Ako riešiť konflikt susedy s naším psom?

sivana09
6. aug 2019

Téma celkom od veci, ale zaujima ma nazor inych ludi..
S manzelom mame psa stredneho vzrastu (2,5roka), zili sme do konca minuleho roka v byte, vsetko bolo fajn.. az na unavne venčenie xkrat denne...
Rozhodli sme sa zalozit rodinu tak sme sa prestahovali do domu, kupili sme starsi dom (10 rokov neobyvany), ktory rekonstruujeme, stale je tu kopec roboty, chceme menit aj plot, no nechavali sme si to ako poslednú prioritu..
Z oboch stran mame susedov, z jednej strany stareho mileho dedka a z druhej staru neprijemnu babku.
Z kazdej strany je cast plotu plna, bud murovany alebo plechovy a cast len taky pletivovy plot.
Babka ma zahradu velku ale vzdy bola pre nu najzaujimavejsia cast 30cm*2m nalepena na pletive k nasej strane.. ked sme boli v zahrade, vzdy tam prisla a mracila sa.. pritom sme vzdy na nu mili, zdravili ju atd.. ked som raz sama doma lezala v hojdacej sieti v záhrade, zrazu pes zacal stekat, tak som sa otocila a okrikla ho aby nestekal, no hned na mna zacala kricat babka (ktora na mna uprene pozerala dotykajuc sa pletiva plotu, co sa psovi nepacilo) ze drazdim psa aby na nu stekal, ze to sa neda pocuvat, ze to bude musiet riesit inak... Ze ona nema 20rokov aby to pocuvala atd... Tak som jej este milo odpovedala ze snažím sa aby nestekal a odisla som so psom do domu. Vsade v okoli tu maju susedia take nesocializovane psy, ktore stekaju aj niekolko hodin v noci.. nas taky vobec nie je, stekne len cez den pri hre, prípadne ak na nieco upozornuje ze sa nieco deje - niekto bucha do brany a podobne, nie je to taky klasicky dedincan co steká vzdy keď niekto prejde po ulici. Potom ako mi vynadala sme hned na dalsi víkend natiahli na plot nepriehladnu sieťku, samozrejme sme sa jej najprv spytali ci jej to nebude prekazat - pytal sa moj otec a ona bola taká falošne mila, vsetko dovolila... Chvilku nebol ziadny problém a po par tyzdnoch zacala vyliezat na poschodie domu a pozerat z okna k nam - zije sama v obrovskom poschodovom dome, neviem si predstavit, co moze robit na poschodí, ale je to jej dom, jej vec.. tak tento vikend opat cez den pri hre pes dvakrat stekol a suseda uz z okna kricala ze "len ho drazdite aby stekal, pojdem sa stazovat"... Ja vazne neviem, co s takým konfliktom? Co jej na to povedať? Kvoli susede vychadzam ovela menej von a snazim sa so psom hrat sa v dome, nie vonku - co je podla mna chore, ved som tiez doma.. a to zachvilku pribudnu deti... Bude nadávat aj za to ze placu/smeju sa/hraju... Muz aj rodičia mi hovoria ze sa tym nemam trapit, no pre mna je to stresujuce a nepríjemné, ta suseda si dovoluje nadavat vzdy iba mne ked som sama a ja som teraz pred narodenim dietata uz na materskej doma a je leto, paci sa mi travit cas v zahrade, no kvoli susede to je nepríjemný zážitok. Pripada mi to az smiešne, v byte kde s kazdym susedom sme mali spoločné steny sme nikdy ziadny problem nemali a teraz v dome, kde susedime len pozemkami toto...

