Ako nenápadne uložiť darčeky pod stromček?

mata2
26. okt 2011

Ahojte,
ako to riesite,ked pride cas ulozit darceky pod stromcek?
U nas to roky fungovalo tak,ze som detom povedala,ze k Stedrovecernemu stolu mozu sadnut len s umytymi tvarickami a rucickami,vsetky deti sa nahrnuli do kupelky a zatial k nam "prisiel Jezisko" 😉
pred 2r sa ma prisli opytat,kedy si uz maju ist umyt ruky,lebo "vzdy ked sa umyvaju tak pride Jezisko" 🙄 ...takze tento sposob sa mi uz nezda byt bezpecny.
minuly rok uz striehli pri stromceku od rana,horko-tazko sa mi ich vecer podarilo nahnat vsetky do detskej,MM zhasol svetlo a s vypucenymi ocami im tvrdil ze videl na oblohe svietit svetielko..ktore je podla neho na 100% Jezisko s darcekami 😅 ...to ich na 5minut prilepilo k oknu a ja som zas mala cas dat balicky pod stromcek..
na tento rok zatial nemam ziadny plan,na minulorocny sa uz spoliehat nemozem 😲
ako to riesite vy?

annie13
27. okt 2011

@mata2 ja som nad tymto tiez premyslala a jedna maminka tusim v otazke kedy si davate darceky co som ja polozila pisala ze ocino ide s detmi na balkon ci vonku neviem uz zapalit po veceri prskavky tak to je super napad, isto vyuzijeme

sirinka
27. okt 2011

@mata2 my sme zahajili vecernu prechadzku po jedle a medzitym sa akoze jeden z nas trochen zabudne...ale netusim, ako dlho nam to vydrzi...alebo napr. susedia k nam prisli zaspievat pred ich vecerou koledu...a medzitym nastrkali darceky...

ivett1
28. okt 2011

@mata2 ahoj, už som o tom písala...u nás je to taká rodinná tradícia 😉 (ešte z mojich ranných detských čias🙂)... už zabalené darčeky si "priebežne" 23.12. pripravíme resp. ja ich pripravím, keďže sú poschovávané v skriniach po celom byte, do "skrýše" v obývačke, kde je stromček a to v čase, keď sú detičky vonku, alebo spinkajú (len moji sú ešte maličkí...)... a priamo pod stromček ich potom dá môj manžel, keď sedíme za štedrovečerným stolom a začíne s oblátkami a medom, tak on ide odniesť takúto oblátku s medom aj "dušičkám" k stromčeku (to je tá tradícia z domu) a chvíľočku sa tam zdrží....a až po večeri, keď zazvoní zvonček, ideme pozrieť, čo nám Ježiško priniesol 🙂 ...zatiaľ to funguje, ale ten nápad s prskavkami je tiež veľmi dobrý, možno ho vyskúšame, keď budú starší....😉

mata2
autor
28. okt 2011

diky za napady,
ta prechadzka je celkom dobry napad,ale neviem-neviem,ci by sa mi podarilo deti dostat von,ked oni sa od stromceka nechcu ani pohnut,aby neprepasli okamih,ked pride Jezisko 🙄 ..
susedov nane takych 😝 ..pochybujem ze by nam prisli zaspievat 😀

mamabiba
28. okt 2011

u nás sa to od mala rieši takýmto spôsobom. Navečeriame sa, mamina a babka potrebujú umyť riad a upratať po večeri, lebo Ježiško do neporiadku nechodí. zatiaľ ocino s dedom sa venujú Dcérke v jej izbe, my tam šialenou rýchlosťou "nahádžeme" darčeky a zvoní sa. Ale už musím zvoniť vždy z inej miestnosti, pretože malá na ježiška pomaly prestáva veriť. Tento rok mám naplánovaný budík 😀 😀 😀 aby sme boli všetci v jednej miestnosti, keď sa zazvoní. zatiaľ sa mi to vždy podarilo dajako spraviť a dúfam, že nám to ešte chvíľu vydrží 😀 😀 😀

