Ako nahradiť vianočný stromček?

19. nov 2023

Ahojte, tento rok nebudeme mať klasický vianočný stromček lebo by mu dcéra nedala pokoj a nie je naň veľmi ani miesto keďže nám zavadzia prebaľovací pult a hrací kútik. Rozmýšľam ako by sme ho aspoň symbolicky mohli nahradiť, nejaká dekorácia na stenu? Nemal ste niekto niečo podobné?

0silvia0
19. nov 2023

Ja by som dala nejaky mini umely stromcek, ten moze byt vylozeny aj na policke

226lenka
19. nov 2023

Budeme mať maličký umelý vianočný stromček na poličke

birika
19. nov 2023

zavesit zo stropu konar ihlicnana (vodorovne), ozdobit ako stromcek...asi aj my budeme mat tak

bessie12
19. nov 2023

mamina tiez nema velmi miesto na stromcek, ale kupila som jej maly, asi 50 cm vysoky vianocny stromcek. Ma ho polozeny na stole v obyvacke.

gab1sol
19. nov 2023

Niečo takéto na stenu?

koniarova
19. nov 2023

@gab1sol aj to by malej ruky podávalo. 😁

gab1sol
19. nov 2023

@koniarova však ale sa to dá dať od stropu tak, aby na to nedotiahla… 🤷‍♀️

januska12323
19. nov 2023

Kúp menší stromček a daj tak aby nedosiahla.

autor
19. nov 2023

@januska12323 nemám miesto kde by nedosiahla .

mirka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex49
19. nov 2023

určite máte poličky, dcéra nemá dva metre, aby vyskočila aj na strop. nalep stromček na stenu, skriňu, zaves od stropu, tak aby nedočiahla

javiemneviem
19. nov 2023

My máme stromček, sama nerozbitna ozdoba - v podstate samé drevené detske dekorácie. Stromček je priviazaný na tri miesta. Všetko si z neho podáva dole dokiaľ dosiahne a hra sa s ozdobami. Vecer ich hala bala zavesim naspäť a všetci sme spokojní 🙂 raz ho to prestane lákať. Dovtedy všetky moje krásne strieborné sklenené ozdoby ostanú spinkať v skrini 😀

galganka
19. nov 2023

Stromček ju bude zaujímať max. prvý deň, ak ju furt nebudete okrikovať, že je to nono a podobne. 🤷🏼‍♀️

javiemneviem
19. nov 2023

Takže dala by som malý stromček aspoň niekde na skriňu a nech sa s ním aj pohra. Aspoň bude mať radosť 🙂

minenkak
19. nov 2023

Čečinu záves na stenu daj guľky,salonky

deti95060810
19. nov 2023

to jedno bábo neustrážiš? my sme mali 3 malé deti za sebou a ustrážili sme aj stromček aj deti...
jedného času sme stromček uväzovali o garnížu...
ale ak nemáš miesto tak potom vetvičky predávajú na trhu - myslím z borovice. Krásne aj voňajú byt...

autor
19. nov 2023

@alex49 nemáme poličku 😃 skrinku pod televízor ( tam sa vyšplhá ) a knižnicu. Skriňu máme v chodbe vstavanú a na strop ho nemám kam zavesiť lebo buď bude zavadzať pred tv alebo bude nízko lebo skosený strop v podkrovnom byte.

@galganka určite nie. Verím, že by ho paprčila kým by tu stál... Stále je všetko porozhadzované, povyťahované, ničomu nedá pokoj. Kvety museli ísť prečo lebo stále chodila vyjedať zeminu z črepníkov, ďalšia vec je natrúsené ihličie. Všetko čo nájde ide automaticky do úst ...