maminkalubka
6. aug 2019

@sivana09 podľa mňa by si to tiež nemala riešiť a kašľať na to. Pokiaľ sa sťažuje len jeden a ďalším 10 ľuďom to nevadí tak asi každý vidí kde je problém.Ak ti to nebude proti srsti skús ju pozvať k vám a uvidíš. Možno je iba sama a takto hľadá zámienku aby si ju aspoň niekto všimol

zooeynka
6. aug 2019

Upec kolac a ponukni jej cez plot za tanier...nejak sa s tou bosorkou "skamos". Alebo ju uplne ignoruj, ak ti daco vykrikuje tak ziadna reakcia z tvojej strany. Omrzi ju to. A ked pride dieta nebudes mat uz vobec cas/chut ju riesit.

evica01
6. aug 2019

Je sama a nudi sa.
Navrhujem 2 veci.
1. Teta, ved sa uz tolko nehnevajte a podte na poharik.
2. Chod do p ty krava stara a staraj sa o seba.

Ale v ziadnom priprade sa neobmedzuj. Ocividne je ta pani chora na rozum od narodenia alebo je chora na rozum z nudy. Si velka, porad si.
C.2 vacsinou funguje najlepsie.
Este by som navrhla aby ju vykrical bud rvoj muz alebo otec. Ona sa potom stiahne.

natuska87
6. aug 2019

@sivana09 ignorujte ju! Slušne sa pozdravte a neriešte nič...

akart
6. aug 2019

@sivana09 ja mam takeho suseda. Mala som 8 kg westika ticheho. Deti zo skolky sa k nemu chodili hrat. Potom ho niekto otravil. Teraz mam nove stena 4m. Bolonsky maly psik. Steka ako najaty a absolutne ma to nezaujima. Aj sused zije na dedine ako ja a zil na nej cely zivot. Vie ako to chodi so zvieratami. Keby som mala kravu musela by prestat mukat? Hadam si nemysli sused ze psa nebudem pustat von? Stazovat sa moze na obecnom urade a poslem tam rovno manzela. Ja by som na susedu rovno poslala manzela nech jej dohovori v tom slova zmysle ze si tehotna potrebujes pokoj a ci si vezme na triko to keby sa ti nedajboze z takeho trapenia nieco stalo. Mal by jej to povedat dorazne ale nie s krikom. Asi tak.

lavender273
6. aug 2019

@sivana09

Z*ebala by som ju ( ucta neucta) , a dalej sa snazila nevsimat. Snazila si sa byt mila, vidis sama ze co sa ti dostava naspat. Este raz sa k tebe ozve povedz ze ty sa budes stazovat ze ta vkuse obtazuje. Nerob si z toho hlavu ze pes stekne, osobne radsej stekot psa ako pocuvat jej poznamky.

aceris
6. aug 2019

Babka nevie, co je to hra so psom...nikdy to asi na dedine nevidela. Vacsinou tam asi videla len bundasa pri bude. Myslim si, ze sa boji...nechape co to je hra a preco ten pes steka. Z jej pohladu je to mozno burcovanie psa do utoku. Vysvetlila by som jej nabuduce slusne, ze to je hra so psom a robis to preto, aby sa unavil a bol spokojny. A ak to nepomoze...ignoracia a mozno by som schvalne este viac sa s nim hrala vonku.

mamcotka
6. aug 2019

Postavit vyssi nepriehladny plot

diewcatqoo
6. aug 2019

Bud zvol mily pristup a pozvi babku k vam, ze nech sa nehneva, ale nech sa pride skamosit so psom. Co pravdepodobne odmietne, lebo jej hrdost nedovoli...
Alebo sa babky spytaj, ci si mysli, ze je stred vesmiru. Ze tebe a aj psovi je uplne ukradnuta a ze nemas najmensi dovod drazdit psa, aby na nu stekal. Bud asertivna, pretoze babka ocividne vidi, ze si "slaby kus" a nechas si to od nej, kedze je taka, len ked si doma sama. Pripadne posli chlapa, nech jej dohovori.
Este mi napadla alternativa, aby si povedala babke nieco v zmysle, ze ti ide na nervy, ako na teba stale hulaka, a preto ste sa rozhodli dom predat.. a ze uz mate aj vaznych zaujemcov tmavsej pleti.