mamabiba
28. okt 2011

s tým budíkom mám krásnu príhodu. Mala som asi 17-18 rokov a mojej mami kamarátkyn syn nikdy neveril na ježiška, u nich nosili darčeky vždy rodičia. Keď mal asi 11 rokov, vianoce trávili u nás a v mojej pubertálnej hlave skrsol tento plán s budíkom. Len všetko muselo klapnúť na minútu. Vedela o tom moja a aj jeho mama. Samozrejme mladý pán si z nás robil srandu, že niektorá z nás pôjde akože na WC a bude zvoniť a podobne. Neviete si predstaviť ten šok, ktorý zažil, keď sme všetci sedeli v kuchyni a zrazu zvonenie. Krvi by sa mu človek nedorezal a mali sme pocit, že si aj cvrkol. Normálne sa bál ísť do obývačky. Po veľkom prehováraní tam išiel a uvidel darčeky pod stromčekom, tak verte mi, na chvíľu sme takto presvedčili toho chalaniska, že ježisko naozaj existuje 😀 😀 😀

alami
28. okt 2011

My normálne oficiálne nechávame Ježiškovi priestor 😀 😀 😀 😀 teda povieme - poďte, musíme sa schovať, aby mal kedy ježiško prísť, inak nám darčeky nedonesie, keď tam stále budeme - ideme sa poprezliekať a trocha akože čakáme. Kým sa ideme akože zašiť, tak ja sa ešte pozabudnem pri sporáku (chytro poukladám darčeky) zaleziem k nim - akože rýchlo dobehnem, že dovarené, počkáme, ...a ideme pozrieť 🙂 zatiaľ funguje a starší už má 9 rokov 😅 On vždy nachystá Ježiškovi na okno medovníčky a pohár mlieka - ani neviem, kde na to prišiel - že aby si zajedol na ďalekej ceste 😅 tak ešte vždy musím z toho odjesť a potom má úúúžasnú radosť 😀

maca793
28. okt 2011

po večeri sedia deti pri stole, ja a mama si ideme akože ešte niečo povybavovať s ježiškom 😉 robíme to hlavne kvôli malej staršie deti už vedia, že darčeky pripravujeme a môj oco si ide pozrieť niečo do obývačky a neviem či je to náhoda ale vždy ide niekto výťahom a v tom oco zazvoní na originál zvončeku 🙂

andrejka10
30. okt 2011

Aj my fungujeme na princípe prskaviek, tak ako písala annie13. Po štedrej večeri, deti idú na okno do detskej páliť prskavky, aby ježiško videl, kde sú detičky a vedel, kde má doniesť darčeky. Konštatovanie mojich deťúreniec, aj lietadlám musí svietiť pristávacia dráha aby trafili 😉

danka.k
30. okt 2011

@mata2 my sme si ako deti isli vzdy umyt zuby po veceri s maminou a ocino rychlo podaval darceky pod stromcek.... minuly rok sme boli na veceri u svokrovcov a to uz darceky boli pod stromcekom co sa mi vobec nepacilo lebo rastika sme teda pri stole neudrzali..... a tento rok ideme na veceru k mojim rodicom a tiez to bude tak ze sa pojdu najprv umyt zuby...

titkovamiriam
31. okt 2011

U nas sa chodi k oknu do inej izby a niekto kto ,,nestrazi,,deti rychle da darceky a zazvoní.... 😉

barbarka
3. nov 2011

my chodime na vianocnu prechadzku - je to uplne super - hladame prvu hviezdu a zaroven sa vratime do krasne vysvieteneho nachystane bytu, kde hra hudba a su pod stromcekom darceky, ale teda najprv sa veceria az potom rozbaluju. Ta prechadzka sa mi velmi paci,nasi ju mozno vymysleli kvoli venceniu psa 😀 my sice psa nemame ale zvyk sme prebrali a ma to taku carovnu atmosku ked clovek na par minut vypadne a uz ma vsetko nachystane🙂

stanca22
4. nov 2011

@mata2 Ahojky, ja síce nemám deti ale u nás to vždy bolo tak, keď som bola malá, po večeri všetci povinne bolo treba hneď aj umyť riad, poutierať ho a poukladať na svoje miesta, potom sa upraviť a čo zatiaľ deti pomáhali mame, ocko sa nenápadne vytratil, dať darčeky pod stromček a keď sme prišli po umývaní riadu do obývačky, ocko zacengal zvončekom a všetci sme sa nahrnuli k stromčeku, kde sa trblietali darčeky pre nás 😉

seminkads
4. nov 2011

no ja ti sice neporadim,ale viem jedno-doteraz neviem ako a kedy mama davala darceky pod stromcek-pred vecerou tam neboli a po nej uz ano-my sme vecerali s prvou hviezdickou,po veceri sa vzdy niekto dospely isiel pozriet ci uz a zazvonil zvoncekom,ale paci sa mi ten napad s prskavkami,a ak byvate v dome mopzte si zajst na prechadzku pozriet vysvietene stromceky-to sme chodili pravidelne s babkou 🙂

exupery
6. nov 2011

No,kedze teraz po novom mame spojenu kuchynu s obavackou,asi nam darceky Jezisko necha na balkone...bude sa starsne ponahlat,tak nebude moct prist az ku stromceku.....

