2019

@khuliniova tiez mam z toho blby pocit uvidim co mi povie doktor

monane
11. júl 2019

@khuliniova nemusíš jesť HAK, norethristeron by stačil, nie každý lekár ho predpíše a to sa berie nejako iba chvíľu keď chceš posunúť ms, komu niet rady tomu niet pomoci

nikusiak9
11. júl 2019

@khuliniova ak ai fajnova na hygienu vela stastia v sturove :D ked vypustaju bazeny kvoli hovienkam atd atd

khuliniova
autor
11. júl 2019

@monane prečo by som mala jest hak? 🙂

khuliniova
autor
11. júl 2019

@nikusiak9 my tam chodíme stále a nikdy nebol problém s hygienou vody a podobne. 🙂Na tie hovienko som už zvyknutá keďze mame tiez male deti 😁

sorciera24
11. júl 2019

od ekdy mam kališok, dovolenku neriešim, fakt, aj tiež neznašam tampony, ale toto ej uplne ine...uz som mala aj celu dovolenku a s akliskom som ani nevedela, ze najeku MS mam...odporucam

monane
11. júl 2019

@khuliniova nenapísala som, že máš jesť HAK 🙂

pininka1
11. júl 2019

@khuliniova my sme mali vyplatenú dovolenku pol roka dopredu a mne s a posunul menzes tak, že by som mala cez celú dovolenku. Išla som za svojou doktorkou a ona mi dala.tabletky, ale nie aby som nemala menzes, alebo na oddialenie, ale tak,aby som dostala skôr pred dovolenkou, vlastne tak ako som mala mať pôvodne. Menzes prišiel ako mal, nič sa neudialo a na ďalší mesiac mi došiel presne ako mal. Ja by som určite nechcela mať cez celú dovolenku menzes a riešiť tampóny a pod.

khuliniova
autor
11. júl 2019

@pininka1 ďakujem. Tabletky ste jedli kedy, koľko dopredu? My mame uz 10augusta odchod. Bojím sa tých vedľajších účinkov.

vamajka
11. júl 2019

@pininka1 su tabletky aj na privolanie menzesum napr. o tyzden skor a to aj ked mas 28 -dnovy cyklus ci ako? Neviem zatial som este taky problem nemala viem len z pocutia, ze su na oddialenie

chovancova27
11. júl 2019

@khuliniova veľmi jednoduché riešenie, kúp menštruačný kalíšok a vložky už viac nekúpiš. Používam ho už 7 rokov, odvtedy som jedinú vložku nepoužila. neviem prečo si dovolenku plánujem vždy cez krámy 🙂 vlani tiež, tento rok tiež, deň pred odletom do Turecka som dostala 🙂🙂 tak isto mi vychádza na november v den ked odchádzame na Reunion 🙂🙂 neriešim to, lebo kalíšok je topka. Ani nevieš ,že máš menzel, ešte že brucho bolí, lebo inak by som ho aj zabudla vyprázdniť večer 🙂

tenerifka
11. júl 2019

@khuliniova kalisok je velmi jednoduchy na pouzitie, zvladla to v 14-tich moja dcera, dosla mrcha, vysvetlila som jej pouzitie, v sprche si ho zaviedla(ma malu velkost pre mlade dievcata) a dovca v pohode

khuliniova
autor
11. júl 2019

Baby ďakujem. Aj keď odzneli rady typu komu niet rady tomu niet pomoci. Pomohli stw mi, že ste ma posmelili a poradili s tým kaliskom. Vyskusam ho. Videla som dve veľkosti. Nestudovala som bližšie ale ked kupim tu väčšiu bude ok? Ako ho vyprazdnujete? Nevyleje sa vsetko skôr než bude celý von?

sorciera24
11. júl 2019

@khuliniova ak si po porode, kup vacsi....kukni si na youtube vydea,a ko sa da poskladat, chce to trosku cvik,a le je to super, v silnejsi den vylievam tak akzde 4 hodky, inak ti v klude aj 8 hod. vydrzi, aj viac.....treba si poskusat na sebe..... ja mam tuto znacku: https://www.ekomarket.sk/menstruacny-kalisok-me... ma dokonca 4 vel. mne po porode staci M, ale aj L sa da a je aj makksia verzia, aj tvrdsia a rozne zakoncenia (mam s guličkou na koci, dobre sa vytahuje von)

chovancova27
11. júl 2019

@khuliniova ja som mala pred pôrodom menší a po pôrode väčší. Vyprázdňujem ho prvé dva dni 2x - jeden krát okolo obeda a potom až večer, Ďalšie dni už ani neviem že mám menzes, len ráno keď vstanem tak vytiahnem a potom až večer v sprche vytiahnem a zavediem. Nikdy som nepretiekla, nemá to ako pretiecť. je to hermeticky uzavreté. Zavedieš ho za 5 sekúnd. niekedy som na takom WC, že nieje poruke umývadlo, tak len ho vyutieram s toaleťákom. Je to strašne jednoduché a tááááák nápomocné nám, ženám... žiadne vložky v ktorých sa v lete paríš, pretekáš a stresuješ či nemáš fľak na sukni... kúpeš sa v bazéne menzes-nemenzes, jazdíš na bicykli, môžeš úplne všetko 🙂 je to obrovská sloboda, podľa mňa je to na Nobelovu cenu 🙂

simsalabim
11. júl 2019

@khuliniova
1) poharik sa nevyleje
2) velkost zalezi aj podla polohy krcka maternice pocas ms - ak ho mas velmi nizko, ako ja v prve dni, potrebujes co najkratsi
3) spravnu velkost niekedy trafis az po niekolky krat...

ja mam presne Meluna ako pisala
@sorciera24 Pouzivam ho uz vyse 15 rokov. Povodne som pouzivala S a M (po prvom porode), teraz mam L. Najlepsi vynalez na svete, hned po splachovacom WC 😂