akart
6. aug 2019

@diewcatqoo a este su aj z pocetnej rodiny 😂😂😂

17juraj17
6. aug 2019

@sivana09 Takto. Pisala si ze plot je pre vas posledna priorita. No dobre sztahy robia dobre ploty. Nemyslim hned aby ste dali betonovy , staci pletivovy a ked tak potiahnut tym zelenym napr. Nie je to taka investicia. Dalej. Neviem ako mate situovany pozemok a dom ale uuuurcite by som babke do vyhlady z domu zasadil ezpres vysoko rastuci strom napr morusu, orech, gastan alebo take nieco. Toto je taka nenasilna forma ako ju odstrihnut od zdroja podnetov na vyvolanie konfliktu. Urcite si este zisti od susedov aka je to zena a hlavne ake mala vztahy s byvalimi majiteli pretoze velmi casto sa stava ze ludia maju konflikt so susedmi ktore pretrvavaju bezdovodne cele generacie a podvedome to prenesu aj na novych majitelov. To len aby si vedela na com si.

liz_lemon
6. aug 2019

ja by som skor neodporucala sa skamaratit s takymto typom ludi, lebo si bude este viac dovolovat
ignorovat, ved ze pes steka cez den, no a co? s tym nic nenarobi
podla mna je to presne ten typ, co sa bude stazovat stale, u nas mame jednu taku tiez staru babku, co mala nad sebou naozaj problemovych hlucnych ludi, vsade sa na nich stazovala, opravnene, nakoniec odisli, a je tam jedna osoba, cakala som, ze babka bude stastna, ze ma klud, ale ona sa zase stazuje aj na tu dalsiu...raz som stretla inu susedu, a ta mi povedala, ze ona sa vzdy stazovala na kazdeho, kto tam byval, a vtedy som pochopila, ze to je jej zivotna zabavka, a nelutujem ju

cistykvietok
6. aug 2019

@sivana09 Poviem ti to takto... len raz by sa niekto, hocikto opovážil sťažoval alebo nejako ubližovať môjmu psovi, do sekundy má papuču hodenú v hube. Stará nestará... Bohužiaľ, realita je taká, že väčšina starých ľudí je veľmi zlých. A nech si každý píše čo chce, mám x skúsenosti s ich zlobou, kt. mnohí ospravedlňujú ich vekom a neviem čím ešte. Najbližšie, až bude mať opäť problém, pekne jej nalož pri plote a podotkni, že ešte raz bude mať podobné komentáre, ideš ty za starostom a budeš to riešiť. S takou sa neoplatí pekne. Stále si pôjde svoje.

ivkus
6. aug 2019

ja by som jej povedala ze ho ucis mnaukat aby bola stastna ze nesteka a hotovo.

maciatkolulu
6. aug 2019

@17juraj17 nech zásadní gaštan a bude čakať kým nenarastie😂😂😂😂 babka už bude tuhá, kým by dosiahol výšku poschodia, ale ok

mogaa
6. aug 2019

@sivana09 inak vníma psa človek ktorý je jeho majiteľom a inak cudzí človek.....ty sa so psom môžeš hrať a šteká "od radosti" ty sa tešíš lebo sa s ním bavíš, ale cudziemu štekanie môže liezť na nervy...susede len opakuj že psa nehuckáš, ale je to pes-keby vedel spievať tak spieva a nešteká🙂mne vždy liezol na nervy susedov kohút - vždy ráno ma zobudil🙂tiež som nadávala (ale nie pred susedou), lebo ma o 4-ráno zobudil a ráno som išla do práce🙂susedov si nenavyberáš, vždy sa niečo nájde🙂🙂🙂