martina52
6. nov 2011

Ahojte,naša vianočna tradicia je taka:pokiaľ pripravim štedrovečerny stôl manžel s malym sa idu pozrieť do schranky " či nam pisal Ježiško" 🙂 (stale 2-3 tyzdne pred vianoc.pišeme Ježiškovi list) ja zatial poukladam darčeky pod stromček, potom im idem otvoriť dvere- manžel neberie kľuče 😉 a ked otvorim stale vidim rožiarene očka maleho- v ruke pohladnica pozri mamka Ježiško nam pisal a sadame si ku večeri 😅

adka7755
7. nov 2011

my máme tiež spojenú obývačku s kuchyňou, a preto vždy nenápadne jemnučko zazvonil zvonček -čiže prichádzal ježiško...no keďže sme v podkroví,pristáť mohol z ktorejkoľvek strany..a kým malý obehol okná,my sme rýchlo nahádzali darčeky pod stromček...ale už nás prekukol ( no až v ôsmich rokoch) 😀
stromček totiž každý rok stál pri krbe,aby to ježiško nemal ďaleko..ale krb sme zrušili na tom mieste a komín uzavreli...a vôbec sme nerátali s tým,že malý nás prekvapí postrehom,že ježiško cez zavretý komín neprejde a v druhom sa kúri.,čiže by sa popálil... 😀 😀 a navyše mi našiel list,ktorý mu písal-zabudla som ho schovať medzi ostatné☹..a výhovorka typu,že zaskakujeme za ježiška?-na to nám už neskočil 😖
uvidíme,čo vymyslíme pri mladšom synčekovi 😉

dusana1
8. nov 2011

My máme tiež spojenú obývačku s kuchyňou...a navyše nám Ježiško nosí aj stromček. Riešime to asi takto...máme natiahnutý špagát od steny po stenu, na špagát povesím plachty, tým vytvorím vlastne takú stenu a oddelím obývačku od kuchyne. Takto to zastrieme večer 23.12., večer zdobím stromček a uložím darčeky. Ráno keď sa deti zobudia povieme, že ježiško chystá stromček a ukladá darčeky a nesmú nakúkať, lebo sa Ježiško zľakne a nič nedostanú....zatial to funguje...no a po večery sa niekto ide pozrieť, či už tam Ježiško bol, zazvoní na zvonček a ostatní môžu ísť k stromčeku.

geegee
8. nov 2011

nase deti chodia cakat Jeziska von, na ulicu a vzdy sa tak nejako stane, ze ho presvihnu, potom otraveni idu domov, a najdu darceky pod stromcekom.
A so stromcekom je to tak, ze ho robim den pred Stedrym dnom, teda vecer/v noci, podla toho, ako zaspia a rano ho najdu hotovy v obyvacke. A uziju si aj zdobenie stromceke - u svokry. Kedze silou mocou chcela s nimi zdobit, tak som vymyslela, ze rodinam kde nemaju deti Jezisko stromcek nenosi, ale si ho musia ozdobit sami ludia, a tam, kde maju deticky, tam stromcek prinasa Jezisko 😵

verka1978
9. nov 2011

My ideme po veceri von pred cinziak zapalit prskavky aby Jezisko vedel kde byvame. Ja zostanem doma, popratat jedlo a tak , asi 5 minutach po idem pre nich. Kym som doma rychlo ponosim darceky zo skrine pod stromcek. A ked prideme domov ideme este skontrolovat detsku izbicku , ci je tam poriadok. A potom ideme pozriet ci uz prisiel.