@deti95060810 . Nemám len jedno bábo.. a aj keby som mala , nemám oči aj na riti a občas potrebujem aj opustiť obývačku. Nemôžem celý deň strážiť strom . Dcéra je veľmi živé a pohybovo zdatné dieťa. Neobsedí 3 minúty na jednom mieste, ak si potrebujem navariť alebo čo tak ju nedokážem na 100 % ustriehnuť lebo len čo sa otočím už je preč. Keď ju dám do postieľky aby tam chvíľu posedela kým si len na záchod odbehnem tak vrieska ako keby som ju bila a potom sa chodí suseda sťažovať, že je krik a to ja počas sviatkov riešiť nepotrebujem.

ajdika
19. nov 2023

Kupte si maly stromcek, ktory poriadne uviazte, aby nespadol - ak je problem iba miesto. Dieta by problem ozaj nemalo byt, dieta sa ustrazit da, da sa mu vysvetlit (ak sa nebavime o detoch s nejakym zdrav.problemom) a malo by aj male dieta mat uz ake take hranice, ved aj na navstevach budu stromceky.

rebrambora
19. nov 2023

V kvetinaci.

autor
19. nov 2023

@mirka17 toto vyzerá super, to by sa aj staršiemu mohlo rátať.

@ajdika hej no, 9 mesačné dieťa si dá povedať fakt... Na návštevu idem na dve hodiny a nepustím tam dieťa z očí..

ajdika
19. nov 2023

Samozrejme, ze da. Mam dieta, ktore bolo extremne zive, zacala chodit v 8.5 mesiacoch, a tiez ju vsetko pritahovalo. Ale musela som dat hranice, predovsetkym a prave kvoli jej bezpecnosti. Jasne "nie" dokaze pochopit uz polrocne dieta (napr.hryzie pri dojceni, nie znamena,ze nemoze). Ked rodic nenastavi hranice hned, ako vidi, ze je to potrebne, bude to trpko lutovat a moze byt rad, ze nepride napr.aj k tragedii.
Nemyslim to v zlom. Ale denne v praci riesim deti, ktore ziadne hranice nemaju a ver mi, ze nic nas netesi viac, ako chvila, ked odchadzaju. O tom, ze casto znicia hracky a pod.ani nehovorim. Ja som mala fakt narocne dieta, ale boli veci, ktore som proste nedovolila a musela to respektovat. Pre jej vlastne dobro a bezpecnost.

autor
19. nov 2023

@ajdika no tak môjmu dieťaťu môžeš to nie povedať aj 200x za hodinu a neprestane to babriť kým ju odtiaľ nevezmem. A potom sa tam aj tak vráti hneď ako sa otočím. .. nemám chuť toto rozoberať, iné veci som prišla riešiť...

galganka
19. nov 2023

Tri deti sme zvládli a teda neboli to kľudné sediace kôpky. Jediné, čo sme jedy využili, boli záslepky do elektriny a odložili sme nože. Mohli do skriniek, mohli ku kvetom, mohli do políc, stromček prezdobovali... 🤷🏼‍♀️

olivia_c
19. nov 2023

@gab1sol ten stromcek na stene je skvely napad, nemam miesto ani ja v byte na klasicky stromcek, iba nejaky maly, co sa mi zas nepaci... nevies kde by sa taky stromcek na stene dal kupit?

banyka
19. nov 2023

Ako píše 0silvia0 dala by som taký mini stromček niekde na komodu / policu. A ihličie do váz 🙂

banyka
19. nov 2023

Tak aspoň ihličie do väčšej vázy na stôl . A ozdobiť ho. 🙂

qetka
19. nov 2023

mne vyhodilo na fb vcera toto 😂

autor
19. nov 2023

@galganka a prečo si odložila nože a dala záslepky? Evidentne si nechcela aby si v nestráženej chvíli ublížili. O to isté ide mne. Viem, že neviem aktuálne stromček zabezpečiť tak aby nebol pre dcéru nebezpečný tak ho sem nedám. Ja to nerobím preto, že mi vadí , že by ho chytala , ale preto, že viem že mi bude jesť ihličie ,chlípať vodu od stojana a bude ho ťahať . Môže si ublížiť a to riskovať nebudem. Aj kvety som odstránila preto, že boli pre ňu nebezpečné. Odhryzne si z nejakej izbovej rastliny a otrávi sa . Nemienim jej byť za riťou 24 /7 tak aspoň eliminujem riziká.

autor
19. nov 2023

@qetka tak takýto dom akurát dnes začala rozoberať 😂