0silvia0
6. aug 2019

@sivana09 povedz susedovi dedkovi, nech ide zavolať na pohárik susedu babku, dajte ich dokopy, dá ti pokoj...
Ale teraz vážne, tieto babkovské hlavy fakt nepochopíš, ani sa o to nepokúšaj. Oni sa nudia, nemajú žiadne podnety, tak nakúkajú, vykúkajú, sledujú, dokonca v hlave si fabulujú rôzne čudné scenáre. Tiež mám babku, 89 ročnú, chodí od okna k oknu, sleduje, kto zažal, kto zhasol, kto ide do obchodu, rozmýšľa, či poštárka je ozaj poštárka alebo nejaká iná žena prezlečená za poštárku a číha koho vykradnúť a tak ďalej. Toto očumovanie je nejaké spojenie starých ľudí so svetom, lebo už ich nikto nepotrebuje, nudia sa, zabíjajú čas.
Podľa povahy babky buď sa s ňou zoznám, alebo jej odpovedaj takým istým spôsobom ako ona tebe. Ak ti povie, že sa bude sťažovať na vášho psa, tak jej povedz, že sa aj ty budeš sťažovať na jej špehovanie, že fotodokumentáciu špehovania máš... Ak si citlivejšej povahy a nevieš byť rázna, tak ju zavolaj k vám do záhrady, nech sa pozrie, ako ste si to tam urobili, pozvi ju na kávu... možno ked budeš raz na materskej, aj pár viet so starou ženou ti dobre padne. Je to na tebe...

luba41
6. aug 2019

ona vás šmíruje? ich okná smerujú k vám do dvora,? s tým počítaj, že ked budú deti, bude jej vadit všetko..už ked prídeš z porodnice.. tí, čo tam bývali pred vami, asi vedeli prečo sa odstahovali..a nikto to za tie roky dom nechcel kupit - stačilo opýtat sa na susedov..bohužial, s takýmito ludmi nepohneš, ani dobrým ani vyhrážaním.. ..a priprav sa , že bude ešte horšie ..čokolvek sa jej doma stane - budete pradepodobne vinní vy..má babka deti? navštevuje ju niekto?..

mamcotka
6. aug 2019

@ivkus dobra hlaska 😂 asi by ju to umlcalo na čas 😀

lindusss2016
6. aug 2019

@sivana09 ja by som staru tak zdrbala, ze by si nabuduce trikrat rozmyslela, ci si na mna trufne

hors
6. aug 2019

@sivana09 ahoj no podľa mňa sa môže sťažovať na lamparni. Pes nevie rozprávať tak asi steká by som jej povedala. Véd nato je aby ohlásil. Podľa mňa si robíš starosti zbytočné. Poviem ti ze mm býva v paneláku a vedľa panelák tak 3 vchody a v každom jednom vchode býva 6rodin.Pted nedávno sa tam nasťahoval rodinný známy ma yorka. Ten steká čelí deň jak zmyslov zbavený. Moja mama ho počuje až k nej do bytu. Sťažoval sa celý cinziak na nich že pes steká ale vkuse. A vieš čo ti poviem nepomohli si vôbec, že pokiaľ nikoho neohrozuje a platí za neho tak nemôžu nič správyt mesky úrad a meskaci. No ja bývam v byte mam psov ale snažím sa aby nestekali. Jedna nesteka vôbec a ta druha sem tam stene ale to len pri hre alebo keď niekto ide domou. Podľa mňa babka nemá čo robiť tak si hľadá robotu a to tým ze vás sleduje a pes jej vadí. Podľa mňa si myslím ze ak keby sa sťažovala tak si nepomôže.

bubli21
6. aug 2019

My mame 5 psov ..stekaju,vrcia a je mi jedno co si o tom susedia myslia..za psov platim a su na mojom pozemku..