bv_alexandra
13. nov 2011

My aj napriek tomu že dcéra na vie kto nosí darčeky, tak vždy ked už je navarené, stôl nachystaný, a treba len darčeky dať pod stromček tak drahý zavolá do kuchyne nech sa ide pozrieť z okna a akože jej ukazuje svetielko že Ježiško už je na ceste. Samozrejme ked bola menšia tak mala z toho krásny zážitok, ja medzitým vždy dam darčeky pod stromček a ked to mám tak zacinkám zvončekom. Dodnes rada spomínam ked už bola staršia a ten ježiško jej už akosi nešiel do hlavy ako potom kontrolovala celú izbu a vypytovala sa. Jedny Vianoce som zabudla časť darčekov dokonca v skrini a neskôr sme ich našli ale bola som vynaliezavá a hned som vymyslela historku 😀

tutifruti
15. dec 2011

@mata2 My sme tí paliaci prskavky na balkóne a kričiaci na Ježiška, že sme teda riadne pripravení.... 😀
Teraz naša Alžbetka rieši či Ježiško naozaj nosí darčeky... /lebo niektorým deťom kupujú rodičia darčeky... hlavne tým, ktorí majú staršieho súrodenca 😅 /.... No a tak som jej "vysvetlila"...., že to je teda pravda, že aj rodičia kupujú detom darčeky.... ale iba tým, ktoré sú zlé... lebo rodičia vedia, že by im Ježiško nič nedonesiol..../a rodičia majú aj také deti radi.... a niečo im kúpia/.... ale dobré deti majú darčeky od Ježiška 😀 ... tak zatial je spokojná....
@mamabiba no tak budík určite použijeme.... 😀 , ked príde čas 😀

skodovam
17. dec 2011

@tutifruti mi to tiež riešime s tými prskavkami, tiež vždy pošlem muža s detmi von zapáliť ich. A ja medzitým dám darčeky pod stromček.

opica
18. dec 2011

ja dam darceky do tasky/tasiek a hodim do garaze, kedze nemame nijaku riadnu skrinu v obyvacke a u nas to funguje tak,ze gregor si ide s muzom umyt ruky do hornej kupelne a ked zazvoni zvoncek, tak jezisko priniesol darceky.
este u nas ako deti to takto bolo, tazke nostalgia 😎

radysk
15. dec 2012

Ja som taka filozofka asi to neni mozme ale mohla by si mat taku vysuvaciu podlahu a darceky by sa vysuvali na njake ovladanie alebo tak nieco. Ale stall by to dost penazi 😉

radysk
15. dec 2012

No...mohla by si darceky dat do Breda a povedat detom ze jezisko ich vam dal dopredu lebo nestiha.a ked to odhalia tak im mozete povedat ze ste jeziska natocili a vopred si natocte nejake videjko 🙂

radysk
15. dec 2012

Nie Breda ale vreca 🙂

dianka2374
17. dec 2012

No ja už to mám za sebou dcéra má 11 a syn 17 no my sme to robili tak že deti si išli umyť zúbky a postrkali sme darčeky no to iba 2 roky predtým sme to robili tak že až ráno boli darčeky pod stromčekom :D

lusilala
13. dec 2014

My uz treti rok robime tak ze darceky su pod stromcekom uz 24 rano,a cely den sa deti vytesuju az do vecere cely den pomahaju,,,,,a pomaha to aj v jedeni vecere vobec ich do jedla netreba nutit,,,koli darcekom si aj duplu daju,,,,nejako prislo mojej dcere divne ze zrazu boli darceky pod stromcekom a jezisko je taky nenapadny ze ho nikdy nikto nezbada,,moja dcera mi to vysvetlila uz ako 5 rocna ze je to dost blbost a teraz schvaluje tuto verziu a mladsi syn tiez nenamieta a stale verí kedze vnoci spii,,mne to pride tiez fer ved aj mikulas chodi v noci. 😀

h2
13. dec 2014

Krásna téma! Trošku ma prekvapilo, koľko rodín dáva darčeky pod stromček až po večeri, u nás vždy boli už počas večere pod stromčekom. To aj veľmi uľahčovalo manipuláciu s darčekmi, lebo kým sa nešlo večerať, tak my decká (keď som bola malá) sme sa hrali v izbe, alebo sa motali mame v kuchyni. Tato zatiaľ postrkal darčeky pod stromček v obývačke, kde sme aj jedli. A keď bol čas večere, zazvonil v izbe na zvonček, išli sme k stromčeku, zaspievali, pomodlili sa atď., potom bola večera a po nej sa rozbaľovalo. 🙂 Nejakým umývaním riadu medzi večerou a darčekmi si nikto náladu nekazil. 😉