17juraj17
6. aug 2019

@maciatkolulu To bol len priklad ale kludne moze aj ten. Dnes vklude kupis hotove stromy aj s priemerom kmena 30-40 cm . Ibaze tie stromy stoja stovky pripadne tisíc+. Takze ho moze mat vzrasteny aj do tyzdna. Je to iba otazka penazi..........

lenka2710
6. aug 2019

@sivana09 moja sesterka musela dať psa do utulku kvôli tomu😢 jeden sused sa ohanal s papiermi od lekára,pravnika atd a ona to už nevládala znášať,bola v tom čase tehotna

eliska13
6. aug 2019

@sivana09 ani drzo ani podlizavo.Povedz jej, že nikto ju na ňu nehucka je to pes občas steká.Myslim, že tej bude vadiť všetko aj dieťa v kočíku na dvore nijako sa kvôli nej nepresuvaj do vnútra je to Váš pozemok musíš tam niečo zasadiť čo bude veľké nech nevidi

kathhii
6. aug 2019

Babka sa nudí, nemá čo robiť...
My máme takého istého suseda... Naštastie nebýva vedľa nás, len máme vedľa seba pozemky... On si tam pestuje naletové dreviny a vysokú trávu... Keď sme vybavovali papiere na stavbu, tak nemal vybavené papiere k pozemku, takže detto pozemok nebol nikoho podľa LV. Takže úrad ho neprizval na stavebne konanie. Doteraz je urazený... / lebo nemohol robiť problémy a strkat do vsetkeho nos.../
Keď sme začali robiť plot tak nás udal na stavebnom, že ho máme na čierno a hadzeme mu bordel za plot a podobné nezmysly... No a na urade ho poslali do .... Robi peklo kde pride...

Takže pokial Váš pes nešteká v kuse ako šibnutý a nik iný nemá dovod sa stažovať tak ju igoruj...

maciatkolulu
6. aug 2019

@lenka2710 to snáď nie, že do útulku.... Dosť slabá povaha ta tvoja sesterka...

86488648
6. aug 2019

Ja mam podobnu skusenost,ibaze susede nevadil pes,ale to,ze manzel obcas parkoval pred jej plotom na obec.pozemku.Prisla k nam doslova hulakat,ze vraj jej nase auto nici jej drahy zivy plot.Tak ricala,ze to pocula polovica dediny a od rozculenia,skoro skocila na ceste pod auto.Zistili sme si od susedov,ze na nasej ulici uz skoro kazdemu pre nieco vynadala,a potom jej rodina to isla zehlit.Za byvaleho rezimu bola vo veducej funkcii,a tak si myslim,ze nemoze prekusnut,ze uz vsetci neskacu ako ona piska.Tiez som pochopila,ze jej vadilo,ze o nas nic nevie,lebo sme na dedine novi,a ze ju ovladla ziarlivost,ked videla,ze manzel ma vacsie auto ako jej syn...skratka pochopila,ze bude tazky oriesok nas maly syncek ju vzdy po incidente pekne pozdravil a ja som prehodila par spolocenskych viet,ake je dnes pekne pocasie,ako sa nam tu dobre byva,ako sa dnes citi,co ma dobre k obedu....a tak podobne a cuduj sa svete...ked ma vidi z dialky ona prva sa zdravi,akoby sme boli najlepsie kamaratky....🤣🤣🤣🤣🤣

lenka2710
6. aug 2019

@maciatkolulu hm,niekto to nevie znášať,mala problemy s tlakom,bola tehotna,vždy keď počula zvoncek pri dverach tak sa jej srdce rozbuchalo! Pritom na noc ho zatvárali,bol len cez deň vonku,ale kto chce,stále si dôvod nájde
Je to od veci,ale my sme mali nieco podobné! Tiež sme sa presťahovali do bytu a susede prekazala moja malá,mala vtedy rok a pol! Stále klopala,zastavovala nás na chodbách,no proste hrozné,mala som normálne odpor sa vraciat z prechadzky do bytu! Keď ti chce niekto zneprijemnit život,tak s tým nič moc nespravis 😢

sivana09
autor
6. aug 2019

@ivkus hahahha tak to som sa schuti nasmiala, super tip, vdaka :D